|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strah kod beba
7.11.2008 0:49:12   
mace malo
ja sam svoju bebu prepala  danas pravo, kada sam kuhala ispala mi je tepsija, aona je bila tu samnom,moja mama je nosala. koliko se prepala zakocehnula se, je li to strasno i kako bi to moglo da utice na nju u buduce, a ima samo 2 mjeseca.poslije je zaspala i spavala 3 sata, sto nije nikada.user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 21.4.2010 22:37:17 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: strah kod beba
7.11.2008 8:09:12   
bebacha
joj bas mi je zao sto se prepala.ali mislim da to nece ostaviti posljedice jer je ona mala i slabo pamti.a to sto je plakala to je normalno jer se tako male bebice svega boje.znam da je moja Ajla plakala kad neko malo kihne a kamoli sta drugo

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mace malo)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: strah kod beba
7.11.2008 14:14:50   
mamyca
Mislim da se ne trebas brinuti,slicna situacija se i meni dogodila,komsije kupovali novi namjestaj a stari samo bacili s balkonauser posted image ,kad je to palo kao da je bomba eksplodirala.On se prepao,kao i ja,jer nisam imala pojma sta se desilo,i jedva sam ga smirila,al je sve bilo ok,to je samo trenutna reakcija bila srecom.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: strah kod beba
9.11.2008 22:39:08   
mace malo
hvala puno, bas sam se bila prepala. sada je sve ok. ponekad malo zeza,nece da spava, voli da se mazi.user posted image moram da je drzim za ruku dok zaspeuser posted image user posted image

(odgovor članu mace malo)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: strah kod beba
10.11.2008 17:09:46   
Dinka 79
Kod mene je takva situacija,da čim nešto malo jače lupne,ona se trzne kao da se prepala,neznam jel to normalno,tek smo izašli iz četeresnice udobričas.
Jedna prijateljica mi je rekla da to moze biti zbog nedostatka D vitamina i da trebam pojačati AD kapi.
Jel neko bio u sličnoj situaciji?

(odgovor članu mace malo)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: strah kod beba
10.11.2008 17:47:12   
MELLI
pozdrav svima,evo da se i ja uključim u ovaj razgovor; to što si bebu uplašila neće ti, na žalost,biti zadnji put.Bebice su u stomaku bile u jednom tihom,sigurnom,okruženju.Vanjski svijet,prepun buke svojevrstan je stres za njih,a zamisli koliki šok je buka koju počini pad metalne tepsije na pod.Srećom to ne ostavlja nikakve posljedice na njih,treba im dati vremena da se prilagode.To što je plakala i dobro odspavala samo je njena najnormalnija reakcija.Ovakve situacije dešavaće se često,a ti kao mamica moraš biti tu da obrišeš male okice zagrliš mrvicu i svi strahovi svijeta bit će zaboravljeni. Što se D3 vitamina tiče ni slučajno bez ljekarskog odobrenja(moje mišljenje).sretnouser posted image

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: strah kod beba
10.11.2008 17:53:19   
Visnja RR
MM je prije sat vremena bas prepao Asju (a i mene) user posted image ...
Nas dvoje je stalno zezamo da cemo joj kupiti sarene balone ako nesto pojede ili ako bude svo vrijeme setnje u kolicima ili ako bude dobrica i bla bla... naravno beba od 7 m ne konta sta mi laprdamo user posted image  ...
E danas muz kupio kesu sarenih balona ( da ne laze vise rodjeno djete) i kad je napuhao jedan, on je poukao da smo obje skocile user posted image ... naravno smizla je odmah u plac a nas dvoje umrli od smjeha... bas smo grozni...user posted image
Nista se draga ne brini milion puta ce se beba prepasti i to nije nista strasno...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: strah kod beba
11.11.2008 21:36:31   
Inayat
Ma nije to nista. Moja malena dok spava se trzne ako neko kaslje ili kise u drugoj sobi bas kao da se prepala. Otvori oci pa nastavi spavati, a nekad i zaplace. Jako je osjetljiva na zvukove.

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: strah kod beba
11.11.2008 21:53:44   
mivica
Ovaj moj "heroj" se svega plaši. Plaši se novih faca, kada nekog po prvi put vidi prvo se rasplace user posted image A da ne spominjem te nagle zvukove, lupanje, kihanje, pustanje vode u vc šolji, itd,... Eto danas ja s njim u šetnju, prolazimo kraj džamije, hodža okujiše, a moj strašljo počeo plakat user posted image user posted image user posted image Ja s njim skoro svaki dan šetam, auta furaju kraj nas, lupa na sve strane, ali on nikako da se navikne na te zvukove. Hajde, valjda će se promijeniti aBd uskoro, iskreno se nadam user posted image !!!


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: strah kod beba
11.11.2008 22:35:41   
akica b
A joj bas mi je zao malenih mrvica kad se prepadnu pa plake po sat ,ali sreca sve je to prolazna faza.
 
Mi se moramo pohvaliti da se ne bojimo apsulutno nicega,naprotiv njemu je sve smijesno.Buka,jako lupanje,vristanje,busenje,usisivac,fen..cak ga ni mraka nije strah niti novih,nepoznatih ljudi...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: strah kod beba
11.11.2008 22:41:56   
Romali
Moj lavić se ne plaši nepoznatih ljudi, voli muziku i graju. To je od svoje mame naslijedio, poznata sam kao bučna.
Ali se boji zvuka usisivačauser posted image . Kad smo samo kući, nema šanse da usišem, odmah počne plakati makar bio u drugoj sobi.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: strah kod beba
11.11.2008 22:47:36   
treselle
moj mis pravo voli zvuk usisivaca, boji se jedino iznenadnih jakih zvukova.
Voli buku i zvuk raznih masina user posted image  user posted image

_____________________________

Mein Sonnenschein

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: strah kod beba
11.11.2008 23:17:14   
ziki
Tarik je odjednom poceo da se plasi usisivaca i miksera, prije neki dan rucak osto na pola jer dijete vristi ako mikser upalim, kad je muz doso izveo ga napolje dok sam ja zavrsila. U nedelju ga je muz polako uveo u sobu da vidi usisivac dok radi, nije plako ali mu se na licu video strah, i tu je od nedavno praksa  jedno ga vodi napolje a drugo usisava.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu treselle)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: strah kod beba
12.11.2008 10:51:52   
bebacha
ista stvasr i kod nas.dok je bila mala bez problema sam usisavala a sad nema sanse ako ona nije vani ili u drugoj sobi s nekim

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: strah kod beba
12.11.2008 11:06:29   
Amrino
Ma to su sve sasvim normalne faze kroz koje djeca prolaze. Bitno je samo da ih smirite pruzite im ljubav u tom momentu i NI SLUCAJNO probate na silu nesto promijeniti. Npr. ako se nekoga boji a vi ga hladno date toj osobi da ga nosa kao da se "navikne". Tek tada ce se prepasti.
Moj Hamza je isto tako znao zaplakati kada se upali usisivac a sada skace po njemu dok usisavam- lopuzica mala.user posted image  

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: strah kod beba
12.11.2008 11:26:03   
Anoniman
ja sam se svojoj sinoć nadnijela nad krevet bez najave, a bio mrak u sobi, kad je ona ciknula i počela rukicama mlatarati, ko mače malo! Nisam mogla da vjerujem da se tako malo dijete može tako prepasti! Srdašce joj je kucalo ko kod zeke!user posted image

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: strah kod beba
12.11.2008 17:20:51   
Inayat
Kad spomenuste usisivac, mala od mog djevera se bojala usisivaca negdje do 3 god. Znam ako ne bi slusala ili htjela spavati oni joj samo donesu usisivac u sobu i mala zaspi za minut user posted image Nisu ga palili ali se ona ipak bojala. Kad ne bi jela, na spomen usisivaca bi pojela citav tanjir user posted image

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: strah kod beba
15.11.2008 23:09:35   
mace malo
sto se tice fena i usisivaca, moja malecka to pravo voli. kada place bez veze, kad joj nije nista samo place onako, ja ukljucim usisivac i ona bude mirna nekih 10 minuta, a poslije joj ni to nije zanimljivo vise. onda mi trazimo neko drugo rjesenje.

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: strah kod beba
24.3.2009 15:14:34   
Anoniman
Ja sam u novinama pročitala da usisivač i fen smiruje bebu dok plače, probala sam i funkcioniše ali to se beba umiri iz straha, jer sam vidjela kako ubrzano srce kuca- ne radim to više.
Takođe moja user posted image plače kad neko vrisne,kihne itd. Romali reče da je nasljedno može bit i ja sam plačip....
Mnogi mi kažu kako je umažen i naviknut na tišinu. Al nije bilo tako ispočetka je uvijek bilo bučno-gosti,smjeh,tv itd. i spavao bi normalno kao da nikog nema, sad nema šanse da zaspi uz muziku, pojačan tv ili nedo  Bog da ko kihne. Šta da radim?

(odgovor članu mace malo)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: strah kod beba
11.4.2009 20:35:14   
Okarica
Iris se boji štapnog miksera i to užasno. Ne smeta joj obični mikser niti usisivač, ali se štapnog boji nenormalno. Ne smijem pred njom da miksam. Jednom smo bile same u kuhinji i ja sam uključila mikser u  namjeri da brzo izmiksam da se ne prepadne. Ona je tako prestravljeno vrisnula da su se meni noge odsjekle. Od tada ga vrlo rijetko koristim.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: strah kod beba
11.4.2009 20:41:23   
žana o8
I moja se boji štapnog miksera.I to samo njega.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: strah kod beba
11.4.2009 20:44:11   
Okarica
Nije ni čudo što se boje, stvarno je gadan zvuk! Pusa za ljepoticu!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: strah kod beba
11.4.2009 20:52:05   
ziki
icno plasi usisivaca. Prije 15 dana smo sredjivali terasu a on bio u dnevnoj, gledali ga mi on cacko usisivac i upalio. Tog straha majko moja, poceo je da bjezi lupio se glavicom o kauc, uzas. Sad me muz zeza ako hocu damu zabranim da ulazi u kuhinji, zbog plocica, da tu parkiram usisivac i nece mset da pridje

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: strah kod beba
11.4.2009 20:56:04   
Okarica
Lutka malena, presladak je! Iznenadilo ga je kad se usisivač uključio.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: strah kod beba
11.4.2009 21:04:46   
žana o8
Eh, duša slatka, neće više garant.user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *