|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
14.9.2012 0:00:31   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
14.9.2012 8:10:45   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: škorpija

Mene zanima koji je krajnji rok za odvikavanje dijete od dude, A. ima više od 3 godine, ali ja nisam nešto ni razmipšljala o tome, koristi je samo za spavanje

stomatolozi kazu do 2.godine ali ja nisam forsirala jer ju je isto kao i A. koristila samo za uspavljivanje. mislila sam je odvici poslije mora, drugarica je tako svog malog odvikla rekavsi mu da su sve cuce ostale na moru, ali igrom slucaja eto dobila afte prije mora i rekoh taman da iskoristim situaciju i uspjelo jeuser posted image

idealno je do 2. godine, ali se toleriše do 3. godine..sve poslij toga nije dobro..tako da škorpijo, moraš nešto smisliti...da mu se na zubiće i u kranjoj liniji i na govor ne bi odrazilo...user posted image
mi smo se cuce kutarisali bas davno, mislim čak i prije pelena..

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
14.9.2012 8:21:30   
felix
mi se haman jedini od generacije 2009 . još uvijek nismo riješili cuce user posted image
on je sam pred spavanje koristi , još uvjek po dvije nosa ....
Jednom sam jednu cucu , osjekla na pola i dala kaze on ,šta je ovo fuj kaka reko nema druge on se dere place ima, ima daj moju cucu.
Ama reko šta ce ti cuca , ti veliki dječak fuj cuca .Cuce sam bebe koriste ..
Ja sam kaze djekač i ja vojim cucu ....

Ma nema šanse da zaspi da ga umiriš ..... Neznam stvarno kak cu ga odviknuti, lakše se pelena riješismo nego cuce ....
Al , znam da mi je mama pričala da sam ja do, 4-te god cucu nosala nije valjda na mene user posted image nebi voljela to ......



_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
14.9.2012 8:24:56   
Emmy
Mi evo treći dan spavamo bez dudeuser posted image , sasvim spontano, mislim da je tako i najbolje. Nismo je mogli naći neki dan i rekli da je cuko pojeo. Uslijedilo je pitanje možemo li kupiti drugu, ja svaki dan kažem sutra ćemo i sad za sad je OK. Primijetila sam da joj duže treba da zaspi, priča neku priču sama sebi, ali idemo laganouser posted image .Mislim da će prva reakcija uslijediti kada ugleda drugo dijete sa dudom, ali onda sam pripremila priču kako je ona sada velika, kako je to samo za bebe, itd. Inače joj je 2,1 godine.user posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
14.9.2012 9:45:50   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: Emmy

Mi evo treći dan spavamo bez dudeuser posted image , sasvim spontano, mislim da je tako i najbolje. Nismo je mogli naći neki dan i rekli da je cuko pojeo. Uslijedilo je pitanje možemo li kupiti drugu, ja svaki dan kažem sutra ćemo i sad za sad je OK. Primijetila sam da joj duže treba da zaspi, priča neku priču sama sebi, ali idemo laganouser posted image .Mislim da će prva reakcija uslijediti kada ugleda drugo dijete sa dudom, ali onda sam pripremila priču kako je ona sada velika, kako je to samo za bebe, itd. Inače joj je 2,1 godine.user posted image


moj ima 3 god.3 mjeseca i jos user posted image ...

user posted image -moracemo i mi skontat nesto...user posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
14.9.2012 9:53:07   
Dzenana_G
I mi smo nasu ovisnicu uspjeli odviknuti od cuce. Vec skoro mjesec dana je bez nje.
Samo smo jedan dan ukinula skroz i milina...


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
14.9.2012 9:57:17   
Emmy

IZVORNA PORUKA: MAMA MA


IZVORNA PORUKA: Emmy

Mi evo treći dan spavamo bez dudeuser posted image , sasvim spontano, mislim da je tako i najbolje. Nismo je mogli naći neki dan i rekli da je cuko pojeo. Uslijedilo je pitanje možemo li kupiti drugu, ja svaki dan kažem sutra ćemo i sad za sad je OK. Primijetila sam da joj duže treba da zaspi, priča neku priču sama sebi, ali idemo laganouser posted image .Mislim da će prva reakcija uslijediti kada ugleda drugo dijete sa dudom, ali onda sam pripremila priču kako je ona sada velika, kako je to samo za bebe, itd. Inače joj je 2,1 godine.user posted image


moj ima 3 god.3 mjeseca i jos user posted image ...

user posted image -moracemo i mi skontat nesto...user posted image

Teško se nakaniti, ali moraš to jednom odlučiti. Što prije krenete, prije će biti gotovo. Meni je i sa prvom curicom isto ovako bilo, samo je njoj miš pojeouser posted image . Meni se bilo teško nakaniti, sve mi je žao kako je gleda, kako okicama "zakovrne" kad je stavi u usta, ali loša je navika to. Meni je prekipjelo kada sam osjetila zadah iz usta ujutro, baš ono nekako čudno i povezala sam to sa dudom, jer zubiće peremo, to me je najviše navelo da krenemo u akciju. Sretnouser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
14.9.2012 9:57:33   
Emmy

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

I mi smo nasu ovisnicu uspjeli odviknuti od cuce. Vec skoro mjesec dana je bez nje.
Samo smo jedan dan ukinula skroz i milina...


user posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
14.9.2012 10:05:48   
HAHA
Baš maloprije pišem na drugoj temi za dudu da nam se riješiti,sinoć ga tačno na kašalj tjera koliko je gura u usta.Hamza nikad nije volio dudu,a bojim se da Harun ne bude kao ja,do 5 godina ju koristilauser posted image ,zubi mi bili iskrivljeni,a plus što mi ostala potreba za oralnim kontaktom,pa sam olovku držala u ustima,komadić plastike bilo šta.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
14.9.2012 10:08:12   
Skvo RR
Baciti u smece..user posted image
Tako smo mi uradili..presjekla je ja makazama i zajedno smo je bacile...da se razumijemo imala sam "dzankija" pravog za dudu..user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
14.9.2012 10:14:02   
HAHA
Prošli mjesec smo htjeli završiti tu epizodu,sam govorio stara duda,rekoh nećemo ni kupovati drugu.Odemo u V.K. izvede ga moja sestra i on je smunta da mu kupi novuuser posted image .

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
9.10.2012 9:35:50   
Derya
Ja sam sve zivo pokusala, biber na dudu, probusila dudu i stavila malo mljevene kafe user posted image runutra, i kazem kako se mis pokakio hahahha ali dzabe, nakon 2-3h gledanja u dudu, nije mogla odoliti da je stavi u usta, pa 3-4 dude su zavrsile u kaminu, patnja zivauser posted image ! I onda mi pukao film jednog dana user posted image i ''nagovorim'' je da baci dudu u wc-solju i kao zauzvrat ce dobiti nesto, tako je i bilo. Ali kad je skontala sta je uradila bilo je kasno user posted image , prvih 10-tak noci je bilo grozno, morala sam je uspavljivati na rukama, ceskati po 2-3 h da bi zaspala, plac, plac user posted image i uspjelo je. Mozda je jos nekih 1-2mj trazila da joj kupim novu. I evo vec nekih 8-9 mj je bez dude, sad ima 2 god i 10 mj :-)

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
9.10.2012 9:56:37   
gvendolina
super da ste uspjeli deryauser posted image
mi smo je se rijesili na slican nacin,bacio ju je u smece uz obecanje da cemo mu nesto kupitiuser posted image iako je lakse podnio rastanak nije bilo toliko placa,samo mu je nedostajala i kada bi vidio cucu kod nekoga uzimao je da malo procuclauser posted image jednom je kod prijatelja nasao igracku glodalicu u obliku cuce i stavljao u ustauser posted image

< Poruku je uredio gvendolina -- 9.10.2012 9:58:32 >

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
5.12.2012 22:06:52   
mala_sa
Evo i nas 7 dane bez pipe user posted image user posted image , zadnja 3 dana je nije nikako spomenuo, tako da smo je definitivno zaboravili user posted image .

Mi smo jese rijesili presjecanjemmakazama, i to je djecak sam uradio user posted image , nakon 2 dana vise nije bilo uopste frke i placa za istom user posted image .

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
5.12.2012 22:15:15   
Amyla
mala_sa bravo za A, on je nas veliki djecak, user posted image moracemo i mi krenuti u akciju odvikavanje cuce i to vrlo uskoro user posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
5.12.2012 22:21:50   
mala_sa
Amyla iskreno da ti kazem ja sam jedva cekala da je se rijesimo, bas mi je bilo dosadilo svako malo po noci ustajati i traziti je po kreveticu, ko mjesecar user posted image . A jos mu se i brada bila sva zacrvenila i izasula, evo kako smo izbacili pipu i to je proslo, hB user posted image .

Ma samo se jednom nakanis i lagano u odvikavanje, moj ti je savjet da sacekas dok H pocne da razumije,, pa kad je trazi objasnis mu kako sad ne moze jer ste je zaboravili, ili pipa spava i sl user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
5.12.2012 22:48:41   
škorpija
evo i nas rekordera, ajdin ima 3 godine i 7 mjeseci, ovisan je od dudi (cuci) od 6. mjeseca života, zadnju godinu dudu koristi samo za spavanje, danju nikad, a li evo dvije noći spavamo bez dude, još jednom se potvrdila moja teorija da se sve samo rješi u neko svoje vrijeme, prehladio se jako kašljalo i povraćalo mu se kad stavi dudu, izvadio je i nije je više ni tražio. no ja sma za svaki slučaj sve sakrila i rekla da ih je ukrao lopov, iako on nije ništa ni pitao, nadam se da je to-to

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
6.12.2012 0:00:23   
beban
Ima nas još 2009 koji smo dudu voljeli više od mame sve dok jedan dan samo mi došlo vraćali se iz vana kažem sine moj mi dudu zaboravili čika Mirso odnio dudu svojoj kući a Mirso gromada možda mu je dojam bio taj bitni element i on je tražio neki dan kada je bio jako bolestan nakon dobrih 4 mjeseca...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
6.12.2012 8:54:41   
Halimaa
kod nas je sa cuclom išlo strahovito... Neprekidno ju je nosao do 2 godine i 4-5 mjeseci..Znači, kad god mu nešto smeta, cucla, kad ide napolje, mora biti cucla, spavanje pogotovo, cuca je bila od 2 mjeseca! Međutim kad je stao gristi cucle, i kad je svaka bila probušena, sve mi je to počelo ići na živce pa sam mu lijepo počela davati patrljke... Naravno, patrljak nije mogao cuclati pa bi uz pobune, zaboravio sve do noći... Na kraju sam jednostavno rekla NEMA. Treba to odlučiti, gotovo je i kraj. Plakao je jedno 20 minuta a zatim zaspao i to je to. Poslije je par puta opet tražio ali nikad uz plač.

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
10.12.2012 17:55:06   
škorpija
Mi hvala bogu, sedam dana bez cuceuser posted image , nakon što je ozdravio samo je jednom zatražio, ja mu rekla kakvu cucu, znaš da ti se od nje povraća, a i svakako je sve ukrao lopov i nije više ni spomenuo. Ne mogu vjrrovati da smo ovako lako to riješili, mislila sam da će ko u biti ko u Timmy time crtiću, kreće u kolu i meni predaje duduuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
14.2.2013 22:17:14   
entinte
Evo da se i mi pridruzimo klubu :) K ima skoro 2 godine tačnije 22 mjeseca i evo 4. dan bez cuce, nekad je spomene i samo kazemo nema i to je to user posted image

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
5.7.2013 8:50:15   
Amyla
evo i nas, hvala Bogu odviknuti od cuce. Moj H je zaista bio ovisnik o cuci, stalno mu je bila u ustima, kad krene da spava, kad se igra, svako malo ju je trazio dok je prije nekih 7-8 dana nije probusio zubicem(pretpostavljam da se to desilo) i onda se ona ispuhala, nije mogao fino da je cucla i cesto ju je u rukicama drzao i onda sam ja prije nekih 4-5 dana odrezala cuci vrh, i rekla mu da s epokvarila, dala mu je i on se malo ljutio, ali nije hvala Bogu plakao, vise je nije ni spominjao osim recimo 1-2 puta po danu i kad krene spavati. Pita me "mama kupi Haunu cucu, goca moja" i ja kazem sad ne mozemo mrak je i tako dvije noci, i onda je hvala Bogu dragom prestao traziti, a imamo 1 godinu i 11 mjeseci user posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
5.7.2013 11:44:13   
škorpija
evo sad vidim po svom postu da smo imali 3 godine i 8 mjeseci kad se napokon odvikli od cuce, a duša draga i danas pita za nju kad je bolestan, to mi je ujedno i smiješno i tužnouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
5.7.2013 22:20:23   
mishkica
Moja curica ima dvije godine, voli dudu,ali samo kad ide spavati,, i po noci je izbaci, pa ako se nekad probudi stavim joj je, nije nesto toliko da mi i smeta, ali bi volila da uskoro rijesimo dudu i pelenu, pa se nadam do kraja ljeta da cemo oboje uspjesno okoncatiuser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
6.7.2013 12:15:08   
Ninushka
Kako odviknuti od cuce?

Čini mi se da je najbolje ni ne nuditi je uopšte.
Nije da nisam nudila, ali kako je dojio nije ju nikada prihvatio. Danas mi je drago zbog toga.

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *