|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
14.10.2010 10:10:50   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Mama2b

Drage iskusne mame,

Obzirom da sam ovdje dosta toga procitala o flasicama i otprilike se odlucila koju cu kupiti, mene zanima jos koje dude varalice su dobre i od koje proizvodjaca preporucujete?

Da li one uticu na dojenjeuser posted image

Hvala unaprijed, pozzzz



Moj ti je savjeti da ne kupuješ unaprijed nikakve dude varalice, nego da dijete kada plaće staviš na dojku.
U samom početku dude varalice mogu poremetiti uspostavljenje dojenja.

(odgovor članu Mama2b)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
14.10.2010 10:14:00   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Mama2b

Drage iskusne mame,

Obzirom da sam ovdje dosta toga procitala o flasicama i otprilike se odlucila koju cu kupiti, mene zanima jos koje dude varalice su dobre i od koje proizvodjaca preporucujete?

Da li one uticu na dojenjeuser posted image

Hvala unaprijed, pozzzz



Moj ti je savjeti da ne kupuješ unaprijed nikakve dude varalice, nego da dijete kada plaće staviš na dojku.
U samom početku dude varalice mogu poremetiti uspostavljenje dojenja.

sa ovim se u potpunosti slažem iz ličnoga iskusta znam da cucula može zeznuti bebu pri dojenju. Nikada nije kasno otići do prve apoteke i kušiti onu koja ti se dopada ili nuk ili avnet svejedno. user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
14.10.2010 10:17:46   
snijeg
IZVORNA PORUKA: hanabanana


Moj ti je savjeti da ne kupuješ unaprijed nikakve dude varalice, nego da dijete kada plaće staviš na dojku.
U samom početku dude varalice mogu poremetiti uspostavljenje dojenja.


Samo da te user posted image user posted image


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
14.10.2010 10:30:27   
ziki
Na put nosimo Aventovu kao na slici koju je postavila hanabanana i babylove, ima kljun i poklopac za kljun, ne cure. Ako mu nosim mlijeko onda nukovu staklenu veliku.
Inače i ja se mislim da kad flašica, on se inače uveče uspava sa flašicom,operemo zubiće i popije falšicu, ostavi fino se zagrlimo i zaspe. Popije i u vrtiću mlijeko posle spavanja iz flašice. Inače koristimo obične čaše i šolje kući, čak momak sad sam sebi sipa vodu, dok jednog dana ne poplavi kuhinju.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
15.10.2010 11:26:45   
Mama2b
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Mama2b

Drage iskusne mame,

Obzirom da sam ovdje dosta toga procitala o flasicama i otprilike se odlucila koju cu kupiti, mene zanima jos koje dude varalice su dobre i od koje proizvodjaca preporucujete?

Da li one uticu na dojenjeuser posted image

Hvala unaprijed, pozzzz



Moj ti je savjeti da ne kupuješ unaprijed nikakve dude varalice, nego da dijete kada plaće staviš na dojku.
U samom početku dude varalice mogu poremetiti uspostavljenje dojenja.


sa ovim se u potpunosti slažem iz ličnoga iskusta znam da cucula može zeznuti bebu pri dojenju. Nikada nije kasno otići do prve apoteke i kušiti onu koja ti se dopada ili nuk ili avnet svejedno. user posted image


Hvala drage moje,

Bitno mi je da nema sad nekih specijalnih koje su ono naj naj, a ako bude potrebe lako je nekog poslati da kupi, vaznije mi je da se dojenje ne poremeti....pozzz


_____________________________

27.12.2010. se rodio nas prelijepi bebac:)))

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.10.2010 0:17:00   
DM
http://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/SCF604_11-IMS-global?wid=100&hei=100&$jpgsmall$
mi kupili oveuser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Mama2b)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.10.2010 17:17:57   
kolacic
ja koristim iskljucivo AVENT jer su najbolje, imaju adapterski prsten kroz koji pomaze da ne  prolazi zrak tako da nasa beba nema grcice hvala Bogu...

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.10.2010 17:31:22   
Anoniman
mi koristimo nuuk flasicu

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.10.2010 17:42:29   
škorpija
da sam sad ove pameti koristila bih isključivo staklene flašice

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.10.2010 17:46:11   
dady
Naša prva je bila staklena,a sada imamo raznih,Avent,Mam,Babylove... Al su staklene najbolje!

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.10.2010 18:35:46   
Tidzi
Mi Avent od prvog dijeta, pa i dan danas sa trecim.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
10.11.2010 17:33:19   
Mya_81 RR
Prenos posta

IZVORNA PORUKA: Victoria

Drage moje, da li znate ima li u Sarajevu kupiti Born Free anticolic flasice? Trazim za prijateljicu cija beba ima uzasne grceve :( Nasla sam ih na ebay-u i na amazon-u, mogu se naruciti ali vise kosta shipping u Bosnu nego sama bocica. Bila bih vam zahvalna ako znate da se mogu kupiti negdje u Sarajevu? Hvala puno!



_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
10.11.2010 17:36:18   
Mya_81 RR
Victoria, ja koliko znam takve flašice je jako teško naći kod nas. Znam kad sam ja bila u potrazi dr. Brown bočica koje su isto protiv kolika.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
10.11.2010 17:43:47   
mnn
mi smo prije imali dr browns zbog grčeva a sad kad je več velik pije iz aventovih..dobre su one i iz dm..

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
10.11.2010 18:13:54   
Rimljankaa
Drage moje u osmom mjesecu sam trudnoce,htjela sam pitati mame sa iskustvom da li trebam unaprijed kupovati flasicu za svoju bebu i dudu varalicu?

Naravno da bi najvise voljela da moja beba doji,ali kontala sma dakupim neku flasicu i da se osiguram za svaki slucaj. Tako i cuclu.

Pa kakvi su vasi prijedlozi,da li da kupujem ili sacekam da se baba rodi?!

Ako bi kupovala ne znam koju bi? Da li staklenu ili plasticnu? Vidim hvalite staklene,a ne znam koliko su one prilagodjene za novorodjence?

I koju i kakvu bi dudu kupila,ne znam ni sta bi izabrala kad ih masu ima u ponudi raznih oblika?????

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
10.11.2010 20:06:35   
samedi
Rimljankaa,ne moras kupovati flasicu i cuclu unaprijed,ali ako ce ti biti lakse tj.ako neces brinuti i vise volis das se ti sama pobrines za to,a ne da ti poslijen eko drugi kupuje,onda kupi ono sto ti mislis da ce odgovarati. Ja koristim Avent flasice a Nuk cucle,kupila sam i jednu avent cuclu ali mala nije htjela nikako. Sto se tice staklenih flasica,one po mom misljenju i jesu najbolje,ja nisam mogla u to vrijeme nigdje naci staklenu u mom gradicu. A za bebu nema nikakve razlike,novorodjence nece samo drzati flasicu u rukama niti ce je bacati pa da se razbije kao sto to cine malo starije bebe. Flasicu kupi sa dudom br.1 tj.za novorodjencad. Na svakoj imas te oznake. Kod aventa je to po brojevima 1.,2.,3., ali ti svim srcem zelim da ti flasica nikada ne zatreba user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
11.11.2010 9:14:42   
Victoria
Kontaktirala sam Born Free predstavnistvo u Hrvatskoj i odgovorili su mi odmah na mail. Naime,u Sarajevu se ne mogu kupiti, nema ih na trzistu BiH. :( A citala sam po forumima, jako su dobre i kvalitetne, a i zdrave...steta :( Nastavljam potragu :)

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.12.2010 17:16:35   
Rimljankaa
Evo mene opet na ovoj temi. Dodjosmo i do devetog mjeseca user posted image

U pripremama smo uveliko.

Trudicemo se svim silama da dojimo,ali sam jucer gledala da kupim i flasicu da je imam za svaki slucaj.

Pisala sam na drugoj temi o ovome,ali d anapisem i ovdje i potrazim savjet.


Gledali smok,Avent i Chicco flasice. Nuk ima najobicnije i sve su im plasticne. Nigdje nisam mogla naci staklenu.

Kod Avent-a isto sve su plasticne. Dude su ili silikonske ili od kaucuka. Ja sam trazila zakrivljenu flasicu protiv grcica,a ove tete su me cudno gledale i kazu da Avent takvih nema.
Pokazale mi flasice male,najobicnije i kao te su za novorodjence.

U Chicco sam jedino nasla te na kakve sammislila. Zakrivljene flasice,koje imitiraju majcinu dojku,i na dnu imaju rupice koje izbacuju zrak i time sprecavaju grcice.
Dude su od kaucuka i silikona. Prodavacica kaze da je silikon postojaniji,a kaucuk najblizi majcinoj bradavici. Da se kaucuk siri,sto se bas ne primjeti,tako da odmah uzmemo rezervne dude i da ih mjenjamo svaki mjesec-to ako se odlucimo za kaucuk.

I sad samzbunjena od svih ovih informacija. Ne znam koju da uzmemo?

Cudi me da Avent nema te flasice protiv grcica?! Jer oni su ipak brend. Kako to da ih samo ima Chicco?

Kakva su vasa iskustva?????

_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Victoria)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.12.2010 18:47:30   
lirio
avent i chicco staklene...al smo zbog ove afere sa flasicame sve aventove bacili i sad samo chicco...
da li su otrovne i one aventove bocice a kljunom, one u bojiuser posted image


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.12.2010 19:16:10   
edin_i_armina
Avent ima flasice koje su pouzdane, na cuci imaju jedna dvije ili tri tacke koje oznacuju sirinu rupice upravo protiv grcice. Preporucujem silikonske cuce, kada je bebica mala skroz onda one skroz okrugle a kada malo naraste kada trebaju zubi da niknu onda ona pola ravna i pola okrugla. One narandjaste cuce su od kaucuka, kada se podkuhaju par puta posle popucaju i pobjele.

_____________________________

Alissia 03.10.2005
Melina 26.10.2006

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
20.12.2010 9:59:30   
Rimljankaa
Prodavacica u Chiccu mi je rekla da su cuce od kaucuka vise slicne majcinoj bradavici,ali da se sire vremenom i da ih treba mjenjati svaki mjesec,dok su ove od silikona postojanije.

Vecina zena na forumu koristi Nuk flasice...user posted image

_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu edin_i_armina)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
20.12.2010 10:58:47   
Emica_sa
Ja imam Nukovu staklenu veliku za hranu i malu za čaj i stvano su super.Imaju silikonsku cuclu protiv grceva i moj sin nije nikada imao grčeve.Ne znam gdje si gledala ali Nuk ima najbolje staklene flašice u DM u ih nema, samo plastika,ali ima po velikim Konzumima,ja sam kupovala u konzumu na Pofalićima i velika boca čini mi se košta 18 KM

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
21.12.2010 22:41:59   
rose
ja imam 3 staklene nukove...dvihje male i jednu veliku...od ovih malih jedna je kupljena u apoteci na cobaniji i to je uska flasica sa kaucuk dudom i takva je i velika...a drugu malu sa silikonskom dudom moja mama kupila u apoteci na drveniji jer ih mm nije mogao nigdje drugo naci u tom momentu a imam i avent plasticnu s BPA free oznakom ali je mala ne voli, valjda tvrda duda

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
22.1.2011 6:38:15   
Dzenana_G
Zna li neko jel ima da se kupi chicco staklena bocica, a da je veca od 150 ml?

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
22.1.2011 8:57:07   
DM
IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Zna li neko jel ima da se kupi chicco staklena bocica, a da je veca od 150 ml?

Imauser posted image U nj prodavnici u Mercatoru sam vidjela!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *