|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako potaknuti porod
22.12.2009 16:59:30   
Alma_27
trazila sam ovu temu ali je nisam nasla. nadam se da nije dupla.

zene drage, meni je termin za tri dana. juce bila na kontroli i kaze doktor da nema nikakvih naznaka da ce porod uskoro krenuti (protoci krvi uredni, hvala Bogu, zrelost posteljice 2, grlic meksi, uloziv vec jedno dva mjeseca, bebina glavica nalegla)doduse, napomenuo je on da se sve moze promijeniti za 24 sata. bebica je teska, po UZ, 3700g pa se bojim ako mnogo prenesem da ce biti prevelika i da cu imati tezak porod.

ima li kakav nacin da ja to malo ubrzam? kazu da hodanje i ne pomaze toliko. cula sam za stimulaciju bradavica - kao oslobadja oksitocin ali s tim treba biti pazljiv (?)

i jos nesto. rekao mi je da se u ponedeljak (znaci tri dana poslije termina) javim u bolnicu (u Tuzli, na Gradinu) ako u medjuvremenu ne krenu bolovi. meni nesto puno cekati do tada. da ja odem njima u petak? da vide ima li kakvog napretka. kontam da ce me vratitijer u knjzici pise da se javim u ponedeljak

napisah ja svasta ali stvarno mi je dosadilo user posted image


joj kad se sjetim da sam morala lezati i piti ginipral zbog prijeteceg preranog poroda...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako potaknuti porod
22.12.2009 17:05:28   
mamine oci
moj ti je savjet da pustis da ide sve ide svojim tokom to sto ce ti termin neigra nikakvu ulogu menije sa prvim djetetom probio termin 15dana sa drugim cetiri,a vec sam vise puta pisala da sam oba puta se porodila za 5min prirodno, jer termin je onda kad Allah bude naredio da se rodi ljekari mogu da pretpostave ali ne i tacno da znaju mada ponekad pogode znaci kad dobijes bolove tad idi,al eto i malo vezbe nebi bilo na odmet,zelim da ti porod bude lak i bez brige bice sve u redu ako Bogda...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako potaknuti porod
22.12.2009 17:05:32   
idana_85
Mila Alma, zasto bi to ubrzavala? Neka beba sama odluci kad zeli na ovaj svijet...ja sam prenijela dva dana preko termina i nimalo me nije brinulo. Termin nije uvijek tacan, tako da... Do dvi sedmice se tolerise da se prenese.

Sve se moze promjeniti za sat dva, neke zene se otvaraju brze neke sporije, nekim porod krene a ne otvaraju se itd...milion situacija, eto citaj malo price s poroda.

Ono sto ti moze na neki nacin isprovocirati porod a bezbjedno je sex user posted image Spermici to ubrazvaju, i to mozes ovdje naci. Hodanje pomaze, mene je nocu za bolilo,a taj citav dan sam hodala kao sumanuta. Opet ti savjetujem, pusti bebija da sam odluci kad ce da se rodi, a ti koristi svaki dan do toga da se ODMARAS. Trebat ce ti snaga za porod, a i bogme slabo ce biti vremena za odmor kad bebi dodje. Idi zeno spavaj. Pusa i sretno


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako potaknuti porod
22.12.2009 17:14:04   
MELLI
user posted image user posted image user posted image
izvini,ali ti mene baš nasmijauser posted image
Zašto ti se žuri?Ako je sve u redu,a očito jest,pusti neka stvari idu svojim tokom.
Ja imam dva poroda iza sebe,a u dvije trudnoće bila sam skoro devetnaest mjeseci trudnauser posted image
Oba puta puuuuno preko termina,porodi ekspresni.Prva beba 3740g,druga 4060g,a rodila sam je sat nakon prvog blagog bola.Nisu me čak ni sjekliuser posted image
Tako da to i nema neke veze.
Što se aktivnosti tiče,ja sam selila u desetom mjesecu trudnoće,maksimalno bila aktivna,kao i prije trudnoće.I opet toliko prenijelauser posted image
U drugoj trudnoći,opet sam bila i više nego aktivna,jer sam tada imala bebu od godinu i po u kući,i opet preko termina.user posted image

Šta hoću da kažem,sve je to individualno,od žene do žene.
Meni su prvi porod izazivali sedam dana,što gelovima,što dripom,i nisu mogli potaknuti bebu da krene.Kada je bila spremna izletila je sama za sat i po.
Drugi porod nisu stimulisali,ali je bio i više nego brz.Sreća da sam bila u bolnici,jer 100% bih rodila u autu
Opusti se,i strpljivo.Sad će to za koji danuser posted image

< Poruku je uredio MELLI -- 22.12.2009 17:19:15 >

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako potaknuti porod
22.12.2009 17:16:07   
MELLI

IZVORNA PORUKA: idana_85

Mila Alma, zasto bi to ubrzavala? Neka beba sama odluci kad zeli na ovaj svijet...ja sam prenijela dva dana preko termina i nimalo me nije brinulo. Termin nije uvijek tacan, tako da... Do dvi sedmice se tolerise da se prenese.

Sve se moze promjeniti za sat dva, neke zene se otvaraju brze neke sporije, nekim porod krene a ne otvaraju se itd...milion situacija, eto citaj malo price s poroda.

Ono sto ti moze na neki nacin isprovocirati porod a bezbjedno je sex user posted image Spermici to ubrazvaju, i to mozes ovdje naci. Hodanje pomaze, mene je nocu za bolilo,a taj citav dan sam hodala kao sumanuta. Opet ti savjetujem, pusti bebija da sam odluci kad ce da se rodi, a ti koristi svaki dan do toga da se ODMARAS. Trebat ce ti snaga za porod, a i bogme slabo ce biti vremena za odmor kad bebi dodje. Idi zeno spavaj. Pusa i sretno


ma kod mene ni ovo nije natjeralo bebu da se rodi,kad sam ja htjelauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako potaknuti porod
22.12.2009 17:19:07   
malaaaa
pusti neka sve ide svojim tokom ija sam prenijela jedan dan bila sam bas nervozna od iscekivanja sve govorila ah kad ce vise pa sam ija trazila te teme kako kako ubrzati porod a sada sam drugog razmisljanja nek bude kad bebi bude htjela hehe a nemora znaciti da neces imati vremena za odmor kad se rodi meni su svi govorili spavaj i odmaraj dok mozes kasnije neces imat kad ali eto hvala bogu bio miran vise spavao vec sto je bio budan tako da mi je cak bilo dosadno sve uradim i opet vremena na pretek user posted image kazem hvala bogu jer nije kod svakog isto neko nema kad odspavat posteno

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako potaknuti porod
22.12.2009 17:52:38   
snijeg

IZVORNA PORUKA: idana_85

Ono sto ti moze na neki nacin isprovocirati porod a bezbjedno je sex user posted image Spermici to ubrazvaju, i to mozes ovdje naci.


user posted image user posted image Koliko ja znam gel koji stavljaju ženama da izazovu porodu je haman istog sastava kao i spermići, zato ti je ovaj savjet dobar i bezbjedan user posted image
Međutim činjenica je da taj gel uopće ne djeluje kod velikog broja žena. Ne znam čemu žurba, pusti da sve ide prirodnim tokom, ukoliko budeš forsirala nedaj Bože možeš napraviti neki problem. Pa znaš da se sve može promijeniti preko noći, pusti bebicu da krene kad bude spremna. I velike bebice se rađaju, nerjetko lakše nego sitne. Priroda je zadužena za te stvari, pusti je da i ovaj put odradi svoj posao, a ti se naoružaj saburom i pripremi se za dolazak savršenog malog bića. U svakom slučaju sretno i lagan prirodan porod ti želim user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako potaknuti porod
23.12.2009 8:53:18   
bebbe RR
Ponašaj se normalno, kako se i ponašas i sve ce biti kako treba. Beba zadnjih dana trudnoce, cak zadnje tri sedmice, raste jako malo, nema straha da ce biti prevelika. Poticati porod je besmisleno.
Sretno!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako potaknuti porod
23.12.2009 11:14:42   
Alma_27
Hvala vam zene na brzim odgovorima!


Ma nisam ja mislila sad da forsiram ili da idem na indukciju nego da malo prirodno to poguram... :) Hvala Bogu da je bebic u redu i to mi je najbitnije al sam nestrpljiva... Jedva cekam da ga vidim user posted image user posted image

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako potaknuti porod
23.12.2009 14:58:12   
amela2208
ima nas jos takvih kao ti alma27 --- nestrpljivih--- ali pusti neka bebi dodje kad sam bude htio.
Ja sam planirala sto udjem u 9ti mjesec da idem i da me porode u bolnici ali nedaj Boze da nesto fali bebici sebi nebih nikad oprostila.

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako potaknuti porod
23.12.2009 15:53:07   
Skvo RR
Prirodno je najbolje, ali ako mozes, sada je okopnilo, nema leda, samo setnjaaaa, mnogo setnjeeeee!!!!



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako potaknuti porod
30.12.2009 16:50:13   
mamaajna
sexom meni puko vodenjak poslije sexa,2 dana ranije bila na kontroli 2 prsta otvorena i 40%grlica,cura od 4550 i 53cmuser posted image

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako potaknuti porod
30.12.2009 16:51:25   
amela2208
dobar prijedloguser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako potaknuti porod
30.12.2009 16:52:45   
mamaajna
ozbiljno 7 dana prije termina sam je rodila pa da sam cekala izasla bi na petaka

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako potaknuti porod
30.12.2009 16:53:46   
amela2208
cula sam za to... rado no nesto bas ne ide mi od ruke user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako potaknuti porod
30.12.2009 16:56:08   
mamaajna
helem,znas hormoni,zavrsili ti mi i ja u kupatilo okupam se obucem i legnem kad samo voda pljusnu.nisam namjerno ,pazili smo polako nismo divljaliuser posted image valjda sudzeno da se tad rodi

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako potaknuti porod
30.12.2009 16:58:23   
amela2208
ma ja cu sad muza napast kad dodje s posla samo da moja malena sto prije dodjeuser posted image user posted image user posted image . Ja sam ti jedna od paçenika sto se tice te temeuser posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako potaknuti porod
30.12.2009 17:00:16   
mamaajna
curo ti imas jos mjesec,polako uzivaj zeno,hodaj po Istambulu za nas

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako potaknuti porod
30.12.2009 17:02:55   
amela2208
ja bih najradije da ona sto prije dodjeuser posted image user posted image user posted image a setala bih ja ko luda da mi nije RR, ovako ne mrdam nikud rijetko kad... Zaraza ziva... al je dobra stvarno za neke stvari... ja nista nisam znala o trudnoci i svemu pa eto ovdje naucilauser posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako potaknuti porod
30.12.2009 17:07:08   
mamaajna
vidjet ces jos ka bebaca dode insaAllah imaces milion pitanja,meni je patronazna dosla 2 puta ,sve odgovore sam nasla ovde tako da nisam nikoga ni zivkala,a i zaraza je

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako potaknuti porod
30.12.2009 17:09:56   
amela2208
pa i ja ne volim da dosodjujem svojima sa pitanjima i kukanjima u trudnoci tako da sam dosla ovdje na RRuser posted image user posted image ahhaah naucila sam dosta toga. Citam dosta toga i o novim mamicama i njihovim problemima jos malo mi je ostalouser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako potaknuti porod
14.1.2010 20:40:59   
myMum
Mislim, ne bih nikog da plašim, ali želim ostaviti komentar na ovu temu... Svaki porod završi ionako kako bi i trebao - presretno. Ljekari najčešće apliciraju "Prepidil" gel (to na meni nije bilo "primijenjeno, mada su mi isprva to htjeli uraditi). Međutim, desilo se nešto puno gore - dali su mi onu (ne znam ni kako bih je nazvala) indukciju (možda "prokletu" bi bio odgovarajući epitet). Ja mislim da na svijetu ne postoji jači bol od ovog! Pa to je prestrašno! To su nenormalni bolovi (meni je "udaralo" u krsta, tj. razvvaljivalo mi bubrege), jedva sam preživjela, čak sam im u jednom momentu rekla da mi isključe "to sr...." i neka uzmu i dijete i sve nek ide u vražiju mater! To je bilo za neizdržatii ne bih voljela da iko doživi ovakvu bol! Želim svim budućim majkama laganu trudnoću i još lakši i bezbolniji porod!


_____________________________

Faris - 30.07.2004. - mamin lav

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako potaknuti porod
14.1.2010 20:42:52   
myMum
IZVORNA PORUKA: mamaajna

helem,znas hormoni,zavrsili ti mi i ja u kupatilo okupam se obucem i legnem kad samo voda pljusnu.nisam namjerno ,pazili smo polako nismo divljaliuser posted image valjda sudzeno da se tad rodi


hehehehee.... e ova je prejaka! Svaka čast!


_____________________________

Faris - 30.07.2004. - mamin lav

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako potaknuti porod
14.1.2010 20:48:12   
dinciii
JA kad sam prenijela otisla na kontrolu i doktorica fino rece sad je dobro da imate cesto odnose...Jer to pomaze...S tim da mi je mama bila tu vec nismo bas nesto mogli tako da sam prenijela 12 dana user posted image ...Ako si u mogunosti samo sto vise keksa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu myMum)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako potaknuti porod
17.1.2010 14:54:18   
Alma_27
.

< Poruku je uredio Alma_27 -- 17.1.2010 14:56:42 >

(odgovor članu myMum)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *