|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposobnosti!
22.10.2010 1:10:41   
Shejna
Imam bebu od 12 mjeseci i nedavno sam se vratila iz vana u Sarajevo. Tamo sam cesto isla u igraone koje su namjenjene za mentalni i fizicki razvoj djece, pogotovo za uzrast od 0-24 mjeseca. U Sarajevu sam posjetila sve bolje igraone, ali one su vise za fizicki razoj i igrau, nema programa gdje se radi na razvijanju  bebinih mentalnih sposobnosti. Interesuje me, da li postoji tako nesto u Sarajevu? Iskreno se nadam da ce mi netko reci da postoji, jer napredak koji sam ja vidjela kod svog djeteta posjecujuci te igraone su fenomenalni.
Hvala na odgovorima!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
22.10.2010 1:15:35   
myb@by
Ja koliko znam ove vrste igraona u BiH nazalost nema. Bas bi bilo super da se neko sjeti i formira ovakvu jednu igraonu.Do dlajenjeg nam preostaje da mi majke ucimo djecu tim stavrima user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Shejna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
22.10.2010 8:14:28   
veeseelaa
ma ovdje ima samo krampa i lopatauser posted image , slabo se ovdje (ma nikako) radi na razvijanju mentalnih sposobnosti djece, kome se potrebi genetski da su djeca ok potrefi ....
Al eto ideje za dobar biznisuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
22.10.2010 9:02:22   
shpagica
Ako sam dobro cula, a nisam imala priliku da provjerim, nova igraona "Djeciji grad" je osmisljena na tom principu da nudi rad u grupama u obliku nekih kraetivnih radionica.

Mislim da je ideja super, pogotovo sto se radi o uzrastu do 2 godine starosti, sto znaci da su to ugl malom djeca koja ne idu u vrtic i nemaju priliku u grupama sa drugom djecom razvijati svoje drustvene i mentalne sposobnosti.

Da se nudi nesto tog tipa ja bih sigurno dovela svoju djevojcicu.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
22.10.2010 9:25:52   
chuci
shejna možeš li nam opisati kakve su igre u tim igraonama, da se barem mi igramo sa svojom djecom

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
22.10.2010 11:43:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: chuci

shejna možeš li nam opisati kakve su igre u tim igraonama, da se barem mi igramo sa svojom djecom


To sam bas i ja posla da pitam...Iskreno vidim vi dole imate igraonica ali ja ovdje nisam primjetila da toga ima...Mozda nisam obracala paznju prije, ali ima igraonica u Ikei i ponekim fitnes centrima sa osobljem koje cuva i zabavlja djecu dok su roditelji u kupovini ili treningu...
Ako mozes da nam objasnis ili imas koju slikicu user posted image user posted image

(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
23.10.2010 18:32:28   
Visnja RR
slušala sam nešto o ovome od prijateljica koje su živjele vani...koliko mi je poznato toga ovdje još nema...
rad sa bebicama i njihovim mamama u jednoj grupi iste dobi koji bi vodio mentalnom razvoju bebica a opet zanimljivom druženju mama bi bio i više nego poželjan i na našim prostorima...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
23.10.2010 18:43:51   
Niobe
Evo da se i ja javim s nekim malo strucnijim i provjerenim informacijama.
Naime, unazad godinu dana, UNICEF je poceo s projektom integrisanih centara za roditelje i djecu, tačnije centara za rani rast i razvoj djeteta.
Prvi je otvoren u Novom Sarajevu, pa se krenulo s centrima sirom BiH, a ja sam imala sreću da dobijem posao u jednom od njih, u svom gradu.

U centru se baziramo na rani rast i razvoj djeteta(kako ime i kaze), prvenstveno na normalan razvoj beba od 0-3 godine, ali i predškolskih grupa. Cilj nam je naći dječicu sa poteškoćama u razvoju i uputiti ih u nadležne institucije, te pomoć najugroženijim socijalnim slučajevima.
Također, organiziraju se radionice za djecu i roditelje, korištenje biblioteke za slikovnice i igračke(pokažemo roditeljima kako da na pravi način pristupaju djeci u skladu sa njihovom dobi isl.) Akcenat se stavlja na razvoj kognitivnih sposobnosti i povezivanje roditelja i djece.

Mislim da je ovo jedan divan projekat...sve usluge koje centri pružaju su besplatne, tako da je i to dodatni plus.





_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Shejna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
23.10.2010 18:49:34   
samedi
Niobe,mozes li nam reci kad bi se jedan takav centar mogao ovdje otvoriti(TK),meni je to super i jedva bih docekala tako nesto,a mozda vec i ima kod nas samo ja nisam dobro informisana user posted image

Shejna,i mene zanima ovo sto te chuci pitala...

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
23.10.2010 18:51:11   
Visnja RR
niobe to o čemu pišeš je rad samo sa djecom koja imaju poteškoće ili?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
23.10.2010 19:04:26   
Niobe
IZVORNA PORUKA: samedi

Niobe,mozes li nam reci kad bi se jedan takav centar mogao ovdje otvoriti(TK),meni je to super i jedva bih docekala tako nesto,a mozda vec i ima kod nas samo ja nisam dobro informisana user posted image

Shejna,i mene zanima ovo sto te chuci pitala...


Upravo se oprema centar u Tuzli, bit ce u zdravom dijelu dispanzera(pedijatrija), a koordinator je pedijatrica Vesna, nisam zapamtila prezime. Trebali bi početi u decembru.

Višnja, cilj nam je uočiti djecu s poteskocama i pomoci, ali najvise se radi sa djecom bez razvojnih problema.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
23.10.2010 19:06:45   
samedi

IZVORNA PORUKA: Niobe

IZVORNA PORUKA: samedi

Niobe,mozes li nam reci kad bi se jedan takav centar mogao ovdje otvoriti(TK),meni je to super i jedva bih docekala tako nesto,a mozda vec i ima kod nas samo ja nisam dobro informisana user posted image

Shejna,i mene zanima ovo sto te chuci pitala...


Upravo se oprema centar u Tuzli, bit ce u zdravom dijelu dispanzera(pedijatrija), a koordinator je pedijatrica Vesna, nisam zapamtila prezime. Trebali bi početi u decembru.

Višnja, cilj nam je uočiti djecu s poteskocama i pomoci, ali najvise se radi sa djecom bez razvojnih problema.


user posted image user posted image user posted image bas mi je drago!!! Jos vise mi je drago sto ovaj centar preferira rad sa djecom s poteskocama u razvoju,znam da toga ima jako malo kod nas,a puno takve djece user posted image



_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
23.10.2010 19:11:41   
Visnja RR
Niobe odlično user posted image
ali ako sam dobro shvatila shejnu ona misli na nešto kao igraonice... ono kao odeš poigraš se družiš se sa drugim mama i njihovim bebama...
o tome sam i ja pisala...dakle igraonice u kojima se radi i na mentalnom razvoju ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
23.10.2010 19:17:15   
Niobe
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Niobe odlično user posted image
ali ako sam dobro shvatila shejnu ona misli na nešto kao igraonice... ono kao odeš poigraš se družiš se sa drugim mama i njihovim bebama...
o tome sam i ja pisala...dakle igraonice u kojima se radi i na mentalnom razvoju ...


pa da, upravo se radi o takvoj vrsti igraonica. Isključivo roditelji s djecom, i interakcija između mama, razmjena iskustva isl. a nikako ostavljanje djece na čuvanje.
Organiziraju se i roditeljski sastanci gdje mame/tate razmjenjuju iskustva i govore o eventualnim problemima.




_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
23.10.2010 19:18:49   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Niobe

IZVORNA PORUKA: samedi

Niobe,mozes li nam reci kad bi se jedan takav centar mogao ovdje otvoriti(TK),meni je to super i jedva bih docekala tako nesto,a mozda vec i ima kod nas samo ja nisam dobro informisana user posted image

Shejna,i mene zanima ovo sto te chuci pitala...


Upravo se oprema centar u Tuzli, bit ce u zdravom dijelu dispanzera(pedijatrija), a koordinator je pedijatrica Vesna, nisam zapamtila prezime. Trebali bi početi u decembru.

Višnja, cilj nam je uočiti djecu s poteskocama i pomoci, ali najvise se radi sa djecom bez razvojnih problema.


e ovo mi je baš drago čuti, toliko se o tome pričalo i napokonuser posted image ... najbitnija je ta rana intervencija, jer kod koliko djece se poremećaj tek uoči u nekom školskom uzrastu a najbitnija je uočiti na vrijeme da bi se mogla započeti i rehabilitacija.


(odgovor članu Niobe)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
24.10.2010 9:44:21   
Niobe
bas tako, breskvo, prve tri su najvaznije.
Moze se sprijeciti i ublaziti preko 80% poteskoca ako se uoce na vrijeme.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
24.10.2010 10:31:01   
Anoniman
Kako sam skontala to će biti nešto kao igraonica, u sklopu koje će se raditi edukacija kroz igru a ujedno procjena djetetove sposobnosti...
Pošto se sad u svijetu (počelo je i kod nas), koristi Montesori model - (nauči me da napravim sam), hoće li ovdje biti zastupljen ili nešto drugo?

(odgovor članu Niobe)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
24.10.2010 11:34:21   
Niobe
U trenutnom programu nema..sto ne znaci da nece bit ukljuceno eventually.

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
24.10.2010 13:59:22   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Breskva

Kako sam skontala to će biti nešto kao igraonica, u sklopu koje će se raditi edukacija kroz igru a ujedno procjena djetetove sposobnosti...
Pošto se sad u svijetu (počelo je i kod nas), koristi Montesori model - (nauči me da napravim sam), hoće li ovdje biti zastupljen ili nešto drugo?




e da sad se sjetih Montesori ..baš mi je o tome pričala prijateljica...kombinacija toga i još nekog programama čudnog naziva user posted image ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
24.10.2010 15:08:59   
Anoniman
Da nije možda Waldrofska škola???

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
24.10.2010 15:12:07   
Visnja RR
nije  user posted image  neka druga riječ user posted image ... pitam, pa javim !

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
24.10.2010 15:15:12   
Anoniman
Hajd živa bila, mene interesuje ova tematika, povezana mi je sa strukom pa volim biti u tokuuser posted image ...


(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
27.10.2010 0:28:34   
mamma mumi
Shejna nerece nam koncept tih igraona, sta je sve zastupljeno?Hoce li se nesto slicno otvarati u Sarajevu?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
29.10.2010 2:05:43   
Shejna
Hvala na informacijama! Naime, radi se o interaktivnim, kreativnim, zanimljivim igraonicama namjenjenim ciljano za razvoj fine i grube motorike, lingvistike, mozga i socializacija. Ja prisustvovala grupama za bebe od 6 do 9 mjeseci i neke od igara su bile:

1. sakrije se predmet koji svira (recimo medo koji se navije pa pusta muzika) i sakrije se u korpu sa odjecom ili maramama. Bebe strasno privlaci da izvlace marame iz korpe i da nadju predmet sto svira. Ovo razvija bebim mozak!

2. igre gdje se  igracke  pojavljuju i nestaju, ovo mi je objasnjeno kao pojam, permanentnost predmeta, sto razvija bebim mozak (ovo se kod kuce jednostavno moze igrati tako sto pokrivate igracku sa maramom i otkrivate je.)

Ima jos toga ali drugi put budem vise pisala.Kasno je, zar ne! user posted image


< Poruku je uredio Shejna -- 29.10.2010 2:06:56 >

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Igraone za razvoj bebinih mentalnih sposo...
29.10.2010 2:14:14   
Visnja RR
Asja imala 2 mjeseca kad smo se igrale "gdje mama - evo mame" user posted image ...
to i danas kad hoce da bude beba kaze  " mama igaj...gdje mama -evo mame"...
sjecam se da ju je to baš uveseljavalao... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Shejna)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *