|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sta mislite da li su djeca stub svake porodice??
9.7.2009 10:37:29   
medica
Ne znam sta mi je ali u zadnje vrijeme stalno razmisljam o ovoj temi i ipak na kraju zakljucim da to jest tako.
Ne znam jer nemam jos svoju djecu ali mislim da se sve u porodici promijeni dolaskom tog malo slatkog bica i mislim da je onda manja mogucnost za razvodom user posted image user posted image

Sta vi mislite o ovome????
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 10:42:32   
Anoniman
ne slažem se s tim.user posted image
Za mene sam ja tri stuba, muž jedan:), a djeca su ti samo namještaj koji krasi tu palaču koju smo mi sastavili.user posted image
Mislim, naravno da je ljepše živjeti u namještenom i sređenom domu, tako da ima tu i te tvoje logike.


< Poruku je uredio Shee -- 9.7.2009 10:43:54 >

(odgovor članu medica)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 10:47:29   
Anoniman
Ako ima ljubavi (prave, iskrene, bezinteresne...) s djecom se  dobije neki bolji, dublji smisao braka...
Ali ako je brak klimav i bez pravih razloga....ni 100 djece tu ne pomaze. Niti djeca trebaju biti uslov ostanka u groznom braku.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 10:50:06   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Ako ima ljubavi (prave, iskrene, bezinteresne...) s djecom se  dobije neki bolji, dublji smisao braka...
Ali ako je brak klimav i bez pravih razloga....ni 100 djece tu ne pomaze. Niti djeca trebaju biti uslov ostanka u groznom braku.



E isto ovako i ja mislim... user posted image

ps.cestitam na user posted image od user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 10:51:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Ako ima ljubavi (prave, iskrene, bezinteresne...) s djecom se  dobije neki bolji, dublji smisao braka...
Ali ako je brak klimav i bez pravih razloga....ni 100 djece tu ne pomaze. Niti djeca trebaju biti uslov ostanka u groznom braku.



ha, potpisujem!

nema nista goreg od ocuvanja braka radi djece

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 10:51:50   
Anoniman
Hvala ti, punooooouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 11:05:00   
medica
ma nisam ni mislila na to da trebas ostati u losem braku samo radi djece nego ovo sto shee rece da su djeca namjestaj koji krasi i kucu i porodicu user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 11:10:01   
LUNA4
IZVORNA PORUKA: medica

Ne znam sta mi je ali u zadnje vrijeme stalno razmisljam o ovoj temi i ipak na kraju zakljucim da to jest tako.
Ne znam jer nemam jos svoju djecu ali mislim da se sve u porodici promijeni dolaskom tog malo slatkog bica i mislim da je onda manja mogucnost za razvodom user posted image user posted image

Sta vi mislite o ovome????

ja cu krenuti od svoga primjera i reci da se slažem sa time...
ali opet mislim da to ima i dobre i loše strane....
moji roditelji su cijeli život imali problema tj.tata sa alkoholom a moja mama se trudila sve izdržati zbog mene....
i naravno meni je drago što su zajedno i što se nisu razišli ali  bilo je trenutaka kad bi voljela da se nisu toliko mucili i mene uz sve to...
da sad nejdem u detalje nadam se da razumijete što sam htjela rec??


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 11:12:48   
bloom
Medice, ako zivis u lijepom i skladnom braku, naravno da je neki redoslijed dogadjaja da imate i dijete, naravno uz Boziju  pomoc. Ali dijete nece sprijeciti nastanak problema koji je na vidiku ili izbrisati musice koje imate. Nece pomoci u rjesavanju problema koji se odlaze pa neki misle da ce dijete kad dodje to nestati.
Sta mislis kakav je brak onih koji nazalost nemaju djecu? Samo ako je iz ljubavi onda i ima smisla. To je moje misljenje, mada je svaki post posebna prica za sebe, jer niti jedan brak nije po nekim standardima. Svi mi imamo stvari koje bi prihvatili, dok drugi to ne bi ni pod kojim uslovima.

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 11:13:12   
Anoniman
ma znamo mi šta si mislila medice.
Tebi se čini da su parovi sa djetetom stabilniji, pa vjerovatno što ljudi koji su postigli zadovoljavajući međusobni odnos tek kreću u avanturu zvanu djeca, a ne obrnuto.
A faktor koji vas veže je kad znate da djelić njega i djelić tebe imate u jednoj(više) osobi koju uz to gledate od toga kako nastaje, rađa se, raste, pa kako da ti to ne donese sreću!?
A još nešto, ni jedna odrasla osoba vam ne može popraviti raspoloženje, kao sneni osmjeh i ručice na licu, tako da i u nekim žutim minutama mogu odigrati dobru ulogu.user posted image


(odgovor članu medica)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 11:15:15   
Chuchi
Stub porodice je ljubav, postovanje, tolerancija, zelja za porodicom.. a ne djeca, ona dolaze onda kada zelis to svoje ¨carstvo¨ sa nekim
podijeliti i nekome ostaviti, nauciti nekoga da napravi isto takvo carstvo sebi...

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 11:17:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bloom

Medice, ako zivis u lijepom i skladnom braku, naravno da je neki redoslijed dogadjaja da imate i dijete, naravno uz Boziju  pomoc. Ali dijete nece sprijeciti nastanak problema koji je na vidiku ili izbrisati musice koje imate. Nece pomoci u rjesavanju problema koji se odlaze pa neki misle da ce dijete kad dodje to nestati.
Sta mislis kakav je brak onih koji nazalost nemaju djecu? Samo ako je iz ljubavi onda i ima smisla. To je moje misljenje, mada je svaki post posebna prica za sebe, jer niti jedan brak nije po nekim standardima. Svi mi imamo stvari koje bi prihvatili, dok drugi to ne bi ni pod kojim uslovima.

Nisam ni ja znala kad sam se udavala hoću li moći imati dijete, ali sam bar znala da imam njega takvog s kakvim želim biti i to nam je oboma dovoljno, pa čak smo i razgovarali o tome. I zaključili da sve što se desi i jeste proizvod našeg odnosa koji je na prvom mjestu, pa i Bog je to tako odredio, bez vas nema ni njih...

(odgovor članu bloom)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 11:31:54   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Chuchi

Stub porodice je ljubav, postovanje, tolerancija, zelja za porodicom.. a ne djeca, ona dolaze onda kada zelis to svoje ¨carstvo¨ sa nekim
podijeliti i nekome ostaviti, nauciti nekoga da napravi isto takvo carstvo sebi...


upravo djeca su samo  luk koji dodje na vase stubove,koji vas veze za cijeli zivot,bez obzira da li taj brak opstane ili ne.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 13:27:25   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: medica


Ne znam jer nemam jos svoju djecu ali mislim da se sve u porodici promijeni dolaskom tog malo slatkog bica i mislim da je onda manja mogucnost za razvodom user posted image user posted image

Sta vi mislite o ovome????


Da, dosta toga se promijeni dolaskom djece.
Ne, ne mislim da su djeca garancija da će neki brak opstati.

Sve zavisi od osobe do osobe...od afiniteta, nadanja, očekivanja...razloga sklapanja braka, zrelosti, tolerancije...

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 13:45:20   
Blue rose RR
Po tok logici stvari, da su djeca stub braka, šta bi rekli oni parovi koji i nakon 30-40 godina braka nisu mogli imati djecu.
Imam dobrog poznanika, koji sa svojom ženicom gazi 30-tu godinu braka. Nikada nisu mogli imati djece. Bog nije dao.
Žao mi je zbog njih.user posted image

Ali voljela bih da čujete te njihove telefonske razgovore, mene uhvati nostalgija i odmah dobijem poriv da ono dvoje svojih kući izgrlim i izljubim kao da ih nisam godinama vidjela.

Godine ljubavi, pa pažnje, pa ljepote i sklada uzajamnog poštovanja, i mnogo toga što su kroz život ZAJEDNO prošli dovelo ih je do tih godina. Dovelo ih je do toga da se ponašaju kao dvoje najzaljubljenijih parova ovog svijeta.

Djeca su tu da "materijalizuju" našu ljubav. Da ju pokažu u "njegovom/njenom" vizuelnom izgledu, i da dobar brak bude još bolji, a loš još gori.

Djeca nisu "popravni ispit".

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 13:49:58   
Aki Sa
Cini mi se da samo ovakvi parovi i imaju pravo reci da se vole, jer 30 godina braka bez djece je nista drugo neko cista ljubav

Nista te ne veze da odes a ostajes i uzivas, ali eto ja se odlucih na drugo djete

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 14:14:57   
ivanak
Neki se muškarci promjene kad dodje djete. Znam iz prijateljičinog iskustva, a osim toga ima nekih koji ostanu isti sa ili bez djece.
Sve to zavisi o osobi s kojom si, kakav je vaš odnos. Ne bi se trebala mjeriti po djeci. Opet na kraju ako ispadne loše djete će najviše patiti.
Ja sam primjer samohranog roditelja. Šta misliš kako je meni bilo da s tatom živim! A osim toga kad znam kakav je i bolje da nisam živjela sa njime!

Moj muž je bio vezan sa svojom familijom... više dok nije došlo djete, a sad kad je djete sa nama - on ipak više nije toliko vezan kao i prije.

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 14:22:37   
Lulu_
mislim da to nema veze sa ljubavlju...cak mislim da parovi koji dobiju ono najvaznije sto se dobit moze,a to je djete,svoju ljubav izlazu velikom ispitu...ne ispavane noci,depresije,ne razumjevanje,ne slaganje u odogju,nervoza,osjecaj bespomocnosti...sve to par treba prebrodit i ako je brak imalo klimav , dolazak djtoeta ce izgraditi jos dublje jaz ...
brak mora biti potpuno zdrav i pripremljen na dolazak bebe...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 16:46:11   
dana3
Po meni , definitivno nisu niti trebaju da budu.Da jesu ne bi bilo razvoda zar ne?Tesko onoj zeni koja rodi dijetet da bi zadrzala muza!!Ima i takvih pa kad uvide gdje lezi problem vec su rastavljeni.Pricam ovo iz iskustva jer je MM rastavljen kao i ja,ali srecom nisam imala djecu,  kao on sto ima.
To da su djeca luk koji vezu roditelje cijeli zivot isto je nesto cime se ne bih bas slozila.mozda dok ne narastu do  godina kad se djeca osamostale, pa se eto mora nekad nazvati i nesto pitati.

Samo iskrena veza,temeljena na ljubavi,povjerenju,medjusobnom postivanju mogu prebroditi sve krize u braku.Ne jedno niti 100 djece moze sacuvati neciji brak.Ne znam na kojoj temi sam davno napisala da sam uvijek za dobar razvod nego los brak!!Prosla sam to ......znam kako je u losem braku.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 16:54:07   
neki
Ma vala brate da se ne volimo,ne bi se ni uzeli,a kamoli da se udam samo zbog toga sto sam trudnauser posted image Ja sam ostala trudna mjesec pred nasu svadbu,a da se nismo voljeli,nista od takvog braka,pa makar dijete sama odgajala...Hocu da kazem da su djeca plod ljubavi,a ne da kroz djecu spasavamo brak...Joj ja se nekad ne znam fino izraziti,oprostite mi,nadam se da shvatate sta zelim reci.Ne daj Boze,da dodje do problema u braku,ne bih se dvoumila,kao sto Dana3 rece,bolje razvod,nego nezdrav brak;zbog nas dvoje,a kamoli zbog djeceuser posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
9.7.2009 23:58:53   
Okarica
IZVORNA PORUKA: neki

Ne daj Boze,da dodje do problema u braku,ne bih se dvoumila,kao sto Dana3 rece,bolje razvod,nego nezdrav brak;zbog nas dvoje,a kamoli zbog djeceuser posted image


Isto ovako razmišljam!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
10.7.2009 14:04:14   
neki
Ma ja Boga ti,sta cu sa njim ako se ne volimo,taman da ih desetero imamouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
10.7.2009 14:45:32   
ziki
IZVORNA PORUKA: Okarica

IZVORNA PORUKA: neki

Ne daj Boze,da dodje do problema u braku,ne bih se dvoumila,kao sto Dana3 rece,bolje razvod,nego nezdrav brak;zbog nas dvoje,a kamoli zbog djeceuser posted image


Isto ovako razmišljam!


upravu ste, pa još da djetetu ostavim traume od naših svađa

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
12.7.2009 17:08:36   
Crazy little thing
Pa moje je misšljenje sljedeće. Za brak i obitelj je najvažnija ljubav, ali je činjenica da, ukoliko su ljudi u braku, i ako imaju djecu, manja je vjerojatnost da će se razvesti nego oni koji nemaju. Statistike pokazuju da se parovi s djecom manje razvode. Po meni se vrijedi potruditi zbog djece, ako postoje problemi kojki se mogu i žele riješiti, a ako ne onda je bolji razvod za sve. Dakle, bolje dobar razvod nego loš brak, ali prije se trebaw pokušati, ako je moguće, popraviti brak, jer djeca trebaju roditelje koji se slažu.

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sta mislite da li su djeca stub svake por...
13.7.2009 23:24:21   
ledy blue

Djeca su prirodna teznja svakog para...a ne neko vezivno tkivo medju partnerim...
Pa sta je sa nasim domom...nas koji nemamo ''stubove'', a smatram da imam stabilnu porodicu... i nekako ... osjecam da godinama postajemo sve bliskiji...mozda bas sto jos nemamo djece pa imamo vremena vise posvetiti se jedno drugom...
Dijete bi samo upotpunilo tu vezu,,,ali nikada...ama bas nikada ne bih bila u braku samo zbog djece ..niti bi dopustila da se brak raspadne zato sto nemamo djete...
Toliko je nesretnih porodica sa djecom, a koliko njih koji nemaju djecu imaju dobar brak...Mislim da ni ovdje kao ni u bilo cemu drugom nema pravila za dobaru porodicu...ona to jednostavno ili jeste ili nije...

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *