|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ishrana beba od 12 do 18 m...
29.1.2009 23:13:54   
Visnja RR
Drage forumasice potrebno je pridrzavati se iskljucivo  starosti beba od 12 do 18 m..
Dakle unosicemo  iskustva o jelovniku beba koji se odnosi samo na ovu dob…
Molim da se  pridrzavate tog pravila… 
Naravno forumasice koje imaju starije bebe \ djecu mogu podijeliti svoja iskustva I reci da li su njihvoa djeca to jela tada…

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
2.2.2009 23:29:02   
Visnja RR
18.10.2008
 
IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

juce smo rucali:
Bananu, jabuku i prvi put smo probali malo mandarine (inace gledamo da jedemo sezonsko voce i povrce koje nije previse prskano). Supica je bila od mrkve, persuna, tikvica i krompira MORAM se pohvaliti sve je iz nase baste i malo piletine isto domace.
Zatim smo jeli malo kuhanog krompira sa mrvicama hljeba i navece kasica pred spavanje.

danas:
dorucak je bila palenta sa bananom, zatim malo vode od graha sa mrvicama hljeba, rucak je gusta supica sa psenicnim mrvicama, a za veceru cemo jesti vocnu kasicu. I danas smo pojeli malo jabuke i banane i koji plazma keks...


zaboravili smo dojenje, sokice i vodu user posted image


20.10.08
IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

juce smo rucali:
Bananu, jabuku i prvi put smo probali malo mandarine (inace gledamo da jedemo sezonsko voce i povrce koje nije previse prskano). Supica je bila od mrkve, persuna, tikvica i krompira MORAM se pohvaliti sve je iz nase baste i malo piletine isto domace.
Zatim smo jeli malo kuhanog krompira sa mrvicama hljeba i navece kasica pred spavanje.

danas:
dorucak je bila palenta sa bananom, zatim malo vode od graha sa mrvicama hljeba, rucak je gusta supica sa psenicnim mrvicama, a za veceru cemo jesti vocnu kasicu. I danas smo pojeli malo jabuke i banane i koji plazma keks...


zaboravili smo dojenje, sokice i vodu user posted image



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
2.2.2009 23:40:58   
Visnja RR
21.10.`08
 
IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

evo i danasnjeg menija user posted image
jutros smorucali palentu sa kruskom i breskvom
uzina keksi od zitarica, kinder cokoladica i plazma keks
rucak proso sa patlidzanom, paradajzom i malo pavlake, a poslije malo vocnog jogurta home made
vecera najvjerovatnije teletina sa psenicnom kasom i pred spavanje opet vocna kasica sa plazma keksom
i opet sokici voda i dojenje


27.10.08
 
IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

juros smo jeli zitarice sa vocnim jogurtom, bananu, malo smokija
danas pileca supica sa patlidzanom i tikvicom, kinder cokolada
a kasnije cemo ruckati brokule sa teletinom.
veceras najvjerovatnije vocna kasica i naravno podoji uz sve ovo


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
2.2.2009 23:54:40   
Visnja RR
11.11.08

IZVORNA PORUKA: stella

Do sada samo dojila,a kad se probudi gospodicna ako bude voljna, ima kasicu od povrca i mesa koju sam sama gazalauser posted image
  Veliki buckurisuser posted image
Komadic teletine,
3 krompirica,
mala glavica crvenog luka,dva cesnja bijelog luka
desetak kolutica mrkve
malo svjezeg persuna
malo soli
+
puter
mlijeko
cijelo kuhano jaje

Sve to izmiksano i stavljeno u teglice i bice upotrijebljeno u roku 24h ili baceno.Ovisi od  apetita.

A sastav buckurisa uvijek mijenjamo pa su to nekada dvije namirnice a nekad ovakouser posted image



IZVORNA PORUKA: andji

Sergej je jutros popio adaptirano sa plazmom 180ml,u 13h je jeo mesni narezak,pojeo je 1/4sigurno i voćni jogurt pola male čaše,u 15h je popio keksolino 180ml,a sada kad se probudi tjestenina u paradaiz sosu


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 22:23:37   
Visnja RR
16.11.08
IZVORNA PORUKA: stella

Danas smo kuhali slanu kasicu buckurisuser posted image
-Komadic teletine,tri krompirica,mala glavica luka,prstohvat mrkve i persuna,so
Kad se skuhalo dodala cijelo kuhano jaje i tri lista svjezeg spinata,malo mlijeka i malo putera i sve izmixala.

-Dorucak : Dukatino puding
-Rucak: Buckuris
-Uzina : kasica Hipp sa jogurtom i vocem
-Vecera: Buckuris
Od svih obroka samo je za rucak fino pojela,ovo ostalo pomalo.


18.11.08
IZVORNA PORUKA: lejlašh

Doručak- jaje i sirni namaz sa hljebom, užina čokolino (napokon ga je prihvatila), ručak - krompirić, mrkvica i piletina, užina- banana, večera - kašica od šljive i malo grožđa,  a zatim je kod tetke u ladici pronašla smoki i  fino mi donijela da joj ga otvorimuser posted image user posted image user posted image .
Zna djete šta hoćeuser posted image

21.11.08
IZVORNA PORUKA: mishka

Dorucak:jaje,medjuobrok:voce(banana sa pudingom,kasnije mandarine),rucak:supica sa komadicima mesa(piletina) i spinat.
Gotov grah(za nas),pa ako bude htjeo,jest ce i graha,a najvjerovatnije hoceuser posted image ,.
Eh kasnije ce, prije vecere, dobiti mix voca:banana,kivi,jabuka,mandarina,japanska jabuka,kruska i pola limuna(iscjedjenog)...
Moj savjet.PROBAJTE-ukusno pravo....


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 22:32:58   
Visnja RR
21.11.08
IZVORNA PORUKA: andji

sergej pio mlijeko jutros Laktovit sa plazmom 180ml,za ručak gulaš od makaroni i govedjeg mesa u paradajz sossu,pola zdjelice pojeo,u 16h popio 160ml čokolina,u 18h pojeo pla sarmice i sad pred spavanje popio mlijeko sa plazmom 180ml.Izmedju obroka pio vodu i jeo smoki


27.11.08

IZVORNA PORUKA: andji

Sergej pio adaptirano sa plazmom jutros i večeras 180ml,danas jeo kajganicu od jednog jajeta i jedne kašike kajmaka i sve pojeo,popio čokolino 180ml,i pojeo monte mini,izmedju toga grickao štapiće


03.12.08
IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

dorucak jaje, a za rucak piletina i prasa najvjerovatnije. uzina ce biti sigurno neka vocka, a vecera neka kasica plus stalno dojenje...

 


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 22:41:01   
Visnja RR
04.11.08
IZVORNA PORUKA: andji

mljeko jutros 108ml sa plazmom,i 2 viršlice sa pavlakom,za ručak pravimo bebari supicu od miješanog povrća,posle monte...i u tom će i spavanjac i mlijeko


11.12.08
IZVORNA PORUKA: mamin sin

Danas ruckili:
- Nakon budjenja grisolino na flasicu
- Dorucak: Pura skuhana na voda/mlijeko (50:50), sa malo putera i soli, i kasnije sa jogurtom
- Banana+ jabuka za uzinu
- Rucak: Brokula, mrkva, tikvica i krompir skuhano sa malo putera i cijelo jaje u to
- Mozda vocni jogurt ili monte za uzinu ili...vidjet cemo jos. user posted image
- Vecera: Neki lino user posted image

U medjuvremenu vodica, caj, sokic...


IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

jutros vocna kasa sa mljevenom plazmom, kifla, jabuka i banana izmiksane, corbica od piletine, tikvica, persuna, mrkve i prase, a za veceru cemo vidjeti.
Izmedju dojenje vise puta i sokic


IZVORNA PORUKA: Gigana

mi smo jeli zemičku sa abc sirom za doručak uz malo čaja.  Ručak je bila supica od puretine sa tikvicom, karfiolom, mrkvom i tjesteninom.  Večerao je jaje sa dimljenim sirom i pavlakom i malo svježeg mlijeka 3.2 % mliječne masti, a pred spavanje adaptirano mlijeko.
Između obroka je pio svježi sok od cijeđene narandže i zelenih jabuka, pa onda malo soka od zove, pa čaja, pa vode, pa je jeo smoki, kinder čokoladu, kašu od marelice (dakle, ovo je bilo raspoređeno za cijeli dan).

Inače, što se tiče mlijeka, meni je doktorica u domu zdravlja rekla da može piti kravlje mlijeko, ali da bude što masnije, jer je za djecu bolje kad je masnije.  Ja sam do tad kupovala 2.8%, a sad uzimam 3.2% i to ono Dukatovo svježe mlijeko u flaši (ili z'bregov).



13.12.08
IZVORNA PORUKA: andji

Doručak adapt. mlijeko hipp3  180ml sa jednom mjericom mljevene plaze,a ručak čorbica od tjestenine i krompirića sa peršunom i malim komadićima junećeg mesa,pojeo čitavu zdjelicuuser posted image


18.12.08
IZVORNA PORUKA: Gigana

Čim se probudio: kašika meda i čaj
Doručak: hipp kašica sa jabukom i još nečim (ne znam s čim)
Užina: cjeđeni sok od zelene jabuke i mandarine
Ručak: čorbica od povrća (tikvice, mrkva, krompir, puretina, peršun, karfiol - svega po malo)
Užina: hipp hapica od šljiva
Večera: kljukuša sa pavlakom
Pred spavanje: adaptirano mlijeko hipp 3 (mada ću mu promijeniti i uvesti neko drugo, pošto ovo nikako da se fino rastvori)



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 22:46:07   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: andji

Sergej je pio mlijeko hipp3 jutros sa jednom mjericom plazme 180ml,pa jeo pojeo riža i kukuruz kašicu punu zdjelicu,od Lina, a sada za ručak carsko povrće(mrkva,brokuli,karfiol) sa jednom velikom kašikom milerama,punu zdjelicu...a za dezert vjerovatno banana,meso jede slabije,poneki komadić kuhani,jedino piletinu hoće


22.12.08
IZVORNA PORUKA: stella

Za dorucak je moja pahuljica jela domacu vocnu kasicu.
Pola jabuke,1banana,sok od 1mandarine,1kasicica meda,malo mlijeka.(pojela pola ove doze)

Za rucak smo napravile(kad se probudi)riblju kasicu sa povrcem
Oko 50gr sampjera,malo soli i poprzeno na maslinovom ulju(prvi putuser posted image )
A skuhala 3mala krompirica,2cesnja bijelog luka,prstohvat nasjeckanog persuna i mrkve,malo spinata.
Onda sve izmiksano sa malo mlijeka.
(od ovoga ce imati 3 obroka)

A za veceru jos nismo odlucili,mozda cokolino ili monte ili nesto trece.

Nasli smo konacno nacin da Hana jede,al sad nebih o tome,da me nebi lincovale.user posted image



23.12.08

IZVORNA PORUKA: andji

Sergej je popio oko pola 9 180ml hipp3 sa jednom mjericom plazme,a oko pola 1 je pojeo punu zdjelicu kuhano povrće(brokuli,mrkva i karfiol) sa kašikom milerama,u kašici kukuruz i riža,od Lina,znači to sve skupa u jednu kašicu,i oduševio se,svidjelo mu se,i ujedno sam onu vodu što sam kuhala povrće iskoristila za spravljanje mlijeka...


IZVORNA PORUKA: stella

Jutros pojela 1bananu sa sokom od jedne mandarine-izmixano
rucak kasica od ribice i povrca od juce
a za veceru cemo nesto skontati

Juce za veceru bila izmixana 1 jabuka sa malenom kasicicom meda.jer je imala jako tvrdu stolicu.


24.12.08

IZVORNA PORUKA: stella

user posted image I nama je sika glavna

Dorucak-milksejk 1banana+1kruska+monte drink
Rucak-Prvi put jagnjetina,riza,brokula,spinat,luk,cesnjak,mrkva+persun,izmiksano
Vecera-Domaca supa,vocna kasica-banana,kruska,kuhana jabuka,jedan medenjak sve izmixsano



26.12.08
IZVORNA PORUKA: stella

Sinoc stavili musli u mlijeko i jutros u blender,pa smo posle gotovu kasicu od sljive.
rucak iz zamrzivaca supa domaca i kasa sa sampjerom i povrcem
vecera banana+kruska sa ostatkom muslija od dorucka


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 22:53:33   
Visnja RR
27.12.08
IZVORNA PORUKA: stella

Dorucak cokolino sa mlijekom,kravljim.
Rucak (kod nane)domaca supa  i ponijecemo jednu nasu smrznutu kasicu.
A veceru cemo skontati kad dodje vrijemeuser posted image


28.12.08
IZVORNA PORUKA: andji

Sergej pio mlijeko sa plazmom jutros 180ml(njegova mjera) i prije pola sata pojeo voćni jogurt od višnje i jednu kiflu


30.12.08
IZVORNA PORUKA: stella

Mi smo jutros za dorucak vocnu kasu sa keksom i malo meda.

Rucak,skuhala spinat,brokulu,teletinu,1 cesanj bijelog luka,+isprzila jajecijelo(prvi put) na maslinovom ulju i sve skupa izmixala uz dodatak mlijeka.

Vecera,karamelino probali i nesvidja joj se,posle pojela pola gotove kasice od breskve.


IZVORNA PORUKA: mamina cura

I mi smo od jucer na bulguruuser posted image  Ujutro joj naribam jabuku sa bulgurom a popodne cemo dodati malo mesa i povrce. Kako jedemo zitarice ovih dana i stolica joj je puno bolja. Bulgur je odlican, cak joj je bolji od prosa. Super za kombinovati.
A prasa je stvarno omiljena i tako se lijepo raskuha. A ova moja nece nikako bananuuser posted image  koja je inace omiljena medju bebama ali i mamamauser posted image

I zar niko nije probao tikvino uljeuser posted image


02.01.09
IZVORNA PORUKA: stella

Dorucak-pola banane,pola kruske,pola soka iz narance,4 keksa plazme i malo mlijeka,mixano
Rucak-1 pohovana teleca snicla,pire krompiroko 70gr i malo mlijeka,mixano
Vecera-domaca pileca supica,i kuhana kasica sa mesom i povrcem iz leda.(teletina,mrkva,keleraba,bijeli luk,krompir+mlijeko)


IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

dorucak pileca supica
rucak pilav skuhan u vodi sa malo maslinovog ulja i monte
a vecera ce biti neka vocna salata vidjecemo...

plus naravno, dojenje, voda, sokic


IZVORNA PORUKA: andji

Sergej je pio mlijeko i plazmu za doručak,ručak je pojeo sarmu i malo hljebe,pa je oko podne popio karmelino,za večeru mala šnicla i ruska salata,i pred spavanje opet popiće mlijeko...on sada jede što i mi samo pomalo


03.01.09
IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

dorucak slani krekeri i banana u narandzinom soku i cimetu
rucak corbica od kukuruza secerca, luka, bijelog luka, persuna, krompira i crvene paprike
uzina monte + jabuka
vecera najvjerovatnije vocna kasica
+ dojenje i voda


IZVORNA PORUKA: stella

Dorucak-musli sa suhim vocem natopljeni u mlijeko sinoc,kruska,banana,bananica,malo mlijeka izmikasno+1kasika humana hape.
Pred spavanje 1 teglica domace supe i sok od kruske hipp
Rucak-Obrok slani iz leda.Sa povrcem i mesom
Vecera isto kao dorucak+nesto cemo jos skontati uz touser posted image


IZVORNA PORUKA: andji

Sergej danas i juče jede sarme sa hljebom,peku,malo je i ruske jeo,vlašićki sir...ma sve,ali pomalo,mada sarmu pojede čitavu sa malo hljeba mu ugnječim u to




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 23:18:47   
Visnja RR
04.01.09
IZVORNA PORUKA: lejlašh

Doručak - kašica od voćne salate,
Ručak - krompir sa mrkvom i piletinom;
Večera - čokolino plus (sa žitaricama),
Užina - kruška, keks, hljeb sa ABC namazom,
Dojenje i čaj od kamilice sa malo soka od jabuke


IZVORNA PORUKA: andji

kad je ustao oko 8 popio mlijeko 180ml sa mjericom plazme,a sada oko 11 pojeo punu zdjelicu supice sa paradaiz sosom i udrobila mu u to jednu kiflu,sve pojeo,mislim da je mogao i jošuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

05.01.09
IZVORNA PORUKA: stella

Dorucak-pola banane i pola jogurta
Rucak-Domaca supa sa telecom koljenicom i griz knedlima+kriska,sredine,hljeba zadrobljeno,pola teglice kase od telece snicle i pire krompira sa mlijekom
Vecera-kuhali smo,teletina,brokula,spinat,mrkva,keleraba,crveni luk+maslinovo ulje i malo soli+mlijeko izmixali.Od vodice i kasice napravili i krem supu,u supu dodali opet sredinu jedne kriske hljeba.

I supu je opet pojela,a kasicu samo par kasika.
Kad je htjela na spavanje pojela pola teglice sa cokoladom hipp za laku noc.
I danas je popila 1 sokic od jabuke a juce jedan od kruske,ali na kasiku.Inace nije htjela nikako.user posted image

IZVORNA PORUKA: mamina cura

IZVORNA PORUKA: stella

Dorucak-pola kasice za laku noc hipp cokolada.
Uzina-supa krem od povrca i mesa i kriska sredine hljeba.
Rucak-kuhali smo.Prasa,keleraba,karabatak(iskuhala pa ocistila od kozice,kosti i masnoce),luk,bijeli luk,maslinovo ulje i so.
Vecera-Kasica od povrca i mesa koju smo juce pravili.


Imala sam cast vidjeti kako Hana papauser posted image  Valjda je bila vecerauser posted image
Mi smo kupili stambolku na pijaci pa da vas pitam posto je ogromna, da li je iko ledio? Kako da je zamrznem, u kojem obliku? Da li da kuham ili da je zaledim ovako sirovu? Zao mi da propadne...


IZVORNA PORUKA: stella

MC nije bila namjena da vecera al eto ipak jeste,supica sa hljebomuser posted image Jesi vidjela,kako sada sama sjedi a jede,to prije nekih mjesec dana nije bilo izvodivouser posted image
Danas je skroz slabo jela a nisam je previse ni forsirala vec je sama jela koliko je htjela.


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 23:23:23   
camm
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Drage forumasice potrebno je pridrzavati se iskljucivo  starosti beba od 12 do 18 m..
Dakle unosicemo  iskustva o jelovniku beba koji se odnosi samo na ovu dob…
Molim da se  pridrzavate tog pravila… 
Naravno forumasice koje imaju starije bebe \ djecu mogu podijeliti svoja iskustva I reci da li su njihvoa djeca to jela tada…


slazem se sve ok mislim ali  koce nama dati savjet za nasu malo stariju djecu
nas nigdje nema. user posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 23:27:23   
stella
Visnja ti si bas velik posao uradila sa ovom temom.user posted image

Dorucak-breskva sa rizom frutec i pola sokica od jabuke Frutek
Rucak-spageti sa bolonjez sosom,izmixano.
Vecera-puding od vanilije,ovo je trebala biti uzina,a ispade vecerauser posted image


Izmedju obroka dojenje.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 23:29:38   
stella

slazem se sve ok mislim ali  koce nama dati savjet za nasu malo stariju djecu
nas nigdje nema. user posted image user posted image




Camm ima jos jedna tema za malo stariju djecicu,pa pogledaj

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 23:32:21   
Visnja RR
08.01.09
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Dorcak i uzina: ribana svjeza cijela jabuka sa malo keksa, domaca dedinauser posted image
medju uzina: tikva sa malo bulgara i pola mandarine
rucak: supica na mesnoj vodi od kurbana, domace jerisce sa mesom od kurbana
izmedju dojenje

09.01.09
IZVORNA PORUKA: stella

Dorucak-monte,2 mala.

Rucak-krem supa od povrca i ribe(sampjer file,dva krompirica,1 mala glavica luka,spinat,kriska kelerabe,malo soli,kad se skuhalo dodala malo maslinovog ulja i malo mlijeka.Napravila kasice sa malo mlijeka,a malo kasice i voda u kojoj se kuhalo povrce izmixala i dobila krem supu)+1 kasika pavlake i malo sredine od hljeba.

Vecera-Nestle zitne pahuljice sa kakaom 


IZVORNA PORUKA: ebru

Jucerasnji jelovnik:
Ujutro-mlijeko 150 ml+jogurt,kajmak i malo hljeba
Podne-Juha od krompira i mrkve,malo kocke za supu u juhi i komadic maslaca+hljeb
Poslijepodne-Kruska
Navece-bundeva sa maslacom i mlijeko pred spavanje 150 ml

Elma bas si mi dala ideju za ovo sa sljivama i plazmom,to cemo za dorucak,samo kod nas suve sljive bice kuvane


IZVORNA PORUKA: stella

Dorucak-vocna kasica Nestle gotova

Rucak-kasica od juce,domaca

Vecera-user posted image user posted image user posted image skontacemo nesto


IZVORNA PORUKA: mamina cura

Probali smo ananas danas, pravo je mljac.user posted image


IZVORNA PORUKA: stella

user posted image za ananas,mi jos nismo probali.

Rucak smo promijenili pa je bila supica od telece koljenice sa griz noklicama+hljeb i kasicica pavlake
A za veceru nestle pahuljice od kakaa



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 23:33:51   
Visnja RR
mahaluse jedne nisam jos zavrsila ...vidi njih sto su se odmah ubacile user posted image

cam mozda da se otvori tema na pdf DJECA


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 23:44:51   
stella
user posted image Nisam pisala nekoliko dana pa jedva docekalauser posted image



Mozda Visnja da otvoris temu ishrana djece od 3 godine pa na dalje.
"menu vaseg djeteta danas"moze se tema zvatiuser posted image Pa da zenice pisu sta su im djeca jela taj danuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 23:45:51   
nikita
Visnja RR svaka ti cast,vjerujem da si mnogo pomogla mamama, kad budem imala bebu odavde cu prepisivati!user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 23:48:42   
Visnja RR
10.01.09
IZVORNA PORUKA: stella

Dorucak-Humana kasica sa zitaricama,pravi se sa vodom +izmiksala 1 bananu i dodala

Rucak-domaca pileca supa sa tjesteninom(rijetka,jer sada stavljamo hljeb)+sredina hljeba+kasika pavlake




11.01.09
IZVORNA PORUKA: stella


Dorucak-gotova kasica  sa marelicom i kruskom,Frutek i dvije kasicice  petit keksa

Rucak- kuhana kasica sa povrcem i mesom iz leda

Vecera -najvjerovatnije Nestle zitarice sa kakaom


12.01.09
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Jucer smo rucali slanutak ili leblebije na Igmanuuser posted image  Skuhala sam joj sa mrkvom tako da je bilo vise mrkve nego slanutka i super je pojela. Slanutak je malo nezgodan zbog kozice kao sto grah ima ali ja sam joj samo izgnjecila kuci viljuskom, strpala u teglicu i ponjela. Kad ih cisti zrak opije sve ce pojesti.user posted image
Jutros je jela puru sa malo ulja i soli i onda hljeba sa puterom - Hena je luda za hljebom. Za uzinu cemo opet jabuku.


14.01.09
IZVORNA PORUKA: stella

Dorucak-jogobela jogutrt sa muslijem i vocem,nije mixanouser posted image
Za rucak danas,kasica povrce sa mesom iz leda.
Vecera je jos pod upitnikom,mada ce najvjerovatnije biti domaca supica sa tjesteninom i piletinom  isto iz leda.


IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Otkad ja nisam pisala sta smo ruckili...user posted image

dorucak: integralni hljeb sa domacim pekmezom od jabuka
rucak: corbica od slatkog krompira (nasla juce u Merkatoru), rize, bijelog luka, svjezeg persuna, maslonovog ulja i paradajiza
vecera: jedna banana



15.01.09
IZVORNA PORUKA: mishka

Dorucak: hljeb sa sirom i mlijeko...,
Nakon sat:mandarine..,
Rucak:kuhano povrce:brokula,karfiol,mrkva..,
Medju obrok:pileca supica(sa komadicima piletine)...
Vecera:zitarice sa mlijekom ili nesto drugo.....(jos nisam skontala)..


19.01.09
IZVORNA PORUKA: stella

Dorucak-Nestle zitarice sa kakaom
Rucak-domaca pileca supa+hljeb+pavlaka
Vecera-vocna kasica marelica+kruska frutek

I ovo smo malo na silu jedva pojeliuser posted image
Izmedju dojenje,zadnjih par dana bas slabije jede,i mislim da ce zubici.


20.01.09
IZVORNA PORUKA: andji

Popio mlijeko sa pšeničnim dodacima 180ml(hipp3) i pojeo kajganu od jajeta i jedne kašike kajmaka+jedna manja kifla,za ručak ćemo od našeg ručka malo uzeti plus hljeb....Sergej uz sve slano jede hjljeb,jednu šnitu bez korice ili omanja kifla....a usput je grickao i pileće batake(smoki)


IZVORNA PORUKA: stella

Dorucak-banana,jabuka,kocka cokolade

Rucak-sampjer,krompir,mrkva i persun,spinat+mlijeko i maslinovo ulje izmixala,napravila kasicu

Uzina-vocna kasica Hipp sa zitaricama

Vecera-isto kao rucak samo dodala kuhano jaje izmixano.


22.01.09
IZVORNA PORUKA: mamin sin

Kad smo ustali karamelino na flasicu...
dorucak: puter + bestilj
uzina: Hipp breskva- velika teglica sa mljevenom plazmom
rucak: prasa sa piletinom, mrkvicom, paradajzom, krompirom i domacim zacinom (vegeta domaca user posted image )

nastavak cemo vidjeti sta cemo kada mama dodje sa posla user posted image


IZVORNA PORUKA: andji

Sergej je danas kod bake jeo svašta,samo ga je trpala.....jutros pio mlijeko,pa je zatim pojeo pola banane,pa samo šnitu(omanju) hljeba-kruha,pa koji komadić pečenice,pa malo(5-6 omanjih šnita krompira) popio čokolino 180 ml oko 15h i za večeru pojeo punu zdjelicu pileće supe sa rezancima i mrkvicom i komadićima mesa +udrobila mu hljeb u to.I sada pred spavanje popio mlijeko 180ml...ne znam gdje mu je to sve stalo,zaistauser posted image user posted image user posted image


24.01.09
IZVORNA PORUKA: stella

Kod nas danas malo naopakouser posted image

Dorucak-kasica od sampjera i povrca iz leda
Rucak-domaca pileca supa
Uzina isto kao rucak
A veceru sama trazilauser posted image user posted image
Batak+krompir-zapeceno u rerni i izmixano uz dodatak mlijeka


25.01.09
IZVORNA PORUKA: stella

Dorucak-jaje i hljeb jela samnom+vocnu kasicu bebivita
Rucak-Pileca kasica sa povrcem
Uzina-vocna kasica bebivita
Vecera-???


IZVORNA PORUKA: lejlašh

Doručak - hljeb sa abc namazom i čokolino plus;
Ručak -  pileća supa sa povrćem i tjesteninom;
Večera - nadam se voćna kašica,
A između sika, keks, smoki i dukatino


26.01.09
IZVORNA PORUKA: andji

Sergej je jutros jeo šarene slanince ja mu onako nasitno nasjeckala,pojeo je puno,po meni i previše(mekana mu pa može jesti) i posle toga je samo pio soka i vode puno,ojo 15h ponudila mu čokolino nije htio(a uvijek tada pije mlijeko sa nekim linom),maloprije mu ponudila monte,ni to nije htio....kontam da ga ta slaninca zasitila(baš je pojeo puno),i još nije gladanuser posted image user posted image user posted image




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 23:49:34   
anitaMO
ma meni izgleda da vaše super jedu.ova moja kako kada.nekad joj dosta tri kašike.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 23:49:50   
Visnja RR
sada se jelovnik moze nastaviti otkljucan je
pusa svim malim njamnjam guzama user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.2.2009 23:57:33   
stella
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

sada se jelovnik moze nastaviti otkljucan je
pusa svim malim njamnjam guzama user posted image

Bravo za Visnjuuser posted image

samo kako si odvojila ove postove,ispade da samo ja pisem.user posted image
Sada vidim da nam je jelovnik sve nekako ukrug,bas nam treba novih ideja,mamice navalite sa pisanjem,da obogatimo jelovnike nasih malih njamnjatorauser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
4.2.2009 10:41:47   
Gigana
ja cu pisati jelovnik od juče:

Nakon buđenja: kašika meda i čaj

Doručak: kriška hljeba, puter i čaj

Užina: kivi i banana

Ručak: grah i hljeb

Užina: monte, malo hurmašice

Večera: pekmez od šljiva i mlijeko

Pred spavanje: adaptirano Nestle junior


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
8.2.2009 20:11:35   
stella
Dorucak-bebivita,kasica sa jabukom,bananom i dvopekom.
Uzina-pasteta i hljeb.
Rucak-Hipp kasica od puretine,mrkve kukuruza i rize.
Uzina-kao i rucak.
Vecera??   mozda nestle zitarice

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
9.2.2009 9:50:25   
ebru
Evo i nas jucerasnji jelovnik
Po ustajanju-mlijeko hipp 3 150 ml
Dorucak-blitva sa mlijekom i kajmakom i malo hljeba
Uzina-1 banana
Rucak-kuvana supica sa tjesteninom
Uzina-opet blitva sa mlijekom i kajmakom
Uzina 1-pola kruske
Vecera-mlijeko hipp 3

Visnja bilo bi dobro da na uvodnom postu postavis neki tekst u hrani koja se preporucuje bebama u dobi od 12-18 mjuser posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
9.2.2009 23:20:41   
stella
Dorucak i uzinu nije htjela ni okusiti danas.
Rucak pojela kasicu pravljenu od musake i mlijeka.
Vecera nestle pahuljice sa kakaom.
Poila je i malo soka na slamku fruktal juce prvi put i danasuser posted image

A neki dan je jela i klepe izmixane sa mlijekomuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *