|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
28.7.2009 13:22:31   
veeseelaa
ma samo je baci ako traži reci ukrao Duridan :-))))

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
28.7.2009 13:24:51   
amela.srce
vazi, nadam se uspecuuser posted image  
 
jer mislim da je sada dovoljo velika da joj nije vise potrebna cucauser posted image

_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
11.8.2009 22:35:37   
dinaa
A kako odviknuti dijete od sisanja palca?
Moja curica ima dvije godine i sisa palac od rodjenja,prije je to cesce radila a sada samo kad ide na spavanje i u noci kad se probudi opet palac u usta i zaspi.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
11.8.2009 22:39:13   
veeseelaa
meni je to baš slatko, ja je ne bih ni odvikavalauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
11.8.2009 22:43:45   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ljubičica 28

Moja prijateljica se cucle riješila tako da je malo probušila i stavila u nju zrno ispržene kahve...kad je curica zatražila,ona joj je dala ali joj je rekla kako je unutra " baja"...curica se prepala i nikada više nije ni zatražila cuclu...ja nemam svoje dijete, tako da ne znam da li ti ovo iskustvo može pomoći user posted image  sretno u svakom slučaju user posted image


eh što se ismijahuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
11.8.2009 22:47:50   
Ex Yu
meni to nesmeta nista kazu kvare se zubici i to ... al svakako ce ispasti pa i koji put odvesti zubaru da popravi da se ranije navikne na sam zvuk a ne da se boji ko moja mama od 50 godina ...

nek cucla dok mu se cucla nit me sramota nit bi mi bilo cudno da vidim djete od 5 godina da cucla cucu ... kad mu vise nebude trebala sam ce je baciti netreba nista na silu

a sa par caka mozd atreba probati ... al neznam cemu svrha ako djetetu to nesto znaci ... ako se ja igram igrica sa volko godina i volim pogledati crtani nece me niko odvikavati zasto djetetu oduzeti nasilu nesto sto voli


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
12.8.2009 17:36:23   
lely
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni je to baš slatko, ja je ne bih ni odvikavalauser posted image



To i izgleda slatko,ali ....
Imam rodicu koja je to od malih nogu radila,a nekad se i sad prevariuser posted image i ima izbacenu gornju vilicu,tj zube i to pravo puno...


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
12.8.2009 17:45:20   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Ex Yu

meni to nesmeta nista kazu kvare se zubici i to ... al svakako ce ispasti pa i koji put odvesti zubaru da popravi da se ranije navikne na sam zvuk a ne da se boji ko moja mama od 50 godina ...

nek cucla dok mu se cucla nit me sramota nit bi mi bilo cudno da vidim djete od 5 godina da cucla cucu ... kad mu vise nebude trebala sam ce je baciti netreba nista na silu

a sa par caka mozd atreba probati ... al neznam cemu svrha ako djetetu to nesto znaci ... ako se ja igram igrica sa volko godina i volim pogledati crtani nece me niko odvikavati zasto djetetu oduzeti nasilu nesto sto voli



ne mogu a da se ne osvrnem na ovo - prvo mlijecni zubi postoje ne da bi se kvarili i unistavali bez obzira sto ce ispasti vec iz nekih drugi razloga ih je Bog dao ljudima tj djeci. citava grana medicine postoji zvana djecija stomatologija tj pedodoncija. da nisu tako bitni mlijecni zubi ne bi se niti izucavali niti bi im se posvecivala tolika paznja.
vise bi voljela slusati dijete tkako place jer mu ne dam cuclu tj pokusavam da ga odviknem u neko razumno doba zivota - 5 godina je i previse, necu da mi dijete krene u skolu sa cuclom i flasicom, ego da ga slusam kako palce zasto sto ga boli zub.

sve ima svoje vrijeme samo treba biti uporan i posvetiti paznju djeci i tome sta hocete da postignete za dobrobit svog djeteta!

pozz

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
12.8.2009 22:28:42   
Rina26
A mi smo uspjeli bacit i cucu i pelenu sve smo dali bratu

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
12.8.2009 22:34:45   
LUNA4
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: Ex Yu

meni to nesmeta nista kazu kvare se zubici i to ... al svakako ce ispasti pa i koji put odvesti zubaru da popravi da se ranije navikne na sam zvuk a ne da se boji ko moja mama od 50 godina ...

nek cucla dok mu se cucla nit me sramota nit bi mi bilo cudno da vidim djete od 5 godina da cucla cucu ... kad mu vise nebude trebala sam ce je baciti netreba nista na silu

a sa par caka mozd atreba probati ... al neznam cemu svrha ako djetetu to nesto znaci ... ako se ja igram igrica sa volko godina i volim pogledati crtani nece me niko odvikavati zasto djetetu oduzeti nasilu nesto sto voli



ne mogu a da se ne osvrnem na ovo - prvo mlijecni zubi postoje ne da bi se kvarili i unistavali bez obzira sto ce ispasti vec iz nekih drugi razloga ih je Bog dao ljudima tj djeci. citava grana medicine postoji zvana djecija stomatologija tj pedodoncija. da nisu tako bitni mlijecni zubi ne bi se niti izucavali niti bi im se posvecivala tolika paznja.
vise bi voljela slusati dijete tkako place jer mu ne dam cuclu tj pokusavam da ga odviknem u neko razumno doba zivota - 5 godina je i previse, necu da mi dijete krene u skolu sa cuclom i flasicom, ego da ga slusam kako palce zasto sto ga boli zub.

sve ima svoje vrijeme samo treba biti uporan i posvetiti paznju djeci i tome sta hocete da postignete za dobrobit svog djeteta!

pozz


sve ima svoje vrijeme!!u zadnje vrijeme se jako prica o takvim stvarima i svaki djeciji psiholog kaze da se djete ne forsira na nista jel ce samo odbacit kad bude spremno!!
moja mala ima 5 god i tek je nedavno odbacila flasicu i to sama bez forsiranja itd....
a kontrole kod zubara smo pocele obavljati sa 2 god i imamo savrsene zube sa flasicom....koliko djece nikad nije imalo niti flasicu niti dudu a ima same krnje???



_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
12.8.2009 22:39:47   
Ex Yu
za takve stvari pogledajte porodicno stabno i nekrivite dude i flasice meni se sestra rodila kad sma imala 5 godina i do skole sam cuclala sve sto je licilo na cucu uz nju a svoju sam odbacila sa godinu dana ... pa mi nista nefali ni zubi nit su krivi

izbacenu vilicu i krive zube je kriva majka priroda ... al naravno svako ima pravo izbora u odgoju svog djeteta   a to 5 godina sam rekla metaforicki da se netreba forsirati nista ja sam svom dala cucu prvi dan kad je doso iz  bolnice a nemislim mu nista lose nit bolje nego neka druga majka svome


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
12.8.2009 23:08:16   
pocahontas
i moj decko cucla cuclu i nema nista lose u tome, pedodonti cak preporucuju cucle za pravilan razvoj vilice ali isto tkao pretjerivanje moze skoditi...znam o cemu pricam... ;)naucno dokazano a svakako da izuzetak moze postojati...


(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
12.8.2009 23:12:05   
bloom
Na cucli se samo probusi rupica i onda kad dijete podje cuclat izvuce zrak iz nje i samo odbaci jer nij vise to ona cucla.

A kako odviknuti od prsta???
Moja kcerka je cuclala palac do dvije godine i ja sam joj naljutila ali da ne primijeti. Bilo mi je zao kad sam gledala kako spava i u snu podje stavit pa vrati i tako nekoliko puta. Ali je onda htjela da zaspi uz mene i da se mazi mojom kosom.

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
13.8.2009 8:33:21   
bebacha
evo i moje misljenje.mlijecni zubi su preduslov za stalne zube zato se i oni trebaju cuvat kao i stalno zubi.pogresno je misljenje naseg naroda da nema veze sto se kvare jer ce i onako ispast.cucla dosta utice i na raspored i na kvalitet mlijecni zubi.nemora znaci da ce svakom djetetu cuca pokvarit zubic al posto je veliki procenat djece koji imaju lose zubice zbog toga onda je bolje sprijecit.protiv sam odvikivanja od bilo cega na silu i smatram da se svako djete moze odviknut bez placa ako se nade pravo vrijeme.Ajla se odvikla od cuce prije vise od mjesce dana,znaci sa nekih 16,5 mjesci.probali smo probit rupicu al nije islo i onda sam joj samo jednom rekla nema cuce,ti si je dala maca.3-4 dana sam morala po 100 puta ponovit tu pricu.da napomenem da nije plakala,samo je trazila.tih par dana smo izbjegavali da srece djecu koja imaju cucu ili da ga gleda svoje slike na kojima je sa cucom.poslije je trazila vrlo rjetko al tad sam joj govorila da je ona velika i da je cuca za bebe.neslazem se s tim da djete treba pustit da samo odluci kad vise nece koristit.moj mum je isao u skolu a pio mljeko iz flasice i jednom dana mu svekrva stavila flasicu u rusak i rekla mu da popije na odmoru,tad se postidio i nije vise pio iz flasice.ja vala nezelim cekat do tad.bezveze mi je kad vidim djete hodat i cuca u ustila a niko nezna st ce mu.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
13.8.2009 9:51:33   
babina beba
Evo da i ja kazem kako se moja odvikla. Kad joj je prahnula cuca i zatrazila je, ja sam joj stavila malo chillija na cucu i dala. Automatski je izbacila iz usta  i rekla ljuta cuca. Nakon toga je trazila par puta i kao da ona vidi da je ljuta i nikad vise je nije stavila u usta. Bilo mi je zao prvu noc kad je govorila ljuta cuca al to je to, nema cuce vise, sad su pelene i tuta na redu.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
13.8.2009 9:53:51   
Ilhana RR
moja mala nije neki ovisnik cuce, ona cim se probudi sama mi daje cucu da ostavim. U autu ima pravo da ima cucu dok se vozimo a prije nego sto je izvadim iz stolice ona meni dadne cucu da ostavim tako da je dobra sto se tice toga. Moze i zaspati bez cuce a bila je jedno vrijeme opsjednuta ali ja joj nisam dala kad je budna da je ima tako sam je odvikla jednostavno, kad mi trazi cucu ja je malo zaigram da zaboravi i sve tako.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
17.8.2009 17:51:39   
Anoniman
moja Asja nije neki ovisnik o cucli,nikada nije ni bila,samo traži cuclu kad hoće da spava i neće da zaspe bez nje,nadam se da će ubrzo prestati,ja joj doduše stalno govorim da ona nije beba nego velika cura i da joj ne treba cucla ali ona meni kaže mama mojim te daj cucu heheheh

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
20.8.2009 14:12:23   
edijevamama
Moj mali je totalno ovisam o cuci, non stop cucla, ako je nema trazi je place sad mu je 19 mjeseci, helem isli mi juce doktoru jer kaslje i doktor da pogleda grlo kad kaze"jeli koristi cucu?" morate mu je podhitno izbacit jer je vilica vec pocela da se deformise :(, JA to ne vidim ali eto ona vide i rece.
SAd stvarno neznam kako tzo uradit..........

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
22.8.2009 10:37:59   
Mirna.akt
Moram reci da su obje kcerke dudu imale samo preko noci, a po danu ako bi je nekad trazile, snadjem se nabrzinu i uzmem neke igracke i zabavim ih, tako da zaborave na nju, jer ipak smatram da ne treba pretjerivati s davanjem dude i danju i nocu.
Melini (3 god.) sam ko fol bacila dudu kroz prozor i rekla: Eno eno cuke, pojeo ti dudu i pobjegao'' i dok je ona dosla do prozora, nije skontala da nije bilo nikakvog cuke. Tri noci je onako u snu rekla da hoce dudu, al kazem joj da je pojeo cuko i nastavi spavati. Elmi (2 god.) sam prije 10 dana onako iz zezancije isto uradila i kad pita za dudu, kazem joj da je nema, a ona sama kaze ''pojeo cuko'' . :) :) Tako da mashala ni ona vise nema dude.

_____________________________

Melina 30.04.2006.
Elma 25.07.2007.

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
11.9.2009 10:58:10   
*Seve*
Ja se nadam da cemo lako se rijesiti cuce,jer moj bebec koristi cucu samo kad hoce da spava...
Nema sanse da zaspi bez cuce i cim zaspi ja mu je polagano izvadim iz usta i to je to...user posted image  

(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
11.9.2009 12:10:56   
mišur
Moj Luka koristi dudu od rođenja...
Kad je bio manji, češće je koristio, ali ni tada po cijeli dan..Već odavno je koristi samo kad ide na spavanje, samo je tad i traži...I to obavezno dvije dude! Jednu da ima u ustima, a jednu da drži u ruciuser posted image user posted image  
I kad se probudi po noći, obavezno traži i jednu i drugu!

Meni je nekako draže da koristi cucu, nego da sisa palac,mada bi bilo najbolje da nije ovisnik ni o jednom ni o drugom...
Pričala sam sa svojim stomatologom i rekla mi je da puno veće deformacije vilice nastaju kad se sisa palac, a da se dude trebamo riješiti najdalje do treće godine..
Mi planiramo da se i prije riješimo, kao i flašice...
Preko dana pije vodu i sok iz čaše sa kljunom, ali mlijeko pred spavanje pije iz flašice..
Nedavno sam čitala da i mlijeko utiče na kvarenje zubića, pogotovo ovo pred spavanje, koje ostane na zubićima..
Mi imamo baš taj problem, jer peremo zubiće pred spavanje, a tek onda idemo da se uspavljujemo uz flašicu, tako da dođe kao da nismo ni oprali zube..
Definitivno moramo uvesti novi način uspavljivanja, ali nemam ideju koji...

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
3.11.2009 18:30:06   
amdi
Moja je počela od nedavno da cucla intenzivno preko dana, a sve je kriv vrtić za to. Dok nije krenula u vrtić imala je cucu samo za uspavljivanje, dakle jedno 5 minuta dnevno i to je to, medjutim u vrtiću je vidjela djecu koja drže cucu svo vrijeme u ustima i počela i ona tražiti stalno. Nisam joj dozvoljavala da nosi cucu u vrtić jer se bojim svakojakih bakterija koje se mogu tim putem prenijeti, ali kod kuće...sad je ispisana iz vrtića i planiram u skorije vrijeme da je odvikavam

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
12.11.2009 13:13:08   
mišur
Evo da prijavim da smo mi krenuli u akciju odvikavanja od dude...
Prva noć je bila uspješnauser posted image user posted image user posted image user posted image
Dudu nije tražio, već mu je dosta više vremena trebalo da se umiri i da zaspi...Ja sam ga stavila u moj krevet, čitali smo slikovnice, mazili se, pjavali i nekako je zaspao...Noćas se vrtio i budio, nije tražio dudu, ali vidim da mu nedostaje da se smiri...
On dudu nikad nije po danu koristio, samo kad spava..Ali sam u zadnje vrijeme primjetila da je zbog nje počeo da se budi po noći, jer je traži čim mu ispadne i neće da se smiri dok je ne nađe...
Meni je to bio signal da krenemo u odvikavanje, jer mi se nikako nije sviđalo da mi po cijelu noć ima dudu u ustima...

Danas kad sam ga stavljala da psava, opet je tražio da legne sa mnom i opet mu je dosta vremena trebalo da se smiri...I opet nije ni pomenuo dudu!
Ja sam  mu još juče preko dana rekla da je dođao cuko i pojeo njegove dude, a on se na to smijao...

Nadam se da ćemo izgurati ovo bez nekih većih trauma...Jedino što će se sad naviknuti uz mene u krevetuuser posted image

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
16.11.2009 14:41:18   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Rina26

A mi smo uspjeli bacit i cucu i pelenu

i mi smo  u roku od sedam dana kao da ih nikada ni bilo nije...bilo je malo zeznuto oko uspavljivanja, ali bajka je zamijenila cucu, a majčino češće noćno ustajanje-noćnu pelenu
user posted image user posted image user posted image  mali, ljubi te majka

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
16.11.2009 14:44:45   
_melina_
Iskreno, mi nemamo problema sa dudom...

A cula sam da djeci stave neto kiselo ili ljuto na dudu i tako iuh odviknu...


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *