|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Emotivno vezanje za igracke-stvari
13.2.2009 11:31:32   
akica b
Moje dijete ima 13 mjeseci i vec se jako emotivno vezao za pamucnu pelenu.To je pocelo od nekih njegovih 7 mjeseci ali to je bilo samo kad ide spavati.Sada,kada place,udari se,kada ga ruzim ili slicno,ode u krevetic i uzme svoju pelenicu i sve brige prestaju.Igra se i s drugim igrackama ali u jednoj ruci je obavezna pelena.Kad mu je sakrijem,trazi je,mice stvari po kuci,kenjka,uzme me za ruku i vodi da mu je nadjem.
Citala sam da je vezanje za igracke  korisno za dijete jer na taj nacin razvija mastu,ali ne za pelene user posted image .
Sta vi mislite o ovome i da li neko ima slicnu situaciju kao miuser posted image
 
 

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Emotivno vezanje za igracke-stvari
13.2.2009 11:41:09   
andji
Akice isto mi se desilo,samo što kod mene nije pelena kod mene je ukrasno malo jastuče u obliku srca(što sam kupila uz posteljinicu)...što ti kažeš prije je bilo samo kad ide spavati naveče,zagrli ga i zaspi,a sada je i po danu kad spava,obavezno kad ide u krevet ide sa tim jastučićem i sa cuclom,i ne samo pred spavanje,nosa ga sa sobom po čitave dane po kući,gdje god makne sagne se i uzme i njega i ponese ga sa sobom,još je žute boje,pa je vazda prljavo,svaki drugi dan kad perem bijeli veš i njega stavim da se opere...i što je najgore kad jede u stolici drži ga u krilu,pa mu hrana kapne na njega...a onda ga nosi u krevetuser posted image user posted image user posted image user posted image kad mu oduzmem plače,kad mu ostane u krevetcu sam ode po njega,i izvuče ga kroz ogradicu....i nekoj dan smos e spremali kod prijateljice na kavu,već izlazimo iz stana,kad on se vrati i ode u dnevnu,kad eto ga ide sa jastučićem,i morali smo i njega ponijeti......ja ne vidim tu ništa loše,osim kad nema te stvari u vidokrugu onda je plač.ali mislim da ne treba da se brineš,tvoj maleni je izabrao pelenu(ona mu paše)a od moje prijateljice jednogodišnjak je izabrao plišanu kornjaču,koja se već odžolala i raspala,oni kupili drugu,on neće ni da pogleda i dalje nosi svoju staru...mislim da je to ok za njihov razvoj i za bebeći period

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Emotivno vezanje za igracke-stvari
13.2.2009 11:50:44   
ziki
Meni je ok da se veze za neku igracku. Tarik spava sa svojim delfinom kog postavim da mu cuva ledja kad spava na boku. Ni jedna druga igracka ne pomaze. Zimus kad smo bili dole kod nasih zaboravili delfina i nije htio da spava, moze u ruke, na grudima ali koju god igracku da mu stavim za ledja budi se i place. Ja sam od druge godine spavala sa Bubicom- medom, do svoje 19. tad sam nasla drugog medu, Bubica je na pola semestra osto kuciuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Emotivno vezanje za igracke-stvari
13.2.2009 12:09:48   
akica b
Vidim Fedju kad mi opisujes kako to radi Sergej Dijanauser posted image ,duse slatke.Ma ne mislim ja da je nesto lose u tome,nego bas nekad razmisljam do kad to traje..pa nece valjda nosati pelenu kad u skolu kreneuser posted image user posted image user posted image ,znam svakakvih slucajeva.A ja sam ti ko luda,svugdje imam po jednu pelenu.U autu,u torbi,u kolicimauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .samo sreca pa oni daju da se opere,sta mislis na sta bi to licilouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
E hajde nek' nismo jedini..pusa za vs dvojeuser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Emotivno vezanje za igracke-stvari
13.2.2009 13:01:29   
andji
a to za pranje,oprala ti ja to srce neki dan,i stavila ga na radijator,da se što prije osuši...jer za ime Boga u 3 treba biti spremno za spavanjac(popodnevni)user posted image user posted image user posted image user posted image a Sergej se primakeo radijatoru,pa obilazi oko njega ko kiša oko Maglaja,pa skino bi ga,al se boji,zna da je 'tu žiža'...pa počeo cvilit,obilazit,na kraju dodje do mene,uze me za ruku i vodi do radijatora da mu skinem...moram li napomenuti da sam polusuvo srce morala mu skinutiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Emotivno vezanje za igracke-stvari
13.2.2009 13:17:45   
dinaa
I moja Anesa ima svoju dekicu sa kojom je nerazdvojna,stalno je vuce za sobom a da zaspi bez nje nema sanse i jos sto je meni interesantno to isto je radio i stariji sin i on je imao svoju dekicu koja se na kraju sva raspala,a kao sto Dijana kaze najgore je sto je svijetle boje pa je stalno moram prat a ona nemoze docekati da se osusi stane ispred nje i smije se a oci pune suza sto je ne moze uzeti.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Emotivno vezanje za igracke-stvari
13.2.2009 17:09:03   
camm
moja ima milion nekih igracaka bjezi kad spavam nazuljam se uvjek
evo danas mi je jedna bila ispod uha evo mi uho trni sat vremena.user posted image

a ona poreda sve oko sebe kad hoce da spava i plus  joj dvije u ruci
a zna se u noci probuditi i traziti ih ako nisu tu i pocne plakati
pa ja onako iz sna trazimuser posted image
a kad podjemo da moze ponjela bi cjeli ormar sa igrackama
kad joj kazem ponesi jednu kaze to su moja djeca,ona im daje imena
mama,tata,djete,a ono žaba,vamo drugi bambi i patka nidje veze sa tatom mamom i djetetom.user posted image


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Emotivno vezanje za igracke-stvari
13.2.2009 17:13:44   
tea lana
vi ste svi super moja Lana se nije vezala ni za sta od igracaka nego za moju ruku.Kad legnem pored nje da zaspi automatski mi trazi ruku i ako sam u majici diugih rukava odmajh kaze kini,kini.I dok ne zaspe stipa ceski,pa joj opet naupadne po noci i isto to radi.Ma poludi vise em sto nekad od stipanja ruku ne osjecam em sto mi zna biti crvena koliko to ona stipa.Pojma nemam kako je odviknuti.ja se sklanjam na kraj kreveta kad eto ti nje za mojom rukom a spava u 16.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Emotivno vezanje za igracke-stvari
13.2.2009 17:21:37   
dina_89
jao kako je to slatko, na zalost jos uvjek nemam iskustva sa tim ali preslatko mi zvuciuser posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Emotivno vezanje za igracke-stvari
14.2.2009 17:40:25   
SelmydZany
Slazem se,dina,s tobom...ovo su meni najsladje teme...s osmijehom ih citam..preslatko...aBd i ja cu vam jednog dana pisati za koju igracku se vezala moja beba...user posted image

_____________________________

Uvijek i zauvijek...
Nasi
Sara i Omar:-)

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Emotivno vezanje za igracke-stvari
14.2.2009 22:11:57   
Amrino
Heheheh meni odmah padne na pamet onaj mali iz Snupija sto je vukao onu dekicu sa sobom user posted image .
Ja sam imala tatinu kosulju bez koje nisam mogla da zaspim. Bila je svijetko plava i imala je tvrdu kragnu pa sam ja nekako ceskila prste i nokte od kragnu user posted image ...Godinama se vucala, prala, derala...smanjivala...a na kraju je ostala samo ta famozna kragna. Pricali su mi o tome ali ...moram priznati da je se i ja vrlo jasno sjecam...kao da je juce bilo. Zivi sam dokaz da se te stvari pamte cijeli zivot heheheh.
To je normalno....Djeci uvijek treba nesto sto ce im ulijevati sigurnost i biti tu za njih...Neke bebe imaju dudu, neke cuclaju prst, neke imaju  pelene ili dekice (neko bogami i kosulju user posted image )...Mislim da je najvaznije ne oduzimati djetetu nista na silu, ne sakrivati i sl. nego jednostavno pustiti da ono samo ispunjava svoje potrebe pa makar i na taj nacin.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu SelmydZany)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Emotivno vezanje za igracke-stvari
16.2.2009 23:00:04   
Lorna
Moja Lorna nosi dekicu, u stvari to vise nije dekica nego krpica, poderana i istanjena k'o gaza. To je dekica koju je dobila od moje prijateljice (koja je ubrzo poslije toga umrlauser posted image ) kad se Loli tek rodila. leem, to je obicna tanka pamucna dekica, ali od prvog dana se ne odvaja od nje. psoto se vec poderala i iscufala, pokusala sam joj podmetnuti drugu, istu ali novu, ali jok, kaze nije pravauser posted image user posted image user posted image
Osim dekice, kad podje u krevet nareda vagon igracaka, loptica, svasta sta joj padne napamet, ujutro ne mogu doci do nje sva zatrpana, i u svakoj ruci drzi po nesto.

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Emotivno vezanje za igracke-stvari
16.2.2009 23:08:45   
lubi
pozdrav ,ja imam curicu od 7 godina i vjerovale ili ne ona i sada vuce dekicu za sobom,zove je deka meka i sva se vise izderala,ali ona je obozava ,da je nebismo nosale iz kuce ja sam morala da kupim dekicu da ima i u moje mame i svekrve i sestre,ma slatka mi je skroz kad se umota u nju ko mali bebac,sada imam sina od 3,5 mjeseca i nadam se da necemo morati vukariti jorganuser posted image user posted image user posted image user posted image ,neka ostane na dekici.

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Emotivno vezanje za igracke-stvari
18.2.2009 9:25:17   
akica b
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Znaci ima nas puno .user posted image user posted image user posted image user posted image
Moja sestra kad je bila mala,imala je jednu dekicu koju nije nosala sa sobom nego kad ide spavati,uzme je i nadje cosak od dekice i gura ga u nos...samo tako i zaspi,s dekom u nosuuser posted image .Kaze mama da je njoj tako tesko palo kad se dekica raspala i vise nije bila upotrebljiva..Plakala je danima,nije spavala i td...
A ima jedan moj komsija,kad je bio mali volio se igrati sa rubom nogavice na farmerkama.Kaze njegova mama da bi se tako smirio kad place i kad je ljut.I evo sad ima  covjek 30 godina i dan danas kad sjedi,digne nogu,uzme rub nogavice i "skuplja ga",nesvjesnouser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu lubi)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *