|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Guljenje kožice na rukicama
9.5.2008 12:57:52   
bubamara80
juce sam bila kod rodice koja je rodila prvog maja prelijepog dečkićauser posted image
primjetila sam da mu se samo na rukicama guli kožica??
Jeli to normalno?? Zna li mi neko objasniti šta se dešava? 

< Poruku je uredio Hanady RR -- 5.5.2010 23:22:24 >


_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: guljenje kožice na rukicama
9.5.2008 13:31:52   
Antigona
Ne diži paniku!!!
Normalno je. Ne bi sad da pametujem i objašnjavam jer ne znam stručno
ali znam da je često i vidjela sam to kod mnogih beba i nije bilo nikakvih problema.

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: guljenje kožice na rukicama
9.5.2008 14:44:48   
ElmaB
Draga moja!
 
Ja sam 31.03. rodila blizance i jos uvijek im se kozica pomalo guli. To je sasvim normalno, beba se jos uvijek cisti i koza se mijenja. Zato, se ne sekiraj, sve je to u redu!
 
Pozdrav!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: guljenje kožice na rukicama
9.5.2008 17:46:17   
Ivona
Ja sam to vidjala kod bebica koje su bile lijene da se rode na vrijeme user posted image .
Znaci,maternica pred kraj trudnoce "ostari" i vise nije toliko funkcionalna...,tako da se kod beba rodjenih par dana poslije predvidjenog termina,koza malo smezura,pa dodje do guljenja.
Nista strasno...

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: guljenje kožice na rukicama
9.5.2008 17:52:36   
laracroft
To se zove staracka koza i desava se sa bebicama koje se rode do dvije nedjelje kasnije od termina i nije nista strasno,a nastaje iz ovog razloga koji je Ivona pomenula.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: guljenje kožice na rukicama
9.5.2008 18:18:13   
mamina cura
Mojoj malenoj se isto gulilo a rodjena je prije termina nekoliko dana... Nije nista bilo posebno, mi smo mazali bademovom kremom i sve je otpalo a nova koza je bila ispod. Moja se mala poslije, mislim kad je imala oko mjesec pocela tako grozno izasipati, kao velike bubuljice ali suhe. To smo predeverali i sad je dobro. Objasnila mi je doktor dermatolog da je pokupila od mene hormona dok je bila u pupi i sad se cisti. Ali taj proces ciscenja je bio jako dug.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: guljenje kožice na rukicama
9.5.2008 22:29:19   
Kesten
Svako pravilo ima iznimku pa i ovo, moja curica rođena je sa sedam i pol mjeseci i kožica joj se gulila, u bolnici su nam rekli da kupimo "jekoderm mast" i da mažemo jer to najbolje obnavlja kožu....

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: guljenje kožice na rukicama
20.5.2008 16:14:53   
eni_24
To se zove staracka koza i desava se sa bebicama koje se rode do dvije nedjelje kasnije od termina i nije nista strasno,a nastaje iz ovog razloga koji je Ivona pomenula.

_____________________________

Adian 01.02.2007

Nema to veze sa terminom , moj maleni se rodio dva dana pre termina pa je imao to gulenje koze , to je ba normalno , bebica je 40 nedjelja u plodovoj vodici.... PAVLOVICA MAST POMAZE ILI BADEMOVA KREMAuser posted image

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: guljenje kožice na rukicama
8.8.2008 14:10:55   
Anoniman
evo moje mace rodjeno je 7 dana prije termina... i danas joj je 9 dan i jos uvijek se guli, ne samo po rukicama nego i po vratu malo i po stomacicu... mene bas nervira to... mazem bademovom kremom...
mozda je to sto je nismo kupali jer joj je tek danas otpao pupak... do danas sam je brisala vlaznim maramicama, doduse, pa vidjecemo...
nadam se da ce brzo proci


(odgovor članu eni_24)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: guljenje kožice na rukicama
10.8.2008 1:02:31   
proud mom
guljenje kožice je normalno... moj maleni je rođen 7 dana poslije termina i on se gulio... svud po tijelu, a najizražnije su bile rukice, nogice i vrat... mislim da je to sasvim normalna pojava kada uzmemo u obzir da je beba 9 mjeseci bila u "vodi"... međutim, potrebno je skinuti tu kožicu koja se guli... kako??? ja sam, recimo, koristila nekada kremu a nekada bebi ulje... naspem si na ruke, razmažem i onda dobro to utrljavam "u bebu" i vidjećete kako kožica otpada... poslije ga jednostavno ili okupam ili izbrišem suhom pamučnom pelenom da sve to fino skinem... patronažna koja me posjećivala poslije poroda mi je to pokazala i rekla mi je da to bebe kao "svrbi" i da je stvarno super ako ih pomognemo i riješimo ih tog problema, koji je stvarno problem za njih, jer ako je istina da ih to svrbi a one se jadne ne znaju počešati....

eto drage moje... dadoh i ja svoj prilog na ovu temu...


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: guljenje kožice na rukicama
10.8.2008 1:25:06   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: proud mom

guljenje kožice je normalno... moj maleni je rođen 7 dana poslije termina i on se gulio... svud po tijelu, a najizražnije su bile rukice, nogice i vrat... mislim da je to sasvim normalna pojava kada uzmemo u obzir da je beba 9 mjeseci bila u "vodi"... međutim, potrebno je skinuti tu kožicu koja se guli... kako??? ja sam, recimo, koristila nekada kremu a nekada bebi ulje... naspem si na ruke, razmažem i onda dobro to utrljavam "u bebu" i vidjećete kako kožica otpada... poslije ga jednostavno ili okupam ili izbrišem suhom pamučnom pelenom da sve to fino skinem... patronažna koja me posjećivala poslije poroda mi je to pokazala i rekla mi je da to bebe kao "svrbi" i da je stvarno super ako ih pomognemo i riješimo ih tog problema, koji je stvarno problem za njih, jer ako je istina da ih to svrbi a one se jadne ne znaju počešati....

eto drage moje... dadoh i ja svoj prilog na ovu temu...



moja je princeza isto kasnila, i gulila joj se kozica, izmedu ostalog i po rukicama.
mazala kupala sam je u vodi, s mlijekom i maslinovim uljem a mazala s bademovim uljem.

a od kada ih trpa u usta isto se gule.user posted image


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: guljenje kožice na rukicama
10.8.2008 7:07:04   
kana
moj bebac je to imaouser posted image ,i to oko mjesta gdje mu stave narukvice iz porodilista.
Nema vise,mazala sam niveinim uljem na bazi zobi i badema i bademovom kremom.Preletio je 5 dana(bio lijen)user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: guljenje kožice na rukicama
17.9.2011 20:36:57   
Bambi09
Evo i mene sa pitanjem...
Moj Nane ima 21 mjesec, a od jutros mu se guli koza na prsticima na nogama a od poslijepodne i na rukama... Ne znam od cega bi to moglo biti user posted image Koliko sam mogla skontati iz vasih prethodnih postova, to se desava bebama koje su kasnile, tj. rodjene poslije termina, pa me sad to malo baci u razmisljanje, jer moj Nane je rodjen 5 dana poslije termina, pa da li bi to u stvari moglo biti razlog user posted image


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *