|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Grcevi
21.7.2015 19:22:07   
pahuljicamala
Drage mamice,
Zeljela bih podijeliti informaciju da postoje kapi koje brzo rjesavaju problem grceva kod bebica, a istovremeno su prirodne I nisu stetne za organizam. Nakon sto mi ih je par prijatelja preporucilo na osnovu linog iskustva, I ja sam ih olucila probati I zaista djeluju. zahvalna sam I prizvodacu I onima koji su mi ih preporucili. Na zalost, mogu se nabaviti samo u Holandiji I Danskoj. U nasim apotekama ih nema. Ja sam ih slucajno pronasla na PIK-u. Naziv kapi je Infacol, a meni su rekli da djeluju vec nakon 2 dana koristenja, ali nisam vjerovala dok nisam probalauser posted image
Nadam se da ce ovo iskustvo pomoci napacenim bebama I mamicama.
Sretno vam :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Grcevi
22.7.2015 19:00:22   
hexe
Hvala user posted image
istog su sastava i jacine kao i espumisan kapi, a nama espumisan nije pomogao user posted image

< Poruku je uredio hexe -- 22.7.2015 19:05:03 >


_____________________________

Nista nije tako crno kao sto je nebo plavo.

(odgovor članu pahuljicamala)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Grcevi
23.7.2015 10:27:48   
ziki
Moji dječaci su imali grčeve strašne. Čitav komšiluk i okolne zgrade su znale kad krenu. Njima ništa pomagalo nije osim nosanja i maženja. Masiranje stomačića i da se malko ugrije al po ovim vrućinama to je ne izvodljivo. Komšinica ima bebicu i njenom malenom pomažu sab simplex kapi, kaže da dijete prestaje u roku od 2 min da plače.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hexe)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Grcevi
24.9.2015 3:56:34   
Garçon
Nazalost nama sab simplex nista ne pomaze.
Upravo smo budni.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Grcevi
24.9.2015 7:31:05   
loptica7
Imaju jos biogaia kapi, waya i espumisan. Mojima je najbolje pomagala masaza trbuha u smjeru sata i to po 15-20 min.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu Garçon)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Grcevi
24.9.2015 21:49:58   
Vanne
Nama je espumisan ublazio grceve a cula sam i za waya kapi da su dobre...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Grcevi
25.9.2015 4:16:31   
Garçon
Uvjek sam za neku drugu alternativu, mislim nesto prirodno ,al kad se mora ,mora se...nevolim ove kapi nikako,al et.
Juce smo obadvoje bili ma haos.On mrvica mamina umoran isrpljen zeljan sna a i ja isto tako,nosam se po stanu samo cekam gdje cu pastiuser posted image al sve u svemu noc je bila mirna user posted image

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Grcevi
25.9.2015 7:48:58   
loptica7
Proci ce to, samo treba strpljenja. Vecina mama se bori s grcevima. Kako sam vec napisala moje je smirivala masaza.
Pridruzi nam se i na chat temi bebe do 1. rođendana.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu Garçon)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Grcevi
25.9.2015 7:58:55   
LieToMe RR
da se pridruzim temi grceva
prvo dijete nismo ni osjetili godinu i po dok joj cetvorke nisu poceli raste. drugo horor... dosta je krupnija rodjena pa nam je patronazna rekla vec drugi dan da bi mogli imati problema sa grcevima. i lijepo mi ona naslutila user posted image
cini mi se 5-6 dan eto nama grceva. strahota. nema sta nismo probali, masirali, prijatelji nam dali pojas sa onim kospicama od tresnje cini mi se, pa ugrijemo u mrikovalnoj, stavi, nosaj... kupili sve moguce kapi: prvo espumisan, nista nije pomogao...
onda biogaia i sabsimplex. od njih joj bude dosta bolje ali joj poremetilo stolicu (prije kakila 3-4 puta dnevno sad jednom u 2-3 dana) sad kad hoce da prducka grci se, vristi, doslovno pomodri od vristanja...ma uzas zivi...
nosaj, pjevaj, ljuljaj, cak mm kupi i onu skupu ljulju na struju sa svim mogucim hepekovima...
sve je to super nekih 10-15 min max, onda opet dernek.
prekjuce joj ukinem kapi (ostavim samo biogaju) reko da vidim kako joj je bez njih, hoce li stolica biti ok. juce nije kakila nikako, ali dok je prduckala grcila se.
super ona meni spava po noci da kucnem u drvo (sinoc je sastavila od 10 i nesto sitno do jutros do 6:20 - beba od tacno mjesec dana) ali po danu je haoticno.
vise nisam pametna. izgleda da ce morati proci samo. sva je na muza i na njega je pokupila grceve user posted image ne bi meni moja sveki lagala kad kaze tako se i on grcio. ova prva sva na mene, nema grceva nema problema user posted image
sto bi se reklo hefta sa lijekovima, hefta bez lijekova...valja nam izdrzati kako god.

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Grcevi
27.9.2015 20:32:09   
škorpija
Ne znam da li se još uvijek kod nas može kupiti sirup Nurse Harveys, mi smo probali sve iz apoteke (doduše prije 6,5 godina nije bilo biogaja i waya kapi), ali samo nam je taj sirup pomagao , doduše njega mogu koristiti samo bebice starije od mjesec dana

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Grcevi
29.9.2015 11:22:01   
ziki

IZVORNA PORUKA: LieToMe

da se pridruzim temi grceva
prvo dijete nismo ni osjetili godinu i po dok joj cetvorke nisu poceli raste. drugo horor... dosta je krupnija rodjena pa nam je patronazna rekla vec drugi dan da bi mogli imati problema sa grcevima. i lijepo mi ona naslutila user posted image
cini mi se 5-6 dan eto nama grceva. strahota. nema sta nismo probali, masirali, prijatelji nam dali pojas sa onim kospicama od tresnje cini mi se, pa ugrijemo u mrikovalnoj, stavi, nosaj... kupili sve moguce kapi: prvo espumisan, nista nije pomogao...
onda biogaia i sabsimplex. od njih joj bude dosta bolje ali joj poremetilo stolicu (prije kakila 3-4 puta dnevno sad jednom u 2-3 dana) sad kad hoce da prducka grci se, vristi, doslovno pomodri od vristanja...ma uzas zivi...
nosaj, pjevaj, ljuljaj, cak mm kupi i onu skupu ljulju na struju sa svim mogucim hepekovima...
sve je to super nekih 10-15 min max, onda opet dernek.
prekjuce joj ukinem kapi (ostavim samo biogaju) reko da vidim kako joj je bez njih, hoce li stolica biti ok. juce nije kakila nikako, ali dok je prduckala grcila se.
super ona meni spava po noci da kucnem u drvo (sinoc je sastavila od 10 i nesto sitno do jutros do 6:20 - beba od tacno mjesec dana) ali po danu je haoticno.
vise nisam pametna. izgleda da ce morati proci samo. sva je na muza i na njega je pokupila grceve user posted image ne bi meni moja sveki lagala kad kaze tako se i on grcio. ova prva sva na mene, nema grceva nema problema user posted image
sto bi se reklo hefta sa lijekovima, hefta bez lijekova...valja nam izdrzati kako god.

vratila si me u prošlost kad su moji imali grčeve.
Nosanje, ljuljanje, maženje. Uzmi je u naručje, malo utopli i uz sebe.
Naduvaj pilates lopu, ako smiješ od starije pa na njoj malo skakući

Tješi se da sa 3 mj prođu

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *