|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bruh kod malih beba
6.7.2009 8:58:50   
ivanak
Bok svima,

moj maji sinčić je već poćeo skontavati da mu je na rukama najbolje. No, naravno ja ga ne želim vući na ruke, jedino ako je potrebno. Pošto mu pružam pažnju, igramo se... i nije gladno, a ni pokakano... ne razumijem zašto onda plače???
Stoga, smo ja i muž malo istraživali i skontali da mali voli na ruke.
I pustili smo ga da plače i naravno smirio se nakon nekih 5 - 10 minuta.

No, mene je strah da od plakanja ne dobije bruh.
Zanima me jeli imao tko iskustva sa bruhom??? Kako nastaje?
Čula sam da muška djeca više oboljevaju od toga.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bruh kod malih beba
6.7.2009 9:17:20   
Anushka
hvala Bogu, nismo imali bruh. Prica je iz starih dana da od jakog placa tj naprezanja pri placu i zacenjivanja moze doci do bruha. Nisam ni cula da je neko dijete tako dobilo bruh, ali eto jedan od cestih savjeta je i taj da dijete ne smije dugo plakati, da ne dodje do toga (zensko i moze a musko neuser posted image )
mi ipak svom nismo ni pustali da place, i on je volio na ruke, al je radoznalo dijete pa smo ga i nosali, ja najvise naravno, nekad je trazio toplinu, nekad "visinu" da ima bolji pogled, nekad truckanje da se umiri, a najcesce je trazio prisutnost i blizinu. Iako je do 5 mjeseci vecinu vremena proveo u mojim rukama nije se "naucio" na ruke, vec 3 mjeseca se igra sam na podu, propuzao je, igra se i u kreveticu, leta u hodaljci na sve strane, zna se smiriti i u kolicima, a samo jednom sam ga donijela u rukama s polja jer je plakao u kolicima i to sa 4 mjeseca. prema tome, nemoj se toliko striktno drzati starih savjeta, ni da ga "ne ucite na ruke" ni "da ce dobiti bruh od plakanja" nego prati njegove potrebe i ne sikiraj se.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bruh kod malih beba
6.7.2009 9:25:44   
ivanak
Pratim ja njegove potrebe, držim ja njega za igranje, bliskost, priču...
ali vidi se na njemu da hoće spavati i da je umoran i želi, traži ruke.


(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bruh kod malih beba
6.7.2009 9:26:46   
Hannan
Ako beba doji ona skoro da nema nikakve sanse da dobije bruh.Ovo sam nekad davno procitala, jer sam cula za istu pricu , kod muske djece...kako sama imam musko dijete plasila sam se , poslije ove recenice  prestala sam o tome misliti, ali ipak ne treba pretjerivati.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bruh kod malih beba
6.7.2009 9:41:00   
Anushka
ivanak, imala sam poseban ritual uspavljivanja, tih prvih mjeseci, ali sad zna i sam zaspati, ili cim ga uzmem u ruke da ga prebacim u krevetic, a najcesce uz dojenje zaspi. Treba mu vjerovatno da ga umiris i da se osjeti sigurnim da se opusti i zaspi. Bar ovaj moj je tako, npr do nedavno se nikad nije opustio na stomaku a kamoli zaspao. Ali i to je uspio sam. ja sam mu pjevala uvijek istu pjesmicu tj melodiju a ja izmisljala tekst, i sad kad to cuje same se oci sklapaju, moja mama ne moze da vjeruje da je od onakvih frka i rituala doslo do toga da kad je nervozan i pospan sam spusti glavicu i zaspi mi na ramenu, i bez da "ucvrsti" nastima se u kreveticu i spava. Bar ja sam imala dobro iskustvo sa nosanjem i nisam ga "razmazila". vidjet ces, sad mu daj sto trazi, jer ce svake sedmice biti sve samostalniji!
A zaista jos nisam cula da je neka beba dobila bruh, pa ni od plakanja. Mislim da je to jedna od onih starih narodnih kojima bas ne treba 100% vjerovati. Dovoljno sam se prepadala sta mu je kad zaplace ako je sit i suh, jos mi je samo trebao strah i da ne dobije bruh! (pa ovo se rimujeuser posted image )

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bruh kod malih beba
6.7.2009 10:11:16   
ivanak
Dojim ga i imam namjeru ga dojiti bar do 6 mjeseca života. Baš se trudim da pazim što jedem i unosim dosta tekućine...
On većinom se i uspava dok dojimo, ali ima i slučajeva kad ne ide to tako - to se popodne događa. Budi se 1 do 2 puta noću samo pojede i to je to. Pa mora nekad i biti budan. Neka je budan i sve ostalo - nisam ja odmah da se ide šikati na spavanje. Samo ne volim kad plače, kao i sve ostale mame. Jer se baš vidi da je to plač bez razloga. I ne želim da zbog takvog plača dobije bruh. Eto hB da je manja šansa da neće dobiti dok dojimo.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bruh kod malih beba
6.7.2009 10:18:03   
Lulu_
koliko mu je sada mjeseci???
ja licno mislim da se djete treba nosati...to je njegova potreba a bila je i moja
ja sam sa slingom radila sve...
nemoj ga pustati da place...user posted image
pusti sta zene po kucama pricaju
djete ce ti vremenom posati posesivno jer ces mu ubiti tu potrebu da razgleda svijet i stvari oko sebe...nosaj ga ...sta ima veze?
nece ni to vjecno trajati
a da se bruh noze dobiti placem...MOZE
u familiji imam par slucajeva gdje se to desilo...
nemoj da ti kasnije bude zao
IMAL ISTA LJEPSE NEGO NOSATIO SVOJU BEBU I VIDJETI DA SI JOJ POTREBNA???

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bruh kod malih beba
6.7.2009 10:24:14   
ivanak
Nosam ja njega i igram se s njime. I muž isto tako. Nego ja govorim za onaj bespotrebni plač - jeli to problem za ostaviti da plače par minuta???? Na to ja mislim.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bruh kod malih beba
6.7.2009 10:25:27   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: ivanak

Nosam ja njega i igram se s njime. I muž isto tako. Nego ja govorim za onaj bespotrebni plač - jeli to problem za ostaviti da plače par minuta???? Na to ja mislim.


ali kako znas da bespotrebno place...bebi je uvijek nesto
ili je gladna,zedna,boli je stomak ili ipak necega se uplasila...ne vjerujem da bebe placu tek tako......
a ne znema koliko minuta ga smijes ostaviti,pitaj pedijatricu

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bruh kod malih beba
6.7.2009 10:29:21   
Anushka
ivanak tesko je definisati bespotrebni plac, mozda jeste sit i suh, a da li ga nesto boli, je li uplasen, je li napuhan (za podrigivanje ili gasove), je li mu hladno, je li ga nesto zulja, pa i je li mu dosadno? svaki plac nesto govori, mozda nije od vitalne vaznosti ali ipak govori da beba ima neku potrebu koja nije zadovoljena, on sad uci da li okolina moze da odgovori na njegove potrebe i da li se moze osjecati sigurnim, nemoj mu to uskratiti. i poljubi bebicu. Koliko ima mjeseci? mozda su i grcevi?

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bruh kod malih beba
6.7.2009 10:34:08   
ivanak
A jedino ako ga nešto žulja... nema grčeva. Ja mislim da ga je baba naučila u krevetiću njihati pa mu vjerojatno to fali.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bruh kod malih beba
6.7.2009 10:35:27   
Anoniman
Imaju različite vrste plača, ja sam to skontala kod svog (bol,kada hoće na ruke,umor)...Opipaj uši, opipaj glavu, masiraj stomačić...Za 10-15 min.plača neće mu biti ništa (samo valja to izdržat) ako plače više od toliko onda je u pitanju nešto drugo zbog čega se treba zabrinuti. Bruh se dobija plačem ali treba baš da se naplače da bi ga dobio. Svi mi nosamo bebe ali ih ne treba navikavati. Ja sam imala ispočetka problem, a sada ga spustim na spužvu koja je uvijek na podu baš za njega, mazimo se tako i igramo, poslije se umori od mene i poželi se sam igrati user posted image pa tako i zaspi.

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bruh kod malih beba
6.7.2009 11:16:36   
Anoniman
Evo našla sam nešto o bruhu (kako nastaje,kako izgleda...)

http://www.stetoskop.info/Ingvinalna-kila-beba-2460-s1-content.htm
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/986/

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *