|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
7.6.2013 14:50:24   
Ninushka
Ja sam poslije epiziotomije, tokom boravka u bolnici, izmokravala pod tušem..i taman bih se usput i oprala. Možda nekom zvuči gadno, ali tako je.
Kući bih obavezno prala poslije svakog odlaska u toalet, pa i nakon izmokravanja, posušila i luftala 'gospoju' pod tankim pokrivačem. Kratko vrijeme sam i špricala bivacinom.
Intimnim odnosima se vratila odmah po završetku krvarenja user posted image user posted image

eto...moje iskustvouser posted image

P.S. Imam mnooogo konaca, nikad mi niko nije rekao koliko imam unutrašnjih..

I epiziotomija me nije uopšte boljela, ne znam da li su mi dali ikakav anestetik, sumnjam da jesu. Meni je tada bilo dragho samo da se sve završilo

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
7.6.2013 15:11:22   
mama_mo
Hvala na odgovoru. i kod mene je na tom mjestu gdje je ispao konac poprilično duboka rana koja se razdvaja, izgleda baš kao rupa, pa me strah da neće samo srasti. Stavljam bivacin sprej i betadine obloge naizmjenice. Kod mene su isto samorazgradivi konci i kako vidim još ovo nije ni blizu zarastanja.

_____________________________

L. 2010. mamina ljubav najveća
V. 2013. mamina sreća najveća

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
7.6.2013 15:16:48   
mala_sa
Sta mislis da probas bez ikakvih dodatnih obloga (bivacina i co.); jer vagina je najprije samoobnovljiva (isto kao usta); ima svoju sluz koju luci i koja joj pomaze pri jako brzom zarastanju. Samo peri ranu mlakom vodom nakon svakog odlaska u wc, lijepo posusi papirom ili peskiricem i ostavi sto duze da se susi na zraku. Ja sam ovako radila i nakon 7 dana sam sasvim normalno sjedila, cak ni prvih dana nije me neto aman boljelo (bila sam sasvim pokretna).

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mama_mo)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
7.6.2013 15:32:15   
veeseelaa
ja bi se javila dr-u, ne bi se s tim zahebavala

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
7.6.2013 15:44:58   
Ninushka
Meni je na jednom mjestu ostala 'naka' rupica.
Ja nisam mogla brzo sjediti kao mala sa....čekala sam da sjednom sigurno i više od 15 dana...

Sama moraš vjerovati svom instinktu, ako misliš da je za doktora, otiđi.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
7.6.2013 15:58:09   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Ninushka

Meni je na jednom mjestu ostala 'naka' rupica.
Ja nisam mogla brzo sjediti kao mala sa....čekala sam da sjednom sigurno i više od 15 dana...

Sama moraš vjerovati svom instinktu, ako misliš da je za doktora, otiđi.


Ovo je kljucna recenica, ti najbolje sama znas stanje tvoje rane.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
7.6.2013 16:26:17   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: mama_mo

Vidjela sam već par dana da mi je šav "popustio", tačnije konci popucali na dva mjesta i rana se otvorila, može li samo zarasti ili moram, opet na šivanje??? user posted image Imala sam epi prije 10 dana. Možda postoji odgovor, ali stvarno nemam puno vremena da tražim. Ako može koja mama da mi odgovori. Hvala unaprijed!


Ovo se i meni desilo, prilikom odlaska na wc (muka ziva) popustili su konci na medjici i prema desnom guzu. Prema guzu je sraslo i nekako, a medjica user posted image user posted image katastrofa. Cijelo se vrijeme salim kako sam fenomen od zene, imam ne dvije vec tri rupe user posted image , jer zaista izgleda grozno, meni licno izgleda da je medjica rasivena. I tako sam ja skontala da cu morati na popravni, u Sanasi je popravka epiziotomije 200 KM, a u Travniku ima klinika za rekonstruktivnu i estetsku hirurgiju, mozes traziti kojeg god doktora hoces da te uradiuser posted image .
Sad u ovu nedjelju odem ja na Jezero kod doktora i pregleda on mene na UZV kaze sve super, a ja njemu nisam ja zbog tog dosla nego sto mi je mala u neredu, medjica rasivena. Kaze on skini se da pogledamuser posted image . I tako on gleda, gleda, zagleda i na kraju kaze nije medjica rasivena, to vam se cini, samo nije jos srasla (a porodila sam se 16.01.), rana user posted image - tako je nazvao vjerovali ili ne, pa mozete zamisliti kako gospodja izgleda, je OK, suha je. I dao mi je vaginalete, sprej da prskam tu ranu, nikad do sad nisam cula za njega i neke tablete da pijem 6 mjeseci. Pa se ja pitam kako je to rana OK?!

(odgovor članu mama_mo)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
7.6.2013 17:14:42   
mama_mo
Sve u svemu meni ova rana ne izgleda ništa strašno niti me puno boli, a za svaki slučaj ću se naručiti kod dr., pa nek stručno oko provjeri trebam li na "remont". Što Vesela kaže ovdje je i estetika važna, nije mi baš ni svejedno da sraste bilo kakouser posted image

_____________________________

L. 2010. mamina ljubav najveća
V. 2013. mamina sreća najveća

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
14.6.2013 11:50:35   
elmaL
Ja sam za porod bila psihicki spremna, ali za epiziotomiju nisam toliko, danima poslije boljelo me uzasno, samo sivanje nakon poroda ne, dr je to stvarno fino uradio, jos zove muza da dodje da vidi kako me ''sredio''user posted image rekoh ne mora sad vidjeti user posted image

izasla sam peti dan kuci, sestre su me oblacile, nisam se mogla sageti, i ja sam kao i Ninushka mokrila pod tusem, jer nisam mogla
sjesti na solju, i to mi je bas godilo, usput bi se oprala, poslije bi lezala bez gacica da se susi rana, nista nisam stavljala, poslije kantarionovo ulje. uglavnom, prvu sedmicu je bas bilo bolno, poslije je popustalo malo pomalo, ali ja se nisam bas mogla opustiti pa je bilo jos gore....prvi odnos i nekoliko poslije bilo malo bolno, i zatezalo me, neke poze nisam mogla dugo ni zamisliti, ali nakon nekoliko mjeseci sve kao novouser posted image
osim sto osjetim pod rukom jedino oziljak dok se tusiram.

Bas me zanima kako ide s drugim porodom, jel rade epi na istom mjestu ili user posted image cini mi se da sam jednom dok sma bila trudna citala to ovdje ali se ne sjecam sad.Da se odmah pocnem priprematiuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu mama_mo)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
16.8.2013 9:49:33   
lady_bubamara
Mene epi nije boljela nisam ni osjetila ni sjeckanje a ni šivanje , dok sam trudove prevrištala šivanja kao da nije bilo ništ mene to nije boljelo . Ali zato poslije uuuh , grozota , isto sam kao vi Ninuska i ElmaL mokrila pod tušem jer nije bilo šanse da sjednem na wc šolju, hodati nisam mogla u bolnici barem 3 dana jer sam imala osjećaj da će mi dole sve puknuti. I sad ne mogu dugo da sjedim jer me boli. Nisam se još uvijek usudila da pogledam ranu iako je danas evo mjesec dana od poroda ali je zato moj muž sinoć "bacio oko" i njegov komentar je bio : ,, Auuu baš je smežurana " user posted image user posted image user posted image Poslije ovog komentara još uvijek nemam želju da ja "bacim oko " na ranu. A i sada me boli rez , baš me onako gadno prožiga dole kad se napinjem za veliku nuždu user posted image

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.8.2013 2:57:12   
hElma
Ja sam mislila da je mene najvise boljelo user posted image user posted image user posted image user posted image ali izgleda da sam jos i dobro prosla. Ne znam kak o je vase iskustvo sa sivanjem, ali ja sam pored spreja koji kao ublazava bolove pri sivanju dobila i neku injekciju protiv bolova (rece mi doktorica onako ironicno "bas te babica pripazila" user posted image user posted image )! Porodila sam se u subotu na nedjelju u 1:16 poslije ponoci a pustena sam odmah isto to jutro. Od osoblja sam dobila informaciju da ranu ispiram hrastovom korom, ali poslije 15 dana muka i raspadanja na kontrolnom pregledu posto sam vise ludila od bolova doktorica mi rece da SE NI SLUCAJNO NE TREBA ISPIRATI HRASTOVOM KOROM,A DA TO MEDICINSKE SESTRE SVAKOJ PORODILJI SAVJETUJU I DA SVAKA DODJE SA ISTOM PRICOM !?! Kome vjerovati, koga poslusati? Meni je odgovara vrela voda, tako da sam vecinu dana provodila u kadi user posted image pa je moguce da sam i sama sebe zeznula tom vrelom vodom pa me rana jos vise boljela. Mm je dosao na "fenomenalnu" ideju da susim ranu FENOM, sto mi je naravno odgovaralo, ali poslije kojeg sata belaj... Moje muke su trajale tacno 15 dana i onda kada sam se napokon ponadala da cu moci sjesti i stati kako treba pojavio se novi problem, Na straznjici i na unutrasnjem dijelu butina pojavilo mi se nesto kao cirevi. Uzasno je boljelo... Ne znam bas da li su to cirevi ili neke gigantske bubuljice pune gnoja i krvi ?!? Na svu srecu brzo je proslo i nije se prosirilo. Interesuje me da li je jos neka mama imala problem s tim ??

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.8.2013 8:53:50   
idana_85
Hrastova kora pomaze zaista. Napravi se caj i ohladi se. Ja sam fino nasula u flasu i kraj solje. I nakon svake nuzde fino se operem i onda dobro posusim toalet papirom. Taj caj od hrastove kore se ne ispire vec se samo posusi. Ti si imala problem jer si kvasila ranu. Za ranu je najbitnije da je suha i da se provjetrava. Kad bebica zaspe zakljucas se u subou rasiris noge i neka pirka user posted image Nama je dr rekao cak i fenom da susimo 20ak sekundi par puta dnevno,tako da se moj mm za to pobrinuo i 4 dan su mi ispali konci. Znaci samo drzati suhom i provjetravati

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu hElma)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.8.2013 9:22:02   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: hElma

pojavio se novi problem, Na straznjici i na unutrasnjem dijelu butina pojavilo mi se nesto kao cirevi. Uzasno je boljelo... Ne znam bas da li su to cirevi ili neke gigantske bubuljice pune gnoja i krvi ?!? Na svu srecu brzo je proslo i nije se prosirilo. Interesuje me da li je jos neka mama imala problem s tim ??



i meni se isto ovo pojavilo al ja znam od čega je, meni stvarno ulošci smetaju, al stvarno! ja i kada dobijem menstruaciju a inače mi ona traje 6-7 dana prva dva dana i nekako izdržim a već nakon trećeg sva se ospem dole i isto tako te bubuljice se pojave a tako mi je sad u babinama jer nosim naravno uloške zbog krvarenja, i isto imam 2 bubuljice ogromne dole! bljak!

a ovo za hrastovu koru nisam znala... nama su samo rekli u bolnici da ni slučajno ne stavljamo bivacin jer navodno nije dobar za ove konce što sami ispadaju...

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu hElma)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.8.2013 14:24:01   
Medić*
Meni je na oba porodjaja radjena epiziotomija. Rezanje nisam osjetila, a sivanje na prvom ne a na drugom itekako, iako sam imala anesteziju. Medjutim nije puno trajalo ali je bilo neprijatno.
Poveci su rezovi.
Uglavnom poslije oba porodjaja nisam nicim mazala. Poslije prvog svaki dan tusiranje po par puta, susenje pelenom pamucnom, pa onda provetravanje sto idana rece, cim sam slobodna bez vesa i na na carsav. Susenje fenom svaku noc nakon tusiranja.
Nakon drugog porodjaja na Jezeru nam rekose obavezno kupanje plivaseptom, dobro susenje dole, fen i nikakvo mazanje. Konci su oba puta sami ispali, rana zacijelila prije mjesec dana a konci jos ranije ispali. Nakon izmokravanja svaki put detaljno pranje i susenje. Po milio puta sam bila u kadi user posted image Nikakvih problema nisam imala.
Nakon drugog porodjaja sam se brze oporavila, vec 5-6 dana sam mogla normalno funkcionisati :)
Moram napomenuti da sam nakon drugog imala psihicku blokadu da odem na veliku nuzdu, jednostavno strah user posted image Nisqm se htjela patiti i razmisljati kako i sta, uzela sam glicerinske cepice i resila problem, jedan je bio dovoljan. Nisam smjela na wc solju vec u kadu a ispod lavor user posted image I nuz i ja smo skakali od srece nakon tog prvog olaksavanja user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 18.8.2013 14:27:16 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.8.2013 15:00:34   
sirnica
I meni je na oba poroda radjena epi. Oba put sam osjetila rezanje, prvi put sam cak cula i zvuk kao kad se reze karton. Prvi put je rez bio veci, plus spontano pucanje, malo se upalilo, u bolnici tretirali rivanolom, kod kuce bivacinom. Ovaj put samo cesto pranje i susenje i bilo je lakse.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.9.2013 21:58:04   
vjestica
jeli iko imao iskusvo sa čudnim kuglicama na mjestu reza?
doduše, jednina je, nije množina user posted image , ali smeta ko da ih je 10

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.9.2013 22:08:46   
animagical

IZVORNA PORUKA: vjestica

jeli iko imao iskusvo sa čudnim kuglicama na mjestu reza?
doduše, jednina je, nije množina user posted image , ali smeta ko da ih je 10

ja jesam, ali na unutarnjem rezu, bilo je mrtvo tkivo od loseg sivanja i dr. ga je spalio da ne krvari i ne smeta vise...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.9.2013 22:13:26   
vjestica

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: vjestica

jeli iko imao iskusvo sa čudnim kuglicama na mjestu reza?
doduše, jednina je, nije množina user posted image , ali smeta ko da ih je 10

ja jesam, ali na unutarnjem rezu, bilo je mrtvo tkivo od loseg sivanja i dr. ga je spalio da ne krvari i ne smeta vise...

kako je izgledalo?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.9.2013 22:21:55   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: vjestica

jeli iko imao iskusvo sa čudnim kuglicama na mjestu reza?
doduše, jednina je, nije množina user posted image , ali smeta ko da ih je 10

ja jesam, ali na unutarnjem rezu, bilo je mrtvo tkivo od loseg sivanja i dr. ga je spalio da ne krvari i ne smeta vise...

kako je izgledalo?


eh sad imam i ja ovo još uvijek nakon 2 mjeseca mi stoji baš na mjestu gdje je rez završen, kao neko "brdašce" , glatko je na dodir , okruglasto... kakvo je na dodir kod tebe?

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.9.2013 22:24:27   
vjestica
glatko, okruglo, mekano i bolno
vanjski rez je u pitanju, ali izgleda ko sluzokoža

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.9.2013 22:25:16   
Skvo RR
Ja sam to nesto mazala propolis kapima bez alkohola.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 18.9.2013 22:26:21 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.9.2013 22:25:36   
animagical
IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: vjestica

jeli iko imao iskusvo sa čudnim kuglicama na mjestu reza?
doduše, jednina je, nije množina user posted image , ali smeta ko da ih je 10

ja jesam, ali na unutarnjem rezu, bilo je mrtvo tkivo od loseg sivanja i dr. ga je spalio da ne krvari i ne smeta vise...

kako je izgledalo?

bilo je unutrauser posted image tako da ne znam kako ej izgledalo dok dr. nije spalio i izvadio, ali u onoj posudi je izgledalo crveno-rozo, glatko, kao kliker velicine oko jedan cm

najpreciznije opisano, izgledalo je kao polip

< Poruku je uredio animagical -- 18.9.2013 22:26:11 >

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.9.2013 22:31:04   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja sam to nesto mazala propolis kapima bez alkohola.

a kako je kod tebe izgledalo to nešto?
i jel ti ljekar preporučio te propolis kapi?
jesu poomogle? (sad bih rado pitala i kako djeluju user posted image user posted image te kapi)

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.9.2013 22:33:52   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja sam to nesto mazala propolis kapima bez alkohola.

a kako je kod tebe izgledalo to nešto?
i jel ti ljekar preporučio te propolis kapi?
jesu poomogle? (sad bih rado pitala i kako djeluju user posted image user posted image te kapi)
veze nemam kao kuglica....patronazna mi savjetovala...valjfa omeksa, absorbuje...tako nesto.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.9.2013 10:52:51   
Teddy Bear
Imala sam ja oba puta kao male bubuljice, okrugle, na mjestu gdje konac ulazi u meso (moram detaljisat), kaze mi patronazna da su se konci dugo zadrzali(oni crni sa Jezera), pa kao meso ih odbacuje, tako nekako , uglavnom proslo je kad su konci ispali, sve se fino povuklo, cak je bio i jedan mali komadic mesa koji je visio, uglavnom sad sam k'o nova user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *