|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i tablete
8.1.2010 0:06:48   
milenium
a dojenje i zubar?smije li se primiti ona anestezija ako dojiš?šta je u onoj anesteziji,koji sve lijekovi?

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Dojenje i tablete
8.1.2010 0:07:57   
Nunichi
Samo lidocain.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Dojenje i tablete
8.1.2010 0:10:27   
teta berta
IZVORNA PORUKA: milenium

a dojenje i zubar?smije li se primiti ona anestezija ako dojiš?šta je u onoj anesteziji,koji sve lijekovi?

Meni je u trudnoci zubar rekao da smijem slobodno uzeti anesteziju, pa valjda je onda isto i kad je dojenje u pitanju....


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Dojenje i tablete
8.1.2010 0:10:41   
milenium
znači li to da je dozvoljeno primiti anesteziju dok dojimo?

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Dojenje i tablete
8.1.2010 0:12:33   
Nunichi
Stvarno nisam sigurna, ali znam da je meni trudnoj zubar dao malo lidocaina dok je vadio zub. user posted image
Za dojenje nisam upucena, ali on ce ti znati najbolje odogovoriti, mislim na zubara. user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Dojenje i tablete
8.1.2010 0:15:00   
teta berta
IZVORNA PORUKA: milenium

znači li to da je dozvoljeno primiti anesteziju dok dojimo?


Ma ja mislim da smijes, pitaj ti zubara... A i anestezija ne djeluje dugo, bar ja mislim...


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Dojenje i tablete
8.1.2010 0:16:34   
milenium
ma pitat ću ja njega sigurno,nego sve me strah da će on reć '''ma nema problema naravno da možeš'' ,samo da zaradi,briga njega!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Dojenje i tablete
8.1.2010 0:28:02   
dana3
milenium-to je zanemariva kolicina koja ode u mlijeko a da bi bila sigurna da nece bebacu nista da bude, prije ispumpaj pa ostavi a nakon 6 sati anestezija nema utjecaja vise.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2010 18:53:25   
lilybeby
kad god sjedem za komp.pretrazujem sve moguce stranice,forume... da nadjem bilo kakvu informaciju smijem li popiti nesto makar na biljnoj bazi za smirenje jer moja beba ima 6 mjeseci i nikako navece ne spava.dojim ga,i nosim se mislju da popijem persen tabletu da ako ga malo umiri da mu uspostavim ritam spavanja.po sledecoj logici da tablete u trudnoci mnogo jace dijeluju na plod nego u toku dojenja a poznato je svima da je vecina trudnica na apaurinima ili nekakvim normabelima  a zna se kolko su to jake tablete.ako iko zna nesto o ovom nek mi pomogne,jer ja vise ne mogu.zadnjih 20 dana me konstantno boli glava i dan i noc,danas sam cak isla da mjerim dioptriju,jer sam mislila da je od tog ali nije.kazu da je od umora i ne spavanja.molim vas za savjet.pusa svim mamama!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2010 20:31:22   
Anushka
milenium, ja sam izvadila 6 kutnjaka i popravila 4 zuba u mjesec dana, dok sam dojila. Lokalna anestezija se vrlo vrlo malo apsorbuje u krvotok, tj zanemarive kolicine anestetika dodju do krvi i ostatka organizma, a do mlijeka prakticno nista. A npr bebice se sunete pod lokalnom anestezijom, bez ikakvih problema, tako da ne brini nece mu nista biti ako i dodje u kontakt sa malo anestetika sto ponavljam prakticno nije moguce. Ipak nglasi zubaru da dojis, posebno ako budes lijecila zube jer obicno odgode lijecenje zuba ili ubace neki lijek koji ne smeta dojenju. Meni je veci problem bio bol nakon vadjenja jer analgin se ne smije uzimati, a opirala sam se voltarenu iako je on kao dozvoljen, dok paracetamol koji isto smijes bar meni nista ne djeluje.

lilybeby, u pravu si sve sto govoris, samo sto bi ja na tvom mjestu nazvala centar za mentalno zdravlje, pa ako njihov psihijatar ne zna, onda ginekologa, pedijatra, psihijatriju u bolnicu.. bilo kojeg psihijatra konsultovala cisto radi mirne savjesti. u medjuvremenu, godit ce ti sigurno caj od kamilice, maticnjaka, opustajuca kupka i par sati sna dok te neko ako imas koga - mijenja. evo provjerila sam, na uputstvu za persen pise da nisu poznati stetni efekti i da se posavjetujes sa ljekarom oko eventualne upotrebe, dakle, pitaj  psihijatra i/ili ginekologa i/ili pedijatra.

< Poruku je uredio Anushka -- 20.1.2010 20:38:06 >

(odgovor članu lilybeby)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2010 21:01:10   
Amrino
Za sve lijekove vazi uglavnom isto pravilo- uzeti lijek tik nakon (ili tokom) podoja...Trebalo bi izbjeci dojenje u trenutku kada je lijek u najvecoj koncentraciji u organizmu. Znaci 2-3 sata izbjegavati dojenje...Izracunati...skontati kada je najbolje vrijeme da ga uzmete. (u uputstvu bi trebalo pisati vrijeme djelovanja...i sl. a ne znam fakat da li pise)
E sad za Persen...ako se moze dojiti i pri konzumaciji jakih antibiotika i sl. ako trudnice piju Apaurine...a persen je na biljnoj bazi- mislim da mozes samo ne znam koliko ce ti pomoci s tvojim problemom...Ja da sam i na trenutak pomislila da ce mi pomoci (ovaj moj ima 2 godine i jos nije prespavao noc- a trudna sam 7. mjesec,.....) odmah bi ga popila. user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Dojenje i tablete
21.1.2010 12:19:06   
lilybeby
stvarno ima 2 godine i ne spava?zasto?moj user posted image  se budi i do 15-ak puta u toku noci a najcesce svakih sat vremena.shvatas li ti kolko je to cesto?ja bukvalno lebdim.popila sam sinoc persen ali nista,niti je on bolje spavao niti sam ja osjetila kakvu razliku,jer ja inace mogu zaspati svuda,kad god hocu,cak i na grani bi zaspalauser posted image sve smo ispitali,pregledali,kazu takav je.sta tvoj user posted image  radi kad se probudi?moj user posted image  place a ne otvara oci,tad ga moram pronosati i tad zaspi,ali ga eto opet za sat vremena,najdalje.
hvala ti!nadam se da ce ti druga beba biti ako Bog da bolja,makar u spavanju.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Dojenje i tablete
21.1.2010 12:31:09   
Amrino
U principu- i odrasli i djeca se bude relativno cesto u toku noci...Razlika je samo u tome sto odrasli (i neka djeca) znaju nastaviti spavati...tj. znaju se ponovo sami uspavati a neka djeca to jos ne znaju i treba im "pomoc".
Meni su rekli da se ne nadam dok mu svi zubici ne narastu...Ovaj moj ima faze...
Tvoj je jos uvijek relativno mali...pa mu je nocno dojenje jos potrebno. Meni je u tom ranije periodu bilo lakse da spava s nama pa se vremenom navikao da sam uzme siku i uspava se a ja se skoro ni ne probudim...user posted image .
Mislim da mu je to sada najvjerovatnije do zubica. Vecini djece je to problem u tom periodu. Probaj mu namazati necim zubice prije spavanja...ili probaj s onom ogrlicom od cilibara...Proba ja ljuljati dok lezi...lupkati po guzi...ceskiti...da ga ne dizes...Smiriti ga nekim zvukom ili slicno...
Ma moras sve probati pa vidjeti sta mu pase...Sva su djeca prica za sebe.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu lilybeby)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Dojenje i tablete
21.1.2010 12:40:59   
lilybeby
sve to radim,inace se uspavljaju kad ga lupkam po guzi ali nocu ga moram nosati jer lupkanje ne pomaze.i on se budi da doji ali 2 puta i mislim da nema puno veze sa zubicima,jer mi se 15 -ak puta budi od 3-eg mjeseca a ranije je to bilo oko 5 puta.dr.mu je pregledala zube,kaze nece jos jer se nisu spustili do ivice a i prvo ce mu gornji izgleda.mazem mu desni prije spavanja,masiram stomak,usi su mu ok,nalazi dobri,nema urinarnu infekciju....sve provjerili.znam to za uspavljivanje,tj.to da se neko umije uspavati sam a neko ne.i spava sa mnom u krevetu ali sve dzaba.ponekad se tako smijem,jer kom se god pozalim svi iznose razlicite savjete a ja sam vec sve probala ali nista.nisi mi rekla sta radi tvoj sin kad se probudi?kolko se cesto budi?

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Dojenje i tablete
21.1.2010 14:37:15   
scarlett
Ja se taman ponadam da smo konačno prošli neki problem, al već se drugi pojavi. user posted image

lilybaby - mom user posted image je 5 mjeseci i za svo ovo vrijeme je možda 2-3 puta spavao 5 -6 h, jedan period se se budio 4 h nakon što zaspi, pa onda nakon 3h i onda češće ujutro dok se skroz ne razbudi ... međutim u zadnje dvije sedmice po noći se budi svakih 1 - 1,5h, plače zatvorenih okica i ništa ne pomaže, tako da ja ili MM moramo upaliti svjetlo da ga razbudimo i onda ga smirujem nosanjem i onda pomalo doji dok ne zaspi. Najgore je što nakon ovoga ja ne mogu zaspati brzo, tako da sam svaki dan kao pregažena. Pa pomislim kako je onim ženama koje još rade - ja fakat nisam ni zašto - totalno sam bezvoljna, sve mi se poremetilo zbog ovog neurednog spavanja, ali eto valja nam izdržati...
Ali me interesuje šta mu je, da li ružno sanja-što mi djeluje skoro nemoguće, jer ga mi maksimalno pazimo i mazimo.user posted image

Ipak, nešto se ne bih usudila još uvijek da uzmem neke tablete, pogotovo ako i ne djeluju. Ali ti znaš najbolje, dokle možeš izdržati ...

Jučer sam razgovarala sa svojom prijateljicom, njena user posted image je 2,5 mjeseca stara, zaspi oko 23h, a budi se oko 7h prvi put da jede, a doji je - blago njoj user posted image

< Poruku je uredio scarlett -- 21.1.2010 14:40:59 >


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu lilybeby)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Dojenje i tablete
21.1.2010 14:43:30   
snijeg

IZVORNA PORUKA: scarlett

Ali me interesuje šta mu je, da li ružno sanja-što mi djeluje skoro nemoguće, jer ga mi maksimalno pazimo i mazimo.user posted image



Imam iste probleme, ja vjerujem da je nicanje zubića problem user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Dojenje i tablete
21.1.2010 15:30:16   
Amrino
I ja mislim da je do zubica...Nije bitno st nece jos nici...Njih to muci i boli dugo prije nego sto izbiju. Kada izbiju- to je vec kraj. Nama se isto desavalo kada su bili zubi u pitanju.
Moj se isto budi po nekoliko puta...Kao sto sam rekla- ima faze...Nekada mi je bilo isto kao sto opisujes...nekada smo imali "rahatluk" situacije pa se znao buditi samo po dva- tri puta...nekada i jednom.
Prije nekih par mjeseci smo izbacili nocne podoje pa je spavao cvrsce...ja nisam vise mogla izdrzati jer sam mu bila kao cucla...a nije dojio nego samo drzao siku u ustima...Sada je prehladjen i muci ga slajm pa se zadnjih pet noci budio...ma staaaaalno uz uzasan plac. Tek sinoc nam je bilo bolje. Ko zombi sam.
Ma nema tu pravila...Mozda mu nije nista- nego se jednostavno budi. Mozda mu je s druge strane vruce...mozda sanja nesto...prozivljava dan koji je iza njega...haj ga znaj...
Kazem ja vama- treba nama spomenik dici user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 13:45:14   
leona81
mene interesuje da li se smiju stavljati canesten vaginalete dok se doji...sadrzi clotrimazole ali pise da nije poznato da li se izlucuje u mlijeku dojilja pa je potreban poseban oprez i da ako mogu kratkotrajan prekid napravim a prije toga pise da se u organizmu zadrzava 2 do 4 dana...stavljaju se 3 noci zaredom, nema sanse da prekinem dojenje toliko dugo...sta da radim?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 13:48:17   
marinčii
leona j trenutno koristim vaginalete macimiror,rekla sam ginekologu da dojim i on kaže da mogu slobodno koristiti,valjda je uredu ako ti je doktor rekao da smiješ

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 13:53:29   
leona81
pa propisala mi ih je doktorica ali posto ja ne vjerujem doktorima nista pitam na 5 strana...navodno razlika je u kremi i vaginaletama...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 17:50:45   
vjestica
IZVORNA PORUKA: leona81

pa propisala mi ih je doktorica ali posto ja ne vjerujem doktorima nista pitam na 5 strana...navodno razlika je u kremi i vaginaletama...

a što onda ideš ljekarima ako im ne vjeruješ user posted image
zašto bi neka forumašica bolje znala od educiranog ljekara user posted image
onda koristi bijeli luk umjesto vaginaleta, zamotaj u gazi i stavi ko tampon


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 17:52:38   
Mirkica
JA uvijek kazem BOg pa Doktor sada kako ko.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 19:09:31   
leona81
IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: leona81

pa propisala mi ih je doktorica ali posto ja ne vjerujem doktorima nista pitam na 5 strana...navodno razlika je u kremi i vaginaletama...

a što onda ideš ljekarima ako im ne vjeruješ user posted image
zašto bi neka forumašica bolje znala od educiranog ljekara user posted image
onda koristi bijeli luk umjesto vaginaleta, zamotaj u gazi i stavi ko tampon



otisla sam na kontrolu kod zene koja me vodi vec godinama zato sto je logicno da idem na kontrolu nakon poroda...ne vjerujem ljekarima jer je moj deda bio ljekar pa su mu kolege pogrijesile pri operaciji i fakticki ga ubile, pa je umro u 41 godini...zato sto je moja svekrva danas invalid zbog greske ljekara u djetinjstvu, zato sto je moja sestra trebala na operaciju pa joj najbolji doktor u BiH, specijalista pogrijesi oko koje treba operisati i sasvim slucajno moja mama potrazi drugo misljenje i frapira se kad cuje da joj je kcerka u 20 oj godini mogla ostati slijepa zbog greske ljekara...da ne navodim jos milion primjera iz moje uze familije...suvisno je spominjati sta sam ja sve vidjela dok sam lezala na patologiji i kasnije nakon carskog reza, a tek na kontrolama...

pored 2 doktora sam pitala i farmaceute a i veceras cu dobiti odgovor od ginekologa koji radi pri Bayeru(proizvodjac canesten vaginaleta)...a moje postavljeno pitanje nije da bih se ja sutra ponasala u skladu s odgovorom na forumu vec da bi nekome sutra ovo pomoglo ako ima istu dilemu kao ja i boji se da ne naskodi svome djetetu...

i zato sto ne zelim da se sutra pitam da li mi je curici naskodilo to sto sam ja uzela lijek a moja doktorica mozda zaboravila da ja dojim...jer je zurila da primi nekog drugoga...





_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 20:24:19   
škorpija
leona tvoje je pravo da se raspitaš  ako treba i na 100 mjesta,jer je u pitanju zdravlje tvoje bebe, a vještice tvoji komentari stvarno postaju sve neumjesniji, čitam te na nekoliko tema i stalno si svađalački rapoložena, en znam koji je razlog, ali to ženicama na forumu nije potrebno

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 21:27:32   
lilith
leona,canesten imas pakovanje i od jedne vaginalete i stavlja se samo jednu vecer...zasto ne pitas dr. da ti propise nege druge,ima ih svakako milion na trzistu

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *