|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada za kupanje bebice
16.4.2008 9:25:22   
strumpfeta
Joj, drage moje, imam milion pitanja i dilema, ali sta cu ... user posted image  
Naime, uskoro krecemo u prvi ozbiljniji shoping za bebicu, i ja sam u dilemi kakvu kadicu za kupanje naseg ceda nabaviti. Toliko je toga u ponudi, toliko razlicitih oblika, da zaista trebam vasu pomoc i sugestije oko toga, koja kada je najprakticnija, kakav oblik isl. Kako imam veliku kuhinju, sa velikim elementima, u odnosu na kupatilo, koje je prosjecne velicine, mislim da ce mi najprakticnije biti da bebicu kupam u kuhinji i zbog mog saginjanja. Dakle, po toj logici, trebala bi mi neka kada koja nije fiksirana uz ormaric za previjanje...

Pliz, pomagajte user posted image .

Hvala!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 9:47:26   
bebano
Super pitanje i mene to zanima. Neka nam iskusnije trudnice ili mame daju savjet user posted image .

(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 9:49:02   
Visnja RR
u svoj silnoj ponudi ja sam se odlucila za najklasicniju kadicu kupljenu a marketu u Merkatoru (Dobrinja)... u nju mozes staviti bez problema ono pomocno cudo za kupanje, a i kad sama steknes sigurnost bice ti lako...
pred sam porod sam gledala razne kadice ali su sve bile za neki kratki period ...malene...
dakle kupila sam obicnu kadicu - 24 km


(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 10:09:04   
strumpfeta
Visnja, hvala! Kada je funkcionalna, zadovoljna si njom? U koju kategoriju spada sto se tice tezine djeteta?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 10:16:41   
Visnja RR
za sada je moja patronazna zadovoljna s njom :)
a moze se sigurno koristiti i duze jer nije skroz mala kao vecina ovih u ponudi sa onim lezistima koja "olaksavaju" kupanje...
fotkacu je veceras pa cu staviti ovdje da vidis user posted image

a moram ispricati i biser iz turbo limaca - Dobrinja...
ugledam ja jednu kadicu boje slonove kosti ... nema nikakvih cuda ugradjenih al je bila dovoljno siroka i na izgled prakticna ... medjutim ugledam rupu u sredini... pitam prodavacicu zasto je tu rupa... a ona kaze dobili smo je bez cepa... meni hiljadu upitnika iznad glave ...prodaju kadu koja nema cep...pa cemu onda sluzi user posted image

(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 10:21:26   
ziki
Ja sam od starijeg kolege, koji je skoro postao deka, dobila savjet da nabavim reživu za kupanje koja može da se nakači na kadu da beba ne sklizne i sl a i može na nju da se nasloni, samo da joj se pridržava glavica dok se kupa. Kako sam skontala mrežica može na razne kadice da se postavi ali, na žalost još nisam uspjela da je nabavim. U Bingu Gračanica je imalo pa nestalo . Ne znam kako da postavim sliku probaću pa da vidite.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 10:24:07   
adja
ja planiram da kupim stalak za presvlacenje u kojem ima i kadica i to mi se cini dobro

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 10:48:46   
travnicanka
Moj prijedlog je takodje da kupis prosjecnu kadu bez puno dodataka.Ja sam se na svom primjeru uvijerila da ormaric sa kadom uopste nije funkcionalan.Ja sam kupila komplet sa ormaricem,kadom i stolic za presvlacenje bebe.....mislim da je to bio samo moj hir.....nisam Ajlu okupala svega par puta u sobici,presvlacila sam je najvise na nasem bracnom krevetu tako da je to samo bacanje para.Obicno sa prvim djetetom covjek ne razmislja.....ja sam toliko kupila bezpotrebnih stvarcica da mi je sad podrum bukvalno pun....
Najprakticnija stvar koju mozes kupiti a to je ona plasticna lezaljka za kupanje bebe koju fino fiksiras za kadicu i bebu kupas bez imalo straha.Mislim da je visnja negdje stavila sliku pa pogledaj.
Puno pozdrava!!!!!

(odgovor članu adja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 10:51:40   
adja
hvala na savjetu

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 11:03:53   
Emina*
Ja imam taj stalak, ali ga mi nismo kupili, mi smo ga dobili....
Meni je samo praktican,jer nam je stan malen,
pa nam on sluzi za djeciju odjecicu...
A sto se tice kadice koja se na njemu nalazi ona je jaaakoooo malena,
pa i posluzi samo na pocetku, jer beba jako brzo izraste,
a poslije ionako se mora kupiti malo veca kada.....

Mi smo kadu kupili u interexu, i cini mi se jako prakticna, a i nije bila skupa, oko 13 KM...


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu adja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 13:25:57   
amdi
Mi smo kupili veliku kadu koja se moze koristiti do godinu dana, a i duze. Super je, sa jedne strane je za bebu do 6 mjeseci, a s druge od 6 mjeseci nadalje. Isto tako prakticna je jer se moze postaviti na kadu, pa nema saginjanja, a i moze se dijete tusirati ujedno- sto je jako zabavno za male bebare

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 13:37:09   
M kao Mama
Ja sam htjela kupiti stalak sa kadom, međutim, ako je beba malo krupnija to vam može koristiti najduže dva ti mjeseca, zato sam kupila najobičniju kadu, jer kada sam ja tražila onu specijalnu kadu sa mrežicom nigdje je nije bilo, i tako kupim tu običnu, ali naravno u pink boji. Koristila sam je jako dugo, praktična je jer sam nekada Lalu kupala u spavačoj, a nekada u kuhinji, jer mi je kupatilo malo i ima tuš kabinu u koju kada ne može stati. Super se isplatila i bila je jako funkcionalna, i zato sam za ovu varijantu kade, koja se može nosati.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 13:56:18   
makana
pozdrav
kadu, plastičnu crvenu, plaćenu nekih desetak maraka, i danas koristim, almedini je nazdravlje 17 mjeseci, ja tu kadicu stavim u kadu, naspem vode i brčkanje otpočne, ranije sam, dok je bila skjoz mala bebaća kupala je u toj kadici u dnevnoj sobi, pored peći da se guze male ne smrznu user posted image  

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 14:01:38   
ebru
Ja sam se isto zeznula kupila malu kadicu(dzabe dala pare),da sam kroz nekih mjesec dana morala kupit drugu...e sad sam uzela jednu obicnu plasticnu kadicu koja cu moc bit duuuugouser posted image koristit.
Sto se tice stola za presvlacenje,kupila sam onaj sto se moze stavit na krevetac,i ne bih ga nizasta mjenjala...jer na pocetku par dana nisam ga imala pa su me ledja bolila od presvlacenja na krevetu...taj sto koliko god kosta vrijedi svake pare.

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 14:10:05   
makana
da, a da ne pričam što mi služi između kupanja za koješta, skupljanje almedinine prljave odjeće, sušenje one plastične posude za vodu iz usisivača hihihi pa kad krene seoba jer moram da oslobodim kadicu...

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 15:24:23   
nikka
Ja sam prezadovoljna komodicom za presvlačenje i kupanje,nije mi žao niti jednog novčića.
Ima ladice i tu mi stoje sve stvari,što je najbitnije očuvala sam kičmu,istina je da je kadica mala ali koristila sam je 6mjeseci,sad se kupamo u kupatilu tako da se do kupatila vozimo na komodici ima točkiće i možete je uvesti gdje god vam paše,na njoj se spremamo prije i poslije kupanja,neznam kako bi drugačije,sin sad ima 16mjeseci ,mislim koristiti komodicu sve do tute.


(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kada za kupanje bebice
16.4.2008 17:12:13   
Adana
Imas fine kadice u Marsu...Nisu ni skupe, a dovoljno su velike...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kada za kupanje bebice
17.4.2008 13:46:38   
peanut
Ja predlazem da kupite najobicniju plasticnu kadu za kupanje bebe, koja je dovoljno velika da se u nju moze staviti pomagalo-u mom slucaju to je kao neka mala mrezasta lezaljka, mreza se moze skinuti i dodatno oprati-. I sad koristimo tu kadicu za kupanje mladjeg djecaka kojem je vec skoro 2 godine.
Sto se tice komodice za presvlacenje, ja imam pozitivna iskustva. Prvo dijete sam presvlacila na kaucu i ledja su me duuuugo boljela. Sa drugim sam napravila stalak sa spuzvom za presvlacenje, koji mi odgovara po visini, a ispod su tri ladice. I  jos uvijek ga koristim prilikom presvlacenja malca, a nadam se da cu i sa ovom novom bebicom koja dolazi na ljeto, aBd.user posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kada za kupanje bebice
17.4.2008 15:34:34   
rozi
Ziki, sad sam vidjela u Bingu na Sickom mrezu za kadicu oko 6 km, pa eto da znas ako budes prolazila. Ima i onih dekoracija za sobu , krevetic ...Pozdrav user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kada za kupanje bebice
17.4.2008 23:11:11   
ziki
Hvala Rozi, super, u Gracanici niti imaju mrezice niti dekoracija. A kolega mi je pravo nahvalio mrezicu, njegova cerka je prezadovoljna. Nekako si sigurnija sa njom da ne isklizne, narocito kad je beby nemiran, kakva ce izgleda moj biti...

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kada za kupanje bebice
18.4.2008 0:20:02   
rozi
I ja sam kupila mrezicu u Tuzli , ali ranije i platila je 17 km, a ova mi izgleda slicno kao moja, samo sam to tek danas vidjela.  Dekoracije nisam pitala koliko kostaju , al sam vidjela na njihovima stubovima polijepljeno  raznih dezena slonici , princeze, winnie...  U Bingu u Lukavcu sam nasla samo winnie the pooh, cino mi se oko 7 km.  Nadam se da ces naci , pozdravuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kada za kupanje bebice
18.4.2008 0:39:48   
lekica
sredna veza do poruke: 4
a moze li mi neko reci gdje se u Sarajevu moze kupiti ta mrezica za kadu
Sorry ako je to vec negdje bilo napisano...promaklo mi je

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kada za kupanje bebice
18.4.2008 14:53:59   
Blue rose RR
Pridružujem se postovima koji govore o običnim kadicama, što većim (ne ogromnim) to bolje, da beba može i poslije godine dana da se brćka u njoj.
Makana, moja je bila, sorry još uvijek je ljubičaste boje, i mi svoju koristimo za vozanje po stanu.

Kikica sjede u nju i ja je guram, a ona šalta brzine.....user posted image user posted image

P.S: danas kikica se već kupa u tuš-kabini, mama napuni malo vodom, i ona se tu brćka po pola sata, sa svojim "ićaćama" - čitaj "igračkama"

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kada za kupanje bebice
22.4.2008 14:04:37   
mamina princeza
Drage moje moze li mi neka od vas mozda pomoci.

Ovihdana stalno razmisljam sta da kupim za bebu i bas nikako da donesem odluku vezano za kadicu.
Prvo sam mislila da cu kupiti onaj stolic za presvlacenje zajedno sa komodicom i kadicomonda su mi rekli da ta kadica ne traje dugo - samo max 3 mjeseca. A prilicnoje skupa cca. 300 KM. ( Vidjela sam u Turbo limachu jednu 179 KM Brevi i sad opet ne znam mozda se i isplati) 

Zatim sam razmisljala da sto se tice komodice imam takvo nesto -samo nisuladice al moze super posluziti. Za presvlacenje mogu kupiti ono stose moze nakaciti i na krevetac i staviti na tukomodicual onda ostaje problem kadica....
Imam ukupadilu puno prostora u sredini gdje bi mogla koristiti nekistalak za kadicu. Mislim da bi i meni bilo lakse jer mije voda blizu u kupatilu al problem je gdje pogledati to sto sam zamislila.
Evo probacu staviti sliku otprilike sta zelim
user posted image

Zna li neko ima li u Sarajevu ovako nesto? Ili nesto slicnoi kolikootprilike kosta!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kada za kupanje bebice
22.4.2008 14:21:59   
Blue rose RR
Draga moja smatram da ovo prema slici, i nije nešto funkcionalno.
Ipak vrlo brzo, (htjeli mi to ili ne) beba preraste i postaje dijete, kojemu ova "sprava" i ne može koristiti.

Što se tiče presvlačenja, meni je zakon bio VELIKI bračni krevet...a kupanje...obična kadica...koja mi i dan danas posluži...

Ljeti naspem vode na balkonu i kikica se brčka.

Napominjem da se tako mala bebica neće brčkati..nego što prije kupanjac, brisanje i oblačenje, da se ne bi prehladila...

Ali draga moja izbor je tvoj.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *