|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 11:55:47   
Lulu_
Cao mame.
Nama je tek 4 mjeseca ali smo se vec pocele pripremati na taj veliki dan kada cemo sjesti u nasu hranilicu i poceti jesti nesto drugo osim sike.
Kupili smo aparat za kuhanje na pari i recepte kako napraviti sve kasice sam.
ali sinoc onako vrteci po kanalima nadjem na njemackojm programu dokumentarac koji je bio bas o prvoj hrani.
Totalno sam se razocarala kada sam vidjela da je jakooo preporucljivo poceti sa kupovnom hranom a ne domacom jer ta kupovna pogotovo hipp ima manje pesticida zbog toga sto se uzgaja na posebne nacine i uvjete i bere se samo za godisnje doba kada joj je sezona...
a opet o tom kuhanju na pari sam citala i slusala sve najbolje i mislim da je jeftinije i prakticnije jer joj uvijek obrok mogu kombinovati sa nasim
user posted image  ali opet nesto razmisljam dali bebu treba toliko paziti svega i kako ce ona onda da razvije imuno sistem...
Ne znam sada ni sama sta cu...
Kako vi hranite bebe i sta mislite dali je bolje davati svjeze povrce i voce kuhano na pari ili kupljeno hipp ili frutek,sunvaluser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 12:03:32   
camm
mi smo poceli od 6mj.sa dohranom
prvo smo poceli sa hipp kasicama a nesto kasnije sam i ja pravila kuci.
samo sto je meni hipp stvarno prvjeren i mislim da mi ovde
nemamo kupiti svjeze voce i povrce  da je domace,i da nije prskano.

neko je za gotove kasice a neko da pravi kuci kod mene su obje solucije bile
i nije bilo problema nikakvih.



_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 12:33:27   
mamina cura
Mislim da je stvar o namirnicama koje se kupuju i od kojih pravis bebi hapice. Namirnice moraju biti provjerenog kvaliteta, najbolje su iz mamine basteuser posted image , ne smiju biti prskane a niti uzgojene blizu puta, tj ne smiju biti zagadjene na bilo koji nacin. Ako imas pristup takvim jabukama, mrkvicama, i ostalim svjezim namirnicama ja ne vidim razlog zasto bi kupovala kupovne kasice. Kupovne su samo onda kada se ne moze provjeriti sta kupujes. Ja ih koristim kada smo na putu ili van kuce, mada ih malena samo lizne a ja ostalo pojedemuser posted image . Najbolje je da sama kuhas jer su to jaaako male kolicine, barem u pocetku, tada se samo probava. Evo mojoj je danas punih 7mj i jos uvijek nema pravi obrok, jos uvijek samo probavamo. Najvaznije je da dijete i dalje doji ili pije AD mlijeko a ostalim se nemoj puno opterecavati.
A kuhanje na pari je super stvar i mi to koristimo za cijelo domacinstvo a ne samo za malenu.
Sretno.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 12:33:53   
mamsi
Ja lično sam za domaće,tj. pravljene.Kenanu sam od 6 mjeseca pravila kašice i samo par puta sam mu kupila ali voćne.Ne znam sigurnija sam nekako kad znam šta i koliko sam čega stavila,moja mama mu je par puta te kupovne slane pokušavala dati i nisu mu se sviđale.Ali svako neka radi ono što misli da je najbolje za njegovo dijete

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 13:03:03   
hanabanana
Ako sam znala porijeklo povrća i voća, kuhala sam.
Na pijaci nikada nisam kupovala voće i povrće za dijete, toliko je hemije u tome da me je strah. 
Zato, ako ne znaš porijeklo namirnice, onda kupi gotovu.

Ovdje je već bilo govora o ovoj temi.

http://www.ringeraja.ba/forum/m_7167/mpage_1/key_/tm.htm#7167

< Poruku je uredio hanabanana -- 30.7.2008 13:06:50 >

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 13:10:38   
Lulu_
ne znam nikoga da kazem sigurno da nije spricano ili tako nesto

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 13:15:57   
hanabanana
ja bih se onda opredijelila za kupovne.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 14:00:18   
mamina cura
U Dm-u imas dosta organskih proizvoda, od prosa do palente, tako da mozes zitarice pripremati sama. Onda u Merkatoru budu izdvojeni proizvodi org, tako da povrce mozes i tu kupiti naravno samo sezonsko. Za banane nemas izbora. A malo se raspitaj po rodbini ili komsiluku sigurno ti neko zna nekoga ko zivi na selu i ko ima svoju bastu. Malo se potrudi, sada ce biti puno jabuka, mi smo vec jeli rane jabuke i kruske, ima tikvica, maline su prosle. Mozda ima i na pijaci ljudi koji donose svoje proizvode ali opet nije sigurno kako su ih uzgajali.
Teglice su stvarno sigurnije ali kostaju puno para i puno se baca. Frutek su malo jeftinije ali mojoj dami se ne svidjaju. user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 14:26:27   
mamin sin
Ja vocne kase uzimam HIPP-ove, ponekad i Frutek, a ako slucajno naletim na domace voce to iskoristim da pravim sama.user posted image  Slane kase i zitarice pravim jer su puno ukusnije tako, a i imamo dostupno iz baste.. Ali na moru smo i dvaput probali slane kase i islo je, ali pretezno mu pravim...

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 14:26:38   
ElmaB
Ja sam Tei i pravila, ali i kupovala kasice i sokove. Koristila sam najcesce Hip, jer oni imaju kasice od 4-og mjeseca, dok je Nestle tek od sestog. A, ako bas hoces da napravis onda pokusaj naci kod ljudi koji uzgajaju na selu povrce i voce i male kolicine prodaju. Obicno oni na kamarici imaju malo tih proizvoda. Pokusaj naci, ali neces se pokajati ni sa kupovnim. Za pocetak imas kupiti Hippovu kasicu koja se zove prva kasica za dojence od jabuke. A, sok je blaga jabuka!
I, moji blizanci ce sutra, ako Bog da, imati puna cetiri mjeseca pa cemo uvoditi i sokice i kasice!

Pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 16:59:35   
nesanica
ja isto licno sam za domace kasice. moj stariji sin nikada nije pojeo ni jednu kupovnu kasicu. a evo i ovom mladjem sam sa punih 6 mjeseci zapocela sa dohranom. i planiram samo domace mu davati.hipp-ove kasice jesu stvarno provjerene i od svih smarki one su ipak najbolje, ali ja ipak preferiram domace. ali eto neka svak odluci kako misli da je najbolje.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 16:59:59   
suncan_dan
ja bi rekla, da su kupovne bolje (zbog kontrola), jer se sve pod velikom kontrolom pravi, od zemlje gdije se sadi, pa sve dok ne napusti fabriku. ( i pogotovo je gdije rade sterilno.....ma da je lijepse kad se pravi samo.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 17:22:05   
Amrino
Meni je to kao da me neko pita da li vise volim pojesti npr. svjezu ribu ili ribu iz konzerve.Iako na ambalazi pise da je zdravo, organsko...opet se to ne moze ni mjeriti sa svjezim vocem ili povrcem. I to sto npr. na hapicama jednog proizvodjaca pise od 4. mjeseca a kod drugog od 6. mjeseca- ne znaci da se kasice razlikuju nego da se jedan proizvodjac pridrzava preporuke Svjetske zdravstvene organizacije a drugi ne.
Kod nas u Bosni se vala jos uvijek moze naci sve domace, neprskano, zdravo...Ko trazi taj i nadje. Ima toga cak i na pijaci...samo treba znati prepoznati. Ako je jabuka crvava- valja garant!
Mi smo poceli sa dohranom prije desetak dana...jedemo svjezu jabuku, krusku, breskvu, sljivu...a najsetniji je kad mu dam cijelu vocku pa je glaba, zvace, cucla, lize...ma milina ga gledati. Kupovne kasice mu ne planiram davati.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 17:31:29   
nikka
Meni su obje opcije dobre,ovisi o godišnjem dobu,pošto smo mi krenuli sa prehranom zimi počeli smo sa hippom,a poslije domaće iz vlastitog uzgoja,imam svoj vrt,mali ali slatki i voćnjak takođe,a da to nemam onda bih se pobrinula da kupim od nekoga poznatog čiji vrt mogu da vidim,to se može naći svugdje takvo je voće  i povrće naizgled ružno i neugledno, ali je to dokaz da nije ničim tretirano.
I ja volim da kuham za svoje dijete ali su mi hippove kašice dosta puta pomogle kada smo vani ili sam bila u žurbi,a znam da su najzdravije među kupovnim kašicama i obožavao ih je jesti kao i domaće,sve u svemu ja sam za oboje.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 22:35:25   
kana
koristimo frutekove vocne kasice,mali ima 5 mjeseci i pravo papa,masalauser posted image
skoro po cijelu teglu dnevno,mada mu izbjegavam davati toliko ali onda place,svidja mu se,hippove nisam davala jer su rokovi i do 3 godine i to mi je nesto suhveli.Uvijek gledam da je datum frisak.Ali sad smo u fazonu trazenja seljaka cije su vocke provjerene-malo ih je da ne koriste pesticide,nazalost user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 22:38:14   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: amrino

Ima toga cak i na pijaci...samo treba znati prepoznati. Ako je jabuka crvava- valja garant!


Da i ja sam tako mislila dok nisam na pijaci vidjela čovjeka koji prodaje upravo crvave jabuke, a ja znam da mu je voćnjak uz magistralni put M17. Koliko je olova u tim jabukama sam dragi Bog zna.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Domace kasice ili kupovne...
30.7.2008 23:11:11   
kana
imas nekih informacija i ovdje http://www.ringeraja.ba/forum/kasica_od_marelice_i_tresnje/m_84975/tm.htm

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Domace kasice ili kupovne...
31.7.2008 0:42:18   
suncan_dan
 user posted image setImgWidth();

< Poruku je uredio semi83 -- 31.7.2008 0:49:51 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Domace kasice ili kupovne...
31.7.2008 1:07:05   
sabas
prije svega ja nisam mama zelim to da budem i bice agb ali sam prosla trudnoce i odrastanje sa sestrinom djecom ona se slomi kuhajuci domace mi imamo srecu pa imamo veliki vrt kod vikendice 100% organsko caj tetkini momci piju imlijeko domace ja nemogu previse je jako ali kada nismo u prilici domace onda uzimamo hipovu hranu jer je organskog porjekla
ona ide u tu krajnost da svo seconsko povrce zaledi i pravi kompote dusa tetkina ima 3 god i 8 mjeseci a sigurno nije popio vise od litra kupovnog soka cak i u vrticu ih uce da sta je zdrava hrana ali koliko znam na markalama ima organske hrane samo sto to one tete tako ne zovi i ne hvale je jer neznaju pravu vrijednost tih jabuka
izvinite ja tetka pa pametujem sto bi moja kolegica sa posla rekla ja znam kao da sam odgojila 10
puse mamama

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Domace kasice ili kupovne...
1.8.2008 13:05:01   
lejlašh
Ja se trudim da dajem i jedno i drugo, ali M. više voli kupovne Frutekove voćne kašice, a od povrća ne voli nikakve. Povrće jede domaće, a najviše voli krompir (na mamu). Više od domaćih voćnih kašica voli cijelu voćku, da je ona dohvati svojim ručicama i papa, a vjerujte žvače i jede kao da ima sve zube(masallah), a još nijednog na vidiku.
U Bingu sam pronašla veće pakovanje Frutekovih kašica, može joj biti za 1 i pol obrok, a nekada i veliku smaže cijelu odjednom. Čovjek bi pomislio da je neka debeljuca, a ona je i dalje prava mrvica u poređenju sa ostalom djecom njene dobi. Samo nek je zdrava, hvala Bogu

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Domace kasice ili kupovne...
1.8.2008 14:28:55   
Amrino
Joj neki dan vidim da postoje i kupovne hapice od pureceg mesa?! Ne kontam kako to moze biti zdravo kada stoji na policama i rafama po ko zna koliko...a ko zna koliko je proslo otkako je ta zivotinja bila ziva pa do proizvodnje i pakovanja...Da se stavlja u frizidere pa hajde ali ovako...Znam da ja sigurno nikada ne bih pojela meso u tom obliku.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Domace kasice ili kupovne...
1.8.2008 15:03:50   
hanabanana
Sve što se zatvori pod pritiskom, iz čega je prethodno istisnut zrak može stojati jako dugo. U dodiru sa zrakom povrće i voće, zatim meso, počinje da propada i truhne. To smo učili još u osnovnoj školi.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Domace kasice ili kupovne...
1.8.2008 15:08:54   
mamina cura
Potvrdjujem. Moja mama tako "konzervira" razne tegle i flase preko zime i super docekaju cak proljece. U sred zime mi jedemo kompot od visanja, svjez kao danas ubran.
Mi, kao jos uvijek ne zagadjena zemlja, imamo tako velike potencijale za pravljenje djecijih hapica i prodaju, samo niko da se pokrene. Sta cemo kad sve stvari kupujemo iz uvoza.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Domace kasice ili kupovne...
1.8.2008 15:09:04   
Amrino
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Sve što se zatvori pod pritiskom, iz čega je prethodno istisnut zrak može stojati jako dugo. U dodiru sa zrakom povrće i voće, zatim meso, počinje da propada i truhne. To smo učili još u osnovnoj školi.


Da hanabanana- zavrsila sam osnovnu skolu, i srednju...i fakultet.
Samo kazem da ja nikada ne bih pojela meso  iz tegle, koje stoji na rafi u granapu ko zna koliko- pa da je ne znam pod kakvim pritiskom tu utrpano- niti bih to davala svom djetetu.
Pasterizirano voce i povrce je jedno ali puretina- nesto sasvim drugo.


< Poruku je uredio amrino -- 1.8.2008 15:10:46 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Domace kasice ili kupovne...
1.8.2008 15:18:33   
Aminad
Ja uglavnom pravim jer imam voće i povrće koje uzgajaju moji a i roditelji mog muža pa znam da nije prskano a i daleko je od saobraćajnica, i oko kuće u kojoj stanujemo nalazi se lijep voćnjak a gazade kažu da više vole pojesti jednu lijepu ne prskanu šljivu nego 10 prskanih pa mi je i to voće uvijek pri ruci.
Ali isto tako povremeno kupim i ove hipove i frutekove ali uglavnom samo ako ne stignem napraviti. Voćne nekako i prolaze ali sve ostale ni zalogaja.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *