|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 16:38:53   
Skvo RR
Drage moje,

Mi smo u nekoj "cudnoj" fazi, gdje imamo dramu prilikom oblacenja..Problem su pelene, problem je majica, pantalone i nekako navucemo, a o problemu skidanja.....to ne znam ni opisati. Ona se ponasa da ustaje da sjedne, place, ponekad se baca, udara glavom od podlogu, skida pelenu, skida majicu, otkopcava bodi, bude "gola" za 15 minuta.....
Probala sam da je zabavim, pustim joj teletabise, cuku koji svira, ali to nas dovoljno dugo ne drzi "mirnim".....Ovo mi vec predstavlja problem...user posted image

Imate li kakav savjet ili je ovo samo prolazna faza?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 16:42:44   
Hanady RR
prolazno je definitivno...a onda stiže faza biti bos cjeli bogovetni dan. ja i dnas hadi ganjam po kući da vidim gdje je sad skinula čarape, pape, tene, cipele....

a ti pokušaj da za kućnu varijantu oblačiš šire gegice koje su kao pidžama sa drikerima. jer iz njih se jako teško iskopelja, nama je to pomoglo ona nije stigla doći do bodija a od umora bi zaspala.user posted image user posted image user posted image

kupili U tifaniju 2 komada tig gegica za djete do 3 godine ( tada bio u onoj Vili na Čengić vili)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 16:53:26   
new mama
Draga Skvo i kod mene slican problem,ne place,ali zato ne mozes je uhvatiti,dok je sputim na krevet da joj obucem pelenu ona je vec na drugom kraju,ma haos ja budem mokra svako njeno presvlacenje,dam joj kremu,maramice,daljinski da drzi ma pogleda i baci i odma ustaje,e trenutno sta je smiri je labelouser posted image otvara i zatvara i uspijem je obuci,ja isto mislim da je prolazna faza,ali su muke dok prodje,probaj jedino da joj dajes nesto sto ce joj odvuci paznju i gledaj da joj oblacis sta jednostavnije ako bas place,sretnouser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 20:20:57   
bebbe RR
Draga Skvo, Ema ne plače odmah, prvo pokušava pobjeći, ustati i osloboditi se, a onda, kada vidi da joj ne uspjeva počne i plakati, tako da, otprilike, znam kroz šta prolaziš. Prema mom mišljenju, mora biti samo faza, neki oblik bunta. Polako će prihvatiti, valjda... A do tada... Zabavljati čime stigneš... Sretno!

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 21:01:35   
veeseelaa
ja se sva preznojim dok malenoj presvučem pelenuuser posted image
čim je stavim na ledja i počnem stavljati novu peletu okrene se na stomak i pobjegne miuser posted image  brate brzo puzi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 21:04:34   
Dacaa
joj cure bas sam se slatko ismijalauser posted image Nemojte pogresno da me shvatite ali su mi jako slatke i zabavne vase "muke"!Hocuuuuuuuu i ja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 21:17:51   
dana3
Najvaznije ama bas najvaznije u ovom problemu je da nisam samauser posted image user posted image user posted image .Svako presvlacenje je katastrofa.trenutno ga zanima moja kosa koju pustim pa ga skakiljam dok ga oblacim:neobicno mu jer je uvijek svezana.Najgore mi ga obuci poslije kupanja.Toliko place kad izidje iz vode a obuci ga i osusiti kosu i sve ostalo je kao da ga vjesamo na kuke pa ga deremo:auuuuuuuuuuuuuu nocasnjeg placa.Nemam savjeta skvo, nego nadji nesto sto je interesuje.Eto,ovom mom zasada je kosa a dalje neka nam je Bog u pomociuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Dacaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 21:21:33   
Skvo RR
Eh, ja sam sebicna, ali meni je pravo drago da nisam sama.....:)...Predpostavljam da je onda ovo neka "the faza" i da cemo izaci iz nje....
A, to za kupanje....reve po 10 minuta kada je izvadim iz kade, malo se smiri kada ponese patkicu sa sobom, ali veoma kratko....
A, kad se sjetim da se nekada nismo htjeli kupati..user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio skvo -- 30.8.2009 21:22:03 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 21:22:45   
Romali
Moj je večeras ukakane guze skakao po  bračnom krevetu user posted image Jednostavno mi se otrgnuo.
Nema šanse obrisati ga, oprati, staviti pelenu jedno za drugim. Uvijek ide neka procedura, zabavljanje i sl.

< Poruku je uredio Romali -- 30.8.2009 21:23:02 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 21:44:32   
Anushka
slicna frka je i kod nas vec duze vrijeme, poslije kupanja ga ja svaki put namazem johnson beby uljem i nekim cudom kad ga spustim na peskir on je miran dok ga mazem (od neka 2 mjeseca ga tako mazem pa ocekuje tu njeznu masazu), ali onda za minut-dva se okrene na stomak, i jedva stignem namazati malo ledja i u letu oblacim pelenu.. ostatak kad i kako stignem. Ja sad svog kad obavi skidam u kadi user posted image oboje udjemo u kadu, tu ga i skinem i operem nema mi gdje pobjeci a i ne bjezi, zanimljiva mu cesma jos ako pustim da malo curi voda bez problema ga skinem, jedino zorom kad obavi zna uhelacit i 2-3 deke pa onda zaposlimo masinu prekovremeno, a oblacenje je vec mjesecima vriska nevidjena. bas se borim sa njim dok ga obucem. kapu ili sesir nema sanse da izdrzi ni sekundu, samo sto je stavim on je skida dok ne odustanem. Siperak isto, ne mogu ni svezati koliko ga poteze, tako da to dvoje i ne koristimo. a napolju se igramo skidanja i oblacenja carapica.. jeste u pitanju razvojna faza i trajat ce jos par mjeseci bar, ali snalazimo se, npr dam mu maramice da proucava ili kremu ili cak daljinski samo da ga uspijem kako tako zakopcati, a nisam mu jednom oblacila bodi dok puze..

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 21:47:31   
Ilhana RR
Kod mene fala Bogu nije dugo trajao taj period... cim sam presla na gacice pelene super je ponovo krenulo... naravno kad ide majica ili body preko glave moram joj reci viru viru inace place... heheh

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 21:52:48   
žana o8
I kod nas je prilična drama. Hajd i nekako kad je skidam jer zna da će biti gola pa se smiri, al oblačenje i to bodiji preko glave ... frka živa.user posted image  A čarape sama skida i baca, a ja hodam za njom i oblačim ih, i tako vazdan.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 22:24:49   
mamma mumi
E vala drago mi je da je to "faza". i ja muku mucim s oblacenjem, dok ga nafatam po krevetu u goloj vodi, a vidim da su nam tu negdje djecica. Pelene su mi najgore, dok mu ih obucem vriska, skakanje, kolutanje. Ma nek su zivi i zdravi, a nama neka Bog podari  snagu da sve izdrzimo fazeuser posted image

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 23:06:41   
teta berta
To su bas muke, ali slatke... Vise mi treba da spremim nju, nego sebe i muza zajednouser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Drama prilikom oblacenja
30.8.2009 23:09:57   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: skvo

A, kad se sjetim da se nekada nismo htjeli kupati..user posted image user posted image user posted image


Sjecam se da ste imale tu fazu i bas mi je drago da te je prevazisle!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Drama prilikom oblacenja
31.8.2009 11:16:07   
Anoniman
Kod mene dugo traje faza pravljenja drame prilikom oblačenja od rođenja pa et sad ima 7,5 mj, koliko će to još trajatiuser posted image , najviše voli da je golo,da vidite te sreće... a smrkne se kad mu stavim pelenu...ma izgurat ćemo nekako. user posted image user posted image user posted image Evo kako to izgleda
user posted image

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Drama prilikom oblacenja
31.8.2009 11:19:34   
Suzana
Stavljanje pelene je zaista pravi posao...
MM i ja smo mislili izumiti napravu kojom bi  im zavezali noge i ruke - šalim se naravno!!! user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Drama prilikom oblacenja
31.8.2009 11:26:10   
Anoniman
Suzana, ne mogu ni zamisliti koliko se ti preznojišuser posted image

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Drama prilikom oblacenja
31.8.2009 11:30:09   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Breskva

Suzana, ne mogu ni zamisliti koliko se ti preznojišuser posted image


Ma najgore je kad su sparinčine! user posted image
Ma MM i ja se uvijek podijelimo, ali kada njega nema, onda se fakat smoriš... user posted image user posted image
Nedavno sam kupala jednog, pa oblači, pripremi za spavanje, pa drugog, hebote, otpala mi leđa, crkla haha. Ali dobro je za kondiciju, svakako se ne bavim nikakvih drugim fizičkim aktivnostima. user posted image user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Drama prilikom oblacenja
31.8.2009 11:31:32   
ziki
user posted image user posted image user posted image user posted image To su samo faze, prođe pa se vrati i tako u krug. Zimus kad sam ga vodala po snijegu toliko bi plako dok bih mu skafander obukla da me bilo sramota da siđem niz stepenice da ne ko ne zaustavi da pita derem li ga. Prije toga je bio dobar, jednom sam ga iznijela na terasu da samo proviri koliko je hladno, pozna jesen je bila i onda je valjda skonto.
Sad smo opet u toj fazi, ne samo da mi bježi, nego se izvija, baca...naročito kad se oznoji po noći i moram da ga presvučem.... Inače nama pomaže viru viru, gdje je ručica pa je on izvuče-obuče rukav.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Drama prilikom oblacenja
31.8.2009 11:38:39   
camm
ne se nervirati oko toga vidis zeno gdje mene dovedose takva nerviranja

moja se sada  izmotava kada je skinem trci ko metak nece da se obuce
sakriva se ispod jorgana po ormarima je trazim ma bjezi vise
rekla sam odustajem od svega.user posted image

u svakom slucaju nije lako cula sam za to al procice samo se ti ne nervirajuser posted image


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Drama prilikom oblacenja
31.8.2009 13:36:52   
milenium
Ja se preznojim dok ga presvučem,to je postala nemoguća misija.Nekad ga držimo troje nas ako je tkogod u blizini i presvlačimo ga... A sušiti kosu obožava,pa nekad mu uključim i fem dok ga presvlačim,to ga zabavljauser posted image

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Drama prilikom oblacenja
31.8.2009 13:53:29   
chuci
mene tek čekaju ove slatke muke aBd
može li mi neko objasniti šta je viru viru user posted image
nemojte se smijati ali ne znam


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Drama prilikom oblacenja
31.8.2009 13:55:26   
milenium
Ma to je sigurno neka uzrečica kojom se smiruje beba kad se oblači,kad ja skidam preko glave ja kažem ''treeee'',a mm ''vuk se kaki...evo ga''user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Drama prilikom oblacenja
31.8.2009 13:57:05   
bubamara80
joj kod mene isto, jeli počnem skidati ili oblačiti rukave i preko glave počne se buniti,plakati.Tako neko vrijeme sad sam našla foru kao počnemo tražiti ruku "gdje ruka gdje pa eno jeeeeeeee" pa onda druga ruka isto ponovim i glava nabrzaka i prođemo nekako bezbolno user posted image user posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *