|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 49 [50] 51   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
5.7.2012 14:29:50   
mamina cura
Moje iskustvo :
sling do 10-11kg, ovisi koliko snage imate tj kakav kicmeni stub jer se opterecenje prenosi dijagonalno, pod ovim ne mislim na tate koji su mnogo izdrzljiviji
mt nosiljka - i preko 12kg bez problema. Kad je prohodala bilo je sve manje i manje nosenja tako da je tezu od 12kg nisam ni nosila - cura je u pitanju.
A kolica - kupljena sa starijim sinom, i velika i kisobran kolica - jako sam ih malo koristila gotovo nikako. Uvijek mi je bilo lakse staviti svoj priljepak na sebe nego baratati sa kolicima, bila sam mnogo pokretljivija tj mobilnija.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 1226
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
5.7.2012 14:36:53   
djoisa
ja sam nosila u wrap marami, do 10 kg nisam vise mogla, ne zbog opterecenja kicme, ramena, nego zbog težine na koljenima..mislim da wrap ipak najbolje rasporedjuje težinu, doduse nista drugo nisam probala, osim kengur nosiljke koja je katasrofa..slazem se da je lakse kretanje sa bebom u nosiljci nego u kolicima, sad je u kisobran kolicima u kojima uziva..

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 1227
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
5.7.2012 18:41:49   
lana32
Ma ja sam se s tim kolicima baš zeznula,u onoj beskrajnoj radosti što nam je beba na putu ,ko blesavi roditelji kupili smo sve i svašta ne mareći za cijenu ,a sad se ispostavilo da i ono što je skupo uopšte nije praktično i korisno. Kolica u bila skupa ,ko nešto 2 u 1,ali su mi tako glomazna,ne praktična,ispalo je na kraju da mi trebaju obična platnena jednostavna kolica. Mai tai me je izvukao za supermarkete,za šetnje na Vrelu Bosne, dok mi je sa kolicima to bilo užasno

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 1228
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
6.7.2012 13:36:45   
mamina cura
A malo koji roditelj gleda na beneficije nosenja bebe (u nosiljkama) u odnosu na svoj licni komfor (kolica).
Pomoc pri grcevima, bolji razvoj kukova, bebe manje placu, lakse dojenje, lakse je odvajanje od mame jer su stekle vise samopouzdanja od beba koje su previse same u kolicima... ... ima toga i previse dok ne vidim neki uspjeh bebe u kolicima?

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 1229
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
6.7.2012 13:45:03   
leona81
M smo nosili do 11 kg, otprilike godinu dana...vise mm nego ja, i uzivala je:) nije bas ljubitelj kolica

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 1230
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
6.7.2012 13:50:18   
palachinken
Mi smo spakovali wrap za slijedecu bebicu, postalo nam prevruće, a uživali smo u nosanju. Najslađe je spavao u marami user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1231
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
7.7.2012 12:41:31   
Sandrich
Ja kupila wrap i nijednom nisam bebu pronosala u njoj, bezveze pare bacila user posted image  prvo me bilo strah,sad kad sam ga pokusala stavit bunio se sto je okrenut prema meni a i na ovim vrucinama nema sanse..kad prodje ljeto vec ce bit veliki...tako da ga uprtim u ruke i nosam,vec sam navikla user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1232
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
8.7.2012 18:42:17   
mamina cura

IZVORNA PORUKA: Sandrich

Ja kupila wrap i nijednom nisam bebu pronosala u njoj, bezveze pare bacila user posted image  prvo me bilo strah,sad kad sam ga pokusala stavit bunio se sto je okrenut prema meni a i na ovim vrucinama nema sanse..kad prodje ljeto vec ce bit veliki...tako da ga uprtim u ruke i nosam,vec sam navikla user posted image


I zar nije bilo lakse diskutovati na temi, pokusati se posavjetovati i rjesiti problem?? Strah od cega i sto ne nositi odmah? Bebe osjete svaku nervozu, stres i strah kod roditelja sto prouzrokuje i njihovo negodovanje. Kad se beba postavlja u nosiljku potrebno je uzivatu u tome a ne strahovati. A da se bunio sto je bio okrenut prema mami...ne mora znaciti to, ko to ne voli gledati u svoju mamu, pogotovo ako je dojena beba, ta veza je posebna.
Nosiljke se i prave da nebi prtili u rukama... ali ako je to izbor roditelja cemu onda nosiljke ako se ne koriste?

Neko je trazio polovan wrap tu na temi - zasto bacati pare bezveze???

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 1233
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
8.7.2012 18:51:18   
hoki poki
ja cekam svoj wrap i jedva cekam, jer sam sigurna da cemo bebac i ja uzivati, a bome i tajo.user posted image

_____________________________

Oni koji su se nadali da ce se nesto promeniti kad potonemo do dna, porazeni su
saznanjem da se i po dnu moze hodati

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 1234
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
8.7.2012 19:00:39   
Sandrich
IZVORNA PORUKA: mamina cura


IZVORNA PORUKA: Sandrich

Ja kupila wrap i nijednom nisam bebu pronosala u njoj, bezveze pare bacila user posted image  prvo me bilo strah,sad kad sam ga pokusala stavit bunio se sto je okrenut prema meni a i na ovim vrucinama nema sanse..kad prodje ljeto vec ce bit veliki...tako da ga uprtim u ruke i nosam,vec sam navikla user posted image


I zar nije bilo lakse diskutovati na temi, pokusati se posavjetovati i rjesiti problem?? Strah od cega i sto ne nositi odmah? Bebe osjete svaku nervozu, stres i strah kod roditelja sto prouzrokuje i njihovo negodovanje. Kad se beba postavlja u nosiljku potrebno je uzivatu u tome a ne strahovati. A da se bunio sto je bio okrenut prema mami...ne mora znaciti to, ko to ne voli gledati u svoju mamu, pogotovo ako je dojena beba, ta veza je posebna.
Nosiljke se i prave da nebi prtili u rukama... ali ako je to izbor roditelja cemu onda nosiljke ako se ne koriste?

Neko je trazio polovan wrap tu na temi - zasto bacati pare bezveze???



Pa kupila sam je da nosim bebu u njoj a ne da mi stoji....al jednostavno svaki put kad pokusam staviti bebu u nju on se unervozi,place i ja nikada ne stignem napraviti ga kako treba, i uvijek ima taj neki osjecaj da mi visi,da mu je neudobno i odustanem---a nazalost ne poznajem nikoga u svom okruzenju ko bi mi to mogao prakticno pokazati user posted image  

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 1235
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
8.7.2012 23:21:56   
mamina cura
Ako mozete doci do mene, ja to uvijek svima kazem, da je rijec o bilo kojoj nosiljci, bilo koji proizvodjac -- rado cu uputiti kako se pravilno koristi nosiljka i koji prakticni savjet iz iskustva. Ja sam u Sarajevu, ima dosta mama i iz drugih gradova koje uspjesno koriste nosiljke, mislim da nebi bilo tesko se nekako uvezati jer nas veze ista stvar, ljubav prema svojim bebamauser posted image

Jako su rijetke bebe koje ne uzivaju u nosiljkama, samo treba potrefiti tajming za one zahtjevnije. Dobro nahranjena, presvucena, raskomocena, jos ako joj se spava to je idealno, ubaciti u wrap i izaci iz kuce.

Ako beba place to je znak da je niste dobro namjestili, mozda su joj nogice u pogresnom polozaju ili nesto.. ako zaplace u toku nosenja moze biti ukakana ili gladna ili na kraju da je vruce ali na pocetku nosenja jedino da joj ne odgovara polozaj tijela sto ne znaci da beba mora gledati naprijed, to je definitivno najgori moguci polozaj.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 1236
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
9.7.2012 14:47:15   
abh
Gdje ima da se kupe marame za dojenje i koliko otprilike kostaju?

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 1237
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
9.7.2012 15:11:04   
raja_ringe
a je li vi nosate bebi i ljeti u warpu?? Ja sam skoro kupila i isto kao i kod Sandrich, stoji mi. Prvi razlog jer nisam uspjela bebu smjestiti a da ne plače, a drugi jer je sada stvarno vruće za nosanje. Dobila sam i link kako se stvalja i meni se čini da sve radim kako treba, a opet plače..Valjda neće biti teška do septembra :)) pa ćemo pokušati ponovo.

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1238
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
9.7.2012 18:56:13   
mamina cura
Ma ovo nije ljeto, ovo je nenormalno ljeto... Mnogi mi govore da uopste ni ne izlaze sa bebom van vec sedmicama... ako bude i dalje ovako mozete sve nosiljke spremiti u ormare jer je ovo stvarno kriticno...

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 1239
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
10.7.2012 9:23:57   
lana32
Mi smo jučer išli u Tuš oko 10 ujutro ,u autu je bila vesela ,budna ,igrala se,stavim je u mai tai ,nije prošlo ni dvije minute zapalo dijete ,ne možes joj ništa,mrdam je ,gladim po glavici ,ama ništa,spava li spava,osjetim da joj je vruće,ja se skuha ,ali jok ,ona i dalje spava,prespavala je cijeli šoping,morala sam je u autu probuditi ,bila je vruća i mokra,ali i ljuta što sam je probudila. user posted image
Vrućine nisu ni za koga ,i da je vozaš u kolicima opet bi im bilo prevruće,ja jedva čekam početak jeseni ,da onda šetamo u mai tai ,mislim da će uživati .

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 1240
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
10.7.2012 13:36:00   
mamina cura
Oko 10 jutros sam bila na Ilidji, Pejton, mama nosi u wrapu bebaru a curicu za ruku. Idu trotuarom i hladovinom. Pa mora se malo oznojiti, mozete je i nekom krpicom malo obrisati ali nece im biti nista od toga, sve je to ok.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 1241
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
10.7.2012 13:54:19   
chuci
ja sam svog iznosila u wrapu ujutro. izdržao je malo duže od sat prije nego se počeo buditi.
stavljala sam ga u ovaj položaj dobrodošla bebo
http://www.hug-bug.com/sr/poze-za-novorodjene-bebe.html
s tim što sam skinula dva sloja da mu budu samo pod guzom. preko njega je bio jedan sloj marame ovaj u koji se prvi stavi beba, drugi sloj sam sklonila na stranu malo da nije preko njega a ovaj ravni dio gdje je ukrasni panel ili etiketa sam sklonila dole dam u bude pod guzom.
vratili se u kuću malo iza 11 sati nije bilo ni prerano. bili smo u hladu doduše

i ja sam bila s bebom i curicom user posted image

< Poruku je uredio chuci -- 10.7.2012 13:55:08 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 1242
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
10.7.2012 22:49:37   
mamina cura
user posted image super tutorial, mislim da ce svima pomoci. Inace bi se wrap mogao raditi od ljetnih tanjih materijala ali sam tu malo skepticna jer se radi o elasticnoj marami pa malo deblji materijali ipak bolje drze i nose i pod vecom tezinom dok ovi tanji bi bili cisto sezonski tj samo za ljeto i samo za manje bebice sto i nije ekonomicno... zato se drzim oprobane i dobre kombinacije i ne mrdam user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 1243
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
11.7.2012 7:54:18   
djoisa
ove wrap marame ne izgledaju elasticno, i imaju vise kombinacija za nosenje, na ledjima ili boku, sta mamina cura misli o ovome http://wrapyourbaby.com/index.htm .. je li ovo materijal bez elastina?

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 1244
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
11.7.2012 9:52:12   
chuci
djoisa ima i na ovoj gore stranici još položaja samo oni nisu za novorođene bebe. na lijevoj strani u meniju se može izabrati. meni je super što su stavili pove slikice korak po korak. mamina cura i kod mene je wrap od tebe, crni i deblji je materijal, ali može poslužiti i za ljeto onako kako sam gore pisala

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 1245
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
11.7.2012 9:55:28   
djoisa
znam ja za hug bug, tamo sam i vidjela sve polozaje i naucila vezati svoj wrap..ali oni ne daju polozaje za ledja ili bok, i ja nisam uspjela wrap od mamine cure namjestiti za nosenje na ledjima..ja sam svojim wrapom prezadovoljna..nego onako pitam, izgleda da ovaj gore nije elastican?

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 1246
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
11.7.2012 10:02:17   
chuci
ja se nisam nikada usudila ići vani i nositi je na leđima. a sve sam kontala da ću tako nositi kad bude malo veća. doduše moja je prohodala sa 9,5 mjeseci i nije više koristila ni kolica niti je htjela da je nosimo.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 1247
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
11.7.2012 10:05:39   
djoisa
ali bi za spremanje rucka polozaj na ledjima bio super user posted image
moze se i pita razviti, ko umije naravno user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 1248
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
11.7.2012 10:15:42   
chuci
user posted image

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 1249
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
11.7.2012 17:22:12   
mamina cura

IZVORNA PORUKA: djoisa

ove wrap marame ne izgledaju elasticno, i imaju vise kombinacija za nosenje, na ledjima ili boku, sta mamina cura misli o ovome http://wrapyourbaby.com/index.htm .. je li ovo materijal bez elastina?


to su cvrste marame koje se rade od tkanih materijala a ne pletenih kao elasticni wrap. Takve imaju mnogo vise nacina vezanja i nosenja beba i za vecu kilazu nego elasticni. Jedina mana je sto se beba veze dok je na nosacu tj nemoze se svezati wrap pa ubaciti beba pa isto tako brzo je izvuci. I ti se rade od posebno tkanih materijala, dijagonalno tkani pamucni, sto je nemoguce nabaviti user posted image

U elasticnom wrap-u je i nemoguce nositi na ledjima zato i ne postoje tutoriali, ja sebe nemogu zamisliti da ga vezem pa ubacujem mrvicu na ledja... jedino u mt nosiljci je moguce tako nositi na duze vrijeme, u slingu se isto moze ali nesto krace. Dok sam ja uglavnom preferirala nosenje naprijed, nekako sam voljela da mi je tu na oku user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 49 [50] 51   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 49 [50] 51   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *