|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Faze nasih beba...
5.11.2008 10:09:40   
mišur
Evo da i mi podnesemo izvještaj:
Luka ima 7 mjeseci i 6 dana, težak je 8 kg i dug 70 cm.
Prije 15 dana je počeo da puže i to mu je sad glavna zanimacija..Nema više sjedenja ni maženja, samo se otima da ga pustim..
Prije par dana se podigao na nogice, i jutros sam ga već našla u krevetiću da stoji..user posted image
Što se priče tiče, već odavno zove deda i baba, nana, a jednu noć kad je plakao rekao je mama. Ali samo tad...user posted image
Kako je lijepo gledati ih kako rastu i razvijaju se, kako uče nove stvari i otkrivaju svijet...user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Faze nasih beba...
8.11.2008 8:16:11   
mamyca
Eh ovakouser posted image ...moj nece da sjedi nikako,muku mucim s timuser posted image ,samo hoce na noge,mada mi je doktorica rekla da pomalo hodam s njim jer se vidi da on moze mene ipak malo strah,i tako da pomalo ipak hodamo,ja ga uhvatim ispod ruka i sibamo po kuci.user posted image .Uz krevet se penje,a puzeci predje citavu kucu,sve prepreke moguce izbjegneuser posted image .
Zna reci mama,tata,nene i dede,daj i ajdeuser posted image user posted image ,a odnedavno govori i ime svoje male tetke mada kaze Ima,umjesto Ilma al eto naucit ceuser posted image .Kad vidi da mu pravim da jede odmah pocne pljeskati rukama i govori daj,daj i ajdeuser posted image .
O presvlacenju necu ni da pricam,jer treba jos jedna osoba da mi pomogne dok ga presvlacim jer pobjegneeee.user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Faze nasih beba...
8.11.2008 8:31:30   
Anoniman
moja beba sa 2,5 mjeseca već liči na pravu malu osobu, hoće pažnju, smije se, buni se, uživa dok se kupa... ali ono što mi je najnevjerovatnije je to što iz leđećeg položaja(na leđima) digne glavu za 45 stepeni, ja sve mislim evo ga sad će ustati.user posted image  

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Faze nasih beba...
8.11.2008 9:03:59   
lejlaze
ovaj forum je meni super, vise vjerujem iskusnim mamama nego doktorima user posted image . par puta sam znala u raspravu uci sa "starijim" mamama, pa kad me pitanju odkud ti ta inoformacija ja kazem moje forumasice tako kazu user posted image . ali da se ne udaljavam od teme. imam opet pitanje.
Daris je rodjen i pri izlasku iz bolnicu nam je receno da je nekakav facijalis zivac malo zastao u razvoju, da zato lijevom stranom usnice malo "zakazuje". to se sada skoro skroz popravilo. bili smo na kontroli i doktorica (nije pedijatar) spacijalista fizikalne medicine ga je stavila u lezeci polozaj i dizala ga za rukice, glava mu je bila oborena. nije je podizao. tada mu je bilo 40 dana. zbog toga mu propise vjezbe nekakve po Bobathu.
prije 2 dana kada sam ga vodila pedijatru zbog nosica i kaslja pitala sam doktricu za to, kaze mi ona: AKO CETE ME POSLUSATI NEMA POTREBE ZA TIM. To su vjezbe za djecu koja "imaju poteskoca u razvoju" - nogice, rukice i sl. pa me sada zanima sa koliko su vase bebe dizale glavu u tom polozaju?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Faze nasih beba...
8.11.2008 9:10:01   
mamyca
Moj je sa nepunih mjesec dana mogao drzati glavicu i dizati je.Nemoj se sekirati,sve je od bebe do bebe.Nadam se da ce ti neka iskusnija forumasica reci nesto vise.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Faze nasih beba...
8.11.2008 9:11:47   
lejlaze
mamyce, drzi on super glavu, kada ga stavimo na stomak. to je sa 20- tak dana super radio. i kada ga uspravno drzimo, glava mu stoji dobro. ali nece kod podizanja na ledjima.

< Poruku je uredio lejlaze -- 8.11.2008 9:12:23 >

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Faze nasih beba...
8.11.2008 9:14:42   
mamyca

IZVORNA PORUKA: lejlaze

bili smo na kontroli i doktorica (nije pedijatar) spacijalista fizikalne medicine ga je stavila u lezeci polozaj i dizala ga za rukice, glava mu je bila oborena. nije je podizao. tada mu je bilo 40 dana. zbog toga mu propise vjezbe nekakve po Bobathu.
prije 2 dana kada sam ga vodila pedijatru zbog nosica i kaslja pitala sam doktricu za to, kaze mi ona: AKO CETE ME POSLUSATI NEMA POTREBE ZA TIM. To su vjezbe za djecu koja "imaju poteskoca u razvoju" - nogice, rukice i sl. pa me sada zanima sa koliko su vase bebe dizale glavu u tom polozaju?


Ne kontam sta si onda mislila.user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Faze nasih beba...
8.11.2008 9:17:00   
mamyca
Aha sad sam upratilauser posted image ,mislim da nema potrebe da se sekiras,samo polako,ako je drzi uspravno kad ga vi drzite onda nema potrebe za brigom,makar ja tako mislim.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Faze nasih beba...
9.11.2008 17:17:16   
Romali
Mi smo u fazi lizanja tabančića i nožnih prstijuuser posted image user posted image user posted image . Fino dijete ščepa nogu, dovuče je do usta, prvo je malo proučava ,a onda počne liskati. Ma gledati to je koma, komauser posted image user posted image user posted image A dok to radi, ima tako ozbiljnu facu, kao da je pravi posao u pitanju, dok mi posmatrači padamo od smijeha.
Ova tema je meni ipak naj, naj na forumu.user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Faze nasih beba...
10.11.2008 19:55:17   
Anoniman
Moja bebe osim što guguće i naglas se smije, od neki dan radi i jednu stvar za koju mi je doktor rekao da je unaprijed kao beba od 4-5mj.! Kad leži na leđima diže glavu od podloge za 45stepeni kao da hoće da ustane, sama! Hvala Bogu Dragom!

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Faze nasih beba...
10.11.2008 19:59:43   
mamyca
Masallah Sheeuser posted image ,ljubi malu princezicu.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Faze nasih beba...
11.11.2008 9:44:40   
Anoniman
tnx mamyce!

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Faze nasih beba...
11.11.2008 9:50:40   
akica b
Evo i nas

Mis mo u fazi hodanja i padanja i rusenja svega oko sebeuser posted image ...Kada padne ne moze se sam dici ali tako dopuze do "pomoci" i nastavlja.U fazi smo skidanja cipela,tu mu je nesto plaho interesantno,skidanja sipercica i glodjenja bilo kakvih coskovauser posted image .sad mi je u nekako najinteresantnijoj fazi,nikad nam nije dosadno..Izvodi i razne grimase,ponavlja za mnom sta god napravim,plese,pjeva.,a tek nam je 10 mj.]

Eto toliko od nas i bravo za sve nase bebiceuser posted image user posted image user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Faze nasih beba...
11.11.2008 9:52:35   
Emina*
IZVORNA PORUKA: akica b

Euser posted image .sad mi je u nekako najinteresantnijoj fazi,nikad nam nije dosadno..Izvodi i razne grimase,ponavlja za mnom sta god napravim,plese,pjeva.,a tek nam je 10 mj.]



Preslatko, bas preslatko...
Puno poljubaca za Fedju user posted image   user posted image   user posted image



Juce Bakir prvi put rekao ma-ma user posted image    user posted image
Meni se noge odsjekle....  Presretna sam user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Faze nasih beba...
11.11.2008 10:09:48   
Anoniman
akice, vidjela sam ja malog zvrka kako se vrti na nogicama, a i ne bio takav pored tebe!user posted image
Ah, emina blago ti se! Čestitam na prvoj riječiuser posted image i baš mi je drago da je sa "m"!user posted image

(odgovor članu Emina*)
  Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Faze nasih beba...
11.11.2008 11:17:10   
akica b
Heeeeeej dusa mala,pa poranio Bakir nas,dusa mila...eh tek sad pocinju novi fazoni i rijeci,vidjeces tu srecu moja Eminice..Mashala i bravouser posted image

Shee,kaze mama moli Boga da Fedja nije na tebe(po sejtanlucima kad sam bila mala,a ni sad mi nije mane ) a dijete sve od mene pokupilo....
Bravo i za malu princezu i za dizanje...je li i ona na mamu :) ??

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Faze nasih beba...
11.11.2008 11:23:16   
ElmaB
Kod nas je ovako: Lana puze uveliko i pokusava da se digne, ali joj bas ne uspijeva, pa onda pocne plakati od nervoze. Penje se uz sve sto joj je pri ruci. A, Deni je malo lijen, nece da puze niti da se puno okrece, ali zato puno vise guguce nego sestra! Moji jos ne govore, ali bit ce i to. Sve u svoje vrijeme! Cestitam svim bebama na novitetima!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Faze nasih beba...
17.11.2008 10:24:32   
lejlaze
malo sam cackala po internetu i nasla na stranici YUMAMA, razvoj bebe po mjesecima. ono sto sam navela u prethodnom postu,  treba beba da radi tek sa 4 mjeseca a ne beba od 40 dana!!!!
zaista me doktori sokiraju.







Krupna motorika





4 meseca 

  • kada ga pridižemo u sedeći položaj podiže glavu
  • navlači pelenu na lice
  • u uspravnom položaju ukršta noge
 

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Faze nasih beba...
23.11.2008 23:23:53   
lejlašh
Svakim danom mi postaje sve interesantnija. Razumije sve, već počinje neke svoje fazone da provodi, naučila je sama da siđe sa kreveta - puže unazad i samo se spustiuser posted image , nedavno je i pusu savladala, a najsmješnije mi je što sam je naučila da pokaže gdje joj se tetka popelauser posted image  - pokazuje na glavu i svi se valjamo od smijeha. Stvarno sve brzo savlada, pa je svaki dan učim nešto novo, a najviše voli na TV- u gledati reklame, djete se ukipi i ne trepće dok ne prođu.
Svaka je faza super, ali nekako mi je sve interesantnija, zna plesati, pjevati na baby jeziku, rugati se, mahati pa-pa(to je davno naučila), napinje se kad je pitamo kako beba kaki, itd. Ima toga stvarno puno, ali me neki dan pravo iznenadila kad sam je zamolila da mi donese svoju trenerku koja je bila na podu (između tonu njenih igračaka) - i moja mrvica donese baš njuuser posted image  

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Faze nasih beba...
24.11.2008 12:00:54   
dana3
sa punih  mjesec dana mojuser posted image user posted image  pljuca dudu i jos je rukom zgrabi pa baciuser posted image ,kad doji cvrsto se drzi za majicu ili grudnnjak,kad mu pricam i on nesto brljuga,osmjehne se kad ga ljubim po stomaku i nogicama,obavezno me upiski kad ga presvlacimuser posted image user posted image .iako je mali dosta toga se desava.navece su mu okice ko findzali pogotovo ako je jaci mrak i uuuuuuuuzzzzzzziiiiiiiiiivaaaaaaaaaaa da mu se guza pere.tremin poroda bio mi je 23.11. ali eto user posted image on dodje 21.10

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Faze nasih beba...
25.11.2008 13:41:15   
Romali
Moj  user posted image se juče prvi put prevrno sa stomaka na leđa user posted image user posted image user posted image
Možda je  trebao i prije, ali on je jedan veliki ljenguz od 10kguser posted image user posted image
E sad mi je tek belaj, ne mogu ga nikako samog ostaviti na krevetu


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Faze nasih beba...
25.11.2008 14:58:10   
stella
Da ne otvaram novu temu,postavicu pitanje ovdje.
Kada su vase bebe same ustale da hodaju?

Moja Hana ustaje uz namjestaj i hoda al jos nije nikada sama ustala bez da se osloni na nesto.Sinoc je probala dva puta i odustala.


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Faze nasih beba...
25.11.2008 15:03:25   
andji
stela moj sergej ima god. i ustaje sam,drži se,penje se,silazi na krevet,sa kreveta,uz vrat,niz.....ima neka 2 mjeseca kako on to čini sve,sa 10 i pol mjeseci je počeo,ali mene čudi što ne prohodava...hoće sam stajati i preći malu razdaljinu,par  koračića  ali neće da se pusti i hoda,nego kad ga zovem,on čučne i dopuže. a ti se nemoj brinuti tu je ona negdje,počeće brzo vidjećeš,samo je pusti nek se sama uči

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Faze nasih beba...
25.11.2008 15:19:47   
Anoniman
Moja beba ima 5,5 mjeseci. Okrece se sa stomaka na ledje i obratno. Sve zeli da uzme i dohvati rukama i to stavlja u usta. Kad lezi i ja ga uhvatim za rukice on pokusava da se podigne i sjedne i uz moju pomoc to i uradi, i kad sjedi super drzi glavicu. Glavicu je mogao drzat jos davno ali u tom sjedecem polozaju izgleda sasvim siguran.
I jos cemo da rastemo akobogda.:)))

(odgovor članu andji)
  Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Faze nasih beba...
25.11.2008 22:34:12   
mamyca
Stella,Hamza vec ima mjesec dana sam ustaje i drzi se za nestouser posted image .Obicno kad se probudi,nadjem ga kako stoji u krevetu i drzi se za ogradu,masallah.user posted image user posted image A poceo mi se davno prevrtati,mislim da mu je bilo negdje 3,4mjeseca,kada se prvi put sam prevrnuo.I od tad ja nemam nimalo mira s njimuser posted image ,jer ga nemogu ostaviti samog ni sekundu.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *