|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: održavanje bočica
20.8.2008 9:48:24   
bebacha
mozes ih prati sa sodom bikarbonom

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: održavanje bočica
20.8.2008 21:34:23   
mamin sin
Ma nema rozi potrebe da ih iskuhavas svaki dan, samo pod vrucu vodu je dovoljno i savjetuje se da promijenis dudu svakih mjesec-dva, zavisi koliko je koristis, bez obzira u kakvom je stanju. Naravno i ranije ako primijetis da se ostetila. Ja koristim silikonsku nukovu i to samo kad treba da spava, pa gledam da je mijenjam otprilke mjesecno i uvijek imam bar dvije dude u upotrebi, pa kombinujem..user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: održavanje bočica
21.8.2008 13:20:17   
rozi
Hvala puno na odgovorima, jucer sam ih samo prala , iskuhavacu ih ponekad.user posted image

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: održavanje bočica
15.4.2009 10:48:09   
TLudnica
Trebam pomoc!
Ne znam za koji sterilizator da se odlucim, pa ako neko ima iskustva neka mi molim vas pomogne!?
Odlucila sam se za Chicco ,ali ne znam da li da uzmem onaj elektricni ili onj za hladnu sterilizaciju( ako je to moguce uopste,bice prije da je dezinfekcija u pitanju). Taj hladni izgleda dosta prakticno,moze se ubaciti svega unutra i za put je vrlo praktican ali kakavo je to sredstvo koje se ne ispira???! malo me to buni?  Koliko je bezbjedna ta tekucina jer nema smisla ispirati sterilisano?
I gdje da kupim dobar termos za vodu? Koliko su dobri Chiccovi jer ja ne bih drzala flasicu sa vodom unutra ,nego bas toplu vodu?? I da li termos za hranu moze biti istovremeno i za vodu ,mislim da li se dobro zatvara,ono sto sam vidjela u prodavnici i ne izgleda bas tako. Pa ako ima neko iskustva sa ovim proizvodima neka mi pomogne? user posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: održavanje bočica
15.4.2009 11:01:25   
Anoniman
Ovako, mi smo kupili sterilizator nekakav talijanski nije chicco kostao je oko 140 km ide voda u njega, ima dodatke za grijanje bocice, odledjivanje i kuhanje na pari..meni je super a cijena mu je jos boljauser posted image jer sve ovo sto sam vidjala nista nije ispod 200km...
Sto se termoski tice, imamo tu chiccovu za odrzavanje toplote...sto voda ide u nju..ona je super..isplati se 100%
A sto se tice termoske za vodu, e tu koristimo obicnu veliku termosku...najobicniju...sluzila nekad nama za izletauser posted image

(odgovor članu TLudnica)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: održavanje bočica
15.4.2009 14:11:32   
mišur
Ja flašice perem vrelom vodom i deretdžentom...S vremena na vrijeme ih otkuham...
Dude otkuhavam svaki dan, jer su se Luki nedavno pojavile gljivice u ustima, pa sam morala...
A ni njih nisam ranije svakodnevno otkuhavala...
Jesam prije, dok je bio skroz malen, do nekih 6 mjeseci...
I mijenjam ih svaki mjesec otprilike, kao i cucle...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: održavanje bočica
25.7.2009 0:11:50   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: mamin_zivot

Drage moje, koliko puta sedmicno otkuhavate bebinu cuclu i flasicu? Da li stavljate sodu bikarbonu ili limun u vodu??
Ja to radim svaka user posted image - user posted image dana, je li potrebno cecse. Flasicu koristim samo za caj, jer dojim bebu. user posted image
user posted image


IZVORNA PORUKA: Nedi

Mislim da tema negdje postoji....ali svejedno ću ti odgovoriti. Dok smo  koristili cucu otkuhava sam je svaki dan ujutru i svaki put kad je iznese van kuće (ako izlazimo 3 puta onda otkuham još tri puta). Flašicu za mlijeko poslije svake upotrebe, flašicu za čaj isto kao i cucu.


IZVORNA PORUKA: senka kurt

Najbolji poklon koji smo "naručili" od prijatelja kad se bebač rodio je sterilizator.Za petnaest minuta flašice i dude otkuhane. A čini mi se nije ni nešto preskup. Preporučujem svakome. Koristan i za kašičice za hranjenje, mrežice za čišćenje bočica, za sve što bebi treba, a ima prostora.


IZVORNA PORUKA: emma.L

Nemojte me razapeti sada, ali nisam nikada češće od jednom u 4 ili 5 dana otkuhavala ništa. Doduše, da smo koristili bilo što od toga u samom početku, vjerojatno bih, ali je Ema tek sa 3 mjeseca htjela čaj, a dudu tek sa 5 mjeseci. Ja mislim da je to vid tihe imunizacije. Jedino što sam pazila je da koristim što manje deterdženta i odvojen sunđer za njene stvari. Sada otkuham jednom u 10 dana dude i flašice. Tako da sam se oglušila po tom pitanju na preporuke i odlučila je čeličiti. Na moju sreću, nikad nije bilo nikakve reakcije, crvenila ili bolesti kakve.


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

nisam nikad to uradila...
i flasice i dude na flasici perem vrelom vodom i deterdzentom svaki put nakon upotrebe... dobro izmuckam a onda saperem... posusim papirnim ubrusom...



IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Flasice otkuhavam svaki put nakon upotrebe.Cuclu ne koristimo.


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: održavanje bočica
28.2.2010 17:44:11   
Mya_81 RR
Ja sam prokuhavala bočice samo na početku, možda dva mjeseca, a sad samo nakon pranja s deterdžentom koristim vrelu vodu.

Na bočici koje mi koristimo u uputstvu je pisalo da se otkuhaju samo prvi put, a poslije koristi deterdžent s toplom vodom.

Meni je inače ta sterilizacija pretjerivanje pogotovo kad se to radi i nakon godinu dana i više.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: održavanje bočica
28.2.2010 17:53:08   
sporty mamaa
nas terilizator sve zavrsi za 2 min, i jos 2 min,treba sacekati da bude u mikrovalnoj... Koristila sam ga kod svakog pranja, buduci da u kuhinji nisam imala vrucu vodu za sapiranje... Sad kad imam samo ih dobro operem i saperem toplijom vodom...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: održavanje bočica
1.3.2010 1:10:18   
milenium
ja i sad barem ponekad kad mi padne na pamet prokuham bočice,npr jednom tjednouser posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: održavanje bočica
2.3.2010 21:59:19   
AzraD
i ja kad mi padne na pamet otkuham, ali rijetko, inace naspem vrele vode u flasicu i tako stoji do sljedece upotrebe, ne koristim deterdzent.... ma ne trebeba poslije svake upotrebe otkuhati ili sterilizovati sterilizatorom, to je pretjerivanje.....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: održavanje bočica
2.3.2010 22:07:05   
ena23
Svako vecer otkuham sve sto je taj dan koristio i sve djelove izdajalice- koju ja korisitm

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: održavanje bočica
2.3.2010 22:15:38   
salmy
Operem vrelom vodom i deteredjentom! a u dudu naspem malo soli i sva masnoca spadne!samo saperem u vreloj vodi poslije!

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: održavanje bočica
10.4.2010 9:41:00   
AmelaR
Mozeli se avent flasica oprati u masini za sudje da li je iko to radi.

_____________________________

Kanita mamina sreca rodjena 15.03.2010.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: održavanje bočica
10.4.2010 13:16:03   
de_de
Ja sam prala, al ih opet nakon toga preperem u vreloj vodi

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu AmelaR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: održavanje bočica
10.4.2010 13:24:00   
DZANINI
i mi nakon svakog koristenja peremo vodom i deterdzentom,a jednom sedmicno otprilike nedeljom rekla nam je pedijatrica otkuhamo sodom bikarbon.user posted image

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: održavanje bočica
10.4.2010 13:56:58   
Lalana
Mozda sam vec pisala na ovoj temi, ne sjecam seuser posted image
Ja koristim staklene flasice, perem ih uglavnom svaki put nakon koristenja, deterdzentom i vodom, a otkuhavam samo dudicu, jer je flasica staklena, pa mislim da je ne moram redovno otkuhavati, ponekad je ubacim kad dudice kuham.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu DZANINI)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Održavanje bočica
10.6.2010 21:47:36   
acudesa
Postovi sa: Potraban mi je savjet, hitno
IZVORNA PORUKA: samedi

Pozdrav!
Kad prokuham flasice i dude na njima ostane uzasno puno kamenca,sta da radim?


IZVORNA PORUKA: acudesa RR

imaš li četku za bočice?
ja sam najbolje prala flašice tako što ubacim unutra spužvu za suđe i viljuškom ubodem spužvu pa istrljam flašicu iznutra, deterdžentom za suđe i onda dobo isperem


IZVORNA PORUKA: doublemum

A za flašice  je najbolja (meni) ona zelena viledina spužvica(pored četke) koja je namjenjena za tefal-ne ispara ništa!


IZVORNA PORUKA: samedi

Hvala na savjetima. Ali me strah da se deterdzent za sudje ne ispere skroz pa sam dosad nakon pranja deterdzentom otkuhavala 5 min sve flasice jednom dnevno,ali uvijek ostane kamenca dosta. Jel dovoljno samo oprati deterdzentom za sudje,da ih ne otkuhavam nikako?



IZVORNA PORUKA: faris0'

Ja sam nekad u nekom casopisu o bebama procitala da se flasice od '-og mjeseca bebinog zivota mogu prati u masini za sudje na najvisoj temperaturi ( kod mene je to 70 stepeni). Ja sada tako radim, a nakon sto ih izvadim jos malo saperem pod mlazom vode.


IZVORNA PORUKA: faris0'

Ups, ne vidjeh da je tvoja bebi mala. Ma operi kako ti je acudesa rekla. E sad sinoc citam da ih ne valja prati cetkom za bocice ako je plasticna bocica. Navodno stvaraju se  sitne pukotine. A ako je flasica sa bisfenolom , on se navodno jos vise oslobadja ako imaju te pukotine moje su  nastale mehanicki od te cetke. Nadam te da te sad nisam zbunila.


IZVORNA PORUKA: faris0'

E sad se sjetih , da sam ja sinu posto sam, imala isti problem svaku noc prokuhaj dosta vode , te onda skloni vodu sa sporeta i onda u tu vrelu vodu ubaci ono sto hotju da sterilisem i poklopi. Ostavim tako 5 minuta. Mislim da mi je to bilo ucinkovito, i da se vise kamenac nije  nakupljao, davno to bijase prije vise od 4 godine. Znaci bitno je da ti se flasice ne kuhaju!



IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: samedi

Hvala na savjetima. Ali me strah da se deterdzent za sudje ne ispere skroz pa sam dosad nakon pranja deterdzentom otkuhavala 5 min sve flasice jednom dnevno,ali uvijek ostane kamenca dosta. Jel dovoljno samo oprati deterdzentom za sudje,da ih ne otkuhavam nikako?

nije dovoljno, trebaš otkuhavati flašice povremeno, povremeno prati


IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: faris0'

E sad se sjetih , da sam ja sinu posto sam, imala isti problem svaku noc prokuhaj dosta vode , te onda skloni vodu sa sporeta i onda u tu vrelu vodu ubaci ono sto hotju da sterilisem i poklopi. Ostavim tako 5 minuta. Mislim da mi je to bilo ucinkovito, i da se vise kamenac nije  nakupljao, davno to bijase prije vise od 4 godine. Znaci bitno je da ti se flasice ne kuhaju!

za sterilizaciju treba da kuhaju jedno 5 min


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ima negdje tema o odrzavanju flasica...
ja sam ih uvjek prala na isti nacin evo 2' mjeseci tako
u flasicu stavim kap deterdzenta i vrele vode i zatvorim...drzim prst na dudici da ne izlazi voda a onda energicno promuckam...otvorim je, isperem mlakom vodom i posuim papirnim ubrusom...
prokuhavala sam ih nekad jednom sedmcno a nekad i jednom u dvije sedmice...
cetku sam koristila jednom dnevno ( imas cetku za flasicu i za dudu - s jedne i s druge strane ....a ima i cetka koja s druge strane ima spuzvicu)
naravno sve se moze uraditi i ovako kako acudesa kaze...
licno mislim da je sve to dovoljno... ( da sterilizator nije potreban)....





_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 68
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *