|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Fontanela
13.3.2009 21:52:09   
bebano
Drage mame, zanima me kada se vasoj djecici zatvorila fontanela. Mom sincicu ce za malo vise od 2 mjeseca aBd godina dana, a cini mi se da mu je fontanela jos prilicno otvorena. Mada, na svakom pregledu kod pedijatrice ona je govorila da je ok i da se to fino zatvara, kako treba. Inace redovno mu dajem D3 kapi, u ovom zimskom periodu pije 5 kapi. Koliko znam fontanela se zatvara do godine dana jeli tako?

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Fontanela
13.3.2009 21:53:39   
mamsi
Da upravu si i ne sikiraj se,koliko se sjećam mom Kenanu se zatvorila kad je imao oko godinu i pol.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Fontanela
13.3.2009 22:00:48   
adannn
Moja Nejra ima više od godine i još nije fontanela zarasla...Ja sam čitala o tome i ne brini se ništa,kod nekih beba zadnja fontanela zarasta između devetog i osamnaestog mjeseca a kod 96 odsto beba čak i do dvije godine.Tako da se ne opterećuješ,zatvorit će se one....

< Poruku je uredio adannn -- 13.3.2009 22:02:28 >


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Fontanela
13.3.2009 22:00:59   
bebano
Hvala mamsi user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Fontanela
13.3.2009 22:03:18   
bebano
IZVORNA PORUKA: adannn

Moja Nejra ima više od godine i još nije fonatnela zarasla...Ja sam čitala o tome i ne brini se ništa,kod nekih beba zadnja fontanela zarasta između devetog i osamnaestog mjeseca a kod 96 odsto beba čak i do dvije godine.Tako da se ne opterećuješ,zatvorit će se one....


Super, hvala i tebi puno user posted image . Mogu vam reci da mi bas nije bilo svejedno kada sam vidjela da je jos prilicno otvorena. Sada mi je puno lakse.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Fontanela
13.3.2009 22:04:38   
adannn
Ma ne smiješ se ništa sikirati za te okice,baš je medenuser posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Fontanela
13.3.2009 22:44:03   
bebano
Hvala puno adannn user posted image . I tvoja curica je medic mali nasmijani, šteta što je mutna slika.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Fontanela
13.3.2009 22:48:01   
adannn
Hvala i tebiuser posted image S mobitela je ali sad ću ja postaviti drugu,otkad se premišljam a evo ti me nagovori
user posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Fontanela
13.3.2009 23:27:20   
Nadi
Kod Iman se zatvorila sa godinu i pol!
Bez brige i bolje da ne ide prebrzo!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Fontanela
30.4.2010 0:27:43   
Hanady RR
prenos postova sa teme ''izražena fontanela''

IZVORNA PORUKA: akica b

Pozdrav drage mamice...evo imam jedno maleno pitanjce za vas...
Mojoj bebici je izrazena fontanela na glavici,,ima nekako cudan oblik..kao baklavica i dvije ostre linijice sa strane koje dohvacaju rubove cela.Mozda nemam razlog za brigu,ali voljela bih cuti vasa iskustva sa vasim bebicama...
Pozdravljam vas...


IZVORNA PORUKA: makana

pozdrav
ne razumijem  na koji način je izražena, jer ako je upala, mislim ako se baš vidi udubljenje pedijatri kažu da je dijete žedno i da prijeti dehidracija, a opet ako je kao nateklo i izgleda kao čvoruga onda se treba hitno javiti dr
molim te pojasni malo na koji način je izražena
almedina ima 17 mjeseci i još joj nije fontanela ona velika iznad čela totalno popunjena, sjećam se da je dok je bila manja imala tako neki oblik kao položena baklavica 

IZVORNA PORUKA: akica b

hej Mekana...
ma nije ispupcena nego je cesce udubljena...procitala sam to negdje za dehidraciju ali opet ne razumijem jer stvarno bebi dajem dovoljno tecnosti(cajevi i pomalo vodice).njemu su samo 3 mj.a ne znam kako bih ti tacno yo opisala....pa isto kao kod tvoje malecke,polozena baklavica koja dise ..  samo me interesuje je li to normalno..mislim da je toliko vidljiva????

IZVORNA PORUKA: makana

naravno da je normalno,
to je samo koža, ispod nema kosti jer se ona tek treba da popuni i nalije taj dio glavice i spoji faktički sa ostatkom lubanje
moći ćeš nekad primijetiti i pulsiranje, sasvim je normalno, kao kucanje i baš se odiže koža, malo je strašno za vidjeti, ali nije nikakav povod za paniku i uzbunu
zato i savjetuju da bebici pazi se glava i inače su kosti sve mekane


IZVORNA PORUKA: nikka

Evo draga akice b da te malo utješim,moj sin je imao fontanelu upravo istog oblika i to je kaže pedijatrica OK.,a posred čela je imao oštru crtu,a objasnila je da mogu biti i dvije sa strane,to je posljedica prolaska glavice kroz grlić,a to se uglavnom normalizira poslije,on sad ima 1'mj. i više se ta crta neprimjećuje,a fontanela je srasla.

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Draga moja Akice ja kada sam prvi put vidjela da mojoj Lajli nešto kuca na vrhglave, a bilo joj je tri i po mjeseca to nikada neću zaboravti. Držim ja Lajlu u rukama i pričam sa tatom i vidim tako nešto neobično na glavi i vrisnem. A u istom momentu i noge mi se oduzeše, s druge strane tata panično pita šta je i ja mu objasnim. KAže on meni ne budali, to je normalbno, kosti glave rastu i slično, ali ja mu ne vjerujem i zovnem makanu. Naravno on mi se nasmije i kaže da je i ona isto tako reagovala, da je to sasvim normalbno i da je beba žedna da joj dam vode ili slično. Takoi uradim. Helem, tako vam je to bilo, Lajli se fantonela zatvorila sa osam mjeseci, a D3 kapi sam joj davala donedavno.

IZVORNA PORUKA: bubamara80

fontanela i ima oblik sličan baklavi :) otkucaj na google samo fontanela i vidjećeš



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Fontanela
30.4.2010 11:14:51   
veeseelaa
uh pa ja to ne bi smjela ni barkati, nemam pojma jel se mojoj malenoj fontanela zatvorila
Ono pedijatar je pregleda i kaže sve pet, uh trebam li sad oko toga se brinutiuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Fontanela
30.4.2010 11:17:05   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

uh pa ja to ne bi smjela ni barkati, nemam pojma jel se mojoj malenoj fontanela zatvorila
Ono pedijatar je pregleda i kaže sve pet, uh trebam li sad oko toga se brinutiuser posted image


do sada bi trebala da je pri kraju srastanja, kazu da treba srasti do 1,5 godinu
ako nisi do sad dirala bolje ti je nemoj, ja se svaki put najezim ali diram (dirala)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Fontanela
30.4.2010 11:20:46   
veeseelaa
uh ne smijem ja to da diram, mene strah da šta ne zeznem
Sljedeći put pitam pedijatra kakva je situacija

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Fontanela
30.4.2010 11:22:40   
maja78 RR
ne brini pedijatrica pregleda to svaki put, ako vidis da je kao pomazi po glavici ona ustvari to pipne

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Fontanela
30.4.2010 11:24:49   
Anoniman
ma ako nista ne govori onda je sve okuser posted image user posted image samo d3 kapi...do kada se uopste pije d3user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Fontanela
30.4.2010 11:24:53   
veeseelaa
ma vidim ja da dr to pregleda, ma garant je ok al me ovi postovi ponukaše da o tome dumam
aD3 kapi ja prestala davati malenoj ima 20 dana, svi govore da se do godine daju user posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 30.4.2010 11:25:31 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Fontanela
30.4.2010 11:28:47   
maja78 RR
d3 se daju punu godinu svaki dan, a nakon toga samo u mjesecima sa slovom R, dakle koje je dijete napunilo godinu od sutra prestaje davati u ovom ljetnom periodu

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Fontanela
30.4.2010 11:32:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

d3 se daju punu godinu svaki dan, a nakon toga samo u mjesecima sa slovom R, dakle koje je dijete napunilo godinu od sutra prestaje davati u ovom ljetnom periodu
aaaaaaaaaaa...pa superuser posted image

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Fontanela
30.4.2010 11:34:28   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

d3 se daju punu godinu svaki dan, a nakon toga samo u mjesecima sa slovom R, dakle koje je dijete napunilo godinu od sutra prestaje davati u ovom ljetnom periodu


ja taman onda na vakat prestala da joj dajem

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Fontanela
29.6.2010 22:33:40   
selina
ja kad sam bila u bolnici sa malom i neki dan na kontroli to jeste prekucer doktorica je rekla da mi je u male fontanela skoro pa zatvorena kao za jednu jagodicu prsta a njoj je tek 5 mjeseci usla u sesti,pitala sam je jel to uredu kao nije nista opasno ali nije i dala objasnjenje pa cu je morati sledeci put pitati jel to stvarno ok jer vidim u vas je to kao do godinu ili godinu i po.........

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Fontanela
1.5.2011 20:28:27   
peky
drage moje forumasice,
danas je bio veoma tezak dan i molim boga da se nikad vise ne ponovi...user posted image user posted image
jutros kad smo ustali suprug je primjetio na glavi nase bebe (6mj. a imala je zadnja dva dana povisenu temp) da je fontanela natekla...
kad se nisam srusila ...... i mi odma dr. oni nas onda na jezero oni sa jezera nas na infektivno i gore je prikljucili na infuziju kao da djetetu spadne temp (jer su sumnjali da je mozda od toga natekla fontanela) i tako mi pola sata dok djetetu nije pocela oticati ruka...
kretenuse fulile venu.... djete je uzasno plakalo a ja sam izasla iz oridnacije i zapamtice me zasigurno gore user posted image user posted image .... naravno morali se potpisati da smo mi prekinuli infuziju....kako ne bi prekinula hoce djete ponovo da bodu a njoj rukica ko balvan otekla i pocela modriti....uhhhhhuser posted image user posted image .... kasnije su joj htjeli uzeti mozdanu voodu iz kicme kao da vide da nije meningitis!!!!!!!!!!!!!!!!!! boze dragi mojih muka...... :((((( ...... odemo opet svojoj pedijatrici kaze ona ma kakav menigitis djete kad boluje od menigitisa ono je izgubljeno, place ukoceno... a moja djevojcica se smije i gica ko velika... laze to je njoj samo od temp. .....
evo me sad sjedimi raszmisljam sta kako.... sta cu ako se ovo ne vrati??? .... jel iko od vas imo slucno iskustvo..... sta mi vi predlazete.... ocajna sam user posted image user posted image

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Fontanela
10.5.2011 10:53:22   
elmaca
draga ne brini se..kod jace upale fontanela moze biti ispupcena...trebali bi bebici izvaditi krv i urin pa da vide sta je u pitanju..vjerovatno se do sada vec sve rijesilo..

(odgovor članu peky)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *