|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Igranje bez igracaka
4.2.2011 20:33:00   
VVVV
Drage mame,
viidm da tema o igrackama vec postoji. Ali ono sto bih volela da izdvojim je kako prilagoditi predmete koje vec imamo u kuci da budu pogodne za igranje?

Na primer, Moja S. obozava konzervu od Nes kafe. Voli da lupa o nju jer zvoni, voli da se ogleda u dnu, voli narvano da grize ivicu, voli da grebe po rezbarenom poklopcu, itd. Kad stavimo lopticu unutra sluzi nami kao zvecka.... U svakom slucaju, to ispade zabavnije od vecine igracaka.

Je l' imate jos predloga sta je bezbedno a zabavno za bebace?
Kakva su vasa iskustva?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Igranje bez igracaka
4.2.2011 21:01:14   
R&T@
Moje se rijetko igraju s igrackama, zabavnije im je:

-svo sudje...
-kampovanje (ispod stola prekrivenog dekama)
-igra plaze (plava deka kao more, a na ostatku poda svi rekviziti s plaze)
-rezanje (ako je dijete dovoljno spretno s makazama) casopisa i igre s ljepilom...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu VVVV)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Igranje bez igracaka
4.2.2011 21:04:41   
mala86
zdjelice,plasticne case,joj kako obicna flasa od soka moze bit zanimljiva user posted image user posted image ,jos kad se na nju pokusava stavit cep,njegove kasike,....

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Igranje bez igracaka
4.2.2011 21:08:55   
mala mu
moja sveki neki dan Ahmedu ubacila par grasaka u flasicu od skoka joj kako mu je to bilo zanimljivo...

_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Igranje bez igracaka
4.2.2011 21:09:21   
teacher75
moja user posted image voli plasticne flase od cole i sl. al da nisu skroz prazne, da ima tekucine unutra i onda ih kotrlja po podu i lupa njimauser posted image , raznu plasticnu ambalazu u koju stavlja olovke, ili kasiku ili neki drugi sitniji predmet, zatim presipa vodu iz svoje flase u praznu posudicu...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Igranje bez igracaka
4.2.2011 21:10:50   
teacher75
voli moju sminku da razgleda i da otvara sjene da ih malo pipne, zatim kreme u tubi sa poklopcem da otvara i zatvara(naravno treba biti pod prismotrom da sta ne bi progutala)user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Igranje bez igracaka
4.2.2011 21:17:37   
VVVV
Mi smo jos mali za napredne igre pretvaranja i sipanja.... Taman cu da pokupim sve fore i fazone, dok jos malo naraste :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Igranje bez igracaka
4.2.2011 21:23:57   
Hanady RR
Koliko je bebiuser posted image

1.Moje cure vole slaganje veša...ja im lijepo povadim iz sušilice a one se slomiše okoja će veću hrpu složituser posted image user posted image
2. daljinski upravljač od ''bivše'' televizije
3 Moj stari mobitel
4. deka na stolu pa imaju kućicu svoju
4. Drum orkestar sa kanticama plastičnim i drvenim kašikama za kuhanjeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu VVVV)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Igranje bez igracaka
4.2.2011 21:27:57   
VVVV
Moja devojcica ce uskoro 9 meseci. Jos je u fazi lupanja, ceprkanja i zvakanja :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Igranje bez igracaka
4.2.2011 21:29:50   
Hanady RR
eh sa 9 mjeseci...platične flaše sa šarenim naljepnicama...kok-kol, zelan od kiseljaka itd....to i je ludnica vrtit i ganjat po podu....

u praznu flašu stavi graha i dobro je zatvori naravno...i nek lupeta...oduševljene ne gineuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu VVVV)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Igranje bez igracaka
4.2.2011 21:43:08   
Rumi
plasticne posude i kasike
ubaciti rizu, grah i slicno, u prozirnu plasticnu posudu i zatvoriti,  a na poklopac staviti nekoliko slojeva selotep trake, tako da bude hrapavo na dodir, to je malenima zanimljivo, znaju se po pola sata zabavljati prsticima pokusavajuci doci do onog sto je unutra
papirni tanjiri, naopako ih okrenes, predhodno zastitis stol ili pod(gdje vec sjedi),  vodene bojice i farbate tanjirice, uz tvoju pomoc moze da napravi prave ukrase, bubamara, tigar, medica i slicno
presipanje vode, zitarica i slicno iz jedne posude u drugu
stari kasetofon (kako se ono cudo uopste zove i zaboravila sam ) to im je zanimljivo sto mogu da pomjeraju dugmice, okrecu, klikaju i tako
kartonski okvir od toalet papira, i kuhinjskog papira
konzerve od kahve, ako su razlicitih velicina jos bolje
na kartonu nacrtas kucu i dvoriste, i posto je zima, izkoristis vatu i ljepilo, tako da maleno vatu lijepi oko kuce fol snijeg pada
pripremis sastojke za suhe keskice i nek pravi, ti razvaljas a ona nek kruzi kalupima, kasnije ih ukrasavate sa bojama

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Igranje bez igracaka
4.2.2011 23:04:35   
leona81
i moja se igra plasticnim flasama, voli slagati ves iz susilice u sobi ili da vadi stvari iz ormara pa kao slaze...cak je nekidan vadila iz masine i slagala u korpu:)
voli se igrati cepom od kasica, raznim poklopcima, plasticnim posudama i drvenom kuhacom onda lupa...voli ukrasne papire, novine, knjige, pa slaze jednu na drugu...uziva kad pjevamo pjesmice u koje se moze i ona ukljuciti, npr gdje dodirne neki dio tijela ili sl...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Rumi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Igranje bez igracaka
4.2.2011 23:27:43   
neki
Moj Said bi satima mogao preljevati vodu iz jedne,u drugu plasticnu casu,a nikad ni kap nije prosuouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Igranje bez igracaka
5.2.2011 0:25:09   
Ella_H
ajjjjj neki draga i moj stariji je takav a mladji ufati
fursat pa skace oko njega i naravno prospe hehe.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Igranje bez igracaka
5.2.2011 0:55:29   
Dida79
Stipaljiceuser posted image user posted image

Moj Vildan obozava stipaljice,kad mu sve igracke dosade ja samo stipaljice sa balkona i na sred sobe mu ih istresemuser posted image user posted image
Bude tu svakakvih oblika ali vozica najviseuser posted image user posted image

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Igranje bez igracaka
5.2.2011 8:25:53   
joni
Upravo gledam u vrtić i vidim plišanu gusjenicu, lopticu, plastičnu flašu i u njoj malo graha, kanticu u kojo su bile štipaljke,a sad su u kesi, prazna kutija od hipovog čaja. Uglavnom kad posmatra po kući onda su mu zanimljivi telafoni daljinski sve drugo što nije za njega.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Igranje bez igracaka
5.2.2011 11:43:05   
Rumi
IZVORNA PORUKA: VVVV

Moja devojcica ce uskoro 9 meseci. Jos je u fazi lupanja, ceprkanja i zvakanja :)

za taj uzrast, ja bih u jednom kutu/uglu/cosku postavila njene stvari tj, na pod spuzvica ili deka ili nesto da se ne prehladi, na jedan zid postavila ogledalo, koje je u visini malo vise od nje kad stoji, a u sirini takodjer malo sire od nje kad se ispruzi i legne. na drugom zidu uzmi komad daske, oblozi ga tkaninom, na nju zasij trake cicka tako da budu u redovima... a onda uzmes neke njene igracke, manje i na njih takodje zasijes cicak, tako da ih ona postavlja tu i skida
na jedan dio provucete zicu(koja je takodjer pricvrscena za drvo) nanizes na nju raznobojne perle, i razlicitih velicina, zica moze biti postavljena ravno ili je isavijate pa da perlice malo teze provlaci s jednog kraja na drugi
kupi vrata od kuhinjskog elementa, i one rucke, pa ih postavi uzduz, mislim u visinu, da se moze podizati pridrzavajuci se, za njih, na standardnu velicinu mislim da ti treba oko10-11 drski/rucki ili kako se ono zove user posted image
i to takodjer postavite na zid (na zidu na kojem je ogledalo)u njenoj visini, tj ogledalo i drveni elementi pocinju od poda
na drugu stranu zida takodjer postavi ili metalnu sipku, ili komad elementa na koji nanizete limene tanjire, koje prethodno probusite u gornjem dijelu, i provucete kroz metal ili nesto drugo, uglavnom da  tanjirici vise i da ima slobodnog prostora izmedju njih i zida, onda joj das plasticnu kasiku i nek lupa po njima (mislim da nije materijal plastika, ma one velike sto nam sluze kad kuhamo za mijesanje, i slicno, mekane su na dodir kao gumirane)
limence prvo prefarbaj ili u share ili neke crtane likove
od igracaka na podu tj spuzvici na kojoj sjedi, dovoljno je da budu  razne velicine plasticnog sudja, kutijice od kahve, caja, germe, praska z pecivo i slicno
loptice,  kasike, a od kupovnih igracki jedino sorting box, i stacking toys ova  je simpa http://data.plioz.com/wp-content/images/toy-stack-2.jpg tj ne moze se udariti s njom, osim ako ne pocne da je jede user posted image
i naravno jos kockice dodati, ostale igracke joj ne trebaju
cmoka za malu bebaru user posted image

< Poruku je uredio Rumi -- 5.2.2011 11:45:04 >

(odgovor članu VVVV)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Igranje bez igracaka
5.2.2011 13:01:20   
Simran
Nekako od godine dana volio je sebi praviti kuću i danas četiri godine kasnije posteljina se nedira dok on makar malo ne izgušta svoju kuću user posted image ...Stavi sve na kamaru od jastuka ,deka,jorgana ma sve što može poslužiti i sagradi sebi kućicu i sjedi u jednoj rupi i gra se...A dok je bio tako manji borba je bila oko punjača za mobitel,pegle ili fena jer mu je bilo duša vući ih po kući,zatim baterije iz daljinskog joj za pobudaliti...Ali flašice od jogurta su mu bile zakon operem,on ih poreda po podu i lopticom ih obara...Ali svako djete koje je došlo u našu kuću znalo se zadubiti u to po sat dva,milina user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rumi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Igranje bez igracaka
6.2.2011 9:46:18   
VVVV
Rumi, svaka cast, pa to je ceo projekat igralista za bebu user posted image !

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Igranje bez igracaka
7.2.2011 16:31:49   
ivanak
Mom ni dan danas ne trebaju igračke.
On obožava štipalice, kabele, monbitele, daljinske, sat, boce, kušine, pelene, čepove od boca, knjige-časopise obične, olovke obične, vrećice od pelena, zatim vrećica sa maramicama vlanim, jer uaka i tako.....
Sad je trenutno u fazi da se igra sa starom mikrovalnom i većim lego kockama i on to nešto slaže, preslaže, pali...

< Poruku je uredio ivanak -- 7.2.2011 16:33:25 >


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu VVVV)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Igranje bez igracaka
7.2.2011 16:43:30   
salmy
IZVORNA PORUKA: Rumi

IZVORNA PORUKA: VVVV

Moja devojcica ce uskoro 9 meseci. Jos je u fazi lupanja, ceprkanja i zvakanja :)

za taj uzrast, ja bih u jednom kutu/uglu/cosku postavila njene stvari tj, na pod spuzvica ili deka ili nesto da se ne prehladi, na jedan zid postavila ogledalo, koje je u visini malo vise od nje kad stoji, a u sirini takodjer malo sire od nje kad se ispruzi i legne. na drugom zidu uzmi komad daske, oblozi ga tkaninom, na nju zasij trake cicka tako da budu u redovima... a onda uzmes neke njene igracke, manje i na njih takodje zasijes cicak, tako da ih ona postavlja tu i skida
na jedan dio provucete zicu(koja je takodjer pricvrscena za drvo) nanizes na nju raznobojne perle, i razlicitih velicina, zica moze biti postavljena ravno ili je isavijate pa da perlice malo teze provlaci s jednog kraja na drugi
kupi vrata od kuhinjskog elementa, i one rucke, pa ih postavi uzduz, mislim u visinu, da se moze podizati pridrzavajuci se, za njih, na standardnu velicinu mislim da ti treba oko10-11 drski/rucki ili kako se ono zove user posted image
i to takodjer postavite na zid (na zidu na kojem je ogledalo)u njenoj visini, tj ogledalo i drveni elementi pocinju od poda
na drugu stranu zida takodjer postavi ili metalnu sipku, ili komad elementa na koji nanizete limene tanjire, koje prethodno probusite u gornjem dijelu, i provucete kroz metal ili nesto drugo, uglavnom da  tanjirici vise i da ima slobodnog prostora izmedju njih i zida, onda joj das plasticnu kasiku i nek lupa po njima (mislim da nije materijal plastika, ma one velike sto nam sluze kad kuhamo za mijesanje, i slicno, mekane su na dodir kao gumirane)
limence prvo prefarbaj ili u share ili neke crtane likove
od igracaka na podu tj spuzvici na kojoj sjedi, dovoljno je da budu  razne velicine plasticnog sudja, kutijice od kahve, caja, germe, praska z pecivo i slicno
loptice,  kasike, a od kupovnih igracki jedino sorting box, i stacking toys ova  je simpa http://data.plioz.com/wp-content/images/toy-stack-2.jpg tj ne moze se udariti s njom, osim ako ne pocne da je jede user posted image
i naravno jos kockice dodati, ostale igracke joj ne trebaju
cmoka za malu bebaru user posted image
jel ide stolar/zidar  uz ovaj projekat? 

(odgovor članu Rumi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Igranje bez igracaka
16.2.2011 12:24:21   
Dina_1405
Moj user posted image ima 9 mjeseci. Kada mi dodju gosti,odmah leti za sto,nema sanse da je negdje drugo,to je vriska da stoji i gleda,rusi,obara itd. (pravi mahalac,da mu nesto ne bi promaklo.) Ja onda upalim masinu za ves , i on zna po sat vremena stajati-sjediti i gledati u bubanj. Ja ga povremeno provirim,i naravno prostrem mu dekicu,opet su tu plocice,bez obziran na prostirke one svakako stoje "reda radi". user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što presute...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Igranje bez igracaka
17.2.2011 13:25:45   
emma.L
Joj kad se sjetim konzerve od nes kave user posted image  koliko je samo pjevala u nju (valjda joj odzvanja).
Sada se igra plaže - ali nama je prostirka za plažu na parketu, a tepih je more, a onda puhne vjetar pa je kao nosi svukuda po kući (a ona se kotrlja).
I imamo jedan sjajni papir za pakiranje, onaj šuškavi koji nam služi kao klizalica ili tobogan, niz moje noge kad gledam TV (to je nana naučila user posted image ). Istoj svrsi nam služi i šator, kojeg napola otvorimo i ukoso namjestimo niz jastuke sa trosjeda pa se sama spušta.
A tetkino malo četvrtasto ogledalce joj je laptop user posted image . Otvori ga, gore se gleda, a dole kao kucka nešto. Zato smo mi odustali od kupovine igračaka i improviziramo.
Ja mislim da je ovo jako zdravo, potiče maštu i kreativnost.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Dina_1405)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *