|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 14:25:14   
koka i po
user posted image user posted image user posted image ..kud svi tu i mali Mujo..
sorry haug seko moramo malo  user posted image


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 14:36:41   
Đenifer
Meni je lijepše biti sa finom manikurom na nogama i rukama ( blaži frenč) nego se nešto nacifrati ko za izlazak, mislim kad to stići pored bolova i frke.Eventualno mogu razumjeti maskaru ,malo rumenila i sjaj za usne i to je vrh.Barem sam ja takva otišla, sva slatka , a pred porod rašupana, još da sam imala šminke tonu, mogu mislit kakva bi izgledala sva razmazna... već sutradan pred izlazak, kad sam došla sebi i polako se spremila, imala viška vremena i ko malo se našminkala, da baš nisam ko krpa, ali decentno,ipak dolaze većina da te dočekaju, te fotoapart pa da nisam ko avet. Sve ostalo je pretjerivanje....








< Poruku je uredio Đenifer -- 26.5.2011 14:38:11 >

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 14:40:42   
Skvo RR
Ma slazem se...i ja sam vise za "sminku poslije poroda".user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 14:41:38   
palachinken
Ne smiješ sa lakom/manikurom na noktima u porodilište ni pod razno - "u slucaju 'ne daj Boze' kao sto su: hitni carski rez, anestezija bilo kojeg tipa, reanimacija strasno je vazno da je doktorima dostupna na uvid boja noktiju jer se neke stvari jednostavnije dijagnosticiraju i potvrdjuju upravo preko te prirodne boje (plavilo npr upucuje na ozbiljni nedostatak kisika)

zato je preporuka i obaveza odstraniti lak prije odlaska na bilo koji zahvat u bolnici, pa tako i porod"


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 14:47:22   
Đenifer
Ja sam bila sa manikurom i na nogama i rukama tj.mliječno bijela boja i niko mi ništa nije rekao...nisam došla ko papanka sa ljubičastim lakom, to svako zna da ne smije, jel i da je rutinki zahvat mora ju se vidjeti nokti..

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 355
   [Obrisana poruka]
26.5.2011 14:52:13   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Đenifer)
  Neposredna veza do poruke: 356
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 14:56:14   
sweet insanity
A ovo za gospoju..ja se nadam da ne briju sve zene istim brijacem....dodje mi da ponesem za sobom onaj obicni ako htjednu mada s eplaniram kod kuce srediti pred porod ali vidim da haman opet oni briju.....mislim ako rade sa jednim svima, to je totlano nehigijenski, a vam nedaju ponijet svoju spavacicu..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 15:00:32   
SailorMoon
Ja sam ujutru u petak otisla u Bolnicu na UZ i CTG i ispostavi se da mi je vodenjak napukao i ostave me. Porodila se tek u subotu ujutru. Znaci kakve god sminke je bilo otisla je, jer sam se bila i spremila za kreveta i bila u kadi itd. Ja sam samo odna kad me bolilo sebi ljepu pundju napravia da mi kosa nesmeta. A manikeru i pedikeru sam prije uradila. A sutredan sam se odma nasminkala cim sam ustala.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 15:45:16   
Sensia
IZVORNA PORUKA: palachinken

Ne smiješ sa lakom/manikurom na noktima u porodilište ni pod razno - "u slucaju 'ne daj Boze' kao sto su: hitni carski rez, anestezija bilo kojeg tipa, reanimacija strasno je vazno da je doktorima dostupna na uvid boja noktiju jer se neke stvari jednostavnije dijagnosticiraju i potvrdjuju upravo preko te prirodne boje (plavilo npr upucuje na ozbiljni nedostatak kisika)

zato je preporuka i obaveza odstraniti lak prije odlaska na bilo koji zahvat u bolnici, pa tako i porod"


Potpisujem!

_____________________________

Moja duša 23.10.2011.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 16:30:17   
D_K
IZVORNA PORUKA: Sensia

IZVORNA PORUKA: palachinken

Ne smiješ sa lakom/manikurom na noktima u porodilište ni pod razno - "u slucaju 'ne daj Boze' kao sto su: hitni carski rez, anestezija bilo kojeg tipa, reanimacija strasno je vazno da je doktorima dostupna na uvid boja noktiju jer se neke stvari jednostavnije dijagnosticiraju i potvrdjuju upravo preko te prirodne boje (plavilo npr upucuje na ozbiljni nedostatak kisika)

zato je preporuka i obaveza odstraniti lak prije odlaska na bilo koji zahvat u bolnici, pa tako i porod"


Potpisujem!


i ja..
na prvom porodu nisam znala da ce se zavrsiti CR a vec kad sam se pocela pripremati za operaciju sestra me pitala 'imam li lak i imam li protezu (da je ne progutam)'. drugi put sam znala proceduru.
meni je sminkanje prije poroda bas shega - jos kad te uhvate trudovi - katastrofa. ja sam prije poroda bila napuhana ko bombica, jos da se nasminkam rekli bi doktori 'ja svasta'.. vaznije mi je bilo da se obrijem, pripremim, spremim sve potrebne stvari itd.
ne znam, sminkanje mi nije bilo na pameti. mozda i zato sto ne koristim previse sminke inace..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 16:39:27   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: sweet insanity

A ovo za gospoju..ja se nadam da ne briju sve zene istim brijacem....dodje mi da ponesem za sobom onaj obicni ako htjednu mada s eplaniram kod kuce srediti pred porod ali vidim da haman opet oni briju.....mislim ako rade sa jednim svima, to je totlano nehigijenski, a vam nedaju ponijet svoju spavacicu..



a mislis da za svaku zenu imaju drugu britvicu??mozda i imaju,mada cisto sumnjam.ja inace koristim kremu za depilaciju i u trudnoci sam je koristila kud ce sreca mozda 2 dana pred porod sam se depilirala.gore su me klistirali prije nego sam otisla u radjaonu i kaze ona sestra "uh sto vidim kad mi dodje sredjena zena".mislim voli ili je njoj manje posla user posted image ako si "sredjena" ko sto meni rece sestra nece te dorati nemaju potrebu.
kod nas ne mos' unijeti svoje niti papuce,niti spavacicu...mislim da sam kod sebe imala sapun,cetkicu,kaladont,mali peskiric,ubruse,uloske,gacice,kremu i dezedorans.a da sam imala citavu kolekciju sminke nije mi bila ni na um user posted image

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 18:07:21   
palachinken
Ali što se tiče šminke poslije poroda, mislim da cu utrpati puder, rumenilo i sjajilo u neseser, pa se malo 'ugledati' pred ,jer poznajuci našu familiju, bit ce makar 4 kamere i 8 digitalaca, harmonika, kolo, a i  janje će da se okrene u holu bolnice user posted image user posted image user posted image user posted image a ne bih baš da budem ko avet na snimcima , valja to godinama poslije gledat na svakom mogucemo sijelu user posted image user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 18:20:39   
Selma.A.M
IZVORNA PORUKA: hatepsut


IZVORNA PORUKA: sweet insanity

A ovo za gospoju..ja se nadam da ne briju sve zene istim brijacem....dodje mi da ponesem za sobom onaj obicni ako htjednu mada s eplaniram kod kuce srediti pred porod ali vidim da haman opet oni briju.....mislim ako rade sa jednim svima, to je totlano nehigijenski, a vam nedaju ponijet svoju spavacicu..



a mislis da za svaku zenu imaju drugu britvicu??mozda i imaju,mada cisto sumnjam.ja inace koristim kremu za depilaciju i u trudnoci sam je koristila kud ce sreca mozda 2 dana pred porod sam se depilirala.gore su me klistirali prije nego sam otisla u radjaonu i kaze ona sestra "uh sto vidim kad mi dodje sredjena zena".mislim voli ili je njoj manje posla user posted image ako si "sredjena" ko sto meni rece sestra nece te dorati nemaju potrebu.
kod nas ne mos' unijeti svoje niti papuce,niti spavacicu...mislim da sam kod sebe imala sapun,cetkicu,kaladont,mali peskiric,ubruse,uloske,gacice,kremu i dezedorans.a da sam imala citavu kolekciju sminke nije mi bila ni na um user posted image



Mene je obrijala i kod nas je to standardni postupak tako je barem sa svim ženama sa kojim sam pričala....Meni je drugarica koja radi gore rekla kao obrij se da te one nebi,ali nevrijedi mene čini mi se ona gore nije ni pogledala već,popnite se na stol,ustade posu me gelom i svuče dva puta a šta ne znam jer sam bila skrooooooz obrijana...
Sweet brijač je metalni, žileti se mijenjaju,a svaki brijač prođe dezinfekciju isto kao i oni metalni user posted image  za pregled  kod ginekologa,za svaku ženu ide dezinfikovan i jednom se koristi pa se nosi na pranje,ali da je nov-nije .............. user posted image user posted image  

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 18:54:22   
Victoria88
Jao nisam znala ovo za nokte ,a jaimam gel uvek ,moracu pred porod skinuti nokte ako budem imala vestacke i gel?? :(((

_____________________________

"Pucaj, ne mozes mi nista ja sam k''o svemir velik'' pucaj, iz topova trista ovo je srce celik"''''''''''''''''''''''''''

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 18:56:16   
Sonja
i ja sam bila skroz i frisko obrijana al eto opet je mahnula 2 puta po gospojiuser posted image
mene je brijala onim kao brice sto briju brijacem nema ziletauser posted image ja se prepala reko sta ce joj cakijauser posted image kad ja skonta sta jeuser posted image user posted image

a kao sto sam vec rekla kod nas u tz nedaju ni maskaru na ocima a kamoli sta drugo i vise

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 18:58:13   
Selma.A.M
IZVORNA PORUKA: Sonja

i ja sam bila skroz i frisko obrijana al eto opet je mahnula 2 puta po gospojiuser posted image
mene je brijala onim kao brice sto briju brijacem nema ziletauser posted image ja se prepala reko sta ce joj cakijauser posted image kad ja skonta sta jeuser posted image user posted image

a kao sto sam vec rekla kod nas u tz nedaju ni maskaru na ocima a kamoli sta drugo i vise


Isti slučaj....
Mene još poslala da se istuširam ona na prijemnom,rekoh sad ja od kuće friško okupana i mirisna user posted image  kaže ajde ti se još malo operi user posted image  i obuci spavaćicu i papuče i "haj vam" user posted image  ........

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 19:01:28   
Sonja

IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

IZVORNA PORUKA: Sonja

i ja sam bila skroz i frisko obrijana al eto opet je mahnula 2 puta po gospojiuser posted image
mene je brijala onim kao brice sto briju brijacem nema ziletauser posted image ja se prepala reko sta ce joj cakijauser posted image kad ja skonta sta jeuser posted image user posted image

a kao sto sam vec rekla kod nas u tz nedaju ni maskaru na ocima a kamoli sta drugo i vise


Isti slučaj....
Mene još poslala da se istuširam ona na prijemnom,rekoh sad ja od kuće friško okupana i mirisna user posted image  kaže ajde ti se još malo operi user posted image  i obuci spavaćicu i papuče i "haj vam" user posted image  ........


potpuno istouser posted image user posted image
vidis da je to njima rutina
i sorry na OT


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 367
   [Obrisana poruka]
26.5.2011 19:04:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 368
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 19:24:46   
Sonja
zamisli kakva sam ja bila
plavusa rascupana blijeda ko krpa usta se i nevideuser posted image
zato nisam dala da me slikaju
mm me slikao kod kuce a ja odmah sliku na deleteuser posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 19:40:07   
sweet insanity
IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

IZVORNA PORUKA: hatepsut


IZVORNA PORUKA: sweet insanity

A ovo za gospoju..ja se nadam da ne briju sve zene istim brijacem....dodje mi da ponesem za sobom onaj obicni ako htjednu mada s eplaniram kod kuce srediti pred porod ali vidim da haman opet oni briju.....mislim ako rade sa jednim svima, to je totlano nehigijenski, a vam nedaju ponijet svoju spavacicu..



a mislis da za svaku zenu imaju drugu britvicu??mozda i imaju,mada cisto sumnjam.ja inace koristim kremu za depilaciju i u trudnoci sam je koristila kud ce sreca mozda 2 dana pred porod sam se depilirala.gore su me klistirali prije nego sam otisla u radjaonu i kaze ona sestra "uh sto vidim kad mi dodje sredjena zena".mislim voli ili je njoj manje posla user posted image ako si "sredjena" ko sto meni rece sestra nece te dorati nemaju potrebu.
kod nas ne mos' unijeti svoje niti papuce,niti spavacicu...mislim da sam kod sebe imala sapun,cetkicu,kaladont,mali peskiric,ubruse,uloske,gacice,kremu i dezedorans.a da sam imala citavu kolekciju sminke nije mi bila ni na um user posted image



Mene je obrijala i kod nas je to standardni postupak tako je barem sa svim ženama sa kojim sam pričala....Meni je drugarica koja radi gore rekla kao obrij se da te one nebi,ali nevrijedi mene čini mi se ona gore nije ni pogledala već,popnite se na stol,ustade posu me gelom i svuče dva puta a šta ne znam jer sam bila skrooooooz obrijana...
Sweet brijač je metalni, žileti se mijenjaju,a svaki brijač prođe dezinfekciju isto kao i oni metalni user posted image  za pregled  kod ginekologa,za svaku ženu ide dezinfikovan i jednom se koristi pa se nosi na pranje,ali da je nov-nije .............. user posted image user posted image  

Ma haj bitno je da je sterilizovanuser posted image A vidis kako to od bolnice do bolnice...mada nije ni meni jasno sta ce skinut ako nema nista dole...ja aBd kontam kad pocnu laksi bolovi frisko sredit to, istusirat se i gore al eto to izgleda njima nista ne znaci.....i evo skontala sam da trebam skinut lak sa noktiju na nonama, nije ga ostalo puno ali posto je plav....user posted image

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 19:42:57   
mala86

IZVORNA PORUKA: palachinken

Pa u ovom mom stadiju sve radiš preko ogledala, a uvijek možeš i muža angažovati user posted image




mm to zvao retrovizor user posted image user posted image user posted image user posted image

nije mi palo na pamet nasminkat se u onih pola sata dok sam cekala mm da dodje i da krenemo,samo sam kontala sta jos trebam stavit u torbu user posted image ,sminka tek malo na izlasku iz bolnice user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: šminka na porodu:)
26.5.2011 19:44:58   
mala86
ja sam se to jutro obrijala oko 7,u bolnici bila oko pola 10 (ne rastu mi tako brzo user posted image user posted image )pa je 2 puta presla,mozda one to reda radi user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: šminka na porodu:)
10.5.2012 12:38:05   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: Dinkica

slažem se u potpunosti ali eto opet napominjem stvar je ukusa, i isto ovako ne očekivah ni ja komplikacije pa mi doktor ne saši dobro ranu na maternici, pa dobih krvearenje i hematom i zaglavih na operaciji 5 sati poslije poroda. Nikad se ne može reći komplikacije su isključene, može se samo reći ne dao Bog da ih bude.

e ovo čekam cijelo vrijeme, mrsko meni bilo pisat...hB pa niste imale nikakvih komplikacija pa ste mogle razmišljat o šminkanju, oblačenju nekome je bilo bitno samo da beba ostane živa...



ja sam optimista, uvijek idem na najbolju varijantu, kratak porod do 1-2 sata, bez vrištanja, plakanja i padanja u nesvijest
kod mene tako i bi, hB e sad epi je bila od do al i beba je bila bumba, 4350 grama a ja prvorotka


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: šminka na porodu:)
11.5.2012 9:16:39   
novi kolacic
ja sam lezala na Patologiji  stare ocne klinike. ko je tamo bio zna da se nema gdje pristojno istusirati, pa sam opet sama se obrijala dovoljno da me nisu ni takli oni. Mozda mislite da ste dobro obrijane al od stomaka ne vidite? Ja i inace imam stomak veliki, pa sam expert u brijanju na slijepo, hihi, nije bas za hvaliti. ne zaboravite na mogucnost carskog pa obrijte i stomak ako imate dlacice ispod pupka kao ja. Nisu nesto velike, al reko bolje ja neg da me one ljuste...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: šminka na porodu:)
4.6.2012 14:38:26   
vila_7
OBAVEZNO ovaj put aBd sa sminkom - da se poslije poroda prije izlaska mogu nasminkati. Prosli put 22 sata trudova, cijela noc ne spavanja, naravno i porod ucinili su svoje i izgledala sam tako da sam bukvalno vecinu slika na kojima sam ja taj prvi dan - izbrisala-strasno me bilo za pogledati (a to su rekli i iskreni prijatelji )user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *