|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Baby Shower
4.1.2012 20:53:43   
Arijana2
Drage mame sta vi mislite o ovom americkom obicajuuser posted image kod nas je to jos uvjek ne aktuelno ali kad se sjetim kako izgleda kad svi gosti pocnu stizati dan ili par dana poslije porodjaja u posjet ova ideja Baby Showera uopste ne izgleda tako lose.Sta vi mislite o tom user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Baby Shower
4.1.2012 20:57:40   
teacher75
ja ne bih nikad, ko voli nek izvoli, nedaj boze da nesto krene naopako na porodu, poludjela bihuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisana poruka]
4.1.2012 21:06:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Baby Shower
4.1.2012 21:10:17   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Iman83

Joj Tiki, zašto tako crno...ak će šta biti biti će, pa pripremila ti sve ili ne...

Maloprije na Fb gledam slike s baby showera prijateljice iz SAD-a i preslatko izgleda...tortice, kolačići, pokloni, igre, druženja...voljela bih da se takav običaj i kod nas ustali...user posted image


ma ne znam, al ni ja ni mm ne volimo unaprijed nista, radovacemo se abd kad se rodi i nakupovati svega, ima vremena...znam da ce biti sto mora biti ali mislim da bi mi nedajboze bilo 1000 puta gore u toj situaciji da dodjem kuci a ono sve me ceka a bebe nigdjeuser posted image za ludnice

< Poruku je uredio teacher75 -- 4.1.2012 21:11:04 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Baby Shower
4.1.2012 21:39:45   
SailorMoon
Tiki to jeste ali ovde je naprimjer tako, ako kupujes kompletnu djecu sobz koja je kvalitetnija boga mi cekas 13 nedelja dok dodje. I kako ces ti onda? A isto tako ako porod nije bio lahak, roditelji rade, muz radi a tebi svasta treba?? Kako onda?

Baby Shower je meni super idea i i ja bi volila da to bude i kod nas. Bar onda znas sta da nekupujes.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Baby Shower
4.1.2012 21:49:04   
Dida79
Ja za ovo prvi put cujem user posted image
I meni se licno ne svidja ok kad bebi dodje pa napraviti zabavu ali prije rodjenja ne.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Baby Shower
4.1.2012 23:22:42   
Lejla Ka
Ja o baby showru vjerovatno mislim isto što i amerikanci o babinama.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Baby Shower
4.1.2012 23:51:06   
animagical
meni i na babine skroz promase poklone i velicinu a ne da dijete jos i ne videuser posted image  salim se...nego meni to bez veze, nekako mi isto kao ono my sweet 16, sto mi je isto bez vezeuser posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Baby Shower
5.1.2012 9:56:43   
Arijana2
Ja mislim da je taj obicaj praktican,a pravi se par dana prije porodjaja u svakom slucaju prakticnije nego kad svi pocnu dolaziti par dana nakon poroda ,mislim jednostavno je prakticnije,i vecinom dolaze samo zene jedu kolacice zabavljaju se i donesu pokloncice,sve je to vise radi nekog opustanja ,treba znati uzivati u tim trenutcima user posted image a ako Bog da sve ce biti dobro

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Baby Shower
5.1.2012 10:28:40   
chuci
pa kod nas većina porodilja ima godinu dana porodiljskog, a kod njeih svega par sedmica. nedavno se u americi porodila kćerka jedne naše profesorice, dobila 6 sedmica porodiljskog a bliznakionje je rodila.
onda oni moraju ranije organizovati, jer poslije poroda nemaju vremena ni ustaliti dojenje a kamo li primati goste. Meni niko nije navalio, npr  da mi je u prvih 20 dana došla neka masa ljudi. prije 40 je došlo par bližih ljudi, koliko se sjećam. posebno su mi dragi prvi gosti koji su došli par dana po porođaju.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Baby Shower
5.1.2012 10:37:18   
animagical
meni par dana pred porod do zivota nije bilo i isli su mi na zivce svi oni sto zovu i pitaju jesi li i sta cekas,a ja jos prenijelauser posted image babine smo primali nakon 6 sedmica!znam da mi je sa stomakom do zuba bilo tesko predeverati i par iftara,ali to  ne odbijam

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Baby Shower
5.1.2012 10:39:22   
emi7908
Meni ove babine da budem iskrena na živce išle, imala sam tako težak porod i danima se poslije mučila jer nisam sama mogla ni na wc, niti ustati, ništa jer mi se kuk s..... totalno a za ostalo da ne pričam pa mi tako dođu piti kafu i pričati a ja takve bolove trpim i stojim pored njih jer ne mogu sjediti i na kraju se izvinem i odem u sobu i zarijem glavu u jastuk i plačem od strašnih bolova a sobzirom da sam dojila nisam ništa smjela od ljekova uzimati a gosti i dalje sjede baš mi bezveze bilo a i ružno sam se osjećala.... Tako da mi je ova varijanta prije nekako bolja.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Baby Shower
5.1.2012 10:46:55   
balasgirl
Ja inače ne volim goste, a još za babine, došlo mi je da se upucam. Dođu puhću u bebu, pipkaju, dirkaju, pa onda zapitkuju tako intimna pitanja Bože sačuvaj (stariji čovjek koji mi je mogao biti otac pita me kako sam prošla na porodu, bole li me bradavice i sl. nebuloze), kaže: jel de kad dojiš to boli pravo, znam ja to! Ja user posted image . Tako da mi je taj baby shower puno praktičniji. Al ja kakva zvala bih uglavnom svoju raju da se dobro zezamo, sumnjam da bih imala neke "koristi" od toga.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Baby Shower
5.1.2012 10:47:30   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Arijana2

Ja mislim da je taj obicaj praktican,a pravi se par dana prije porodjaja u svakom slucaju prakticnije nego kad svi pocnu dolaziti par dana nakon poroda ,mislim jednostavno je prakticnije,i vecinom dolaze samo zene jedu kolacice zabavljaju se i donesu pokloncice,sve je to vise radi nekog opustanja ,treba znati uzivati u tim trenutcima user posted image a ako Bog da sve ce biti dobro

Meni se ovo svidja. Doduse, neku varijantu sam i imala u trudnoci, kad su mi dosle prijateljice sa stvarima i odjecom svoje djece koju je moj naslijedio i onda me plasile pricama s poroda i katastrofama iz porodilista user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Baby Shower
5.1.2012 10:56:41   
lepetetka
Ja iskreno ne bih usvajala ničije običaje kada imamo svoje,...meni babine nisu smetale, bliži su došli u prve dvije tri sedmice, a kasnije dalja rodbina i prijatelji, nije mi baš teško padalo, i voljela sam da mi neko dođe da malo popričam sa odraslim ljudima user posted image
A što se tiče kupovine ja sam oba puta kupila sve da imam spremno što mi je trebalo, haljinice, kozmetiku, sve poprala popeglala, sve bilo spremno za bebice...nekako sam navikla da sve radim sama, jer ja to sebi najbolje znam user posted image Naravno kupovinu sam počela negdje od 6., 7.mjeseca trudnoće ono malo pomalo i bilo mi je slatko stalno nešto kupovati bebici i slagati robicu user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Baby Shower
5.1.2012 10:58:47   
animagical
IZVORNA PORUKA: balasgirl

Ja inače ne volim goste, a još za babine, došlo mi je da se upucam. Dođu puhću u bebu, pipkaju, dirkaju, pa onda zapitkuju tako intimna pitanja Bože sačuvaj (stariji čovjek koji mi je mogao biti otac pita me kako sam prošla na porodu, bole li me bradavice i sl. nebuloze), kaže: jel de kad dojiš to boli pravo, znam ja to! Ja user posted image . Tako da mi je taj baby shower puno praktičniji. Al ja kakva zvala bih uglavnom svoju raju da se dobro zezamo, sumnjam da bih imala neke "koristi" od toga.



nevjerovatno, mene je isto jedan komsija pitaouser posted image user posted image user posted image   ja ga naravno pitala, kako znauser posted image   moju bebu smo morali dugo buditi da jede, jer smo oboje lose prosli, pa je bio uvijek umoran i uspavan, nije imao snage da place, pa ga nismo dali dirati osim najblizima... a goste smo uredno primali nakon 6 sedmica i ne kontam te sto navale ko mutavi dok zena ne moze ni sjesti ili npr kao ja uopste ne kontrolise mokrenjeuser posted image user posted image mislim sta ce mi, da im stojim kraj stola i piskim u gaceuser posted image   iako znam i zena koje su nakon 15 dana i po kuci pospremale!

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Baby Shower
5.1.2012 11:12:16   
lepetetka
i ja sam pospremala, i dočekivala goste, imala sam konce, ali kad mi se brat ili kum najavi da će doći ili neko meni dragja nemam srca da ga odbijem, boli me briga sjedim na jednom guzu jer nemrem drugačije user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 17
   [Obrisana poruka]
5.1.2012 20:03:48   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu lepetetka)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Baby Shower
5.1.2012 20:09:00   
teacher75

IZVORNA PORUKA: chuci

pa kod nas većina porodilja ima godinu dana porodiljskog, a kod njeih svega par sedmica. nedavno se u americi porodila kćerka jedne naše profesorice, dobila 6 sedmica porodiljskog a bliznakionje je rodila.
onda oni moraju ranije organizovati, jer poslije poroda nemaju vremena ni ustaliti dojenje a kamo li primati goste. Meni niko nije navalio, npr  da mi je u prvih 20 dana došla neka masa ljudi. prije 40 je došlo par bližih ljudi, koliko se sjećam. posebno su mi dragi prvi gosti koji su došli par dana po porođaju.


i kod mene je ovako bilouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Baby Shower
5.1.2012 20:09:49   
vjestica
nisam oduševljenja tim "babinama" unaprijed, dok se beba još nije ni rodila
ali ono što mi se sviđa kod amerikanaca i što bi bilo lijepo da i kod nas ima su gift list ili kako se već zove - kad ideš na baby shower, vjenčanje, rođendan i sl , dobiješ listu šta treba i u radnju odabereš nešto sa liste, koju naravno redovno updateju , pa se zna šta je već kupljeno, a šta nije
to bi nas spasilo viška stvari


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Baby Shower
5.1.2012 20:09:51   
bananica
IZVORNA PORUKA: Iman83

Nedavno je moja jedna poznanica u Americi pravila baby shower i dobila je toliko pelena da je nedavno na status stavila kako joj tek sad fali istih...a maloj 7 mjeseci ... plus sva odjeća, obuća, dodaci i co.
Evo vam i par sličica, meni ovo izgleda odlično i zabavno, i pametnije mi je odraditi babine odjednom i sve drugarice ugostiti i počastit nego poslije kad svi krenu jedni po jedni...user posted image

user posted image


user posted image
user posted image






user posted image user posted image user posted image user posted image

meni je super, bas bi bilo lijepo da i mi imamo taj obicajuser posted image al iskljucivo za drugarice, rodice

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Baby Shower
5.1.2012 20:12:12   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Iman83

Nedavno je moja jedna poznanica u Americi pravila baby shower i dobila je toliko pelena da je nedavno na status stavila kako joj tek sad fali istih...a maloj 7 mjeseci ... plus sva odjeća, obuća, dodaci i co.
Evo vam i par sličica, meni ovo izgleda odlično i zabavno, i pametnije mi je odraditi babine odjednom i sve drugarice ugostiti i počastit nego poslije kad svi krenu jedni po jedni...user posted image

user posted image


user posted image
user posted image




pa mogu se sve sazvati i nakon poroda, meni su moje najbolje 3 prijateljice dosle isti dan, nekih 40 dana nakon poroda, pitale me prije toga sta mi treba i to mi kupileuser posted image a najuza familija mi je odmah kad sam rodila i prije poroda nakupovala ono osnovno sto mi je trebalo (krevetic, garderobicu ta prvih par mjeseci itd...)al su mi donijeli tek kad sam rodila (jedino je krevet bio u stanu prije, al ga je mm sklopio tek kad sam rodila, tu noc dok sam bila u bolnici)user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Baby Shower
5.1.2012 20:13:37   
teacher75

IZVORNA PORUKA: vjestica

nisam oduševljenja tim "babinama" unaprijed, dok se beba još nije ni rodila
ali ono što mi se sviđa kod amerikanaca i što bi bilo lijepo da i kod nas ima su gift list ili kako se već zove - kad ideš na baby shower, vjenčanje, rođendan i sl , dobiješ listu šta treba i u radnju odabereš nešto sa liste, koju naravno redovno updateju , pa se zna šta je već kupljeno, a šta nije
to bi nas spasilo viška stvari


potpisujemuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Baby Shower
5.1.2012 20:15:10   
teacher75
a ima jos jedna negativna strana, znamo da ima dosta slucajeva da se dr zeznu oko spola (evo npr nasa hanady-oba puta joj rekli da je user posted image a rodila user posted image ) e zamislite sada da vam svi nakupuju sve te silne stvari za user posted image a rodite user posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 5.1.2012 20:17:32 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Baby Shower
5.1.2012 20:15:22   
bananica
pa mogu se sve sazvati i nakon poroda


a zasto nakon poroda??? sta fali ranije?

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *