|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Slova, brojevi, boje
22.7.2009 17:18:48   
bebacha
Nadam se da je pravo mjesto za temu.Malo sam googla na ovu temu ali nisam nasla nista zanimljivo.Sta vi mislite kad je vrijeme za slova,brojeve,boje,tempere,plastelin i slicno.Ajla zasad samo koristi suhu bojice,u mom prisustvu,i primjetila sam da bas voli sarat a ja uzivam gledat te njene crtezeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Znam da je ona jos mala za slova i te stvari pa me interesuje kad nije rano pocet.Nravno mislim kroz igru npr.plava lopta,zeleno lisce i slicno ili brojema nesto i tako te stvar.Mislim da o ovome malo vise znaju mame starije djece a mozda neko nade i neke strucne tekstove.

< Poruku je uredio mama alma RR -- 20.10.2010 8:36:47 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Slova.brojevi.boje
22.7.2009 17:28:08   
dana3
Nije lose da se igra sa olovkoma,bojicama sta god, da vjezba motoriku ruke.Dok crta ,mozes joj govoriti koja je boja i sl.ona ce to vremenom da zapamti.ali vjezbati drzanje olovke i da sara s njom je sasvim ok.
Moj deveran ponekad dobije olovku ali je samo grizeuser posted image user posted image user posted image za sada.
Svako dijete mora proci fazu skrabanja.Nigdje nisam nasla neke tekstove bas o tome kad poceti s tim-ali ako je to veseli ,mislim da je ok!!!
U vrticima ovde vec djeca isto to rade a imaju 14 mjeseci

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Slova.brojevi.boje
22.7.2009 17:47:43   
MELLI
mislim da ako je učenju kroz igru riječ,nikada nije rano.Ja sam svojoj djeci uvijek,usput dok razgovaramo,igramo se ...govorila,recimo,dodaj mi tu plavu loptu,vidi mama kuha ručak,ovo ti je mrkva,pogledaj ona je narandžasta,paprika je zelena,...
Hanna je oko 14-og mjeseca savladala sve boje,a prije drugog rođendana naučila sva slovauser posted image user posted image user posted image user posted image .Slova smo naučili slažući one puzle,i tako dok je ona tražila gdje ide koje slovo ja sam joj govorila o kojem slovu je riječ.M je kao tvoja mama,H je kao Hanna,C se čudi što ga ne vidiš i kaže cccccccc, S je kao Simba,R je kao Rory,i tako te neke njoj zanimljive fraze...
Nevjerovatno je kojom brzinom djeca nauče user posted image
Sada je u fazi da sama u nekom tekstu prepozna slovo,ili da ga pokuša napisati ili napraviti upravo od plastelina ili onih lego kockica.
Odavno u upotrebi imamo i bojice,flomastere,ali oni nam služe upravo za škrabanje.Boji ona kao nešto,ali to je sve trenutno-"niđe veze"user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Slova.brojevi.boje
22.7.2009 18:22:25   
tea lana
evo ovako je kod nas.Lana je sa godinu dana trazila olovku i odmah je pocela nesto sarati,najvise po sebi u pocetku ali sad je vec toliko upraksirana da sama crta i vostanim i drvenim i folmasterima.Dnevno joj kupim teku ili blok br 5.Ona sa dvije godine nacrta krug i kae lopta dvije crte i gaze tabogan,vodoravna linija joj je cAmac.Brojiti zna do 13.Usvajala je brojeve kroz igru,setajuci uz stepenice niz stepenice,pored drveca,pa cak i kasika koliko pojede supice.I  jedan nad samo ih je izbiflala.Meni je interesantno kako ona kad uzme jednu bojicu kaze jedna kad uzme dvije kaze dvije a sve preko joj je puno.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Slova.brojevi.boje
22.7.2009 18:40:07   
Blue rose RR
Lično smatram, kao ljuta protivnica, savremenih nadri-naučnika koji provode kojekave testove, i istraživanja, da nikada nije kasno da se dijete opterećuje takvim stvarima. Imat će kada vremena za učenje, neka se sada igra.
U momentima kada poželi da sazna koja je koja boja, koje je koje slovo, reći ćemo joj.
U suštini kikica je odavno izrazila želju da se na svom dječijem računaru upozna sa početnim slovima imena njoj draagih i bliskih ljudi, onda je odavno počela brojati, valjda iz potrebe da prati naša ponašanja i finansijska mešetarenja.user posted image

Eh sada, bojenje je priča za sebe. Već sa godinu i pol, možda i malo jače, krenuli smo sa voštanim, ali ih je više bilo polomljeni, i pokušaja da se najede, negoli da se konstruktivno izrazi njen umjetnički sklop.
Logično prelazimo na drvene, ali oollllaaaa saznali smo zašto djed voli stolarstvo i drvo user posted image user posted image ...njam, njam.... drvo je jaaako ukusno....user posted image user posted image

Onda prelazimo već sa dvije godine, na flomastere ... hmmm. Već ovdje imamo pozitvna iskustva. Kružići se prave, slikaju banane, naravno tu je i portret Cicka i Benija user posted image  u njenoj izvedbi....

Sada me kikica munta da kupimo vodene bojice ... a nešto mi se nedauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Slova.brojevi.boje
22.7.2009 21:54:06   
Crvena
Moj sin je sa dvije godine naucio slova pomocu podnih puzli. Ali je sam pokazao ineresovanje za to.

Prije dvije godine smo u TL kupili male plakate sa slovima , brojevima, bojama , i sl. koji se nalaze na zidu u njegovoj sobi. Sada on nas ispituje koje je boje jabuka (pokazujuci na nju)user posted image

A sto se tice pitanja kada poceti, mislim da je najbolje slijediti potrebe i interesovanja djeteta.


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Slova.brojevi.boje
22.7.2009 22:56:19   
dinaa
Moja djevojcica ima dvije godine i zna brojati do 12.to je naucila penjuci se i silazeci stepenicama tako sto sam ja brojala a ona ponavljalauser posted image a slova nezna i ne razmisljam uopste o tome da je ucim slova jer mislim da je jos mala za to, i ona voli olovke i bojice i nacrta krug i to joj je sve a obozava da sara samo moze li se docepati olovke i bratove sveske tad je najsretnija.A boje hehe njoj je sad za sad sve zutouser posted image

< Poruku je uredio dinaa -- 22.7.2009 22:59:51 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Slova.brojevi.boje
22.7.2009 23:19:13   
Anoniman
moja princezica je cini mi se odavno zavoljela olovku, tj. bojicu... isprva je crtala - slikala po zidovima sobe... a od 3-ce godine je shvatila da to ne valja i da se crta po papriu... danas sa 5 godina, zna pisati, zna citati, zna skoro sva slova, osim nasih slova sa kvakicama, a ja ne forsiram da to nauci jer se bojim da ce pogresno nauciti pogotovo č i ć... a to mi je nesto najmrze u zivotu... nisam ni ja za to da se dijete forsira za ucenje bilo cega, vec pustam da ona sama pokaze zelju za znanjem a naravno da smo tu i ja i mm da joj pruzimo odogovor i pomoc da nauci kad to zeli... imace vremena kada ce biti prepuna obaveza... a za sada, samo igra...

(odgovor članu dinaa)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Slova.brojevi.boje
23.7.2009 8:33:13   
Lucina
Ne znam ko je gore napisao da se djeca opterecavaju takvim stvarima sto nije tacno. Dijete treba da usvaja sto vise moze i koliko je sposobno za to u odredjenom trenutku, jer do seste godine mozak djeteta je ko spuzva i to treba iskoristiti. Upravo iz tog razloga djeca u predskolskom dobu najbolje mogu nauciti drugi jezik, ne mijesajuci ga sa maternjim. Od seste godine dijete pocinje da uci drugom polovinom mozga (nije slucajno da djeca sa sest godina krecu u skolu). Upravo iz tog razloga smatram da djecu treba uciti sto vise stvari, naravno uz igru :) i ne razmisljati o tome da se djeca opterecavaju, da ima vremena kada ce uciti i sl.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Slova.brojevi.boje
23.7.2009 11:23:38   
hanabanana
Ja lično mislim da je potpuno svejedno hoće li dijete znati boje sa dvije ili pet godina, mislim da je bitno da se to dijetetu ne nameče.
Moja Hana je sa nepune dvije godine znala sve boje, zahvaljujući slikovnici koju je stalno nosila i tražila da joj čitam.
Slova je takodje naučila u tom uzrastu, neko je pomenuo velike puzla kocke.
Ali meni je bilo interesantno da je ona recimo uzimala slovo E, te bi rekla: E kao tajo.

Naime, muževo ime počinje sa slovom E - i ona je tako povezivala i to slovo sa Tata.

Mladja kći, čisto sumnjam da će biti tako brza, nju ne zanimaju slikovnice. Čak niti ne priča osim mama, tata i njanja.....ali jako voli muziku i pleše kao mali zvrk.
Medjutim ona je sa 13 mjeseci počela ići unazad, bez ikakvih problema, te se penjati na stolicu, pa na stol. To Hana nije radila.

MaryamAmina - slobodno joj kupi vodene bojice, ona je sada velika. Ako nećeš vodene imaš u OBI-ju kupiti boje koje nisu otrovne i mogu ih korisiti djeca od 2 godine. Može se crtati prstima ali se dobije i kist. Malo su skuplje, ali su odlične.
Hana je s njima bojila od drugog rodjendana.



(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Slova.brojevi.boje
23.7.2009 13:12:04   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Lucina

Ne znam ko je gore napisao da se djeca opterecavaju takvim stvarima sto nije tacno. Dijete treba da usvaja sto vise moze i koliko je sposobno za to u odredjenom trenutku, jer do seste godine mozak djeteta je ko spuzva i to treba iskoristiti. ..


Svako ima drugačije poimanje igre i učenja. I to je u redu, makar za mene.
Za mene je poimanje učenja ( u ovom slučaju), usmjeravati svoje dijete da zapamti vizuelno slova, brojeve, boje, dok sa druge strane, sasvim je drugačije da dijete samo od sebe zapamti da je majkina ruža koje je pored prozora crvene boje. Da je slovo "E" u slučaju HB - naziv za tatu .... To je dječiji način igre, i ničim izazvan.

Moja kikica kaže: "Mama koja je ovo zelena?" - pri tome misleći na: "Mama koja je ovo boja?" user posted image user posted image user posted image
Ali isto tako kaže: "Mama ova ruža je boja sobe gdje tata i ti spavate", ili ovo je boja narandže, boja limuna, boja neba ....

Ne želim da vršim bilo kakav pritisak na nju da poveže plavu boju (imenom) sa plavom bojom i pojmom neba ....
Ali sa druge strane, sama je prisvojila, da uredno zna "otkucati" sva početna slova imena svojih najbližih.
Ili da povezuje slike iz slikovnica sa stvaranim događajima u njenom svijetu ...

IZVORNA PORUKA: hanabanana

... MaryamAmina - slobodno joj kupi vodene bojice, ona je sada velika. Ako nećeš vodene imaš u OBI-ju kupiti boje koje nisu otrovne i mogu ih korisiti djeca od 2 godine. Može se crtati prstima ali se dobije i kist. Malo su skuplje, ali su odlične.
Hana je s njima bojila od drugog rodjendana.



A što se tiče vodenih bojica ... malo smo skeptični sa njima, jer već mlati četkom za farbanje kod mog tate, i svugdje više ima boje negoli na komadiću daskice. user posted image user posted image
Mislili smo joj uzeti onaj stolić sa postoljem za male slikare, koji smo vidjeli u TL-u , ali tek poslije godišnjih odmora, jer za sada ima previše "posla i obaveza" vani dok je lijepo vrijeme.
To ćemo ipak ostaviti za "kućne radinosti"user posted image



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Slova.brojevi.boje
24.7.2009 10:00:00   
stella
Sto se tice bojenja,mi crtamo,tj ja nacrtam a ona posara,i naredjuje sta da joj crtam:pfifi,kokojo(pokojo)epij(leptir),cece(cvijece),nodi,...Sluzimo se drvenim i vostanim bojicama.Drvene u kuci,vostane na balkonu,na jednom zidu imamo "platno"za crtanje.Sama je pokazala interes sarajuce hemijskom po namjestajuuser posted image
Sada trazi bocu-bojicu ili kaze citamo-crtamo itd


Slova neznamo jos i nismo pokusavali uciti nikako.

Brojanje znamo do 8 ali ne uvijek po redu.
Pocela sam je voditi stepenicama i brojati,to joj je bilo interesantno jer inace nece puno da pjesaci,a sada kada dodjemo do stepenica sama kaze hoce da hoda i onda brojimo stepenice.
Kad je pitamo koliko ima godina kaze dba i sastavi dva kaziprsta da to i pokazeuser posted image jako slatkouser posted image
Mada sam je ucila da pokazuje sa dva prsta na jednoj ruci,ali nema sanse ona je odlucila da je to bolje sa dva kaziprstauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Slova.brojevi.boje
24.7.2009 21:14:43   
Crazy little thing
Moja beba je još jako mala pa nema ništa s njom vezano za ovu temu, ali sam ja htjela da kažem nešto u vezi boja, pošto me boje lično zanimaju i fasciniraju već niz godina.
MOj savjet je da se krene sa osnovnim bojama (PLAVA, CRVENA i ŽUTA) i da se one nauče pa da se kasnije krug proiširi sa ljubičastom, narančastom i zelenom, plus bijela i crna. Također je (mislim) za malo veću djecu koja mogu s vodenim bojama ili flomasterima, ili dobro jako bojicama, mješanje i stvaranje boja. Od tri osnovne da se rade druge i slično, znam da je to meni kao djetetu bilo OTKRIĆE, i pravo zabavno.

Što se slova tiče, također nemam iskustva, ali znam po sebi, mene su naučili slova s tri godine, ito ne tako da su mi nametali, već sam ja počela pitati koje je ovo slovo i ovo i ovo..

Ja MISLIM da je dobro djete okružiti sa slovima i brojevima i olicima i bojama pa da se ono samo zainteresira. Ali ponešto je i u osobnosti djeteta, ne zanima svu djecu isto pa se treba prilagodit.

Iako mi je glupo recimo sutra poslati dijete u školu a da ne zna slova i brojeve i sve, kad to sva djeca danas jako ranoi uče, pa ne želim da ona ispada i osjeća se loše jer svi znaju a ona ne zna.

Joj tek sad shvaćam što me sve čeka ! :)


_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Slova.brojevi.boje
25.7.2009 13:52:13   
Lulu_
ja sam naomih prije mjesec dana dala bojice i teku...ta stvar je cudo.naomih se zabavi najmanje sahat vremena...milina
sada vec zna drzati olovku , nisam joj pokazivala ali sama je skontala gledajuci mene,majku,tetku , dedu kako crtamo dok se igramo sa njom...i pravo sam ponosna user posted image
plastelin sam takoder davala ,ali nije jos za nju,zeli da ga jede...
brojevi...zna brojati do 4
edan ,da,ti,cat...user posted image
to smo je naucili brojeci svaku ubogu stepenicu koju nagazimo
a svaki dan penjeno i spustamo se u zgradi niz stepenice...sada sama broji kada vidi stepenice
edan,da,ti,cat.....
boje nismo radili...zasto?ne znam ni sama.
mislim da je jos mala za boje...a mozda i nije...moram da pokusam

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Slova.brojevi.boje
25.7.2009 13:57:26   
Lulu_
evo sam se sjetila nekih extra stvari koje smo radile mama i ja...
stari carsaf i vodene bojice...prostremo na stol i sve je to moje platno...masti na volju
mama kasnije opere moj carsaf i imam opet platno...

lavor uzmemo i kistom nakapamo raznih vodenih boja
plava,crvena,zelena i malo izmjesamo ,njezno,par puta
uzememo list papira i njezno ga spustimo na vodu...podignemo i imamo krasne boje i pruge...

iskruzimo srce od papira,kocku,krug,pirmaidu
i vodenim bojama namocimo kistove ,stavimo na sredinu sablon i onda udaramo kist od zglob tako da boja sitno pada preko papira i sablona.pustimo da se osusi i onda u krug,srce,kvadrat...napisemo ili nacrtamo nesto(ideja i za djecije cestitke).

onda otisci ruke,vaki , naki...noge-vaki naki...
mah milion stvari
slusanje muzike i crtanje sta slusas...

< Poruku je uredio Lulu_ -- 25.7.2009 13:58:25 >


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Slova.brojevi.boje
26.7.2009 23:57:10   
lejlašh
Moja je naučila dosta gledajući Teletabice, dosta su edukativni za malu djecu ( brojevi, boje, životinje, itd)
Odavno zna brojati do 10, naravno naučila je brojći stepenice, ali sada zna dosta pjesmica i brojalica i stvarno uh brzo nauči.
Boje je interesuju, ali ih još mješa u igri, a najviše voli da joj čitamo i crtamo.
Ja sam za rad sa djetetom ukoliko pokaže interes za to i to samo kroz igru, a kada krenuti - e to je individualno.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Slova.brojevi.boje
3.8.2009 21:25:46   
Alisa.
Naravno da dijecu treba uciti svemu,ne kaze se djabe da su prve tri godine najbitnije.


Dijete tada sve upija.Ja imam sestricnu od 18mijeseci,i mnogo toga zna.Boje,slova,imena.Ponekad me prosto odusevi sa svojim iskazima.Ne volim kada dijecu mame ne uce nicemu,dok su mali treba im razvijati njihovu memorijicu.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Slova.brojevi.boje
3.8.2009 21:30:33   
Alisa.
Tako bebacha,tvoja curica uopste nije mala za ucenje,sta vise.Znaci ona ima mijeseci ko moja sestricna,a ona svasta zna.Ja svog Haruna ucim zivotinje,ali i on zna pokazati gdje je npr.maca itd.Mada je jos mali.Polako,ne forsiram ga,ali vidim da vec usvaja mnogo,to treba iskoristiti.Razbila bi zene koje samo ispijaju kafe i nista ne uce svoju dijecu.

(odgovor članu Alisa.)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Slova.brojevi.boje
3.6.2010 14:14:52   
Skvo RR
Avaj, da se javim ovde...Ja imam likovnog manijaka u kuci...NISTA, ama bas NISTA je vise ne zanima osim saranja i crtanja.
Dobra stvar, je sto crta i boji samo bojanke i teke koje joj dajem.
Losa stvar, je sto vostane polomi, pa me strah da ne pojede koji komadic...
Zanima me postoje li flomasteri koji su perivi...tu mislim na garderobu, jer joj se zna desiti da se stvarno "slucajno" uprlja...
U biti pazi, ako npr. hemijskom slucajno isara rukicu, odmah je meni pod nos stavlja da joj operem.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Alisa.)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Slova.brojevi.boje
3.6.2010 14:24:57   
emma.L
Skvo, ako nađeš perive flomastere, javi, molim te user posted image . Iako i Ema pazi i ne šara po namještaju ili zidovima, njene rukice budu do lakata išarane, kao i trenerkica user posted image . Kupili smo joj onu tablu sa vodenom olovkom, ali svejedno više voli kemijsku olovku i blokiće u kojima mi bilježimo što treba - "piše kao mama". Krejona se nisam sjetila, odmah s posla idem po njih, valjda neće pojesti user posted image  (doduše, pojela je vrhove drvenim bojicama, ali to je bilo prije nekolko mjeseci).  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Slova.brojevi.boje
3.6.2010 14:29:34   
emma.L
A što se tiče boja, mislim da još ne shvata ni taj pojam. Kad je recimo pitamo koje je nešto boje, ona zna reći "maje" ili "vejike" ili "tatine". A sin naših kumova je sa dvanaest mjeseci razlikovao boje i to smo snimali - dali mu pakiranje slamčica i pitali za boje - uvijek je tražio točnu slamčicu. A kad je nestalo slamčica, tražio je po stanu nešto određene boje user posted image . Meni je to zaista bilo fenomenalno.
Zato Emili broji do 13 i to je naučila igrajući se skrivača sa nanom user posted image , jedna broji, druga se sakriva.
A slova nam ni na pameti nisu, jer čak nema strpljenja poslušati me dok pročitam dvije stranice neke slikovnice.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Slova.brojevi.boje
3.6.2010 14:44:30   
Skvo RR
Moja Uma jos slabo prica, ali eto broji do 5 i obavezno mora nesto slagati da bi brojala...Zna dodati zutu, zelenu i ljubicastuuser posted image ...ostale boje jos ne....A zna pokazati samo slova A, E, U, i Buser posted image ...Interesantno...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Slova.brojevi.boje
3.6.2010 15:49:00   
hanabanana
Moje mladje dijete se zna popeti na tobogan na koji se Hana sama popela kada je imala 4 godine.
Zna spavati na naslonjaču sećije.
Zna se popeti na stolicu, a sa stolice ući u kadu, nerijetko na glavu.
Zna se popeti na komodu u dnevnoj i plesati.
Nije joj mrsko plesati ni na stolu.
Zna kad napravi bilo kakav zijan reći: Vojim svoju mamuuuuuuuuuuuuu najiseeeee.
Zna se sama penjati i sići niz stepenice.

Boje ne zna.
Broji: 1,2,3,8,9,15
Slova -ni pod razno.
Šara -sve gdje stigne i ne stigne.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Slova.brojevi.boje
3.6.2010 15:55:06   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Moje mladje dijete se zna popeti na tobogan na koji se Hana sama popela kada je imala 4 godine.
Onaj u Omer Maslicu...user posted image
Zna se popeti na komodu u dnevnoj i plesati.
To i moja zna...
Nije joj mrsko plesati ni na stolu.
Isto...
Zna kad napravi bilo kakav zijan reći: Vojim svoju mamuuuuuuuuuuuuu najiseeeee.
Ovo ne zna reci jos.
Zna se sama penjati i sići niz stepenice.
I ovo zna.
 
I zna kolut naprijed.





user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Slova.brojevi.boje
3.6.2010 16:26:28   
Lulu_08
Moja djevojcica od 2 godine, zna brojati na njen poseban nacin. Kada uhvati ritam izbroj i 1,2,3,4,5. Kada se igra i zanese broji, 9,1,5,8,10 i slicno.
Kada prica svakim danom je sve vise ljudi moze razumjeti, 's tim da mjenja raspored slova, tako da je "pama - sama", "pakava - pavlaka", "pakeje - patike" itd. hihihi
Sve je u zutoj boji, kada god je pitas koja je ovo boja "duta" je sve!
Zna pravo lijepo crtati, ono sto "zna" nacrtati je balon (bas krug i konopac ispod), srce (vise nalik na loptu), i cvjetice (male sarice u obliku cvjetica i puno ih nacrta na papiru).
Zna praviti super "kucice" od lego kockica, koje ponekad budu pravo simetricne.
Pjevanje joj ne ide za rukom, samo "hvata rime" (eci..pec...dec..vecava..pec - to je njena verzija eci,peci,pec hehe).
user posted image user posted image user posted image

Sve u svemu, jako interesantno heheheheh..

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *