|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  276 277 [278] 279 280   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anksioznost?
26.9.2016 8:40:50   
frančeska5
uf ni sama ne znam kako da pocnem sa porukom,prvi put da sam se registrovala na nekakav forum,muka me natjerala!Ni sanjala nisam da bi se ikad u zivotu mogla ovako osjecati,nisam ni znala za anksioznost dok me nije pogodila prije dve i po godine,pila tabletice nekih godinu dana super mi bilo,prestanem zbog razvoda,bojala sam se da bi bivsem to mogao biti razlog da mi oduzme dijete!!!Prije neka dva tri mjeseca ponovo pocinju krize u blazem obliku prvo sad je vec sve pojacano i ponovo se vratila na Deprozel koji jos nije poceo djelovati ne znam ni kako prezivljavam ove dane,nemam volje ni za sta,tjeram se zbog svog djecaka,jedine svjetlosti u mom zivotu!!!

Kod mene je najvise izrazen strah od bolesti,sta god da me zaboli kad sam u ovom stanju umislim sebi da imam rak,kancer kako god!!Onda samo gledam u dijete i pitam se kako ce on bez mene,jos je malen ima pet i po godina i bas je vezan za mene,pogotovo sad poslije razvoda,evo i sad placem dok ovo sve pisem.Ovo je uzas jedan,ponekad se trgnem al to ne traje dugo,samo zelim da zbog svog djeteta izadjem iz ovog stanja!!!!

za sad toliko,ne znam vise ni sta da napisem,mozak zablokira odjednomuser posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 6926
   RE: Anksioznost?
26.9.2016 15:53:39   
salmy
Imaš na face grupu
Pretty ankciozne...dosta žene pišu ..učlani se vrijedi...možda ti pomogne kad budes čitala žene su divne

(odgovor članu frančeska5)
Neposredna veza do poruke: 6927
   RE: Anksioznost?
3.10.2016 22:23:42   
HNF
Drage zene samo da vam se javim, i da vas sve pozdravim. Ne pamtim kad sam se javila, zaista nemam vremena. Inace,kod mene je sve OK. Vjerujte,sve ce to proci,samo morate radit na sebi,ojacat sami sebe i kao sto neko rece pobijedit same sebe. Puno vas sve pozdravljam,stare clanice priks,inkognigo,joj da nekov ne zaboravim, i ove nove naravno ☺

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 6928
   RE: Anksioznost?
9.10.2016 23:27:20   
moram biti jaka
E draga HNF pa gdje si...vjeruj i ja se slabo javljam...
Puno obaveza ,ali nije mi zao makar me anx. popusti...
Pozdrav cijeloj ekipi i staroj i novoj...procitam postove ...par puta napisem veeeliki post i ne prodje :(
Ja dobro...guram s vremena na vrijeme jave se ruzne misli ali najcesce kad sam sama i kad nemam okupacije..
Uglavnom guram
Ljubim vas sve i pozzz svima...

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 6929
   RE: Anksioznost??
14.10.2016 11:47:58   
malema
Zdravo cure,ja se nadam da vas još ima ovde pošto vidim da su stariji datumi. :-) Ovako i moj problem je anksioznost, ma da ja imam 21 godinu i prije nekoliko dana sam otkrila da imam to, a sve je počelo zapravoprije par godina kada sam ja imala neke vezice kratke i bila sam tada mlađa da bi mi se odjednom nešto okrenulo i počela sam da sebi umišljam da sam se ja poljubila sa nekim, da sam ne daj Bože spavala i sve je to pratio taj neki ružan osjećaj ma da nisam znala tada da je riječ o anksioznosti, jedva sma se tada izborila trajalo je jedno 7-8 mj al sam sama uspjela da bi mi se sada odjednom sve to vratilo iako sam sama sve rassčistila sa sobom, i sada znam šta mi je, i pijem asentru al tek nekih 7 dana, pa me zanima da li je neko imao ovakav slučaj kao ja? Da li se uspio izliječiti. I moram da naglasim da danas imam momka zapravo snjim sam već dugo dugoo i kojeg obožavam i ne želim da budem ovakva zauvijek i da me prati taj ružan osjećaj, cure molim vas HELPP. LJUBAC DO NEBA

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 6930
   RE: Anksioznost??
28.10.2016 0:50:12   
moram biti jaka
Cao zenice...sta ima kako ste mi...
Kako "podnosite" jesen...utice li vam na anx.
Ja sam uglavnom dobro,mada evo zadnjih dana anx. Se malo pojacala...bez nekog posebnog razloga pa je pripisujem vremenu...javljajte se cure...inko,priks,hnf i sve koje nisam pomenula:*

(odgovor članu malema)
Neposredna veza do poruke: 6931
   RE: Anksioznost??
28.10.2016 16:00:58   
leme
Draga,
ja sa po struci psiholog i psihoterapeut. Anksioznost je jedna jako cesta pojava i ne biste vjerovale kako se cesto javlja kod ljudi i koliko njih trazi strucnu pomoc. Moj iskreni savjet je da potrazis pomoc psihoterapeuta ali da to bude Kognitivno-bihejvioralni psihoterapeut jer uz pomoc te terapije veeeliki uspjeh je moguce postici za samo nekoliko tretmana. nista strasno, ne boli, ne piju se lijekovi a uspjeh vise nego izvjestan. Drzim fige user posted image

(odgovor članu malema)
Neposredna veza do poruke: 6932
   RE: Anksioznost?
30.10.2016 13:20:15   
Haniii
Cao devojke nije me bilo neko vreme .. Pre mesec dana sam imala bas neku stresnu situaciju i od tad je krenula opet da me smara anksioznost , nerviraju me ovi simptomi jer ih nisam imale pre , a to je osecaj tezine u rukama i nogama kao da nisu moje i neko podrhtavanje misica nekad mi se vidno tresu ruke i to me naravno jos vise uplasi , i da jos me na sve to bole i ruke i noge .. ?? Da li ste vi imale slicne simptome , i najgore mi je ovo podrhtavanje misica kao da sva treperim 😥😤

(odgovor članu frančeska5)
Neposredna veza do poruke: 6933
   RE: Anksioznost?
1.11.2016 23:34:12   
ladyy
Cure evo i mene.Napokon se javila na forum a stalno nesto njuskam sto se tice anksioznosti i panicnih napada.Moja prica pocinje prije nekih godinu i pol.Rodila prekrasnog decka.Dva mjeseca nakon poroda krenili problemi.Loše,loše nisam bila u stanju u setnju poci s djetetom.To su mi trebali biti najlijepsi dani a meni je bilo grozno.Svakih par dana na hitnu naprave pregled sve ok.I tako par puta dok nisam samu sebe natjerala po uputnicu i kod doktorice.Odmah mi je rekla da se radi o anksioznosti i pn.Dala mi terapiju asentru i nakon mjesec dana ja vec ko nova.pila sam godinu dana i osjecala se odlicno cak se vratila na posao.Mislila kako je dosao kraj mojim mukama.Prije mjesec dana muz posao navigati na brod na z mj. prvi put da smo toliko razdvojeni i meni se odmah sve vratilo.Nisam cekala ni minute,nema sanse da se patim vise.Sama s djetetom i posao.Evo ima mjesec dana da pijem opet asentru jednu ujutro i po potrebi normabel ili helex mada izbjegavam.Ali eto osjecam se ok sad,tj izdrzljivo je.Eto to je cak ukratko moja prica.Jake smo mi zene a pogotovo kad imamo nase male anđele user posted image ja se nadam jos barem jednom djetetu ali imam veeeliki strah od trudnoce i poroda jer sam dozivjela traumu na porodu tj. tto je bila samo kap koja je prelila casu i tu se aktivirala anksioznost.Zato zene nebojte se obratiti lijecniku ako smatrate da je nuzno i neizdrzivo.Svima vam zelim srecu.Svima nam je isto

(odgovor članu frančeska5)
Neposredna veza do poruke: 6934
   RE: Anksioznost?
20.11.2016 12:55:02   
Tauriel
Dragi saborci,
Ne znam kako bi nas drugacije nazvala...ne znam tacno reci kad i kako sve ovo pocinje, ali vidjela sam da se zadnjih godina mjenjam...znam da oprez dodje sa godinama...logicno...ali ja pretjerujem...ovako crne misli i situacije ne moze niko drugi smisliti...cini mi se...zadnjih pola godine su mi se ruke pocele tresti...imam nizak pritisak a ubrzan puls i aritmiju...imam i problema sa stitnom...ponekad pomislim da sam pravi slabic...kad naidju bilokakve stresne situacije...ja, cini mi se nervni slom dobijem...ako imam problema na poslu...narocito to...ja ne spavam...srce lupaa...povremeno mi dodje da se na neki nacin kaznim...sto sam postala tako slaba...pila sam povremeno samo vamex i maticnjak...pokusavam da ostanem u drugom stanju, pa mi ni to bas ne ide...trenutno cekam ili cu dobiti ili ne...a takva mi je kriza naisla...placem citav vikend...zbog problema na poslu...koji uopste nisu toliko strasni...moguce ih je rijesiti...ali ja sam zapala u neko tamno usamljeno mjesto...i jednostavno ne umijem da izadjem...suprug pokusava da mi pomogne ali ja znam sve ono sto on prica...svjesna sam svega ali ne umijem da to prevazidjem...imam bosnyl...ne znam je li ga neka od vas pila i je li pomagao...toliko zelim da budem trudna ali trenutno molim Boga da dobijem...da bih mogla tabletu popiti...da mi malo bude bolje...

(odgovor članu ladyy)
Neposredna veza do poruke: 6935
   RE: Anksioznost?
20.11.2016 16:12:23   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Tauriel

Dragi saborci,
Ne znam kako bi nas drugacije nazvala...ne znam tacno reci kad i kako sve ovo pocinje, ali vidjela sam da se zadnjih godina mjenjam...znam da oprez dodje sa godinama...logicno...ali ja pretjerujem...ovako crne misli i situacije ne moze niko drugi smisliti...cini mi se...zadnjih pola godine su mi se ruke pocele tresti...imam nizak pritisak a ubrzan puls i aritmiju...imam i problema sa stitnom...ponekad pomislim da sam pravi slabic...kad naidju bilokakve stresne situacije...ja, cini mi se nervni slom dobijem...ako imam problema na poslu...narocito to...ja ne spavam...srce lupaa...povremeno mi dodje da se na neki nacin kaznim...sto sam postala tako slaba...pila sam povremeno samo vamex i maticnjak...pokusavam da ostanem u drugom stanju, pa mi ni to bas ne ide...trenutno cekam ili cu dobiti ili ne...a takva mi je kriza naisla...placem citav vikend...zbog problema na poslu...koji uopste nisu toliko strasni...moguce ih je rijesiti...ali ja sam zapala u neko tamno usamljeno mjesto...i jednostavno ne umijem da izadjem...suprug pokusava da mi pomogne ali ja znam sve ono sto on prica...svjesna sam svega ali ne umijem da to prevazidjem...imam bosnyl...ne znam je li ga neka od vas pila i je li pomagao...toliko zelim da budem trudna ali trenutno molim Boga da dobijem...da bih mogla tabletu popiti...da mi malo bude bolje...




nebih ja rekla da si slabic user posted image
hajde malo zaviri u to svoje usamljeno mjesto....vidi dali je bas usamljeno....kolko osoba imas u tom mjestu koje su uz tebe user posted image
za sve probleme rjesenje postoji samo ga moras naci....a naci ces ga kada prihvatis sebe onakvu kakva jesi....mozda ranjivu u ovom trenutku,sto ne znaci da ce vjecno ostati takouser posted image
utisaj malo tog tvog unutrasnjeg kriticara,nemoj ga slusati i budi prijatelj sama sebi.voli se bezuslovno jer to si ti....i nisi nimalo drugacija ni manje vrijedna od ostalih,mozda samo malo vise osjetljivija.
sretnouser posted image ...naci ces ti izlaz iz ovoga.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Tauriel)
Neposredna veza do poruke: 6936
   RE: Anksioznost?
18.12.2016 10:19:20   
hepihipi
Pozzic drage moje, sta se desava, nigdje nikoga, gdje ste, sta ste, kako ste? Ja sam tako-tako, zavisi od dana cini mi se, guram nekako, radim na sebi koliko stignem od obaveza, ali nervoza, naperost dominiraju, ostalo nekako drzim pod kontrolom😊priks, nema te nesto😕javite se, ljubim vas💗

(odgovor članu frančeska5)
Neposredna veza do poruke: 6937
   RE: Anksioznost?
6.1.2017 22:55:11   
mayamayic
Pozdrav za vas. Evo mene opet. I sami znate da sam imala okp. I moram vam priznati izlijecila se sama gotovo potpuno dragi ljudi. Ali...neki dan doživim veliku tugu neka svadja izbije meni ogromne prijetnje od strane jedne osobe. Traumu sam doživjela. I u jednom momentu iduće jutro lupanje srca. Ogromno.Strah neobjašnjiv. I kad ustah odjednom kao da a mi se uučini da cuh neki glas mislim realno nisam ga čula to je nemoguće sta da cujem ali misao kao čula sam. I cijeli dan prodje u toj muci jesam li čula ili nisam. onda sampocela da mislim da li mi se pricinjavaju sjenke po luci. I lezim čim vidim preko oka nešto svjetlije najednom dijelu stana odmah pomislim hha vidim sjenke gotovo mi je sizofrenija. Pitala sam psihologe kažu da ovo možebiti okp. Onda nemam apetita nikako ništa ne jedem samo mi muka.cim sjedem za sto doživim panični napad.ljudi dragi da li ovo može biti okp ili sam ja taj fenomen da je prešlo sve u siz. Ja sam se vratila na početak pakla ali vjerujte mi da imam samo nekog stručnjaka da kaže to je okp ja bih ODMAH ozdravila. Uz to mi se nekad javi poneka kompulzija. Momak mi dolazi sutra ja nemam volje ni snage da ga vidim. Znaci lezim odmah pomislim kao ha sad ću vidjeti sjenku pogledam naprijed i kao da sam vidila sto je logično nemoguće. Ja samo lezim i spavam od muke. Onda izadjem npr do vrata samo vidim čovjek sjedi u autu i odmah mi misao kako sizofreni misle da ih neko prati i svi da im naude ii odmah pomislim ha ja mislim da ovaj hoće da mi naudi da me prati.ljudi dragi odgovorite ako zabogaznate. Sve ovo prati lupanje srca.

(odgovor članu hepihipi)
Neposredna veza do poruke: 6938
   RE: Anksioznost?
6.1.2017 23:30:18   
salmy
Imas forum na fejsu akcioznost
Ovdje ti nema niko odgovorit..inace forum je umro prirodnom smrcu
Sva se najezih dok procitah sta si pisala
Idi na face i pitaj..zene su susretljive i odmah dobijes odgovor
Sretnooo

(odgovor članu mayamayic)
Neposredna veza do poruke: 6939
   RE: Anksioznost?
8.1.2017 8:04:20   
ziel
Majo jesi probala da se okrenes vjeri, koja god si vjera, nabavi sebi vjerskih knjiga, citaj, msm da ces tu pronaci snagu da se boris sa svakom teskom situacijom u zivotu.... user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 6940
   RE: Anksioznost?
8.1.2017 11:06:15   
mayamayic
Hvala vam puno. Citam i vjerske knjige ali se jos vise uspanicim stalno imam bogohulne misli i ne usudjujem se da citam. Ovako se desilo juce ujutru ja lezim, opet znaci, strahovi oko mene, umisljanja, brojne kompulzije. Zazmirim oci i sjetim se momka, kako dolazi, hej pa mi trebamo ici na skijanje, na zimovanje negdje. Ne smijem biti ovakva, unisticu i njega i sebe. Hocu da ustanem. Mooram. Cilj je zaboraviti anksioznost, jer ok je ne zaboravis nema ni kraja. Ja sam dragi ljudi USTALA. IZ KREVETA. Setala po kuci, jelaaa, popila pivo :D :D Pjevala. Nasla omiljeni film ( Tesna koza) i gledala. Smijala se. Sve je nestalo. Jutros nimalo lupanja srca nije bilo. Spavala sam kao beba do 11h, ustala bez one tezine u nogama. Sve sto pomislim umislim haha, tako da necu vise. Mislim da sam na dobrom putu.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 6941
   RE: Anksioznost?
8.1.2017 18:00:36   
Bojanna
Zdravo svima, ja sam Bojana. S anksioznoscu se borim skoro dvije godine. Javila se posle drugog porođaja i u jednom danu mi se cio život promijenio. Prošla sam pakao, mislila sam da sam na putu za ludilo. Pila sam terapiju godinu dana i prekinula. Neka dva mjeseca sam bila super i onda opet kreće. Sad pijem novu terapiju i dobro sam. Molim stare članice da se jave da vidimo kako su, Rabi, Sanchez, Jana, Lajlac i ostale

(odgovor članu frančeska5)
Neposredna veza do poruke: 6942
   RE: Anksioznost?
9.1.2017 12:50:18   
Bojanna
Htjela bih da odgovorim članici Maji da se i meni desavalo ovo sa "pricinjavamjem" - tacnije čitala sam sve i svašta po internetu i prikupila sebi strahova i naravno što god sam pročitala odjednom je počelo da mi se desava. Najgore što možemo sebi da uradimo je čitanje takvih stvari po internetu



(odgovor članu frančeska5)
Neposredna veza do poruke: 6943
   RE: Anksioznost?
14.1.2017 10:46:40   
mayamayic
Hvala ti na podrsci. Nadam se da je i meni pricinjavanje samo, a ne pravi simptomi onog... Jos mi je haos u kuci, samo se svadjaju, cupaju me za kosu, urlaju. Ja ne znam sta da radim koliko me i psihicki i fizicki zlostavljaju oni najblizi. Prijete mi stalno kako ce mi napasti momka JEDINU OSOBU KOJA JE ZA MENE UVIJEK, prijete kako ce ga ubiti, sad izmisljaju da me truje i npr. ako ja kazem imam misli da cu nekom nesto uraditi oni kazu: to ti je momak dao jer ti sigurno puni glavu da svakog trujes od nas i ubijes. NENORMALNO. Od njih mi je sve dali su mi bolest, daj boze da je samo okp jer ako bih ne daj boze obolila vise, znate na sta mislim, on bi najvise nastradao jer njega optuzuju. KAKO OSOBA KOJA MI JE ULJEPSALA CIJELI ZIVOT, KOJA MI DAJE SNAGU DA IZDRZIM MOZE BITI KRIVA ZA MOJE STANJE? ONI SU JEDINI KRIVCI. Od njih cu sutra zavrsiti i u ludnici i svugdje. Koliko me maltretiraju. Izvinite sto ovako pisem ali mi je uzasno.

(odgovor članu Bojanna)
Neposredna veza do poruke: 6944
   RE: Anksioznost?
15.1.2017 7:23:39   
ziel
Cupaju te za kosu?
Jel to umisljas ili stvarno?

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mayamayic)
Neposredna veza do poruke: 6945
   RE: Anksioznost?
15.1.2017 13:24:21   
mayamayic
Pa nemam sizofreniju da umišljam takve stvari već opsesivno kompulzivni poremeca a koliko znam to nije sizofrenija . I sestru mi isto dovoljno je da padne pa pod neka glupost oni polude.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 6946
   RE: Anksioznost?
15.1.2017 13:31:10   
ziel

IZVORNA PORUKA: mayamayic

Pa nemam sizofreniju da umišljam takve stvari već opsesivno kompulzivni poremeca a koliko znam to nije sizofrenija . I sestru mi isto dovoljno je da padne pa pod neka glupost oni polude.

Nasilje u porodici? Centar za socijalni rad?

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mayamayic)
Neposredna veza do poruke: 6947
   RE: Anksioznost?
15.1.2017 16:39:18   
mayamayic
Ma oni odjednom normalno sjede i pricaju, i onda pocnu da vriste, cesto bez razloga. Ne znam sta je, moguce da imaju psihickih problema.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 6948
   RE: Anksioznost?
17.1.2017 12:33:52   
Bojanna
A Majo, jesi li bila na razgovor kod psihijatra? Je li ti utvrđena dijagnoza okp?

(odgovor članu frančeska5)
Neposredna veza do poruke: 6949
   RE: Anksioznost?
18.1.2017 15:58:41   
mayamayic
Jesam kod psihologa, ja normalno idem na posao, ucim, stvarno je sve ok. Licno mislim da nisu pogrijesili dijagnozu jer imam kompulzivne radnje. Oni su mi rekli da sizofrenija ne moze biti ja nisam u tim godinama da je dobijem. Mada sam se sad prepala pitanja hehe, jer se bojim da ne sumnjas na nju.

(odgovor članu Bojanna)
Neposredna veza do poruke: 6950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  276 277 [278] 279 280   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  276 277 [278] 279 280   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *