|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 43 [44] 45   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi zubic
25.4.2012 10:23:37   
ziki
user posted image Cestitam

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1076
   RE: Prvi zubic
10.6.2012 19:46:00   
glavobolja
Cure moje drage, molim za pomoć, zapravo objašnjenje. Moja djevojčica ima 9 mjeseci.U posljednjih 10-ak dana se potpuno promijenila. Slabije jede, noću se budi plačući, jako je nervozna..... Desne joj jesu natečene. Naročito na mjestu donjih jedinica. Vilica na tom mjestu izgleda kao smežurana i bijela. E sad slijedi ono što mene muči. Zubić ne vidim, ali me grebe i čujem zvuk kad je kucnem plastičnom kašikom. Vjerovatno je zubić, ali ne mogu da shvatim kako ga ne vidim. Imate li ideju kad bih ga mogla ugledati i koliko mu treba da izraste do normalne veličine?

_____________________________

Zahra

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 1077
   RE: Prvi zubic
12.6.2012 21:31:18   
Ombra
mojoj bebi je 5 mjeseci i nikla joj je petica ili cetvorka desna, gornja prije neki dan....imala je jedan dan rijetku stolicu i bila malo nervozna....meni niko nije vjerovao da joj je to prvi zubic...evo jucer pocela nicati gornja cetvorka ili petica s ljeve strane....
neki m igovore da je vodim pedijatru....a ja iskreno mislim da nema potree...ne vidim nikakve anomalije ili ne dja boze zdrastvene probleme kod bebe
ima li iko slicnih iskustava

(odgovor članu glavobolja)
Neposredna veza do poruke: 1078
   RE: Prvi zubic
10.11.2012 0:38:36   
Lulu_08
Nama izbili vrhovi prvog zubica, lijevi donji sjekutic. Imamo 4 mjeseca, a starija seka je prva 2 dobila sa 3,5 mjeseca. Zubic vila nas rano posjetila i ovaj put haha.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 1079
   RE: Prvi zubic
10.11.2012 7:41:05   
hatepsut
Cestitamo prve zubice user posted image kod nas jos ni na vidiku a i K. je rano dobio zubice.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1080
   RE: Prvi zubic
10.11.2012 11:38:14   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: hatepsut

Cestitamo prve zubice user posted image kod nas jos ni na vidiku a i K. je rano dobio zubice.

moja curica je starija ravno dva mjeseca,ajoš ništa od zubića.možda i izbiju neprimjetno,jer starijem su rano nicali pa sam se nadala da će i njoj a još ništa.nema natečene desni,nervozu,dobro jede,spava...
čekaćemo naravno.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 1081
   RE: Prvi zubic
10.11.2012 12:00:04   
Private
Kako su kod vas rano nikli zubi,moji su za njih kreze,krezaveuser posted image Malcu je prvi zub niknuo sa 13 i po mjeseci,a curici sa 15 mj.Sad joj je 17 mj.i ima samo 2 zubauser posted image

_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 1082
   RE: Prvi zubic
10.11.2012 12:04:59   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: Private

Kako su kod vas rano nikli zubi,moji su za njih kreze,krezaveuser posted image Malcu je prvi zub niknuo sa 13 i po mjeseci,a curici sa 15 mj.Sad joj je 17 mj.i ima samo 2 zubauser posted image

pa oko 4-4,5 mjeseca,sa 3 je počeo da pljucka vodicu i uvjek je bio mokar ,a ona sad ništa ni siper joj ne stavljam.a kod tvojih stvarno kasno,mislim nije to nikakav problem sve je individualno,zavisi od bebe do bebe.

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 1083
   RE: Prvi zubic
11.11.2012 15:45:01   
Lulu_08
I drugi donji sjekutic pocinje probijati, ali ce isto sigurno par dana trajati probijanje. Medjutim njoj iako su desni "pukle" tj zubic je malo probio i dalje jako oticu desni, a ne znam kako da joj pomognem? (nece dudu varalicu, nece glodalice niti one gumene sto se hlade u frizideru)

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 1084
   RE: Prvi zubic
4.2.2013 13:45:19   
Daliyah92
Mojoj bebi je prvi zubic izvirio 10.1. user posted image a drugi 2-3 dana nakon prvog. Dva donja sjekutica.

I sad on mene stalno grize kad doji. Znam da je to normalno i da sve bebe to rade, ali i same znate kako je bolno. I mene sad zanima kako mu "objasniti" da to ne radi? Pokusala sam da mu "zaprijetim" prstom i namrgudim se, ali nista...on se samo smije. Pa sam probala i da kao placem ali on se i na to smije user posted image A samo ako malo "zagalamim" on pocne plakati i ljuti se pa nece ni da doji, a onda ga ja pomilujem i vratim da doji i on opet grize.

Je li moguce bebi od 7,5 mjeseci takvo sto "objasniti"? On razumije ponekad kad mu kazem NE ali za neke druge stvari. Strah me vise i dojiti ga user posted image


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1085
   RE: Prvi zubic
4.2.2013 14:16:44   
Lalena
Daliyah92, i mojoj djevojcici je bilo zanimljivo da gleda reakciju kad me gricne, pa nista nije palilo... dok muzu nije pukao film pa se dobro izgalamio na nju. Otad vise nije nikad user posted image

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 1086
   RE: Prvi zubic
17.2.2013 13:00:27   
suncesunce
hej mamasite,
mom uskoro osmomjesecnom sinu je prvi zubic (donja jedinica) izvirio prije vise od dvadesetak dana. sada se vec dobro vidi. ono sto ne kontam jeste gdje je drugi?? nikada nisam vidjela bebu sa samo jednim donjim zubicem user posted image
obicno ta dva izadju u par dana ralike.
smijesan je user posted image

(odgovor članu Lalena)
Neposredna veza do poruke: 1087
   RE: Prvi zubic
17.2.2013 13:14:45   
animagical
izvinite ali moram...koja glupost,cuj izgalamiti se na bebuuser posted image kad mala beba ujeda kaze se ne-ne i prekine podoj, pa nastavi za 15 min...bebe tako ubrzo skontaju da cim gricnu nema vise sike i prestanu to raditi...

(odgovor članu suncesunce)
Neposredna veza do poruke: 1088
   RE: Prvi zubic
17.2.2013 22:01:42   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: Lalena

Daliyah92, i mojoj djevojcici je bilo zanimljivo da gleda reakciju kad me gricne, pa nista nije palilo... dok muzu nije pukao film pa se dobro izgalamio na nju. Otad vise nije nikad user posted image


user posted image
Izvini, ali meni je ovo tako tužno.

_____________________________

:-)

(odgovor članu Lalena)
Neposredna veza do poruke: 1089
   RE: Prvi zubic
17.2.2013 22:04:56   
mama_debeljuca
Moja devetomjesečna beba još nema zubića, sad joj se malo kao bijeli donja jedinica, čekamo je user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 1090
   RE: Prvi zubic
17.2.2013 22:07:12   
suncesunce
ok, samo vi meni nemojte odgovoriti s koliko dana razlike je vasoj djeci izrastao drugi zubic..
ja cu sina i dalje zvati NEFA. tako se, naime, zove nana iz susjedstva koja ima doslovce samo jedan zub. prednji. isto kao moj mali. moja mala nefa. user posted image

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 1091
   RE: Prvi zubic
17.2.2013 22:10:19   
teacher75

IZVORNA PORUKA: suncesunce

ok, samo vi meni nemojte odgovoriti s koliko dana razlike je vasoj djeci izrastao drugi zubic..
ja cu sina i dalje zvati NEFA. tako se, naime, zove nana iz susjedstva koja ima doslovce samo jedan zub. prednji. isto kao moj mali. moja mala nefa. user posted image


ne znam sta se opterecujes, kako bi da mu je kao mojoj maloj tek sa 14 mj. nikao prvi zub, i to isto donja jedinicauser posted image nema tu nikakvih pravila

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu suncesunce)
Neposredna veza do poruke: 1092
   RE: Prvi zubic
17.2.2013 22:13:45   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: suncesunce

ok, samo vi meni nemojte odgovoriti s koliko dana razlike je vasoj djeci izrastao drugi zubic..
ja cu sina i dalje zvati NEFA. tako se, naime, zove nana iz susjedstva koja ima doslovce samo jedan zub. prednji. isto kao moj mali. moja mala nefa. user posted image


Moj dječak je prvi zubić dobio sa 10 mjeseci, gornja jedinica i samo taj jedan imao 2 mjeseca, onda mu nikla donja jedinica, toliko o nekom pravilu o nicanju zubića user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu suncesunce)
Neposredna veza do poruke: 1093
   RE: Prvi zubic
17.2.2013 22:15:43   
suncesunce
user posted image
ma ne opterecujem nego mi smijesan. a nemam nekih beba u blizini za usporedbu.
dakle tvojoj je prvi zubic stigao tako kasno. ja bih do tada postavila jos 101 pitanje user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1094
   RE: Prvi zubic
17.2.2013 22:23:50   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

I drugi donji sjekutic pocinje probijati, ali ce isto sigurno par dana trajati probijanje. Medjutim njoj iako su desni "pukle" tj zubic je malo probio i dalje jako oticu desni, a ne znam kako da joj pomognem? (nece dudu varalicu, nece glodalice niti one gumene sto se hlade u frizideru)


Eeee u medjuvremenu i gornja dva izbila.

Ovo o "galami" nad bebom - no comment, a mozda nije bas "zagalamio" to se bar ja nadam jer ne kuzim kako se moze galamiti na bebu koja realno ne zna sta radi vec radi instinktivno - trlja desni?

O nicanju zubica, sve jako individualno, moje curice obje "zubate", prije 4 mj prvi nikli zubi, a starija prije 5 punih evo ima 2 stalna vec a kaze da joj se i gornja jedinica klima. Sta ces, samo neka su hB zdravi zubi a ovo ostalo je sklop gena i nekih meni nepoznatih okolnosti.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1095
   RE: Prvi zubic
20.2.2013 0:23:16   
dady
Mi nasli zubicuser posted image user posted image user posted image desna donja jedinica,mama ostala u soku!user posted image Bebac ima 3mj i 12 dana! Baci se na mamu user posted image

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1096
   RE: Prvi zubic
2.3.2013 19:36:50   
Volim Te!
Da i mi prijavimo donja dva user posted image odjednom user posted image

_____________________________

Prije nego sto si se rodila nosila sam te ispod svog srca...Od trenutka kada si dosla na ovaj svijet,do trenutka kad ja odem sa njega,zauvijek cu te nositi u srcu...

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 1097
   RE: Prvi zubic
24.3.2013 20:01:18   
frckica
Hej mame treba mi pomoc user posted image mojoj maleckoj su nikle donje jedinice jos u februaru,gornjih jos nema. Danas sam primjetila da na mjestima gdje su otprilike cetvorke ima kao male kuglice, sto bi mi rekli fistulice... jesu li to zubici ili nesto drugo... molim vas pomozite mi jer me mala bukvalno rasturi zaspi u 10 navece budi se u 5 ujutro, neda se spustiti knjezi, place ja neznam sta cu vise od zivota.... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Rania 12.07.2012

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 1098
   RE: Prvi zubic
27.3.2013 20:10:28   
sprinter
mojoj je 14 mjeseci i tek danas je dobila prvi zubić. i to očnjak.e i ja sam primijetila ne istom mjestu neku bijelu tačkicu.isto bubuljica i nemam pojma šta joj je to.je li zub ili neka fistula.ali to tako stoji već danima i kad opipavam nemam pojma šta je to....

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 1099
   RE: Prvi zubic
16.11.2013 11:37:18   
Lillooo
Da se pohvalimo i mi nakon mjeseci patnje iscekivaja i zvakanja svega i svacega sa punih osam mjeseci smo pronasli i nani podvalili kuc kuc zubic user posted image

_____________________________

Moja zabica!

(odgovor članu sprinter)
Neposredna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 43 [44] 45   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 43 [44] 45   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Prvi pregled
amaniamanic

Kad ste otisli na prvi pregled kad ste otkrile da ste trudne :)

0dgovorite mi (98%)

odgovorite mi (2%)


Broj svih glasova: 41

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *