|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
24.1.2013 11:40:42   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ama daj ženo nešto za dole user posted image



contractubex i dermatix mast se koristi

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
24.1.2013 15:04:36   
Marija13
Zene drage ukljucite se, nije valjda da jedino meni zjapi ko pecina user posted image Prvi mi je porod i pojma nemam kako treba da izgleda poslije user posted image trenutno je horor..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
24.1.2013 16:19:35   
Emmy

IZVORNA PORUKA: Marija13

Zene drage ukljucite se, nije valjda da jedino meni zjapi ko pecina user posted image Prvi mi je porod i pojma nemam kako treba da izgleda poslije user posted image trenutno je horor..

Marija13, ne brini se, ponovo ce poprimiti isti oblik kao i prije, samo treba malo vremena, to je sasvim normalno, meni je to bila nepoznanica sa prvim djetetom takodjer, onako sam malo u cudu bila i kasnije tjesila prijateljiceuser posted image . Sa drugim samo konstatovala i zaboravila na to.... Samo malo strpljenjauser posted image . Sve je to elastično tkivo, tako je i predodredjeno, zamisli da je materica velicine zenske sake, a elasticna je tako da u njoj naraste beba u prosjeku do 2,5-3 kg i vise, a nakon dva mjeseca otprilike se opet vrati u prvobitno stanjeuser posted image . Isto toliko treba i za vanjski spolni organ.

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
24.1.2013 16:26:03   
MaminaBeba
Hahahahahhahahahahahahahaha ... Marija... Hahahahahahha zjapi k'o pećina.. Ženo mila, oplakah.. Hahahahah.. Ne sekiraj se za nju, vratit će se, moja je bila gora od horora vjeruj mi. Sada imam ožiljke debljine prsta, a plavilo se nikad nije povuklo. Unakažena, ali hajde, šta bi. :) Meni je pomagalo kantarionovo ulje i nevenova mast da rana zamladi.

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
24.1.2013 18:37:27   
veeseelaa
a vidi moje Mari :-))) moja frendica iz sobe porodiljneuser posted image
meni ulaz u vaginu izgleda lijepo, al taj vanjski šav mi se ne dopada
Meri jesi li se sexala? jel te boljelo?

meni ovaj vanjski rez ide na bolje, ko se počeo poravnavati user posted image no vidimo još

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
24.1.2013 18:44:35   
Emica_sa
Ja i dan danas,a proslo je vise od 3 godine imam zadebljane i uvijek ga mogu napipati,nije vise kao prije lijepa ,ali sluzi meuser posted image user posted image

A da vesela i meni je muz gledao i mazao,i susio fenom kad je bila friska ranauser posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
26.1.2013 15:50:06   
veeseelaa
Mari jesil išla na prvi pregled? jel sve ok?
ko je ono tebe šio ono veče? onaj mali što stažira, ako se ne varam tako si mi rekla
čini mi se da on pojma nema
mene kad je primio, napisao na nalazu očekuje se porod za 2 sata, tako levat rekao i mm
a ja se porodila za 15 min
pojma on nema



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
26.1.2013 15:56:26   
škorpija
imam pitanje, koliko često pposlije epiziotomije treba prati ranu i čime, seka mi se porpdila i babica joj rekla da stavlja bivacin sprej ali da ne pere ranu pa nam to nešto čudno, jer na uputstvu piše da se stavlja  na čistu i suhu ranu, a ja sam koristila rivanol na uložcima pa joj ne znam reći šta je ok

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
26.1.2013 15:59:18   
veeseelaa
ja sam prala 5-6 puta dnevno, laganim mlazom mlake vodom i samo bi posušila peškirom....
nisam ništa stavljala dok konci nisu otpali

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
26.1.2013 16:02:10   
škorpija
ok, tako ću joj reći da pere smo vodom, a ona će garant stavljati bivacin jer je opterećena higijenom, a kupila sma joj i balsam peruvinaum, on je dobar kad konci počnu zatezati

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
26.1.2013 16:02:57   
veeseelaa
stvarno ne znam, meni su tako rekli u bolnici, da ništa ne stavljam
poslije prvog poroda sam stavljala i bivacin a i rivanol
aj ga znaj

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
26.1.2013 17:20:14   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam prala 5-6 puta dnevno, laganim mlazom mlake vodom i samo bi posušila peškirom....
nisam ništa stavljala dok konci nisu otpali


i ja isto ovako...cak nikakvim sapunicama nisam prala, nikakve obloge, rivanole, klince place nisam stavljala..i sve je proslo savršeno user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
26.1.2013 18:33:07   
Marija13
Ma kakav sex moja vesela, cekam da mi dr da zeleno svjetlo, a nemam ni neku volju, divim se mm user posted image ja kad se pogledam, sa strijama, sirokom rodnicom i sikama koje cure ne bi sebe ni dotakla user posted image user posted image




IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a vidi moje Mari :-))) moja frendica iz sobe porodiljneuser posted image
meni ulaz u vaginu izgleda lijepo, al taj vanjski šav mi se ne dopada
Meri jesi li se sexala? jel te boljelo?

meni ovaj vanjski rez ide na bolje, ko se počeo poravnavati user posted image no vidimo još



_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
26.1.2013 19:00:17   
Medić*
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam prala 5-6 puta dnevno, laganim mlazom mlake vodom i samo bi posušila peškirom....
nisam ništa stavljala dok konci nisu otpali


i ja isto ovako...cak nikakvim sapunicama nisam prala, nikakve obloge, rivanole, klince place nisam stavljala..i sve je proslo savršeno user posted image


Isto, ispiranje par puta mlakom vodom i susenje fenom, preko 20 konaca sam imala, uglavnom dr je to prvo odlicno sredio a onda lijepo i zaraslo bez problema.Nicim nisam mazala.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
27.1.2013 0:10:50   
veeseelaa
Ma kakav sex moja vesela, cekam da mi dr da zeleno svjetlo, a nemam ni neku volju, divim se mm user posted image ja kad se pogledam, sa strijama, sirokom rodnicom i sikama koje cure ne bi sebe ni dotakla user posted image user posted image


ma daj bježi
ja te tvoje strije nisam vidjela


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
9.2.2013 22:01:31   
sprinter
drage moje,ja sam imala karlični porod.moja gospodičnauser posted image je cijelu trudnoću sjedila i nikad se nije okrenula.kakva je to rana poslije bila....
ali sam već poslije 15 dana mogla normalno sjediti.i vjerujte mi najbolje je ispirati je čistom vodom,osušiti peškirom i fenom i ostati bez veša u spavaćici da se lufta.i povremeno staviti uložak s rivvanolom.čula sam da je mojoj kolegici sprej bivacin samo produljio zarastanje i tek kad je prestala stavljati ga počela je rana zarastati. a prvi odnos 2 mjeseca nakon poroda je bio horor.užasno je boljelo i na šavu sam prokrvarila jer je koža pukla.valjda me malo "prešio".eto.trebalo je vremena da se sve uhoda kao što je nekad bilo.....user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
29.3.2013 23:20:06   
Angie84
Drage moje,
imate li kakav savjet?! Naime, imala sam mini-epiziotomiju 3 sava, ali mene i dalje rodnica boli, cak na suprotnoj strani od epi. Gin. kaze da sam tu pukla i da ce se to samo povuci vremenom. Proslo je vec 6 mjeseci, a mene jos boli. Usput, cekam da stavim Mirenu pa se ne sexamo da ne bi kakvu baju unijeli (brisevi moraju biti sterilni) :)
Je li iko imao slicno iskustvo? Hvalaaaa

_____________________________

Mali cvjetak - 05.10.2012.

(odgovor članu sprinter)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
30.3.2013 8:41:54   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Angie84

Drage moje,
imate li kakav savjet?! Naime, imala sam mini-epiziotomiju 3 sava, ali mene i dalje rodnica boli, cak na suprotnoj strani od epi. Gin. kaze da sam tu pukla i da ce se to samo povuci vremenom. Proslo je vec 6 mjeseci, a mene jos boli. Usput, cekam da stavim Mirenu pa se ne sexamo da ne bi kakvu baju unijeli (brisevi moraju biti sterilni) :)
Je li iko imao slicno iskustvo? Hvalaaaa



mene je tako boljelo za vrijeme odnosa nekoliko mjeseci. pomagalo je ako se samo malo drugacije namjestimo. proci ce to

(odgovor članu Angie84)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.4.2013 13:27:35   
Angie84
Da podijelim malo srece sa vama, brisevi napokon sterilni, sutra papa kod Spahovica, pa lagano Mirenu. Javim kad ugradim ;)

_____________________________

Mali cvjetak - 05.10.2012.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
6.6.2013 13:17:38   
Ljubica231

IZVORNA PORUKA: mrkva

E ja sam vam morala ici na vadjenje konaca prosli utorak i ne ih nikad vise taman kad bih odmah umrla. Kakvi porodjajni bolovi i bolovi ivanja u poredjenju sa bolovima kad su mi vadili konce naroito unutarnje i jos je poneki ostao jer vise nisam mogla trpiti bol. jel li se ikome desila slina situacija ko se porodio u zadnjih mjesec ili dva na GAK-u ili su sami od sebe ispali. Javite mi molim vs jer sam ula da su ti konci katastofa koji su se koristili gore zadnju godinu a ja ih imam jos i ekam da ispadnu jer mi se ne ide ponovo na vadjenje.

slazem se da su konci katastrofa. ja nisam isla gore na vadjenje konaca niti mi je iko rekao da trebam ici, ali kada me ni nakon 20 dana od poroda rana nije prestala boljeti niti se smanjio intenzitet boli i zatezanja, patronazna je pogledala i rekla da ce mi ona izvaditi par konaca. kada je izvadila rekla je da su bili previse cvrsti i da bogzna kad bi samo ispali!!! nakon toga mi je bilo puno lakse, ostatak konaca mi je ispao tek mozda nakon 40 dana (vidjala sam komadice nakon mokrenja). mislim da je to jedan od razloga zasto me epi toliko boljela i zasto nisam mogla toliko dugo sjediti ni hodati, a i drugi razlog je vjerovatno to sto sam ja bila pocela pucati pa su me onda rezali, sto znaci da je sve ukrivo otislo, a to je kazu i najgore- manje boli kad odmah razrezu pravilno i sve lijepo usiju- tako su uradili mojoj drugarici, mogla je sjesti vec nakon 2 dana! blago njoj




















Sad kad sam ovo procitala sva sam pretrnula. Ja isto moram na Gak da mi skinu te knoce !? Jel stavrno toliko boli? Ja ima neke vanjske i fino ih vidim najradije bih ja povuka da mi niko ne barce dole vise? Daju li ista da te ne boli? Sprej ista? Jel stvrano neizdrzljivo? Koliko to traje? krvaris li nakon toga?

PLS za odogvor

< Poruku je uredio Ljubica231 -- 6.6.2013 13:28:36 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
6.6.2013 13:23:33   
veeseelaa
meni su nakon poroda rekli da dodjem za 10-15 dana da skinem konce, ja došla oni rekli ako te ne boli da ne barkamo, ispast će sami
tako da su ispali sami, malo je duže do duše trajalo, i do 1,5 mjesec ako ne i više
mislim da sam pisala na ovoj temi
ništa nisam za ranu koristila, samo mlaku vodu i vir uloške

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ljubica231)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
6.6.2013 15:12:48   
Teddy Bear
Meni niko ne rece da dodjem da mi slidaju konce, ja sam stalno kuci natapala ranu kantarionovim uljem, da ne pricam o tusiranju, zracenju, susenju fenom itd itd itd. Unutrasnje sam nalazila na vesu, a vanjske sam izvadila sama nakon mjesec dana, i nije me boljelo, konci su se bili odvojili od mesa, olaksala sama sebi, i prvi i drugi put user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
7.6.2013 12:50:48   
mama_mo
Vidjela sam već par dana da mi je šav "popustio", tačnije konci popucali na dva mjesta i rana se otvorila, može li samo zarasti ili moram, opet na šivanje??? user posted image Imala sam epi prije 10 dana. Možda postoji odgovor, ali stvarno nemam puno vremena da tražim. Ako može koja mama da mi odgovori. Hvala unaprijed!

_____________________________

L. 2010. mamina ljubav najveća
V. 2013. mamina sreća najveća

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
7.6.2013 13:43:03   
tinkivinki
IZVORNA PORUKA: mama_mo

Vidjela sam već par dana da mi je šav "popustio", tačnije konci popucali na dva mjesta i rana se otvorila, može li samo zarasti ili moram, opet na šivanje??? user posted image Imala sam epi prije 10 dana. Možda postoji odgovor, ali stvarno nemam puno vremena da tražim. Ako može koja mama da mi odgovori. Hvala unaprijed!

a kakvi su konci?ja sam imala na epi konce koji se ne vade,oni sami popucaju kako se rana spaja.i čitam ovdje baš dugo zarastaju epi,meni je za 7 dana to zaraslo i konci popucali,8 dan sjedila normalno

(odgovor članu mama_mo)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
7.6.2013 14:24:28   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: mama_mo

Vidjela sam već par dana da mi je šav "popustio", tačnije konci popucali na dva mjesta i rana se otvorila, može li samo zarasti ili moram, opet na šivanje??? user posted image Imala sam epi prije 10 dana. Možda postoji odgovor, ali stvarno nemam puno vremena da tražim. Ako može koja mama da mi odgovori. Hvala unaprijed!

Ne brini se I meni su popucali zadnji konci na izlazu...I nije mi niko sio cak mi se rana citav cenat usjekla I dr rekla samo da posipam beonicin prahom....I trebalo je duze da zaraste

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mama_mo)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *