|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:27:25   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Admiraaa

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: dadada

mene nisu konci tj rana toliko bolili koliko me bolio hemoroiduser posted image koji je valjda iskocio od napona...e to je bila bol...nisam mogla normalno sjesti...prije sam se uvijek pitala na sta se to ljudi zale oliko...a sad mi je sve jaasnouser posted image



Deder sad o hemoroidima heheh...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
joj zene, toliko ste mi informacija dale da cu sad uzeti notes da sad  sve ispocetka iscitam i  pribiljezimuser posted image user posted image user posted image user posted image

a bome nisam znala za ove vase traume od epiziotomije. i mene lage i govore ''ma cim rodis svu bol zaboravis'' kad ono vi s jorganima hodate i ne mozete sjesti po 10 dana, uh uh user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
e nemojte jos o hemoroidima, necu moci spavati..

kakvih 10 dana!!! da je bogdo 10! mjesec citavuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Admiraaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:27:25   
Skvo RR
Mene i dan danas "zigne" ta rana...cak sta vise...citav dan danas..user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Admiraaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:27:49   
Hanady RR
joj dadada ja kad sam handi rodila bio je najtopliji mjesec u posljednjih 50 godina. na toj vrućini meni je rivanol samo smetaouser posted image
peklo me užas jedan...
nisma mogla podnijet.
patronažna došla kaže skini veš, neka neko uzme fen , biva muž i fenom mi ranu suši, ja user posted image user posted image user posted image user posted image
kontam neku još infekciju da navučem od fena.

I muž mi donese bivacin sprej...
ja sma roskala svako malo fakat....
godilo mi, rješavalo mi bol, peckanje i valjda kako je sprej pod pritiskom rashlađivalo me.

uglavnom meni je on pomogaouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:28:51   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

joj dadada ja kad sam handi rodila bio je najtopliji mjesec u posljednjih 50 godina. na toj vrućini meni je rivanol samo smetaouser posted image
peklo me užas jedan...
nisma mogla podnijet.
patronažna došla kaže skini veš, neka neko uzme fen , biva muž i fenom mi ranu suši, ja user posted image user posted image user posted image user posted image
kontam neku još infekciju da navučem od fena.

I muž mi donese bivacin sprej...
ja sma roskala svako malo fakat....
godilo mi, rješavalo mi bol, peckanje i valjda kako je sprej pod pritiskom rashlađivalo me.

uglavnom meni je on pomogaouser posted image


vjerujem da ti je pomogao al su nama na vjezbama stalno podvlacili da niposto ne koristimo bivacin pa se nisam ni usudial da probamuser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:29:07   
DM
A šta mislite da ovu temu ujutro obrišu?!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:29:47   
Skvo RR
Ma ja sam isto kao teacher..hodala sam pognuta...ma uzas...cak sta vise..jedva sam se poslije mjesec "opustila" da normalno hodam...meni je fakat to bilo uzasno iskustvo...jos nisam imala puno konaca...ali bas je cesalo, zuljalo, zatezalo, bolilo.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:30:59   
teacher75
IZVORNA PORUKA: doublemum

A šta mislite da ovu temu ujutro obrišu?!user posted image user posted image user posted image

a zasto? ja bih vise voljela da sam znala sta me ceka mjesec dana nakon poroda, nego to sto sam bila spremna na to da ce sve muke proci kad izadjem iz porodilista, kad ono prava muka tek pocinje. da sam znala, psihicki bih se pripremila na taj mjesec i bilo bi mi puno lakse, ovako sam stalno razmisljala kad ce to proci i ima li kraja...

< Poruku je uredio teacher75 -- 4.11.2010 0:31:29 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:31:08   
Hanady RR
oj admiraa ne piši nego bježi spavaj....user posted image user posted image user posted image
porod je mala maca....

al ne brini...vidi koje smo pregurale i ti ćešuser posted image samo jorgan nabaviuser posted image user posted image user posted image

kaže meni doktor e eto rodila si ne deri se više sad će šivanje, vidim ja dole kod babice u rukama velika inekcija...zgomba on nju meni...i poče...majkemi nije ona inkecija ni djelovala...a ja ja dna nesmijem da vrištim reko sramota to sad, rodila a za to vrištim. kad meni kasnije žene kažu da su samo na to i rvištale...mana onaj Puza svu zbuniouser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:31:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

joj dadada ja kad sam handi rodila bio je najtopliji mjesec u posljednjih 50 godina. na toj vrućini meni je rivanol samo smetaouser posted image
peklo me užas jedan...
nisma mogla podnijet.
patronažna došla kaže skini veš, neka neko uzme fen , biva muž i fenom mi ranu suši, ja user posted image user posted image user posted image user posted image
kontam neku još infekciju da navučem od fena.

I muž mi donese bivacin sprej...
ja sma roskala svako malo fakat....
godilo mi, rješavalo mi bol, peckanje i valjda kako je sprej pod pritiskom rashlađivalo me.

uglavnom meni je on pomogaouser posted image


vjerujem da ti je pomogao al su nama na vjezbama stalno podvlacili da niposto ne koristimo bivacin pa se nisam ni usudial da probamuser posted image

ma bitno je da pomaze...pa sta god

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:32:00   
Skvo RR
Isto i sam mnom...ponavljam jos me ziga...desava li se to nekome od vas?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:32:41   
DM

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Isto i sam mnom...ponavljam jos me ziga...desava li se to nekome od vas?

To nam je umjesto Željka Majstorovićauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:32:52   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Isto i sam mnom...ponavljam jos me ziga...desava li se to nekome od vas?

ne ziga al mi se zna nekada oziljak iziritirati pa me svrbiuser posted image al pricala mi je prijateljica da je godinama nakon poroda osjecala promjenu vremena "dole"

< Poruku je uredio teacher75 -- 4.11.2010 0:33:32 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:33:03   
iv@ncica
sivanje  je  bolilo  uzas..porod  je bio ok kratak  i  jasan,,hemoroide  nisam  imala..sama  se  njegovala..patronazna  nam  nikad  nije  usla  u kucu...8 sati najkon  poroda  andreja prebacili  na  pedijatriju..od  straha  i  brige  nisma  ni  mislila  na  sebe..mene  vec  iduce  jutro  prebacili njemu..ja  odmah  sjedala  i  hodala,  nosala  i  radila  sve..tek  me  poslije  boljelo  prfavo  kad  sam  dosla  kuci  i  ohladila..pa  onda  mastitisuser posted image ,  nije  mi  ni  palo napamet  da  ce mlijeko  da  navali  od  muke  za  malenim...ali sam  bila vcecinom  sama  pa  sam  morala  nastaviti...nisam  skoro  ni lezala..svako  malo  se prala i fenom  susila..te  bivacinom  krkala  da  bude  lakse...i  onda  nakon  18  dana  i  jadna  rana  i  konci vise  od  jada  se  sredili..i jai mali  odmah u  set_nju...mislim da  sam bila  opet  pukla..pa naheravo  sraslauser posted image ..a  rekla s am  ja  dr.  da  me  dobro  zasije  da  bude  ko  novauser posted image ..ma  sve sam  to  ja  zaboravila...pa  kad  mi  kazu  cuvaj  se  40  dana..a  ja  ni  danauser posted image    i  odmah  iza  40  dana  dobilauser posted image ..pa stavrno...na  sve sam  bila  spremna  osim  na  nespavanje  i  tolike  muke  oko  dojenja..sve  bi  opet  prosla  osim  toga..a  i  sad  nas  spavanje  muciuser posted image  

< Poruku je uredio iv@ncica -- 4.11.2010 0:34:16 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:33:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Mene i dan danas "zigne" ta rana...cak sta vise...citav dan danas..user posted image




i mene na promjenu vremenauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image postala ''gospođa'' meteropatauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:33:30   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Mene i dan danas "zigne" ta rana...cak sta vise...citav dan danas..user posted image

istina i mene...
mene babica cjepnula na desnu stranu...baš osjetim da me boli tu na pormjene vreman i tako to...

al sad je kod mene još zanimljivije...
boli ta rana, boli od slijepog crijeva, boli od carskog reza...
e još malo boljeće i ova do operacije žuči...
na pormjene vremna treba me sa majmunima onim u stakleni kavez zatvorituser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:35:03   
Skvo RR
Meni nije na promjenu vec dan prije nego sto trebam dobiti i dan kada dobijem...Ne vidim vezu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:35:12   
DM
Ti hanady izrezbarena do krajauser posted image ustvari k''o goblenuser posted image user posted image user posted image
Nemoj mi se naljutiti


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:36:53   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Meni nije na promjenu vec dan prije nego sto trebam dobiti i dan kada dobijem...Ne vidim vezu.

meni je jdno vrijeme bilo kad dobijem...ne prije al kad dobijem onda me žuljalo to mejsto, nekad mis ečinilo da me uložak vrijeđa...al to mi je rpošlo, posvetila sam se novoj zadobijenoj rani onoj od CR.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:36:56   
iv@ncica
i  meni  zna  smetati  na  promjenu  vremena  ili cak  kad  trebam dobitiuser posted image

joj  hanadyuser posted image ...hodajuci  oziljak-  pa  sve  ce  da  te  boli...to  je  mamauser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:37:50   
Anoniman
moja mama kaze da i dan danas na promjenu vremena osjeti a ja, fala bogu, ne..

haj barem touser posted image

odoh sad pajkiti s lijepim uspomenamauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:38:08   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: doublemum

Ti hanady izrezbarena do krajauser posted image ustvari k''o goblenuser posted image user posted image user posted image
Nemoj mi se naljutiti


jest jest...kako onaj ima 1001 uboduser posted image user posted image user posted image user posted image
čuj da se ljutim...
sreća sve sam sa ''štelama'' išla žene drage pa mi rane lijepe...još se bikini nositi može...
iskreno se ndama neću morati dodati kravatu nakon utorkauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:39:38   
Skvo RR
I da, za ove zenice koje ce mozda imati epi...postoji "jedan" polozaj, koji te vodi u nulu sa bolovima...legnes na cosak kreveta stranom gdje ti epiziotomija je izvedena i tu nogu samo spustis...to je savjet od moje patronazne...to me je spasilo...kada sam god mogla to sam praktikovala. Toliko me je bolilo da sam znala tako i zaspati da dahnem dusom..jeste da u tom slucaju malo boli noga..user posted image user posted image ..ali epi ne boli.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:41:03   
iv@ncica
user posted image user posted image user posted image handy   nema  veze  ima  body  paintinguser posted image   nis  se ne sekiraj..nek  ti  i  to prođe..pa ce  mo tebe  morit  na  mob.  da  vidimo  jesli  dobrouser posted image
neuser posted image oj  da ti  pogrijese  i  pretvore  te  u  djevicu user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:43:11   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

user posted image user posted image user posted image handy   nema  veze  ima  body  paintinguser posted image   nis  se ne sekiraj..nek  ti  i  to prođe..pa ce  mo tebe  morit  na  mob.  da  vidimo  jesli  dobrouser posted image
neuser posted image oj  da ti  pogrijese  i  pretvore  te  u  djevicu user posted image

ja ženo dobro si, nedo Bog...ko bi ono sra... da izvineš opet ispočetka...ionako jedva bilo zagorilouser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:48:37   
Anoniman
a moju rodicu 2 puta šili i 2 puta prosla iste boloveuser posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *