|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
31.1.2011 15:23:39   
Dzenana_G
Ja sam imala jako malu ranu, ali prvih 7 dana je jako boljela. Jos sam se ja junacila, pa prvi dan kad sam dosla kuci fino sjela da jedem, valjda sam malo povrijedila poslije nisam do 10/og dana mogla sjediti, ali sam 15/og bila u frizerskom user posted image
Ja sam ranu tretirala na sljedeci nacin po preporuci babice: Tusiranje nakon svake nuzde, zatim ispiranje rane cajem od hrastove kore i susenje fenom na najslabiju jacinu. Uloske obavezno vir ili neke druge koji su samo od vate da rana ne bi potparila. Meni je ovo pomoglo i brzo sam bila kao nova user posted image

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
31.1.2011 15:24:05   
Anoniman
I jos da vas pitam kad se ide na prvi pregled? I kod koga? Je li kod doktora koji te je porodio,ili je svejedno?

I boli li pregled?
Rime ,i mene je rana bolila ma kakav porod .Porod je 0 .velika koje sam poslije muke prosla.
Nisam ni ja mogla sjediti hodat ruzan osjecaj ,i bol.
Al proce samo nemoj da sad zatvaras ranu kako da objasnimuser posted image Mislim stavljaj jedne gacice i ulozak naravno al ne da te dole scipi da ima lufta zrakauser posted image Rana ce se brze susiti i zarasti.
Sreca kod mene bilo ljeto pa sam u suknjici bila ili pidzami Mozes i ti sto komotnije oblaci,pidzamu i preko ogrtac sta te brigauser posted image Tak sam i ja ....
Nisam mazala ni s cim prala se kamilicom , hodala rasireno kad nema nikoguser posted image user posted image Lezala , nisam se kretala .
Konci su mi otpali brzo haman 5ti dan sam vidjela na ulosku crni /sivi a prije bi rekla crni mali koncici ko crvic izgleda tanakuser posted image Vidjeces.
Rana ce zaras polako.Ja nisam nista dirala dole jos manje gledala nisam smjela bolje reko da je ne vidim kakva je user posted image Al pod rukom sam osjetila uuuu, kad sam isla na wc.piskiti pa se operem.
Gledaj da se peres stalno posle pi pi....
Najbolje mi je godio Tus a miline tus vodu okreniti dole da prsce koji uzitak godilo je samo takouser posted image
Isla sam na pregled ne odma vec nakon nekoliko mjeseci nesecem se tacno.
Nije bitno kojem ginicu.Ja sam ovaj put isla zenskom.
Dosta su mi dole muski zavirivali hihihihi....
Sve ce to proc, znam da boli i nije lako ......


(odgovor članu Rimljankaa)
  Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
31.1.2011 22:09:09   
rose
ja jos uvijek nemam hrabrosti pogledati svoj oziljak...pod rukom ga osjetim i to je to...jos nisam bila na kontroli, cekam da uhvatim vremena...evo 2.5 mjeseca od poroda...a ici cu svojoj doktorici u clarus koja mi je vodila trudnocu

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.2.2011 8:32:51   
ena23
Bila je negdje tema ali evo ja cu da ponovim: bir ilac poslje epiziotomije, bar kod mene, a i kod mnostva mojih poznanica, je "balsam peruvianum" koji se kupuje u Sarajevo-apotekama. Crne je boje i oni ga sami prave i pakuju. Znaci po uputama patronazne ja sam poslje svake nuzde tusirala se dole mlakom vodom, potom fenom dobro susila ranu i stavljala pomalo ovog balzama (VIR ulosci obavezno). Za dvije sedmice bila ko nova a 21 dan po porodu spremala veliki iftar, 23. dan isla na poso sa bebom da vidm sta ima... 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.2.2011 8:57:31   
rose
i ja sam po preporuci svoje dr. koristila taj balzam..nabavila ga prije poroda...mazala se dok nisu konci poispadali (6i dan svi ispali) a onda po preporuci patronazna rivanol obloge ujutro i navece, i odmah sutradan (7-i dan) pocela normalno sjediti, nakon toga malo kanatarionovim uljem mazala...inace ovaj balzam pored antisepticke ima svrhu i da omesava konce i drzi ih masnim da lakse ispadnu za razliku od bivacina koji ih susi i pravi krastu (ko i svaki drugi prah)  inace je mene rana bolila sve dok su me konci stezali i nisu poisapadali a nakon toga je sve bilo lakse

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.2.2011 9:24:47   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: felix

I jos da vas pitam kad se ide na prvi pregled? I kod koga? Je li kod doktora koji te je porodio,ili je svejedno?

I boli li pregled?
Rime ,i mene je rana bolila ma kakav porod .Porod je 0 .velika koje sam poslije muke prosla.
Nisam ni ja mogla sjediti hodat ruzan osjecaj ,i bol.
Al proce samo nemoj da sad zatvaras ranu kako da objasnimuser posted image Mislim stavljaj jedne gacice i ulozak naravno al ne da te dole scipi da ima lufta zrakauser posted image Rana ce se brze susiti i zarasti.
Sreca kod mene bilo ljeto pa sam u suknjici bila ili pidzami Mozes i ti sto komotnije oblaci,pidzamu i preko ogrtac sta te brigauser posted image Tak sam i ja ....
Nisam mazala ni s cim prala se kamilicom , hodala rasireno kad nema nikoguser posted image user posted image Lezala , nisam se kretala .
Konci su mi otpali brzo haman 5ti dan sam vidjela na ulosku crni /sivi a prije bi rekla crni mali koncici ko crvic izgleda tanakuser posted image Vidjeces.
Rana ce zaras polako.Ja nisam nista dirala dole jos manje gledala nisam smjela bolje reko da je ne vidim kakva je user posted image Al pod rukom sam osjetila uuuu, kad sam isla na wc.piskiti pa se operem.
Gledaj da se peres stalno posle pi pi....
Najbolje mi je godio Tus a miline tus vodu okreniti dole da prsce koji uzitak godilo je samo takouser posted image
Isla sam na pregled ne odma vec nakon nekoliko mjeseci nesecem se tacno.
Nije bitno kojem ginicu.Ja sam ovaj put isla zenskom.
Dosta su mi dole muski zavirivali hihihihi....
Sve ce to proc, znam da boli i nije lako ......




zar se ti felix nisi na carski rez porodila? ili sam ja nesto pobrkala? zar nije Anelko poranio malo da se rodi?user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.2.2011 10:39:33   
škorpija
i ja sam koristila  balsam peruvianum, i ništa drugo, odličan mi je bio, za sedam dana ko nova

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.2.2011 10:51:08   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: škorpija

i ja sam koristila  balsam peruvianum, i ništa drugo, odličan mi je bio, za sedam dana ko nova


ja nisam nista koristila..ama bas nista..samo vrlo redovna higijena mlakom vodom-tuširanje nekoliko puta dnevno, pobrišem se peškirom i gotovo..čak ni sapunicom nisam prala...nikakvih problema nikad, nikad....odmah nakon poroda sam ušla sama pod tuš, sestra kad me vidjela kad je nije šlag strefio...ko veli, ova luda, sušiće se..ali ja nisam mogla da se tuto kompleto ne istuširam 10 minuta nakon poroda....na pregledu mi dr. kaze-da ne znam da si rodila ne bih nikad ni zagledala i trazila ovaj mali oziljak od tri končića, eto te ko curica user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.2.2011 10:53:44   
škorpija
e jbg pocy koliko sti ti ono godina imala kad si rodilauser posted image , nije ni čudo da si se tako brzo oporavilauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.2.2011 10:55:00   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: škorpija

e jbg pocy koliko sti ti ono godina imala kad si rodilauser posted image , nije ni čudo da si se tako brzo oporavilauser posted image


e jbg, nema ti ni to neke veze pretjerane ako si dole u formi user posted image user posted image (jao užasssssss šta pričammmmmmmm)....25 okruglo....


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.2.2011 10:57:12   
škorpija

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: škorpija

e jbg pocy koliko sti ti ono godina imala kad si rodilauser posted image , nije ni čudo da si se tako brzo oporavilauser posted image


e jbg, nema ti ni to neke veze pretjerane ako si dole u formi user posted image user posted image (jao užasssssss šta pričammmmmmmm)....25 okruglo....


aaaaaa, a koko se to dolazi u formi , jesi li to radile one kegelove vježbe ili user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.2.2011 10:58:46   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: škorpija

e jbg pocy koliko sti ti ono godina imala kad si rodilauser posted image , nije ni čudo da si se tako brzo oporavilauser posted image


e jbg, nema ti ni to neke veze pretjerane ako si dole u formi user posted image user posted image (jao užasssssss šta pričammmmmmmm)....25 okruglo....


aaaaaa, a koko se to dolazi u formi , jesi li to radile one kegelove vježbe ili user posted image user posted image


user posted image ni ja nisam znala da sam "dole" u formi (niti da takva vrsta forme psotoji) dok mi dr. na porodu to nije rekao..ja kad nisam pala s onog stola zbog tog komentara..ali on mrtav ozbiljan....pohvali se ja ovdjeuser posted image ..eto sad svi znaju da sam dole u formi user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.2.2011 11:01:54   
škorpija

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: škorpija

e jbg pocy koliko sti ti ono godina imala kad si rodilauser posted image , nije ni čudo da si se tako brzo oporavilauser posted image


e jbg, nema ti ni to neke veze pretjerane ako si dole u formi user posted image user posted image (jao užasssssss šta pričammmmmmmm)....25 okruglo....


aaaaaa, a koko se to dolazi u formi , jesi li to radile one kegelove vježbe ili user posted image user posted image


user posted image ni ja nisam znala da sam "dole" u formi (niti da takva vrsta forme psotoji) dok mi dr. na porodu to nije rekao..ja kad nisam pala s onog stola zbog tog komentara..ali on mrtav ozbiljan....pohvali se ja ovdjeuser posted image ..eto sad svi znaju da sam dole u formi user posted image


fino, fino, vjerujem i da je gdin. tm zadovoljanuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.2.2011 11:05:05   
manuela RR
Moje iskustvo je identično kao kod pocahontas.
I ja sam odmah poslije poroda sama otišla da se istuširam iako su mi to strogo zabranili i rekli da zovem sestru kad budem htjela u WC,a porod sam po sebi bio grozan,rez ogroman ali ja nisam imala nekih većih poteškoća sve uredno i lijepo zamladilo da se ni ne sjećamo više he he ...

Izgleda da sam i ja bila u dobroj formiuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio manuela -- 1.2.2011 11:07:31 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.2.2011 19:21:48   
rose
u vojnoj se miruje 2 sata nakon poroda a onda te sestra odvede da se istusiras...meni je gore kuci bilo...visoka kada nisam je mogla prekoraciti prvih nekoliko dana pa se tusirala na plocicama...a 5i dan mi muz pomogao da udjem u kadu...e kad sam to sve uspjela sama i pride jos i nokte na nogama odrezati, znala sam da sam spremna za trenerku i sjedenje user posted image u vojnoj se miruje 2 sata nakon poroda a onda te sestra odvede da se istusiras...meni je gore kuci bilo...visoka kada nisam je mogla prekoraciti prvih nekoliko dana pa se tusirala na plocicama...a 5i dan mi muz pomogao da udjem u kadu...e kad sam to sve uspjela sama i pride jos i nokte na nogama odrezati, znala sam da sam spremna za trenerku i sjedenje user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 11:17:17   
Super Beba
Drage moje, imam jedno pitanje za vas.

Naime, meni je rađena postranična epi i ta rana sa strane je bila OK i suha prva 3 dana. Nakon toga, počela je da "vlaži" i izgleda mokro (ne znam kako drugačije okarakterisati njen izgled user posted image ) i iz nje curka k'o voda/limfa. Danas je 6. dan. Konci su jos uvijek tu, al strah me da ne puknu...Ranu inače ne mažem ničim po preporuci/naredbi doktorice. Samo ispiranje i šušenje, eventualno rivanol po potrebi. Doduše, ja sam dodala i ispiranje čajom od hrastove kore.

Uglavnom - pitanje je: Je li iko imao ovakvu ili sličnu situaciju i, ako da, šta ste uradili?
Hvalaaaa

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 12:05:37   
sara.at
UrDjen mi je epi vala skoro do user posted image Al Sam vec sutradan normalno sjedila, nista me nije boljelo,hodala. 3 Dan izisla iz bolnice a 4-ti Isla u setnju Sa bebijem. Nisam nicim mazala samo ispiranje mlakom vodom i Lagano Susenja Sa toalet papirom. Konce nisam vadila jer su to oni StO sami odu a sad se oziljak nikako i ne vidi kao da i nisam epi imala...dosta Sam bila u pokretu da StO vise izadje i tako i jest vec 15-sti Dan krvarenje prestalo.
Mozda bih trebala raditi onako kako ti je doktorica rekla a ne dodavati i ispirati Sa necim bez njenog znanja jer tako ti se moze samo upaliti i Zagnjojiti ranauser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 12:07:51   
teacher75

IZVORNA PORUKA: sara.at

UrDjen mi je epi vala skoro do user posted image Al Sam vec sutradan normalno sjedila, nista me nije boljelo,hodala. 3 Dan izisla iz bolnice a 4-ti Isla u setnju Sa bebijem. Nisam nicim mazala samo ispiranje mlakom vodom i Lagano Susenja Sa toalet papirom. Konce nisam vadila jer su to oni StO sami odu a sad se oziljak nikako i ne vidi kao da i nisam epi imala...dosta Sam bila u pokretu da StO vise izadje i tako i jest vec 15-sti Dan krvarenje prestalo.
Mozda bih trebala raditi onako kako ti je doktorica rekla a ne dodavati i ispirati Sa necim bez njenog znanja jer tako ti se moze samo upaliti i Zagnjojiti ranauser posted image

blago tebi, ja sam jedva hodala sigurno 15-20 dana a pravo sam mogla sjesti tek nakon mjesecuser posted image a caj od hrastove kore se preporucuje za ispiranje, nama su to govorili na vjezbama za trudnice

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 12:09:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: felix

I jos da vas pitam kad se ide na prvi pregled? I kod koga? Je li kod doktora koji te je porodio,ili je svejedno?

I boli li pregled?
Rime ,i mene je rana bolila ma kakav porod .Porod je 0 .velika koje sam poslije muke prosla.
Nisam ni ja mogla sjediti hodat ruzan osjecaj ,i bol.
Al proce samo nemoj da sad zatvaras ranu kako da objasnimuser posted image Mislim stavljaj jedne gacice i ulozak naravno al ne da te dole scipi da ima lufta zrakauser posted image Rana ce se brze susiti i zarasti.
Sreca kod mene bilo ljeto pa sam u suknjici bila ili pidzami Mozes i ti sto komotnije oblaci,pidzamu i preko ogrtac sta te brigauser posted image Tak sam i ja ....
Nisam mazala ni s cim prala se kamilicom , hodala rasireno kad nema nikoguser posted image user posted image Lezala , nisam se kretala .
Konci su mi otpali brzo haman 5ti dan sam vidjela na ulosku crni /sivi a prije bi rekla crni mali koncici ko crvic izgleda tanakuser posted image Vidjeces.
Rana ce zaras polako.Ja nisam nista dirala dole jos manje gledala nisam smjela bolje reko da je ne vidim kakva je user posted image Al pod rukom sam osjetila uuuu, kad sam isla na wc.piskiti pa se operem.
Gledaj da se peres stalno posle pi pi....
Najbolje mi je godio Tus a miline tus vodu okreniti dole da prsce koji uzitak godilo je samo takouser posted image
Isla sam na pregled ne odma vec nakon nekoliko mjeseci nesecem se tacno.
Nije bitno kojem ginicu.Ja sam ovaj put isla zenskom.
Dosta su mi dole muski zavirivali hihihihi....
Sve ce to proc, znam da boli i nije lako ......




zar se ti felix nisi na carski rez porodila? ili sam ja nesto pobrkala? zar nije Anelko poranio malo da se rodi?user posted image


jesi pobrkala si lonciceuser posted image user posted image user posted image nisam na cr. vec prirodno  i jesam prije vremena rodila.


(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 12:12:27   
sara.at
Ovdje nista samo ispiranje poslije nuzde i presusiti Sa papirom,Promjeniti ulozak i to je to. Nema fena za kosu Mazalisa i tako Toga. Ja kad citam sta svasta zene ljepe Dole poslije poroda zavrti mi se u glavi. Naravno ako poslije par Dana bas pocne da boli onda doktoru i Doktor daje sta treba Al nevolim to rekla kazala de namazi.
Isto tako je bilo za bebi pupak nista. Ne mociti dok ne otpadne i onda Sa svojim mlijekom Sam mu par Dana cistila i sve 5 a otpao nam pupak 4-5dan...

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 12:15:52   
teacher75

IZVORNA PORUKA: sara.at

Ovdje nista samo ispiranje poslije nuzde i presusiti Sa papirom,Promjeniti ulozak i to je to. Nema fena za kosu Mazalisa i tako Toga. Ja kad citam sta svasta zene ljepe Dole poslije poroda zavrti mi se u glavi. Naravno ako poslije par Dana bas pocne da boli onda doktoru i Doktor daje sta treba Al nevolim to rekla kazala de namazi.
Isto tako je bilo za bebi pupak nista. Ne mociti dok ne otpadne i onda Sa svojim mlijekom Sam mu par Dana cistila i sve 5 a otpao nam pupak 4-5dan...

i meni su govorili da ne treba nicim mazati, samo ispiranje blagim cajem od kamilice ili hrastove kore, a susenje fenom se preporucuje...kasnije se moze cititi rivanolom, ja sam to radila nakon nekoliko dana jer su mi konci bili bas cvrsti, poceli su ispadati tek nakon 20ak dana, i ispadali su jos mjesec i po nakon poroda, ako ne i duze, ne sjecam se vise. al mi je drugarica, kad je cula koliko sam se ja napatila. poslije pricala o tom crnom balzamu i da je njoj strasno pomogao, da joj je sve proslo nakon samo nekoliko dana

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 12:18:09   
sara.at
Ma mi smo i posla radili 28 Dan user posted image nistaaa bolilo nije. Neznam jel do mene StO je tako brzo zaraslo Al hvala Bogu Pa vidjet cemo kako ce biti drugi putuser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 12:18:51   
teacher75
ja bih jos preporucila friskim porodiljama da dobro paze da im bude toplo. ja sam lezala pored prozora, a prozori mi losi, bio oktobar mjesec i napuhalo me... kakvi su to bolovi bili 2 dana, mislila sam da mi se utroba raspada, kad se samo sjetim!!!! onda sam se ko neka starica omotavala debelim salom preko krsta i proslo je

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 12:30:30   
megi
i ja sam kao i teacher samo ispirala ranu cajem od hrastove kore, lagano susenje peskirom i to je to, nisam koristila bivacin niti ista drugo
i po preporuci sestri sa vjezbi sto vise susila ranu na zraku, tako da svako malo kad nije bilo nikoga a bebac spava ja na krevet i na zracenje user posted image

prilicno brzo su konci ispali

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 12:33:42   
teacher75

IZVORNA PORUKA: megi

i ja sam kao i teacher samo ispirala ranu cajem od hrastove kore, lagano susenje peskirom i to je to, nisam koristila bivacin niti ista drugo
i po preporuci sestri sa vjezbi sto vise susila ranu na zraku, tako da svako malo kad nije bilo nikoga a bebac spava ja na krevet i na zracenje user posted image

prilicno brzo su konci ispali

mislim da je kod mene bio problem sto sam ja bila pocela pucati pa su mi tek onda uradili epi. mozda je zato otislo ukrivo pa je tesko zarastalo, a drugi razlog su bili konci, koji su bili previse cvrsti, patronazna nije mogla vjerovati kad je vidjela kako su cvrsto sasiveni pa mi je cak nakon nekoliko dana sama ona izvadila par i odmah mi je bilo lakse i manje je zatezalo, ostali su bas kasno ispadaliuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *