|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
15.11.2010 20:15:25   
pipi_duga_capara
ja sam to cudo dobila nakon prvog poroda ali se pojavio tek nakon nekog vremena, mozda nakon 7 dana.... joj ja se prepala jer me "epiziotomija" razvaljivala jos kad sam i to dobila user posted image   uglavnom sam se ispirala hrastovom korom i mazala nekom kremicom koju je mm kupio u apoteci, neznam kako se zove, i proslo je. Rana od epiziotomije me zamalo kostala zivota, toliko me boljelo da sam, ali stvarno, zaboravila na porod user posted image ali sam djelom kriva i sama user posted image ustajala sam od prve minute nakon poroda, presjedila cijelu noc u bolnici jer je moja Sara doslovno urlala, kad sam dosla kuci isto sam nastavila da se pravim pametna i ponasam kao da se nisam ni porodila... rezultat svega toga je bio da su mi predlagali bolnicu user posted image da nepricam nista vise user posted image zato samo LEZI LEZI I LEZI!!!!!!  orilo gorilo nemrdaj, vjeruj da ce se isplatiti, iskoristi svaku mogucu pomoc ljudi oko sebe.
I naravo ljubi bebu redovno se mazite i prolazi " ko rukom odneseno " user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
puno poljubaca

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
15.11.2010 21:54:55   
R&T@



Da i ja napisem svoje iskustvo nakon prvog poroda.

Imala sam super porod, ljekar me porodio i on me sio odmah nakon poroda.
Primila sam injekciju i nisam ni osjetila sivanje.
Kasnije tog dana "svi zavirivali"(babica, asistenti i sam ljekar) i svi odusevljeni:
krupna bebica, samo dva konca, idealno...

Ja dosla kuci...lezala... super, skoro nista ne boli ALI sam imala ruzan pritisak dolje i osjecaj da nesto izlazi...
na to su se svi smijali, pa izaslo je sto je trebalo...

Danima tako... ja "provirila dolje", rana super, ali ja ne mogu sjesti...
vise od dvadeset_ dana sam krvarila po malo...
opet sve zene tvrdile da je normalno i do 40 dana...

25 dana nakon poroda, moja bebica zavrsi u bolnici, a ja sva uplakana s njom u narucju sjednem na stolicu s koje nisam mogla ustati...
ljekari me "napadnu" sto sam sjela, ja jedva ustanem, ali beba je u pitanju pa ne mislim o tome...

Tri dana u bolnici se vucem jer nisam mogla koracati...

Kada napokon dodjem kuci, padnem na krevet i kazem mami da nesto nije u redu... zena pogleda, nazove mm i posalje nas ljekaru...

Ginekolog otkrije DA JE U MENI OSTALA GAZA kojom je ljekar "kupio" krv pri sivanju...

Znaci nakon 28 dana mi to izvade...
o cudjenju ljekara... o smradu i izgledu gaze... o izapiranju vam necu pisati... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Moja sreca u nesreci su tri dana provedena na stolici u bolnici koja su to pokrenula...

Poslije drugog poroda sam samo ponavljana: Nemojte mi nesto zaboraviti unutrauser posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
16.11.2010 15:46:59   
DobraVila

IZVORNA PORUKA: tajra




Da i ja napisem svoje iskustvo nakon prvog poroda.

Imala sam super porod, ljekar me porodio i on me sio odmah nakon poroda.
Primila sam injekciju i nisam ni osjetila sivanje.
Kasnije tog dana "svi zavirivali"(babica, asistenti i sam ljekar) i svi odusevljeni:
krupna bebica, samo dva konca, idealno...

Ja dosla kuci...lezala... super, skoro nista ne boli ALI sam imala ruzan pritisak dolje i osjecaj da nesto izlazi...
na to su se svi smijali, pa izaslo je sto je trebalo...

Danima tako... ja "provirila dolje", rana super, ali ja ne mogu sjesti...
vise od dvadeset_ dana sam krvarila po malo...
opet sve zene tvrdile da je normalno i do 40 dana...

25 dana nakon poroda, moja bebica zavrsi u bolnici, a ja sva uplakana s njom u narucju sjednem na stolicu s koje nisam mogla ustati...
ljekari me "napadnu" sto sam sjela, ja jedva ustanem, ali beba je u pitanju pa ne mislim o tome...

Tri dana u bolnici se vucem jer nisam mogla koracati...

Kada napokon dodjem kuci, padnem na krevet i kazem mami da nesto nije u redu... zena pogleda, nazove mm i posalje nas ljekaru...

Ginekolog otkrije DA JE U MENI OSTALA GAZA kojom je ljekar "kupio" krv pri sivanju...

Znaci nakon 28 dana mi to izvade...
o cudjenju ljekara... o smradu i izgledu gaze... o izapiranju vam necu pisati... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Moja sreca u nesreci su tri dana provedena na stolici u bolnici koja su to pokrenula...

Poslije drugog poroda sam samo ponavljana: Nemojte mi nesto zaboraviti unutrauser posted image user posted image


Joooj jadna ti user posted image user posted image user posted image ,dobro pa su ipak "na vrijeme" otkrili tu gazu,i dobro je da nisi dobila zatrovanje krvi,i svaka cast sto si se smjela opet poroditi user posted image .

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
16.11.2010 16:25:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: DobraVila


IZVORNA PORUKA: tajra




Da i ja napisem svoje iskustvo nakon prvog poroda.

Imala sam super porod, ljekar me porodio i on me sio odmah nakon poroda.
Primila sam injekciju i nisam ni osjetila sivanje.
Kasnije tog dana "svi zavirivali"(babica, asistenti i sam ljekar) i svi odusevljeni:
krupna bebica, samo dva konca, idealno...

Ja dosla kuci...lezala... super, skoro nista ne boli ALI sam imala ruzan pritisak dolje i osjecaj da nesto izlazi...
na to su se svi smijali, pa izaslo je sto je trebalo...

Danima tako... ja "provirila dolje", rana super, ali ja ne mogu sjesti...
vise od dvadeset_ dana sam krvarila po malo...
opet sve zene tvrdile da je normalno i do 40 dana...

25 dana nakon poroda, moja bebica zavrsi u bolnici, a ja sva uplakana s njom u narucju sjednem na stolicu s koje nisam mogla ustati...
ljekari me "napadnu" sto sam sjela, ja jedva ustanem, ali beba je u pitanju pa ne mislim o tome...

Tri dana u bolnici se vucem jer nisam mogla koracati...

Kada napokon dodjem kuci, padnem na krevet i kazem mami da nesto nije u redu... zena pogleda, nazove mm i posalje nas ljekaru...

Ginekolog otkrije DA JE U MENI OSTALA GAZA kojom je ljekar "kupio" krv pri sivanju...

Znaci nakon 28 dana mi to izvade...
o cudjenju ljekara... o smradu i izgledu gaze... o izapiranju vam necu pisati... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Moja sreca u nesreci su tri dana provedena na stolici u bolnici koja su to pokrenula...

Poslije drugog poroda sam samo ponavljana: Nemojte mi nesto zaboraviti unutrauser posted image user posted image


Joooj jadna ti user posted image user posted image user posted image ,dobro pa su ipak "na vrijeme" otkrili tu gazu,i dobro je da nisi dobila zatrovanje krvi,i svaka cast sto si se smjela opet poroditi user posted image .

uh draga moja sta ti sve prodjeuser posted image user posted image nebi ni znala da nedodjo na ovu temu .
Samo nekontam kakva ti je gaza dole bila tj.stavljaliuser posted image pa da je ostala u tebi ....
Bas to ide tako,tj.stavljaju neke gaze ili ne???
Ja hb.nisam imala problema dole nikakvi a da je bolilo posle jest ko djavo posle poroda.Nisam se smjela nasmijati imala sam osjecaj da ce dole sve popucatiuser posted image user posted image cak,sam znala reci sestrama u viziti daj molim,vas vidite dole mi kao da je nesto puklo tj.sivanje one bi seuser posted image user posted image i rekle kao da je to tako lako da puca konci,od smjeha sve bi davno popucaleuser posted image

(odgovor članu DobraVila)
  Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
17.11.2010 9:07:11   
rose
ja sam sada u fazi kad me svaki nagli pokret (smijeh, kasalj, kihanje) traumira...sve kontam da sam popucala koliko boli...tek mi je 5i dan od poroda ...do kad cu biti nesposobna za normalno kretanje? user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
17.11.2010 11:15:46   
teacher75
IZVORNA PORUKA: rose

ja sam sada u fazi kad me svaki nagli pokret (smijeh, kasalj, kihanje) traumira...sve kontam da sam popucala koliko boli...tek mi je 5i dan od poroda ...do kad cu biti nesposobna za normalno kretanje? user posted image

meni je trebalo mjesec danauser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
17.11.2010 12:04:36   
vjestica
IZVORNA PORUKA: rose

ja sam sada u fazi kad me svaki nagli pokret (smijeh, kasalj, kihanje) traumira...sve kontam da sam popucala koliko boli...tek mi je 5i dan od poroda ...do kad cu biti nesposobna za normalno kretanje? user posted image

to je individualno, nekome treba 10 dana, nekome mjesec ili više
sad je normalno da te boli, još si svježa
odmaraj što više i nemoj se junačiti, izbjegavaj sjedenje što duže
ja sam ranije počela sjediti jer sam mislila da mi je bolje, pa mi je rana prokrvarila


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
17.11.2010 16:36:51   
rose
IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: rose

ja sam sada u fazi kad me svaki nagli pokret (smijeh, kasalj, kihanje) traumira...sve kontam da sam popucala koliko boli...tek mi je 5i dan od poroda ...do kad cu biti nesposobna za normalno kretanje? user posted image

to je individualno, nekome treba 10 dana, nekome mjesec ili više
sad je normalno da te boli, još si svježa
odmaraj što više i nemoj se junačiti, izbjegavaj sjedenje što duže
ja sam ranije počela sjediti jer sam mislila da mi je bolje, pa mi je rana prokrvarila




ja sam pokusavala dojiti bebu lezeci ali bez uspijeha...onda pomalo sjedeci ali tesko a niti mlijeko nije nadoslo i sad je malena u bolnici prvo zbog zutila, sad je bilirubin ok pa vraca kilazu jer je sletlžila vise nego je normalno...cim mi dodje fokus nam je hranjenje na bocicu i po mogucnosti dojenje ako dodje mlijeko...uspjevala sam sjediti na jednoj strani ili na onom banana jastuku savijenom u krug...al tesko :s sinoc sam uzela paracetamol jer me ponekat uhvati i groznica od bola...i caffetin jutros...neki savjet za painkillere?

srecom mi je mm tu i sve zna raditi tako da mogu lezati a kad malena dodje i sveki ce opet biti tu da pomogne

< Poruku je uredio rose -- 17.11.2010 16:40:18 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
17.11.2010 16:58:49   
vjestica
ja sam dugo dojila bebu ležeći na boku ( i sad je dojim tako noću)
birtan je samo pravilan položaj bebe da fino uhvati bradavicu
jastuk za dojenje je spas, ali spas za leđa i to tek kad mogneš sjediti
dok dojiš smiješ samo paracetamol (mada neki kažu da modu i ostali painkileri, ali ja ih izbjegavam, ev. panadol extra, to je paracetamol + kofein)
a mlijeko će nadoć, ne sekiraj se, samo doji što više tj izdajaj se (ako sam shvatila beba ti je u bolnici i ne možeš je dojiti)
i moja beba je bila u bolnici, i ja sam doduše s njom bila, ali je nisam smjela dojiti zbog terapije, ali sam se non stop izdajal i tako sačuvala mlijeko i hB čim smo izašle iz bolnice, uspostavile smo isključivo dojenje, bez flašice (flašicu je jela samo u bolnici)
mali savjet - probaj prvo dojenje, pa onda bočicu ako nije dovoljno, umjesto prvo bočica, pa dojenje


< Poruku je uredio vjestica -- 17.11.2010 17:00:44 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
17.11.2010 17:31:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: rose

ja sam sada u fazi kad me svaki nagli pokret (smijeh, kasalj, kihanje) traumira...sve kontam da sam popucala koliko boli...tek mi je 5i dan od poroda ...do kad cu biti nesposobna za normalno kretanje? user posted image
jedno desetak dana koliko se sjecam ,meni su brzoo konci poceli otpadatiuser posted image sami naravno....
Joj uzas,je to kad nemozes sjestuser posted image kud nekako imas osjecaj da ti je "dole" sve zategnuto tako sam bar ja osjecala pa ruzno i kad hodas .
Bolilo me bas al bas.....
Proce draga polakouser posted image

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
17.11.2010 17:53:14   
rose
IZVORNA PORUKA: vjestica

ja sam dugo dojila bebu ležeći na boku ( i sad je dojim tako noću)
birtan je samo pravilan položaj bebe da fino uhvati bradavicu
jastuk za dojenje je spas, ali spas za leđa i to tek kad mogneš sjediti
dok dojiš smiješ samo paracetamol (mada neki kažu da modu i ostali painkileri, ali ja ih izbjegavam, ev. panadol extra, to je paracetamol + kofein)
a mlijeko će nadoć, ne sekiraj se, samo doji što više tj izdajaj se (ako sam shvatila beba ti je u bolnici i ne možeš je dojiti)
i moja beba je bila u bolnici, i ja sam doduše s njom bila, ali je nisam smjela dojiti zbog terapije, ali sam se non stop izdajal i tako sačuvala mlijeko i hB čim smo izašle iz bolnice, uspostavile smo isključivo dojenje, bez flašice (flašicu je jela samo u bolnici)
mali savjet - probaj prvo dojenje, pa onda bočicu ako nije dovoljno, umjesto prvo bočica, pa dojenje



ma moji pokusaji izdajanja idu uprazno...jedva 5-10 ml uspijem za pola sata i vise...pa to je nista :( pijem tecnost, probavam recepte ne bi li nadoslo...svakako bih voljela da doji pa makar i ovih 5 ml...a onda bocica


< Poruku je uredio rose -- 17.11.2010 17:54:55 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
17.11.2010 23:58:36   
vjestica
jel se izdajaš ručno ili izdajalicom?
meni je super bila avent izdajalica
pij hipov čajz a dojilje, meni je od njega nadolazilo mlijeko ko ludo i uvije se probaj smiriti prije izdajanja (i dojenja) da se ne nerviraš, nego da se opustiš
naravno beba je najbolja izdajalica i puno lakše krene kad krene dojenje user posted image
sretno


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.11.2010 8:36:21   
rose

IZVORNA PORUKA: vjestica

jel se izdajaš ručno ili izdajalicom?
meni je super bila avent izdajalica
pij hipov čajz a dojilje, meni je od njega nadolazilo mlijeko ko ludo i uvije se probaj smiriti prije izdajanja (i dojenja) da se ne nerviraš, nego da se opustiš
naravno beba je najbolja izdajalica i puno lakše krene kad krene dojenje user posted image
sretno



pijem caj i imam izdajalicu al ne ide user posted image mozda bude bolje kad mi bebica dodje kuci pa njena blizina potakne mlijeko

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.11.2010 0:03:01   
rose

IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: vjestica

jel se izdajaš ručno ili izdajalicom?
meni je super bila avent izdajalica
pij hipov čajz a dojilje, meni je od njega nadolazilo mlijeko ko ludo i uvije se probaj smiriti prije izdajanja (i dojenja) da se ne nerviraš, nego da se opustiš
naravno beba je najbolja izdajalica i puno lakše krene kad krene dojenje user posted image
sretno



pijem caj i imam izdajalicu al ne ide user posted image mozda bude bolje kad mi bebica dodje kuci pa njena blizina potakne mlijeko


moja beba dosla kuci user posted image user posted image i potakla mlijeko iz desne...strca u izdajalicu a ne kaplje ko juce...jos malo...trenutno kombinujemo siku i humanu

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.11.2010 0:19:20   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image rose uzivajte,trudite se a na kraju krajeva i humana je za ljudeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.11.2010 11:23:59   
vjestica
Rose najbitnije je da je beba kući user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.11.2010 12:49:53   
rose
bebi otpao pupak, mami ispali konci...jos da nas prestane boliti user posted image

maticne celije iz krvi i pupcanika vitalne i sacuvane user posted image

< Poruku je uredio rose -- 19.11.2010 12:59:57 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.11.2010 12:52:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: rose

bebi otpao pupak, mami ispali konci...jos da nas prestane boliti user posted image
ma hoce draga polako sve ce to prociuser posted image bitno da je bebi uz mamu odma je lakse sve jel dauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ......


(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.11.2010 14:34:15   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: vjestica

jel se izdajaš ručno ili izdajalicom?
meni je super bila avent izdajalica
pij hipov čajz a dojilje, meni je od njega nadolazilo mlijeko ko ludo i uvije se probaj smiriti prije izdajanja (i dojenja) da se ne nerviraš, nego da se opustiš
naravno beba je najbolja izdajalica i puno lakše krene kad krene dojenje user posted image
sretno



pijem caj i imam izdajalicu al ne ide user posted image mozda bude bolje kad mi bebica dodje kuci pa njena blizina potakne mlijeko


moja beba dosla kuci user posted image user posted image i potakla mlijeko iz desne...strca u izdajalicu a ne kaplje ko juce...jos malo...trenutno kombinujemo siku i humanu


baš mi je drago da je Soraja došla kući. Često se pitam kako ste?! samo budi uporna. Krenut će mlijeko...
Ljubi svoju malu princezu.
Kod nas krenuli grčevi pa je dramauser posted image
Ja imam upalu Bartolinijeve žlijezde.Od nje imam i temperaturu... Hoće li me išta zaobići?

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.11.2010 18:28:51   
rose
ja maloprije kihnuh....imala sajm osjecaj da sam se dole raspala user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.11.2010 22:53:47   
ladyblue RR
uh znam...i ja sam još u fazi oporavka. Meni je 5. dan pukao šav pa se oporavak otegao a zbog mojih problema sa koagulaciom kod mene rane duže zarastaju. samo suši ranu. meni se to pokazalo kao najučinkovitije. kupi kremu Solcoseryl (mislim da se ovako piše) i njom možeš mazati ranu. pomaže. meni patronažna rekla za ovu kremu.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.11.2010 23:31:48   
rose

IZVORNA PORUKA: ladyblue

uh znam...i ja sam još u fazi oporavka. Meni je 5. dan pukao šav pa se oporavak otegao a zbog mojih problema sa koagulaciom kod mene rane duže zarastaju. samo suši ranu. meni se to pokazalo kao najučinkovitije. kupi kremu Solcoseryl (mislim da se ovako piše) i njom možeš mazati ranu. pomaže. meni patronažna rekla za ovu kremu.


meni danas 6 dan, mazala peruvianum balzamom i danas patronazna rece da su svi konci ispali mada ih ja ne vidjeh i savjetovala obloge od rivanola ujutro i navece

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
20.11.2010 10:31:56   
rose
obloge pomazu user posted image user posted image user posted image sinoc skocih na noge cim je zaplakala...jos malo pa cu i sjediti normalno user posted image user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
20.11.2010 10:33:43   
rose
lady po tickeru si jos trudnica ...promjeni to ima finih tickercica za bebice user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
26.11.2010 13:17:20   
mrkva
Joj ja evo i 27 dana nakon poroda jos muku mučim s tom epizotomijom, uzas, danas mi bila patronazna i kaze da ću morati ići da mi vade te konce jer ne ispadaju, je li neko imao iskustva s tim vadjenjem konaca i boli li puno taj prvi ginekoloski pregled nakon poroda?

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *