|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hrana nakon dojenja
29.2.2008 23:24:05   
bela
Pozdrav,molim vas da mi kazete koja je hrana najbolja nakon prestanka dojenja.Sta ste vi uzimale za vase djete. Djetetu je mjesec dana.

< Poruku je uredio bela -- 29.2.2008 23:31:45 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Hrana nakon dojenja
29.2.2008 23:49:40   
mukica
Haj moj ti je savjet da ukljucis APTAMIL on jest malo skuplji (900 gr. 27,00 km) ali je stvarno super. Ja sam ga svom djetetu dala sedmi dan od rodenja jer nije htio dojiti. Ja sam ga sad preporucila i svojoj sestri ona bila kupila hip ali hip je naj slicniji majcinom mlijeku isto ko i humana ali su tesko probavljivi pa beba ima grceve. Stoga HIP ni pod razno

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 5:28:26   
ebru
Znaci i ja bi trebala da promjenim formulu!!!user posted image user posted image user posted image
Mi koristimo Hipp1  ali bebaca ima grcice,mada malo manje nego na pocetku...user posted image


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 9:50:42   
Lel@
Moj bebać od rođenja koristi BEBIMIL,mada sam ga dojila dva mjeseca ali mu nije bilo dovoljno tako da sam ga prehranjivala sa BEBIMILOM...
Jako sam zadovoljna,nije imao ni grčiće..
Takođe sam pokušala da mu dam APTAMIL,jer sam se bojala da ga BEBIMIL  ne može zasititi,ali APTAMIL nije htio nikako i ono sto pojede odmah povrati..
Ali ipak,nije svako dijete isto,nekom odgovara ovo,a nekom ono...
Najbolje ti je da se posavjetuješ sa pedijatrom...
Sve najboljeuser posted image


_____________________________

Nejla 06.01.2006 - 07.01.2006 :(
Sadin 08.11.2007 :)
Dzana 19.01.2012 :)

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 9:57:25   
akica b
POZDRAV BELA...
JA IMAM BEBICU KOJOJ JE NEPUNA 2 MJ I ISTO TAKO SAM IMALA PROBLEMA SA DOJENJEM I MORALA SAM UKLJUCITI NADOHRANU...U POCETKU(NEKIH 10 DANA) SMO KORISTILI APTIMIL..MEDJUTIM,MOJOJ BEBI ON NESTO NIJE ODGOVARAO.DOSTA BI POVRATIO I BLJUCAO PA NAS JE PEDIJATRICA POSAVJETOVALA DA UZMEMO NESTO NOVO NA TRZISTU PROTIV KOLIKA(GRCEVA),,JER KAO BILA JE PREDPOSTAVKA DA CE IMATI GRCEVE JER TO IMA SVAKA BEBA(I KAO BOLJE SPRIJECITI NEGO LIJECITI)...UGLAVNOM,TA HRANA SE ZOVE NOVALAK I MI SMO PRESRETNI I PREZADOVOLJNI...ON JE MALO SKUPLJI,400 GR 16 KM....NASA BEBA NI JEDNOM NIJE IMALA GRCEVE(EH JE LI DO HRANE ILI...)....PRIHVATIO JE DOBRO,NE POVRACA NIKAKO...
POZDRAV I SRETNO

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 10:34:15   
akica b
HEJ EBRU
AKO JE DOBRO PRIHVATILA HRANU NEMAS JE POTREBE MJENJATI...GRCICI SVAKAKO TRAJU DO 3-EG MJ....KO zNA KAKKO BI PRIHVATILA DRUGU HRANU....
ILI PROBAJ.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 13:16:06   
seki
prvo dijete sam prestala dojiti sa 6mjeseci i onda sam koristila NAN1 i NAN2.To mi je predlozila pedijatrica.
Mada s obzirom da je tako mala beba i da su grcevi jos uvijek aktuelni ja bih ti isto tako preporucila NOVOLAK,moze se kupiti u Apotekama Sarajevo.Moja prijateljica koristila od 1.dana i dobro se pokazao.Jeste malo skuplji.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 19:17:26   
amdi
Ja sam 15.dan morala prestati dojiti jer sam dobila terapiju pencilina, i pedijatrica mi je preporucila Aptamil jer je najzdraviji. Medjutim isto tako neke bebe ga ne prihvacaju jer ne smeka kao majcino mlijeko. Mi smo zatim presli na hipp pre i moja Nejlica ga je sasvim lijepo prihvatila. Zavisi od bebe do bebe, ne mozes tjerati bebu da pije na silu ako nece, radije promijeniti

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 19:18:39   
amdi
A i ja sam cula za ovu Novalak protiv kolika i kazu da je odlicna

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 19:51:23   
akica b
JESTE STVARNO,NEMA FULE...MOJA BEBICA NIJE IMALA GRCICE UOPSTE....user posted image

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 19:54:23   
ebru
IZVORNA PORUKA: akica b

HEJ EBRU
AKO JE DOBRO PRIHVATILA HRANU NEMAS JE POTREBE MJENJATI...GRCICI SVAKAKO TRAJU DO 3-EG MJ....KO zNA KAKKO BI PRIHVATILA DRUGU HRANU....
ILI PROBAJ.....user posted image user posted image user posted image


Ma nisam mjenjala,a garant bi trebala,ako grcici nastave i posle 3.mjeseca zamjenicu 100%---mozda roze hipp1 jer cula sam da je laksi zaa probavu za bebache


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 19:56:55   
akica b
PROBAJ NESTO...OVAJ NOVALAK JE ZA 10!!!user posted image

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 21:02:38   
mukica
neznam ebru vidi, ima tu malo i do bebe.Moj sin je iste sekunde prihvatio APTAMIL jer je jadan bio gladan i koristili smo ga godinu dana bilo je sve ok.
A ovaj mali sestrin 5-6 dana mu je davala hipp i  vriska i grcevi nisu se nista smanjili i evo ima 2-3 dana kako mu je ukljucila APTAMIL i stvarno odamah druga prica......

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 21:07:43   
akica b
I JA SAM CULA DA JE APTIMIL PRVI ZA ZAMJENU MAJCINOG MLIJEKA I SUPER JE KOJA GA BEBICA PODNOSI...MOJ BEBAC JE POVRACAO...TO JE OD DJETETA DO DJETETA....

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 21:13:11   
mukica
ma nek su oni dobro i nek se jadni ne pate , odmah je covjeku lakseuser posted image

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 21:17:55   
akica b
ma nek su oni dobro i nek se jadni ne pate , odmah je covjeku lakseuser posted image


SLAZEM SE   user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 22:53:17   
lejlašh
Moja mala ,hvala Bogu, doji, jednom sam joj pokušala dati Humanu i sve je ispovraćala i nije bila dobro nikako. Povraćanju je prethodio jak kašalj, onako alergijski, pa me je sve strah da ne bude prihvatala nikakvu hranu. Ja sam  imala celijakiju, pa iako znam da nije nasljedna bolest ipak me je nešto strah. Sad mi se nešto ne da isprobavati novu hranu, bojim se opet reakcije. Nadam se da će biti mlijeka pa neću biti primorana na to.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Hrana nakon dojenja
1.3.2008 23:05:01   
Emy80
Pozdrav svimauser posted image
Ja sam svog bebaća dojila nažalost samo dva mjeseca, pa mi je od stresa nestalo mlijeka. Nakon toga sam prešla prvo na Pre Hipp koji je malo blaži tj. rjeđi od Hipp1, a onda sam ubrzo prešla na Hipp 1 i moram priznati da je odmah prihvatio Hipp. Malo je bljuckao, ali to je bilo iz razloga što je halapljiv i brzo jede, a nije nikada mao grčeve, baš mu je Hipp godio od samog početka.Zato ga ja svakome preporučujem.
PS. Mislim da su sva adaptirana mlijeka na isti kalup samo je stvar kojoj bebi šta prija. Ako si u dilemi, najbolje je da se posavjetuješ sa pedijatricom.


(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Hrana nakon dojenja
2.3.2008 10:02:20   
ebru
Ma meni je isto jedna pedijatrica rekla "nema veze koje je mlijeko ,samo je vazan "broj",npr.1",sve je to kaze istog sastava.Pa reko zasto jedno kosta 10 eura,a ovo drugo 15????
Pa neznam ni ja-kaze ona!!!!
I ja sam do kraja 1.mjeseca davala Hipp pre,pa sam postepeno uvodila Hipp1.
Neznam da kod nas ima taj Novalec(moram vidjet),ali Aptamil ima,on je nesto malo skuplji ne puno...Ako gcici ne prestanu--definitivno mjenjam mlijeko


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Emy80)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Hrana nakon dojenja
2.3.2008 20:05:34   
bela
Hvala na savjetima,ja sam kupila bebimil i podnosi dobro mada ima malo grceva.A neznam za taj novalak da li ima kod nas u apoteci.Pa vidjecu ako je tako dobar za grceve,probacu sa njim.Mada cemo ujutro na kontrolu i vakcinu,pa cemo vidjeti

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Hrana nakon dojenja
2.3.2008 20:37:45   
akica b
DRAGA BELA
NE ZNAM GDJE ZIVIS,.AKO U SARAJEVU IMAS U SKORO SVIM PRIVATNIM APOTEKAMA....PA PROBAJ
SRETNO I POZDRAV

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Hrana nakon dojenja
2.3.2008 20:44:15   
seki
Ima i u "Sarajevo Apotekama"

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Hrana nakon dojenja
2.3.2008 21:27:18   
bela
Ja zivim u Fojnici,a ako nebude ovdje stalno smo u Sarajevu pa cemo kupiti da probamo.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Hrana nakon dojenja
2.3.2008 21:28:59   
akica b
SUPER,PA JAVI KAKVA JE SITUACIJA....
POZDRAVuser posted image

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Hrana nakon dojenja
3.3.2008 9:05:34   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Emy80

Pozdrav svimauser posted image
Ja sam svog bebaća dojila nažalost samo dva mjeseca, pa mi je od stresa nestalo mlijeka. Nakon toga sam prešla prvo na Pre Hipp koji je malo blaži tj. rjeđi od Hipp1, a onda sam ubrzo prešla na Hipp 1 i moram priznati da je odmah prihvatio Hipp. Malo je bljuckao, ali to je bilo iz razloga što je halapljiv i brzo jede, a nije nikada mao grčeve, baš mu je Hipp godio od samog početka.Zato ga ja svakome preporučujem.
PS. Mislim da su sva adaptirana mlijeka na isti kalup samo je stvar kojoj bebi šta prija. Ako si u dilemi, najbolje je da se posavjetuješ sa pedijatricom.




Potpisujem svaki zarez.
Ženo draga, ko da sam ja pisala, ista stvar se desila i meni.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Emy80)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *