|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 9:23:50   
lejlaze
Jako cesto cujem od mama sa kojima sam u kontaktu da beba jede i spava u odredjeno vrijeme. Meni je to uredu u neku ruku, medjutim kod Darisa toga nema. Jedino ustajanje je uvijek oko 7 sati user posted image  
Ja sam pokusavala to nekako ustabiliti, npr. da izlazimo uvijek u priblizno isto vrijeme, zbog spavanja, da mu nudim da jede (dohranu) u nekim odredjenim terminima, ali nista od toga.


< Poruku je uredio lejlaze -- 13.8.2009 9:25:20 >


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 9:26:59   
veeseelaa
mogla bi reci da moja malena ima "dnevni ritual" , nekad maši al rijetko

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 9:42:28   
Ilhana RR
Koliko je malom Darisu?

Moja mala je tek nedavno usla u neki dnevni red, a sad u obdanistu ce biti ko svicarski sat. Vec sam napisala na papir i stavila na frizder kad sta rade da nastavim sa tim kad je kod kuce....

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 9:43:37   
lejlaze
Darisu je punih 11 mjeseci. I ja mislim da ce ubdanistu to da se "dotjera" user posted image  

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 9:46:37   
ziki
Tarik ima neki ritam naročito u jutarnjim satima. Ustajanje je oko 7, doručak oko 9. Dok nije krenuo u obdanište spavanje je bilo posle doručka, čak i jedno vrijeme u obdaništu je spavao tad. Sad je spavanje oko 12 do 14, ručak, onaj kući oko 4-5 kad stignem sa posla, pa dok se izmazimo, dojimo....Spavanje oko 9.
Čak i ako nema ritual kad krene u obdanište navići će se, bez brige.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 9:47:04   
Ilhana RR
ma mal je on jos, nemoj previse da se opterecujes time ;) a cisto sumnjam da tim mamama djeca spavaju tacno u isto vrijeme, moguce je da je priblizno ali ne da tacno isto doba zaspe i jedu... sorry ali to je sa malom djecom nemoguce ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 9:48:55   
haidy
Mi imamo dnevni ritam jos od prvih mjeseci, jednostavno se vremenom to stabiliziralo. sad me zezaju da je ko u vojsci.user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 10:07:07   
new mama
Ma kod mene nema toga nazalost,sto se tice usajanja ujutro i kod mene 7-7:30huser posted image ,a u toku dana kako kad spava,nekad par dana bude priblizno,a onda se poremeti,posebno ako negdje idemo,a ja sam na to vise i navikla,otpilike znam kad joj se spava i to je to,a i kod mene ce se vjerovatno to u obdanistu dovesti u reduser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 10:14:15   
dana3
Gdje me nadje sa temom!?user posted image user posted image user posted image
nit imamo dnevni nit imaom nocni,nit smo kad spavali na vrijeme,niti spavamo.ntit jedemo nitipijemo.Kod nas je opsti haos!Jednom sam pitala tamo na ishrani za ono dorucak ,rucak,vecera:nam aje nekad dorucak u 12,nekad u 6 ujutro.rucak nekad u 17 ,nekad u 13.vecera se pomjeri do 22 sata a nekad i bude na vrijeme.ma nikakvog reda s njim nema kad navece ne spava.njegov san preko dana je nekoliko puta po 15-20 minuta a navece spava u komadu 2 sata i budjenej svakih pola do jutra.Mislila sam da ce  poceti spavati prestankom dojenja a on jog gori.
Sto kaze ILhana-vrtic cega mozda da sredi malo-nadam se baruser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 10:18:30   
seljo
moja lorena je 3 i pol mjeseca ona od rođenja pa do sada redovno jede redovno spava sve najj.... a nadam se da će tako i ostati dalje

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 10:20:21   
Anoniman
Da,od prvog dana smo uspostavili naš ritual,Asja ima vrijeme kada jede,kada spava,kada ide vani,što moja mama kaže kod vas je sve programirano user posted image

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 10:38:54   
Suzana
Kada su moji dječaci napunili 6 mjeseci ja sam se morala vratiti na posao. Od tada ih čuvaju 2 tete. I one su im zaista napravile pravi red, jer je i njima tako lakše, a i meni je drago. Činjenica, vikendom kada smo zajedno prilično poremete, ali sa tetama ide glatko.
Doručkuju između 9 i pola 10, pa se igraju, pa ide spavanjac, pa onda poslije buđenja ide voćna užina oko 12:30, pa igra, pa ručak između 15 i 15:30 i onda opet spavanjac. Naravno, nije sve u minutu, ali zaista postoji red.
I inače, morali smo to "ganjati" jer su dvojica i bila bi fakat prava zezancija da smo ih pustili da "nemaju reda". user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 10:48:42   
emma.L
Ja sam se trudila i zavela Emi red dok je bila mala beba i dok nisam počela raditi. Ali kako sam se vratila na posao kad joj je bilo 4 mjeseca, niti sam mogla uvoditi novu hranu uvijek u isto vrijeme, a spavanje joj se tada poremetilo zbog promjene. Sada je ok donekle. Ustaje obično oko 7:30, ali nekada odvali do 9, dok ponekad prije 7 ustane (mada su odstupanja rijetka zaista). Raspored hranjenja je isto otprilike, s tim da ide mliječni, voćni, slani obrok- uvijek tim redom, a u krevet ide uvijek oko 9:00 do 9:30. Dnevno spavanje je poprilično zbrkano jer je nana čuva, dok nama spava dva puta po sat i pol. Mislim da i bebe vole red i rutinu, ali ne možemo ih programirati- pa i nama se nekad spava popodne, a nekad ne. A imam kolegicu kojoj dijete nema nikakvog reda, ma koliko se trudili. Već tri godine ne znaju hoće li dijete spavati popodne ili predvečer, ili zaspati u 5 popodne a probuditi se u 3 ujutro i njoj već dan user posted image . A ne jede ništa, i opet živi i super je user posted image . Ma mislim da njih treba osluškivati, možda malo modificirati, ali nisu roboti.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 11:05:47   
Suzana
Naravno da nisu roboti, i treba ih osluškivati. user posted image
Naši dečki uglavnom zezaju mamu i tatu, tete slušaju. user posted image
Ali i mi im popustimo...



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 11:25:23   
Crvena
IZVORNA PORUKA: haidy

Mi imamo dnevni ritam jos od prvih mjeseci, jednostavno se vremenom to stabiliziralo. sad me zezaju da je ko u vojsci.user posted image


I kod mene ista situacijauser posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 11:29:20   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: Ilhana

ma mal je on jos, nemoj previse da se opterecujes time ;) a cisto sumnjam da tim mamama djeca spavaju tacno u isto vrijeme, moguce je da je priblizno ali ne da tacno isto doba zaspe i jedu... sorry ali to je sa malom djecom nemoguce ;)

i ja tako mislim...
i nisu sva djeca ista
nekad je cak i taj ritual smetnjaa...
npr.kod mene je naomih isla prije u 8 u krevet i svaku noc ona vec tad pada od umora i u zimskom periodu meni je to bilo vise nego super ali kada je doslo ljeto,mis mso sjedile po vazdan u kuci a kad sunce zadje ona ide spavati,i kad sve mame idu u setnju ja sjedim kuci...tako da taj dnevni ritam i nije uvijek bas neki plus

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 11:57:33   
mamabb
Moja Leila je sama sebi odredila vrijeme i ja sam se prilagodila njoj. Ima vrijeme za spavanje, hranjanje, kupanje, itd. Tako je otkako se rodila za sve je imala svoje vrijeme.
Zanči imamo ritual :) a on otprilike ide ovako:
Ustajanje između 8 i 9, presvlačennje, umivanje i onda slijedi hranjenje.
Onda, oko 11:30 i 12:00 opet ručkenje i ide spavanac. Kad ustane malo se igramo i pripremamo se za ručak, tatko dolazi s posla i svi skupa ručamo i onda ona i tatko idu na još jedan spavanac. Ustane nešto prozalogaji,neka vrsta užine to je oko 17:00 - 17:30. Večera oko 20:00. U 22:00 ide kupanjac pa opet spavanac i tako u krug.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
13.8.2009 16:23:02   
Romali
IZVORNA PORUKA: Lulu_


IZVORNA PORUKA: Ilhana

ma mal je on jos, nemoj previse da se opterecujes time ;) a cisto sumnjam da tim mamama djeca spavaju tacno u isto vrijeme, moguce je da je priblizno ali ne da tacno isto doba zaspe i jedu... sorry ali to je sa malom djecom nemoguce ;)

i ja tako mislim...
i nisu sva djeca ista
nekad je cak i taj ritual smetnjaa...
npr.kod mene je naomih isla prije u 8 u krevet i svaku noc ona vec tad pada od umora i u zimskom periodu meni je to bilo vise nego super ali kada je doslo ljeto,mis mso sjedile po vazdan u kuci a kad sunce zadje ona ide spavati,i kad sve mame idu u setnju ja sjedim kuci...tako da taj dnevni ritam i nije uvijek bas neki plus


E baš tako, i nama se sav ritam promijenio kad je otoplilo. Kako ću ga uspavati u 20/ 21 h kad je ovdje prevruće i izlazimo u 20/ 20.30 ?
Tako da sad ima neki ritam, ali ne čvrst i bez odstupanja. Buđenje oko 8, doručak, izlazak ( tamo nešto stavi u kljun ), ručak, spavanje, užina, igranje, igranje, izlazak, večera, spavanje. Uglavnom, sad spava jako kasno.
Kad zahladi izlazit ćemo ranije, možda oko 17- 18 h i spavat će ranije.
I da, svaki odlazak od kuće na par dana nam sve poremeti.



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
7.9.2009 17:11:44   
Romali
Evo mene opet, danas sam luda k'o struja user posted image user posted image

Zadnjih dana moj dječak  me izluđuje svojim ne/spavanjem. Ne mogu ga uspavati po danu, nema šanse. Uspavljivanje traje ( leži sam ili ja pored njega ) i po 2h i na kraju odustanem, vratim ga u dnevnu. Kad skapa od umora, ponovo ga vratim i zaspe. Danas tek u 16.30, prekasno zbog večernjeg spavanja koje se automatski pomiče za 23 h. To znači da nemam ni trenutka za sebe ili kućne poslove.

Jutros je ustao u 8h. Šta predlažete? Da ga budim ranije, oko 7 h...? Kad ustaju vaša mala raja? Kad im dajete ručak, prije ili poslije dnevnog spavanja?
Njemu je sutra 16,5 mjeseci.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
7.9.2009 17:50:05   
mojbebac
Moja anja ima svoj dnevni ritual... ako na vrijeme ne jede ili je ne stavim da spava pravi haos.... mada mislim da to sve zavisi od bebe do bebe, neka uspostavi svoj ritam prije neka kasnije pa se ne treba brinuti ....

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
7.9.2009 20:50:20   
Anushka
ee Romali.. mi ustajemo po mraku user posted image  u 4-5h je ustajanje, a uspjeh je kad ustanemo oko 6h. i doruckuje do 7 uvijek. i sad je u fazi da mu je samo jedno dnevno spavanj,e pa odspava ili ujutro od 10 do pola 12 ili popodne od 15 do 16h i jos jednom ga prevari da oddrijema dok doji - ako ujutro drijema 15tak min onda popodne odspava i obrnuto. a juce nije spavao 5 ujutro do pola 10 uvece ukupno 30tak min i to dojeci napola oka. a od 5 mjeseci pa dok nije napunio 10 je spavao po sat, sat ipo ujutro i popodne, i oko 9 uvece zaspe, budi se u toku noci 4-5-6 puta i zorom ustaje, a sad puuno prije zore jer svane malo kasnijeuser posted image  a cvrste satnice nema, ima on redoslijed obroka, setnje, igranja, kupanja,spavanja ali nema satnice, nikad nismo nacisto hoce li i koliko dugo spavati.
mojbebac, ritam nametnu sto roditelji, sto jaslice vecini beba, a neke bebe zaista imaju svoj satic koji je uskladjen sa ovim nasim:) htio ne htio naviknut ce se na nas sat, iako se ja npr nikad nisam navikla da jedem ili spavam u isto vrijeme, pa ne ocekujem to ni od njega. 

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
7.9.2009 21:07:56   
adannn
Čitam vaše postove i kontam,s koje smo mi planete??Moja malena ima 18 mjeseci i nema ama baš nikakav ritual...Nekad ujutro ustaje u 7h,nekad u 9h,nekada u 12h...E kako je jutarnje ustajanje kasnije,tako je i večernje spavanje kasnije pa i do 1h poslije ponoći....

Romali,i moja Nejra par dana uopšte nije spavala danju,ali eto danas je zaspala u 17:30h,eto i kaaad će ona večeras zaspati,joooojuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
7.9.2009 21:24:55   
mirnac
mi imamo red tek od 6 tog mjeseca, da nije tako poludila bih, a taj se red postepeno mijenja i prilagodjava njihovim potrebama, ali to prolazi sasvim nekako glatko. Zadnjih mjesec-dva izgleda ovako:
Ustajanje oko 6, neki laksi dorucak ( ili samo mlijeko, ili griz, ili frutolino) onda opet spavanje ( tacno 45 minuta ustajanje oko 9), oko pola 11 pravi dorucak, spavanje od 12 do 1, u 2 rucak, spavanje od 4 do 5 onda neka vrsta uzine, u 7 vecera i do 8 uvijek zaspu. Dnevno spavanje rijetko traje duze od 45 minuta, otprilike je u ta doba, ali sto se dorucka rucka i vecere tice uvijek u isto vrijeme. Ne znam sta cu s ovim spavanjem 3x po danu, ali ne smijem da eksperimentisem, kad im se spava neka spavaju.
I sto se tice posjeta, ako smo kod nane, bake, pranane, prabake, ako smo u vikendici sve ostaje potpuno isto- i svaki dan zahvaljujem Bogu na tome:-)



_____________________________

Leila i Ema 25.10.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
7.9.2009 21:31:25   
lejlaze
Proslu sedmicu smo nekako bili malo se uredovili, jer sam ga u isto vrijeme vodila u obdaniste. Tamo su mu davale da jede u isto vrijeme i svih 5 dana bi zaspao u povratku kuci u kolicima.
Pravo mi je drago.
Na zalost sad smo bolesni, ne idemo u obdaniste user posted image


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Da li vasa beba ima dnevni ritual?
7.9.2009 21:32:05   
Romali
mirnac, golemo mi da tvoje cure još spavaju 3x. Moj je prestao sa 7 mjeseci. Od 11.mjeseca spava samo 1x.
Očito da ranije ustajanje ima svoje prednosti., ali žao mi ga buditiuser posted image . A nije ni meni mrsko odspavati do 8h kad sam druga smjena. Morat ću to mijenjati ili možda će  pomjeranjem sata doći do promjene....


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *