|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
18.7.2013 16:12:39   
bozijidar
I ova moja hanumica je mala ljenoguza user posted image Ima 4 mjeseca. Neki dan se prevrnula sa ledja na stomak i ne pada joj na pamet vise. Sa tri mjeseca se prevrnula sa stomaka na ledja. To ponovila nekoliko puta,i ne zeli vise. user posted image

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
19.7.2013 14:42:07   
I love youu
Moja bebica ima za sedam dana 3mj. I zanima me iskustvo od mamica koje imaju vece bebice, da li mi je rano da stavljam bebu na deku i na podu da se igramo da je tako stimulisem da lezi na stomaku. Jer kad je stavim na krevet cini mi se da joj je mekano i da ne moze potpuno da se opusti, nekako propadne. Inace drzi glavu cvrsto kad je nosam, a kad je na stomaku nekad je drzi nekad ne.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
19.7.2013 14:49:57   
Teddy Bear
I LOve youu mislim da ti nije rano, taman da se malo igrate i mazite, a usput je stimulises... moj stariji sin se okretao sa 3 mjeseca, sa ledja na stomak i obrnuto.user posted image

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
19.7.2013 14:59:02   
I love youu

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

I LOve youu mislim da ti nije rano, taman da se malo igrate i mazite, a usput je stimulises... moj stariji sin se okretao sa 3 mjeseca, sa ledja na stomak i obrnuto.user posted image


Moja se nije jos nijednom okrenula,najvise mi je u lezecem polozaju, a kad je stavim na stomaku onda izdrzi oko 5-10 min i umori se i pocne plakati.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
19.7.2013 15:03:49   
Teddy Bear
E dusa draga, pa kad vidis da se umorila i da place, vrati je na ledja, tako i ja svoju ljendoguzicu user posted image , a ima 6,5 mj.Al evo juce mi dr fizijatar rece da se ne sekiram, da ce se ona sama okretati, svaka beba je za sebe prica...

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
30.7.2013 11:41:25   
Pretty mamma
Nakon početnih problema da javim da je maleni poceo dizanje uz kauč sa 7,5 mj. Rece nam fizijatar da se sada kupuju prve cipelice.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
30.7.2013 13:35:58   
Apotekarka
Moja cura ima 3,5 mjeseca i evo vec par dana se okrece sa stomaka ne ledjauser posted image ,mali je to puno kanije poceo,glavu gortovo samostalno drzi,a kad lezi na stomaku dugo je drzi uspravno,pedijaztar kaze da je zrelija za svoju dob

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
4.8.2013 22:00:38   
bozijidar
Kada bebe pocinju hvatati nozne prste? Voljela bih cuti vasa iskustva. Moja beba ima 4 I po mjeseca I jos uvijek to ne radi. To mi je tako slatko I simpaticno.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
6.8.2013 10:58:48   
bozijidar
Zar nema niko da mi odgovori? user posted image

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
6.8.2013 16:05:25   
Teddy Bear
Ima, ima, mozda od 5,5 ili 6 mj, no sikirli user posted image

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
7.8.2013 10:39:21   
bozijidar
Hvala puno, Teddy Bear, divna si, kao I obicno!user posted image Uvijek mi odgovoris. Hvala puno!

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
7.8.2013 12:47:10   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Moja starija curica je u periodu izmedju 3 i 5 mj radila to, a razlog je bio bas sto je prerano bila cvrsta te samostalno dizala glavicu pa joj se malo oslanjala glava tako haha. Kasnije se sve normalno razvilo.

Inace po pitanju razvoja prvi put su se sa stomaka na ledja obje odmah po postavljanju sa neke 3 sedmice okrenule starija se prvi put okrenula sa ledja na stomak sa 4-5 mj a mladja sa 1,5 mj, obje su mogle samostalno sjediti sa 6 punih mjeseci a podigle se iz lezeceg u sjedeci sa 6,5. Starija propuzala sa skoro 9 punih a mladja sa skoro 8 punih. Obje se digle na noge sa nekih 7 i nesto mj a obje su prve samostalne korake napravile sa nekih 10,5 mjeseci. Starija je prohodavala izmedju tih 10 i 12 mj a pravilno samostalno u cipelama napolju je hodala sa 12 punih. Mala prohodava sada ima 11 mj i dalje se hvata za bilo sto dok hoda napolju, bilo da je to ruka ili mamina suknja hahaha.


Eh znaci sa tih 11 mj je pustila se i prohodala samostalno. Sada ima punih 12 mj i 5 dana i hoda tj trci super, medjutim kada je neravno ili zeli da bude jos brza puze i dalje.



Mislim da je malena bila pala pa se prepala ili je jednostavno osjetila da je brza kada puze ili se drzi za nekoga, sve u svemu u poslednje 2 sedmice jako slabo samostalno hoda, samo kada se za nesto/nekoga drzi (prst neciji koji samo blago pridrzava ili se uhvati za moju suknju) ili puze (nekad klasicno a nekada kao medo na stopalima). Kada stoji sama, nekada nece nikako, place i uhvati se za sta stigne, a nekada hoce malo sama pa opet se okrene unazad do mene da me uhvati za ruku ili slicno.

Starija je kasnije prohodala skroz samostalno (sa 12mj) ali nije imala ove faze i promjene.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
7.8.2013 12:50:21   
Apotekarka
Moij mali nije htio nikako da se pusti i onda sa punih 13 mj konacno se pustio i od tad je hodao i hodao i hodao bez padova i sl...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
13.8.2013 14:59:59   
Teddy Bear
I tako, ja sam presretna, moja A se okrenula sa ledja na stomak sa 7mj i 3 dana user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
15.8.2013 11:14:19   
bozijidar
Tedy Bear, bravo za malu bebicu!!!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
16.8.2013 7:24:57   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Moja starija curica je u periodu izmedju 3 i 5 mj radila to, a razlog je bio bas sto je prerano bila cvrsta te samostalno dizala glavicu pa joj se malo oslanjala glava tako haha. Kasnije se sve normalno razvilo.

Inace po pitanju razvoja prvi put su se sa stomaka na ledja obje odmah po postavljanju sa neke 3 sedmice okrenule starija se prvi put okrenula sa ledja na stomak sa 4-5 mj a mladja sa 1,5 mj, obje su mogle samostalno sjediti sa 6 punih mjeseci a podigle se iz lezeceg u sjedeci sa 6,5. Starija propuzala sa skoro 9 punih a mladja sa skoro 8 punih. Obje se digle na noge sa nekih 7 i nesto mj a obje su prve samostalne korake napravile sa nekih 10,5 mjeseci. Starija je prohodavala izmedju tih 10 i 12 mj a pravilno samostalno u cipelama napolju je hodala sa 12 punih. Mala prohodava sada ima 11 mj i dalje se hvata za bilo sto dok hoda napolju, bilo da je to ruka ili mamina suknja hahaha.


Eh znaci sa tih 11 mj je pustila se i prohodala samostalno. Sada ima punih 12 mj i 5 dana i hoda tj trci super, medjutim kada je neravno ili zeli da bude jos brza puze i dalje.



Mislim da je malena bila pala pa se prepala ili je jednostavno osjetila da je brza kada puze ili se drzi za nekoga, sve u svemu u poslednje 2 sedmice jako slabo samostalno hoda, samo kada se za nesto/nekoga drzi (prst neciji koji samo blago pridrzava ili se uhvati za moju suknju) ili puze (nekad klasicno a nekada kao medo na stopalima). Kada stoji sama, nekada nece nikako, place i uhvati se za sta stigne, a nekada hoce malo sama pa opet se okrene unazad do mene da me uhvati za ruku ili slicno.

Starija je kasnije prohodala skroz samostalno (sa 12mj) ali nije imala ove faze i promjene.



Mala je vjerovatno bila se prepala svoje brzine a mozda neke nestabilnosti, u poslednjih 7 dana opet hoda i trci bez problema, ne boji se vise. Mada je razlika sto je sada spretnija u penjanju, prelazenju pragova, ustajanju i spustanju, pa vjerovatno je to cini sigurnijom.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
23.9.2013 16:52:35   
I love youu
Mamice, jel mi moze neko reci jel rano da bebu od nepunih 5mj (tacnije za 5 dana punimo 5mj aBd) stavim u viper u polusjedeci polozaj?Do sada je bila u lezecem sve.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
23.9.2013 17:19:50   
Alannah
Mi smo do 6.mjeseca bili u lezecem,pred kraj petog stavljali pomalo u polusjedeciuser posted image

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
23.9.2013 22:20:27   
vila_7

IZVORNA PORUKA: I love youu

Mamice, jel mi moze neko reci jel rano da bebu od nepunih 5mj (tacnije za 5 dana punimo 5mj aBd) stavim u viper u polusjedeci polozaj?Do sada je bila u lezecem sve.


ja sam stavljala sa 5 mj. u polulezeci polozaj


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
24.9.2013 15:41:21   
I love youu
Ma eto sve kontam rano joj je jos, al eto vidjecemo. Strah me zbog kicme. Mada se ona ne buni kad je u poluzecem, juce sam je stavila kratko pa bas se odma zabavila razgledala, a onako kad lezi tacno vidim da joj je dosadno, heh.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
28.11.2013 12:16:52   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bozijidar

Mame, imam bebu od 8,5 mjeseci. Jos uvijek se samostalno ne posjeda. Sjedi stabilno kada je ja stavim u sjedeci polozaj. Kada su se vase bebe posjele samostalno? Koja je gornja granica za posjedanje. Beba puze kao vojnik, ali od posjedanja nista. Da li su vase bebe puzale vojnicki I koliko je vremena proslo do pravilnog puzanja (na koljenima)?


IZVORNA PORUKA: malena27 RR

Beba se ne posjeda dok sama ne sjedne.
Moj sin je prvo puzao, pa je poceo da pokusava da se sam uspravi u sjedeci polozaj i to je uspio sa 8,5 mjeseci.
Pusti dijete da samo sve odradi, od sjedanja, do ustajanja i prohodavanja...nema potrebe da forsiras ista...
Ima ova tema: http://www.ringeraja.ba/forum/motoricki-razvoj-djeteta-u-1-godini-zivota/m_87970/mpage_16/tm.htm#1913353 pa se malo informisi sta rade druge bebice u tom periodu...


IZVORNA PORUKA: bozijidar

Hvala na odgovoru, sa koliko je propuzao, I da li je puzao vojnicki?



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
29.11.2013 0:00:10   
Latinka
Kao sto je Malena vec napisala, pusti djete da samo sjedne, puze, prohoda... Moj I.je propuzao vojnicki negdje u 7. mjesecu. Svi su galamili na mene zasto ga ne posjednem, ko god nas je sretao sa kolicima u zavaljenom polozaju ( a on je tako miran max 15-tak min) ili kako ga nosim u marami, bilo je: stavi ga da sjedi da vidis kako ce biti miran... Pravilno je poceo puzati sa punih 9. mjeseci i tako se nekad sam i posjeo. Prohodao je u sedmici poslije 1.rodjendana i nikad nije padao

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
29.11.2013 16:31:52   
bozijidar
hvala na odgovoru, Bebu je rijetko u sjedecem polozaju. Samo za vrijeme hranjenja. Na trosjedu NIKAD ne sjedi, niti je postavljana u sjedeci polozaj.

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
29.11.2013 16:39:55   
almondray

IZVORNA PORUKA: bozijidar

hvala na odgovoru, Bebu je rijetko u sjedecem polozaju. Samo za vrijeme hranjenja. Na trosjedu NIKAD ne sjedi, niti je postavljana u sjedeci polozaj.

Moj se posjeo sa 10mj.A ja sam ga od 8. počela stavljad da sjedi i on je tako prosjedio.Fizijatrici nije bilo drago ali kad je vidjela da je izgradio odbranu nije više negodovala.I tek sa 10 mj se uspio sam dovesti u sjedeći položaj.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
30.11.2013 6:19:22   
bozijidar
Hvala, Almondray.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *