|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   HITNO- facijalni živac oštećen kod novorođenčeta
17.9.2011 19:46:08   
vila_7
Prvo molim moderatore da ostave temu 2-3 dana - ima slicna ali vise za kasniju dob,pa zakljucajte je samo dok dobijem odgovore jer mi je hitno! Hvala

Prijateljica se jucer porodila i bebi je valjda prilikom teskog poroda ostetio se zivac u tom smislu da su joj usta malo na krivo..Pedijatar joj je odmah poslije poroda rekao da moze nestati u toku 10 dana,a kad ga je pitala sta ako ne nestane-on je rekao da se javi u dom zdravlja svom pedijatru. Ja nisam vidjela bebu,ali kaze da se ne primjeti toliko ali kad place da se primjeti!
Zanimaju me iskustva ,pogotovo ako neko bas tako ima da je beba pri porodu to "zaradila",znaci da li ce nestati,da li je opasno,da li ce se pogorsati,....sve sta znate!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: HITNO- facijalni živac oštećen kod novoro...
17.9.2011 20:20:37   
Nunichi
Nemam iskustvo, ali po mojoj logici to se moze ispraviti fizikalnim tretmanom.
Vjerovatno kad beba bude malo veca...ili odmah. user posted image
Nadam se da ce sve biti ok, a mogu se u ponedjeljak raspitati na poslu pa ti javiti.


(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: HITNO- facijalni živac oštećen kod novoro...
17.9.2011 20:38:25   
vila_7
Hvala....ali evo hB vec sam nasla na internetu - ukoliko se jako malo vidi - ne treba dirati kod traume pri porođaj,samo ce proci. A kod nje duse se vidi samo kad place.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: HITNO- facijalni živac oštećen kod novoro...
17.9.2011 23:48:15   
veeseelaa
ne znam ništa o ovome, jako mi je žao bebare, nadam se da će sve biti ok
al zanima me šta se desilo i kako je došlo do ovoga? šta znači težak porod? i meni se bebica prilikom poroda zadržala u porodjajnom kanalu i zbog toga imala je hematon na glavi haman 2 mjeseca ali ovo prvi put čujem


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: HITNO- facijalni živac oštećen kod novoro...
18.9.2011 10:52:52   
Lulu_08
Samo da se na brzinu javim, ja sam rodjena u prvoj sedmici 8og mjeseca, zbog naglog poroda ista situacija, ostetio se facijalni zivac, i imala sam blago vidljivo iskrivljenje zivca usne, te se prilikom smijeha moglo pomalo primjetiti, pogotovo dok sam bila beba. Kasnije prilikom rasta uz vjezbice je iskrivljenje nestalo!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: HITNO- facijalni živac oštećen kod novoro...
18.9.2011 20:47:06   
vila_7
hvalaaaaa user posted image . Ma ona najvjerovatnije nista nece morati....danas bila-bebici se nista ne primjeti,samo kad place,al eto dok sam ja bila nije plakala pa nisam ni vidjela! Glavno mi je bilo da mamu smirim i kazem da nije nista! user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: HITNO- facijalni živac oštećen kod novoro...
19.9.2011 21:54:50   
peky

IZVORNA PORUKA: helena_7

Prvo molim moderatore da ostave temu 2-3 dana - ima slicna ali vise za kasniju dob,pa zakljucajte je samo dok dobijem odgovore jer mi je hitno! Hvala

Prijateljica se jucer porodila i bebi je valjda prilikom teskog poroda ostetio se zivac u tom smislu da su joj usta malo na krivo..Pedijatar joj je odmah poslije poroda rekao da moze nestati u toku 10 dana,a kad ga je pitala sta ako ne nestane-on je rekao da se javi u dom zdravlja svom pedijatru. Ja nisam vidjela bebu,ali kaze da se ne primjeti toliko ali kad place da se primjeti!
Zanimaju me iskustva ,pogotovo ako neko bas tako ima da je beba pri porodu to "zaradila",znaci da li ce nestati,da li je opasno,da li ce se pogorsati,....sve sta znate!



Draga Helena neka se tvoja prijateljica nista ne brine, meni se desila ista stvar kad sam u oktobru rodila svoju curicu.
I meni je takodjer pedijatar reko da ce nestati nakon 10-tak dana,da se nista ne brinem.
Bebi su usta isla blago u krivo(ja sam to mogla primjetiti samo kad je plakala, nista strasno).
Medjutim nakon mjesec dana stanje nije bilo bolje..pocela sam se brinuti, isla po doktorima, govorili mi da bebu vodim na fizikalnu na neke masaze, trazila fizioterapeute po sarajevu , raspitivala se (izgubila jedno 5kg za to mjesec dana) i na kraju mi rece jedna jako profesionalna doktorica "ne muci ni sebe ni dijete. takve stvari ne nestaju preko noci, trebas imati strpljenja.malo joj masiraj obraz svaki dan. daji joj cucu i bice sve aBd dobro" tako da sam ucinila kao sto mi je rekla i eto sad ce joj 11mjeseci aBd i nista se ne vidi. oko 6-tog mjeseca je nestalo (trebali su mi reci nakon poroda da tako dugo traje oporavak nerva a ne 10 dana !!!!!!!! svasta- a sta drugo ocekivati od danasnjih doktora)..
odo ja od teme, eto toliko.... nek uziva sa svojim piletom i bez brige nestace to...user posted image




_____________________________

26.10.2010. se rodila moja najveca sreca...... volimo te do neba

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: HITNO- facijalni živac oštećen kod novoro...
19.9.2011 22:03:38   
rose
sad kad malo bolje razmislim u par navrata mi se ucinilo da S ima kriva usta (kad zijeva)...to kad je bila manja a primjetila sam to jer sam ja imala u ratu facijalis i usta kriva i dan danas user posted image elem ja to kod nje ne primjecujem vise 

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu peky)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *