|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
17.6.2013 13:40:44   
magbi
sta da radim moj bebac forsira glavu na jednu stranu bas bas forsira a nije mu kriv vrat ima pet i pol mjeseci

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
17.6.2013 15:33:22   
Lulu_08
Moja starija curica je u periodu izmedju 3 i 5 mj radila to, a razlog je bio bas sto je prerano bila cvrsta te samostalno dizala glavicu pa joj se malo oslanjala glava tako haha. Kasnije se sve normalno razvilo.

Inace po pitanju razvoja prvi put su se sa stomaka na ledja obje odmah po postavljanju sa neke 3 sedmice okrenule starija se prvi put okrenula sa ledja na stomak sa 4-5 mj a mladja sa 1,5 mj, obje su mogle samostalno sjediti sa 6 punih mjeseci a podigle se iz lezeceg u sjedeci sa 6,5. Starija propuzala sa skoro 9 punih a mladja sa skoro 8 punih. Obje se digle na noge sa nekih 7 i nesto mj a obje su prve samostalne korake napravile sa nekih 10,5 mjeseci. Starija je prohodavala izmedju tih 10 i 12 mj a pravilno samostalno u cipelama napolju je hodala sa 12 punih. Mala prohodava sada ima 11 mj i dalje se hvata za bilo sto dok hoda napolju, bilo da je to ruka ili mamina suknja hahaha.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
25.6.2013 15:48:08   
Teddy Bear
Drage moje, imam bebu od 5,5 mj, i veliki problem.Naime kao posljedica polozaja u stomaku (zadak) ili poroda(prirodan, zadak) ona naginje glavicu u desnu stranu i tako i kicmu, vrat je pokretan, rotira glavicu, u cetvrtak idemo neuropedijatru, i da uradimo UZ vrata, onda cemo fizijatru. Ortoped je pregledao i napisao da je sto se njega tice sve u redu. Ona je super beba, koja ne zaostaje u razvoju, ali je povrh svega lijena. Ne prevrce se sa stomaka na ledja i obrnuto, imaju li neke vjezbe kako da je stimulisem, ili snimak. kad je na stomaku ona super drzi glavicu. bas se sekiram dok ne dobijemo pravu dijagnozu i smjernice sta i kako dalje user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
25.6.2013 16:06:28   
almondray

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Drage moje, imam bebu od 5,5 mj, i veliki problem.Naime kao posljedica polozaja u stomaku (zadak) ili poroda(prirodan, zadak) ona naginje glavicu u desnu stranu i tako i kicmu, vrat je pokretan, rotira glavicu, u cetvrtak idemo neuropedijatru, i da uradimo UZ vrata, onda cemo fizijatru. Ortoped je pregledao i napisao da je sto se njega tice sve u redu. Ona je super beba, koja ne zaostaje u razvoju, ali je povrh svega lijena. Ne prevrce se sa stomaka na ledja i obrnuto, imaju li neke vjezbe kako da je stimulisem, ili snimak. kad je na stomaku ona super drzi glavicu. bas se sekiram dok ne dobijemo pravu dijagnozu i smjernice sta i kako dalje user posted image

Ne sekiraj se , ako ti se da pročitaj moje postove , sve sam to prošla.
Ja sam pravila i tzv"kanal" za kičmu , za glve tj,vrat ma ništa nije pomoglo.On k'o kifla.
Kad je počeo stavljat nogice u usta onda mu se tijelo ispravilo.
Vježbice će ti dati fizijatar.A imas i link ranije u nekom postu.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
25.6.2013 16:09:14   
Teddy Bear
almondray draga puno ti hvala, procitat cu sve kad ugrabim vremena, to je ta kifla... sta su ti rekli koji je razlog i koja je dijagnoza.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
25.6.2013 16:12:34   
almondray
http://www.centarsm.co.rs/SavetiBebeOkretanjeNaStomak.htm
Evo imas na ovoj stranici , u desnom uglu gdje piše "SAVETI STRUČNJAKA" pa će ti se pokazati padajući meni imas "okretanje na stomak" .
Mene je ova stranica spasila jer stvarno nisu rigorozni sa vremenom kad beba nesto treba da uradi i po njihovom moj je u okvirima normalnog savladao ono što treba.Dok naša fizijatrica je user posted image

< Poruku je uredio almondray -- 25.6.2013 16:13:20 >


_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
25.6.2013 16:39:24   
almondray
Ma nisu mi rekli razlog ...a dijagnoza moj ima more jednouser posted image al' nije ništa ozbiljno.I da znas da ima beba 10-tak dana mlađa od mog ,od poznanice , na fb-u viđam slike i dan danas je kao kifla.A ima 7 mj i koji dan.A nešto mi se ne da pitati kako u Americi na to gledaju.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
25.6.2013 20:10:12   
vila_7

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Drage moje, imam bebu od 5,5 mj, i veliki problem.Naime kao posljedica polozaja u stomaku (zadak) ili poroda(prirodan, zadak) ona naginje glavicu u desnu stranu i tako i kicmu, vrat je pokretan, rotira glavicu, u cetvrtak idemo neuropedijatru, i da uradimo UZ vrata, onda cemo fizijatru. Ortoped je pregledao i napisao da je sto se njega tice sve u redu. Ona je super beba, koja ne zaostaje u razvoju, ali je povrh svega lijena. Ne prevrce se sa stomaka na ledja i obrnuto, imaju li neke vjezbe kako da je stimulisem, ili snimak. kad je na stomaku ona super drzi glavicu. bas se sekiram dok ne dobijemo pravu dijagnozu i smjernice sta i kako dalje user posted image


za ostalo ne znam , ali evo za okretanje- moja se tek krenula prevrtati nesto malo prije 6 mj. iako sam je stavljala na pod i stimulisala-jednostavno nije htjela. A onda cim se okrenula 2-3 puta - odjednom se pocela stalno okretati i to bas spretno...Vi cete naravno po preporuci kod dr. al eto ja samo da kazem da niste jedini user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
26.6.2013 10:24:45   
Teddy Bear
http://www.youtube.com/watch?v=256SLL40v_Y
Ovako izgleda moja beba, kao na snimku 1:43 sec.O toj kifli pricam. Ja na njoj ne primjecujem da zaostaje u razvoju, pa ni to sto se ne prevrce nije veliki problem, ali vidjet cemo sta ce reci dr. Moje je misljenje da je svaka beba prica za sebe, moj sin se prevrtao sa 3 mj, al zato nije mogao sam da sjedi ni sa 9, iako je bio uvijek zivahna beba, i onda preokret sa 10 mj, poceo da hoda uz namjestaj, da samostalno sjedi i prohodao je prije rodjendana...
Hvala vam drage moje na rijecima podrske...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
26.6.2013 10:32:45   
almondray
Teddy bear dali beba stavlja noge u usta?

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
26.6.2013 15:04:28   
Teddy Bear
Ne stavlja, al ih hvata rukicama, malo joj fali user posted image

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
26.6.2013 20:15:41   
vila_7
teddy moja prva cerka se preokrenula s nekih 4.5 mjeseca ali nikad nikad nije stavljala noge u usta, a opet ova ih stavljala dosta rano-ma cini i se sa 3.5 al se zato preokrenula tek nedavno sa skoro 6...tako da,,,,,bas je sve individualno

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
26.6.2013 23:04:50   
almondray

IZVORNA PORUKA: vila_7

teddy moja prva cerka se preokrenula s nekih 4.5 mjeseca ali nikad nikad nije stavljala noge u usta, a opet ova ih stavljala dosta rano-ma cini i se sa 3.5 al se zato preokrenula tek nedavno sa skoro 6...tako da,,,,,bas je sve individualno

Pa jeste , u pravu si.Jedino je problem kod njih ta zakrivljenost koju treba prekontrolisat.Ako se nije ispravila beba od stavljanja nogu u usta (za to bas treba da ustai trup i noge budu u jednoj ravni) onda treba provjerit da nije upitanju tortikolis , koji se isto rješava vježbicama.
A to ti se zna desit zbog prebrzog porođaja.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
28.6.2013 13:25:23   
Lalali
Meni nekidan kaze pedijatrica da ne oslanjam dijete na noge a ona sama ustaje i hoda, cuvajuci se za nesto. Bebi je 8.5 mjeseci

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
28.6.2013 14:37:10   
Teddy Bear
Bili smo juce kod dr, uradili smo UZ vrata, misici su u redu, ima malo zlijezdica izrazenih dr kaze da od zubica, ili od upale usiju koju je nedavno imala... Na kontroli neuropedijatra super smo prosli, beba je masallah, kaze dr da joj ja nisam rekla u cemu je problem da ona ne bi ni primjetila, najvjerovatnije je posljedica polozaja u pupi, na nalazu pise da je glavica blago nageta u desnu stranu, nista strasno, to sto se ne okrece sa ledja na stomak i obrnuto je u redu, jer ona se okrene na bok, hvata nogice, i sve sto joj se nudi. Glavica je normalnih proporcija... Morat cemo za svaki slucaj uraditi UZ mozga, pregled ortopeda(kontrola) , javiti se fizijatru radi vjezbica i onda opet neuropedijatru. Dr kaze da beba cak izgleda i starija, ne zbog njene kilaze ili duzine, nego po pokretljivosti. Sad mi je puno lakse, jos samo da zavrsimo sa svim nalazima i da bude sve u reduu ako Bog da.user posted image
Lalali draga, ne oslanjaj ti bebu, pusti je nek sama hoda user posted image masallah za bebicu

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
28.6.2013 14:48:55   
aidana

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Drage moje, imam bebu od 5,5 mj, i veliki problem.Naime kao posljedica polozaja u stomaku (zadak) ili poroda(prirodan, zadak) ona naginje glavicu u desnu stranu i tako i kicmu, vrat je pokretan, rotira glavicu, u cetvrtak idemo neuropedijatru, i da uradimo UZ vrata, onda cemo fizijatru. Ortoped je pregledao i napisao da je sto se njega tice sve u redu. Ona je super beba, koja ne zaostaje u razvoju, ali je povrh svega lijena. Ne prevrce se sa stomaka na ledja i obrnuto, imaju li neke vjezbe kako da je stimulisem, ili snimak. kad je na stomaku ona super drzi glavicu. bas se sekiram dok ne dobijemo pravu dijagnozu i smjernice sta i kako dalje user posted image


Stimulacija okretanja je skroz jednostavna. Kada beba lezi na ledjima lijevu nogu joj poravnas i drzis ravnom a desnu nogu joj savijes tako da je natkoljenica uz stomak. Onda tu savijenu nogu guras u lijevo, s tim i guzu i citav donji dio tijela. Samo suprotno uradis za okretanje na drugu stranu. Pri tome moras paziti da su ruke u pravilnom polozaju da ne bi rukica ostala i povrijedila se. Vidjeces da cim pocnes gurati noge beba automatski zauzima pravilan polozaj gornjim dijelom tijela. Ako joj malo fali dovoljno je samo saviti nogu i malo gurnuti i odmah se okrece. Sa stomaka na ledja je isti princip. Jedna noga je potpuno ravna a druga se savije i okrece. Ovdje trebas opet pripaziti da su ruke i glava u pravilnom polozaju da ne bi udarila glavom o pod.
Ne znam jesam li dobro objasnila, mislim da je lakse da se vidi.
Mog su na vjezbama vec sa mjesec dana savijali tako da mu noga dodirne nos :) i sa 2,5 mjeseca je znao i sam raditi to jer sam s njim vise puta na dan vjezbala. Kad su ga prvi put tako "spakovali" ja kad nisam poludjela, medjutim bebe su pravo savitljive i taj polozaj je cak sta vise pozeljan. Nije dobro kad se izvija u suprotnom smijeru.

Lalali bebe ne treba forsirati da rade radnje za koje jos nisu spremne, sjedenje, hodanje i slicno. Ako se beba sama posjeda, podize (nogama, ne da se samo vuce rukama) i hoda onda je to ok. Bitno je da je ti ne vodas vec da sama hoda bez pomoci. Mada jest poranila, to neki zvrk user posted image

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
28.6.2013 15:36:31   
Lalali
Nisam je ni forsirala, sama sve radi, po cijeli dan je na nogama, kad je spustim ona vristi, odustala sam. sama je i ustala, sama i hoda.rekla sam dr. da je ne forsiram i da je sve sama radila, kaze ona niposto joj ne dozvoljavati. Pokusala sam i da je nosam da je zabavim, ali ona jednostavno vristi hoce da je spustim i kad je spustim ona opet ustane i hoda

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
28.6.2013 21:29:13   
chuci

IZVORNA PORUKA: Lalali

Meni nekidan kaze pedijatrica da ne oslanjam dijete na noge a ona sama ustaje i hoda, cuvajuci se za nesto. Bebi je 8.5 mjeseci

sve što dijete može samo treba mu pustiti.
barem kod nas ima na izvoz pedijatara starog kova kod kojih sve mora po knjižici ili kapak.
i moji su se rano počeli dizati, hodati uz stvari i slično. curica je prohodala samostalno sa 9,5 mj a momak sa 10,5 otprilike. ona kad je prohodala odmah je pravo prohodala po 5-6 koraka prelazila u prvim danima, a on se od nekih 10 mj puštao po korak ili dva ali nije htio više koraka nego se spusti pa puže, pa je kad se uštelio i on fino hodao.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
29.6.2013 14:26:58   
Arminaa
IZVORNA PORUKA: magbi

sta da radim moj bebac forsira glavu na jednu stranu bas bas forsira a nije mu kriv vrat ima pet i pol mjeseci


Identicna situacija, moja beba od 5,5 mjeseci naginje glavu na desnu stranu, to sam nedavno primijetila, vidim kad ga nosim u rukama da stalno gleda na desno i da glavu uvijek okrece u desnu stranu i to u polozaju nagete glavice u desno, znaci nije mu ispravljena glavica dok gleda udesno, vec kao nageta na desnu stranu. on okrece glavu bez problema i nelagode sa jedne na drugu stranu, ali nece da zadrzi glavicu na lijevoj strani. Od samog rodjenja on forsira tu desnu stranu, bez obzira sto smo ga mi stalni okretali na lijevu (ukalupimo ga sa jastucima i carsafima, ne moze se pomjeriti, ali on okrene glavu na desnu stranu). Rezultat toga je sto mu je glavica na desnoj strani spljostena i to ne malo. Kad je samostalno poceo drzati glavicu nije je naginjao u desno, ali kako koji dan prolazi, ja imam osjecaj da je to sve vise i vise.
Inace se slabo okrece, ponekad se okrene sa ledja na stomak i onda pocne vristati, jer mrzi polozaj na stomaku, kad ga uzmem za rukice, on se odguruje kao da hoce da ustane. Zaista me glavica i vrat brinu, mislim da cu ga odnijeti pedijatru da vidim sta ce reci. Ostali u okruzenju kazu da pretjerujem i da ce se sve to dovesti u normalu kad pocne sjediti.
Zaboravih napisati, nije imao nikakvih problema sa vratom od rodjenja, znaci nije tortikolitis ili nesto slicno

< Poruku je uredio Arminaa -- 29.6.2013 14:28:26 >

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
1.7.2013 0:17:19   
didii

IZVORNA PORUKA: didii

Ova tema izgleda pravo zamrla user posted image

Valjda s neko javi... Mojem mlacu ce za 4 dana punih 9 mjeseci, ali on jos ne sjedi samostalno.Nisam ga nikada ni posijedala, ono da ga okruzim jastucima, jer kontala sam da ce sam ali on to izgleda ne misli raditi.Sada kad ga stavim da sjedi moze izdrzat par sekundi i onda nagne se naprijed i ode da puze(dosta je klimav). Prije moza mjesec sam vidjela da pokusava sjesti dodje negdje do pola namjesti onu pozu ali nikad se nije uspravio, to je radio par puta i odustao.
Poprilicno se rano poceo okretati s stomaka na ledja i obrnuto (negdje izmedju 4-5 mjeseca) Puzat takodje negdje oko 5 mjeseca, to puzanje s pocetka je bilo samo se vuce rukama po podu a sada se gura i nogama i rukama (naizmjenicno kao kod pravog puzanja samo sto ne staje bas na koljena)
Dize se uz namjestaj, prvo dodje u klececi polozaj i onda se povuce rukama i ustane bez problema i tako hoda uz namjestaj, ali ako padne ne zna se docekati na ruke, nego ce lupiti cijelim tijelom od pod.
E sad ne znam da li je ovo neki veliki problem ili ce se to srediti samo od sebe...zbunjena sam malo user posted image


E nakon ovoga mog zabrinjavajuceg posta moram da kazem da je moj malac za 15 dana sam savladao sve ono sto me je brinulo. Sjedi, posijeda se, puze ispravno na koljenima...znaci sve je sam savlada za ovih 15 dana, ne znam samo sto je cekao ovoliko dugo da to sve izvede i ondaa sad odjednom sve user posted image
Uskoro ce i da prohoda kako je krenuo user posted image
Znaci sve to dodje na svoje, nisu sve bebe iste...zato mame koje se nadju u situaciji kao ja ne brinite puno, bebe su cudo user posted image


_____________________________

"Ljepota je ... kad oko na ovome svijetu iznova otkrije ono što um već po sebi zna."

(odgovor članu didii)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
1.7.2013 10:44:04   
Teddy Bear
Arminaa procitaj moje postove da se ne ponavljam i najbolje je odvedi bebu pedijatru, i kod nas je dijagnoza tortikolis iako ona rotira glavicu, i sad je blago naginje na desnu stranu, ali nista se ne prepusta slucaju.
Didii ista situacija je bila sa mojim starijim sinom, tek je u 10 mjesecu poceo sam da sjedi, onda preokret, poceo se sam propinjati i hodati uz stvari i da u pravu si, jos malo ce prohodati, tako smo i mi, bravo za djecaka.user posted image

(odgovor članu didii)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
14.7.2013 17:42:24   
agatha74

IZVORNA PORUKA: Arminaa

IZVORNA PORUKA: magbi

sta da radim moj bebac forsira glavu na jednu stranu bas bas forsira a nije mu kriv vrat ima pet i pol mjeseci


Identicna situacija, moja beba od 5,5 mjeseci naginje glavu na desnu stranu, to sam nedavno primijetila, vidim kad ga nosim u rukama da stalno gleda na desno i da glavu uvijek okrece u desnu stranu i to u polozaju nagete glavice u desno, znaci nije mu ispravljena glavica dok gleda udesno, vec kao nageta na desnu stranu. on okrece glavu bez problema i nelagode sa jedne na drugu stranu, ali nece da zadrzi glavicu na lijevoj strani. Od samog rodjenja on forsira tu desnu stranu, bez obzira sto smo ga mi stalni okretali na lijevu (ukalupimo ga sa jastucima i carsafima, ne moze se pomjeriti, ali on okrene glavu na desnu stranu). Rezultat toga je sto mu je glavica na desnoj strani spljostena i to ne malo. Kad je samostalno poceo drzati glavicu nije je naginjao u desno, ali kako koji dan prolazi, ja imam osjecaj da je to sve vise i vise.
Inace se slabo okrece, ponekad se okrene sa ledja na stomak i onda pocne vristati, jer mrzi polozaj na stomaku, kad ga uzmem za rukice, on se odguruje kao da hoce da ustane. Zaista me glavica i vrat brinu, mislim da cu ga odnijeti pedijatru da vidim sta ce reci. Ostali u okruzenju kazu da pretjerujem i da ce se sve to dovesti u normalu kad pocne sjediti.
Zaboravih napisati, nije imao nikakvih problema sa vratom od rodjenja, znaci nije tortikolitis ili nesto slicno

Draga Arminaa,
kod as je ista situacija, moja kcerkica naginje vec odavno glavicu na jednu stranu, sada joj je 5,5 mjeseci i dugo vremena je bila tijelom na jednoj strani vise u C polozaju tako da kazem, prekledana od pedijatra , kucnog doktora, ortopeda, fizioterapeuta, kukovi ok , nema torticolis ali bila je u nepravilnom polozaju zadnje vrijeme u stomaku, porodili se carskim i sve to je ostavilo trag na drzanje njenog tijela. Na kraju smo otisli manuelnom terapeutu specijalizovanom za kiss sindrom i sada radimo na ispravljanju, nadamo se da ce sve doci na svoje mjestouser posted image , o stresu proteklih mjeseci a i sada ne bih da govorim jer se ponekada gusim od svegauser posted image , btw. zivimo u inostranstvu i jako je tesko doci do pravih odgovora, nije to ko kod nas da ti neko preporuci nekoga pa da odes u sigurne ruke, no bitno je ostati pozitivan i razmisljati da je sve samo pitanje vremena, nemoj da brines sve ce biti u redu ali sam sigurna da trebas potraziti savijet za vjezbe i stimulaciju

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
15.7.2013 7:24:44   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Moja starija curica je u periodu izmedju 3 i 5 mj radila to, a razlog je bio bas sto je prerano bila cvrsta te samostalno dizala glavicu pa joj se malo oslanjala glava tako haha. Kasnije se sve normalno razvilo.

Inace po pitanju razvoja prvi put su se sa stomaka na ledja obje odmah po postavljanju sa neke 3 sedmice okrenule starija se prvi put okrenula sa ledja na stomak sa 4-5 mj a mladja sa 1,5 mj, obje su mogle samostalno sjediti sa 6 punih mjeseci a podigle se iz lezeceg u sjedeci sa 6,5. Starija propuzala sa skoro 9 punih a mladja sa skoro 8 punih. Obje se digle na noge sa nekih 7 i nesto mj a obje su prve samostalne korake napravile sa nekih 10,5 mjeseci. Starija je prohodavala izmedju tih 10 i 12 mj a pravilno samostalno u cipelama napolju je hodala sa 12 punih. Mala prohodava sada ima 11 mj i dalje se hvata za bilo sto dok hoda napolju, bilo da je to ruka ili mamina suknja hahaha.


Eh znaci sa tih 11 mj je pustila se i prohodala samostalno. Sada ima punih 12 mj i 5 dana i hoda tj trci super, medjutim kada je neravno ili zeli da bude jos brza puze i dalje.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
18.7.2013 11:25:48   
bozijidar
Drage forumasice, kada su vase bebe pocele samostalno da se okrecu sa ledja na trbuh? Veliki pozdrav!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
18.7.2013 14:55:20   
Teddy Bear
Bili smo juce kod dr, uradili smo UZ vrata, misici su u redu, ima malo zlijezdica izrazenih dr kaze da od zubica, ili od upale usiju koju je nedavno imala... Na kontroli neuropedijatra super smo prosli, beba je masallah, kaze dr da joj ja nisam rekla u cemu je problem da ona ne bi ni primjetila, najvjerovatnije je posljedica polozaja u pupi, na nalazu pise da je glavica blago nageta u desnu stranu, nista strasno, to sto se ne okrece sa ledja na stomak i obrnuto je u redu, jer ona se okrene na bok, hvata nogice, i sve sto joj se nudi. Glavica je normalnih proporcija... Morat cemo za svaki slucaj uraditi UZ mozga, pregled ortopeda(kontrola) , javiti se fizijatru radi vjezbica i onda opet neuropedijatru. Dr kaze da beba cak izgleda i starija, ne zbog njene kilaze ili duzine, nego po pokretljivosti. Sad mi je puno lakse, jos samo da zavrsimo sa svim nalazima i da bude sve u reduu ako Bog da.user posted image


Zavrsili smo sa fizijatrom kaze dr sve je u redu, ne treba cak ni vjezbice uvodit, to ce se spontano, samo stalno ispravit,,, jer sad se samo malo primjecuje, glavica je gotovo neprimjetno nageta u desnu stranu, i UZ mozga je hvala Bogu uredan, jos samo da obavimo kontrolu kod neuropedijatra i zavrsili smo user posted image user posted image user posted image
bozijidar moja hanuma ima 6,5 mj, i jos se ne prevrce sa ledja na stomak i obrnuto, kaze dr ne mora se ni prevrtat, jer je sve hvala Bogu u redu, u pitanju je lijenost, sto ce se ona mucit kad je mama prevrce user posted image

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *