|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 16:53:53   
teta berta
Drage mame koji je najbolji nacin da zastitimo nase bebe i djecicu od virusa gripe bilo obicnog ili ovog novog??? Postoje li ikakvi pripravci za jacanje imuniteta osim voca, posebno za nase male odbijace hrane??? Podijelimo svoja iskustva...
Mi smo zasada samo na ovome, kivi svaki dan, kamilica sa medom i  limunom...

< Poruku je uredio teta berta -- 2.12.2009 16:54:12 >


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 16:55:58   
Skvo RR
Ja dajem bebici kasiku meda svako jutro u cajku, malo limunovog soka po vocu. I ne hodamo po trznim centrima, vecim okupljalistima. To je moja jedina preventiva!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 16:59:36   
amela2208
skvo htjela sam te upozorit nesto, nemoj davat djetetu med ako nije starije od 12 mjeseci jer ima neka bakterija u medu koja skodi bebicama. Ja jos nisam postala mama (za par nedjelja tek) ali bih izolovala svoje dijete i pokusala na neki nacin da mu pojacam imunitet...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 17:05:14   
Anoniman
Vitamin D3 je dobar za zastitu od gripe, male bebe svakako uzimaju kapi, a za vecu djecu predlazu riblje ulje.

(odgovor članu amela2208)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 17:06:20   
bebbe RR
Moja beba ne jede med još uvijek, ne mislim joj ga davati do pune dvije godine, ali jedemo svaki dan razno voće, dezinficiramo ruke po svakom izlasku napolje, i izbjegvamo trzne centre i sve druge guzve... Nadam se da ce biti OK.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 17:12:13   
Visnja RR
nista posebno za sada...
osim da ne idemo u guzve,
svi smrcavi ljudi nisu pozvani kuci (bez ljutnje )



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 17:13:27   
amela2208
evo napravila sam malo iztrazivanje u vezi meda koje kaze da: med pravi tvrdu stolicu, moze doci do zatrovanja bebe cak i do smrti (brulizma---izvinjavam se ne znam kako se ova bolest zove kod nasuser posted image ).
naravno ja se sjecam kod nas u crnoj gori bebama mazu med po usnama da budu slatke kad porastuuser posted image user posted image . u vecim gradovima bih preporucila i maske da se koriste, ja bez maske ne izlazim iz kuce...nedaj Boze da se razbolim u ovom stanju

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 17:17:50   
meli
ja sam pocela davati sansostol plus zeljezo. i svako jutro jedna perlica ribljeg ulja. inace jos uvijek dojimo. izbjegavamo velika okupljanja i ne idemo vise u shopping user posted image user posted image user posted image
izlazimo svaki dan malo u setnju i provjetravamo prostorije. i naravno obavezno pranje ruku.
i nadam se da cemo uspjeti izbjeci gripu.


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 17:26:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: amela2208

(brulizma---izvinjavam se ne znam kako se ova bolest zove kod nasuser posted image ).


Botulizamuser posted image

(odgovor članu amela2208)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 17:28:30   
amela2208
hvala Maida nisam znala, ne pricam nas jezik samo na netu vec dugo vremena pa zato izvinjavam se...samo sam htjela pomociuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 17:43:48   
danim
najbolja preventiva je ne ici u guzve ako se ne mora i vani izbjegavati evo moja sestra bila danas u bolnici i veli da joj je doktor reko da ne ispusta djecu napolje sad je zrak pun virusa i bakterija pa sto manje vani dok ne bude malo minusa ona ima djevojcicu od dvije godine pa ja mislim da je to najbolja preventiva

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 17:59:16   
teta berta
Konacno je malo i zahladilo, je da svi volimo sunce, ali brate kad je zima nek je "zima" da malo ubije ove bakcile... Meni su trzni bolna tocka, stalno smo negdje zujali, posebno djeciji butici, a saduser posted image user posted image Nastojim izbjegavati mada bi volila da vidi sve te djeda mrazove, jelke, svjetlucave izloge... A to za med stvarno nisam znala, sad stvarno ne znam smijem li joj ga davati, ima godinu i pol????

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu danim)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 18:05:09   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: teta berta

Konacno je malo i zahladilo, je da svi volimo sunce, ali brate kad je zima nek je "zima" da malo ubije ove bakcile... Meni su trzni bolna tocka, stalno smo negdje zujali, posebno djeciji butici, a saduser posted image user posted image Nastojim izbjegavati mada bi volila da vidi sve te djeda mrazove, jelke, svjetlucave izloge... A to za med stvarno nisam znala, sad stvarno ne znam smijem li joj ga davati, ima godinu i pol????


Teta Berta, bolest koju izazove bakterija koja može biti pisutna u medu je potencionalno smrtonosna za djecu do dvije godine. Odraslima i starijoj djeci ne naudi. Svi znamo da se u proslosti med puno, puno davao djeci, i, hB, malo je primjera botulizma, ali ja na svojem djetetu ne bih rizikovala. Nedavno je bio primjer bebe u Škotskoj koja je pala u komu zbog bolesti izazvane umakanjem dude u med. Nisam pratila, pa ne znam da li je djecak prezivio. Osim toga, med je dosta precjenjena namirnica, generalno. Mislim na prehebene karakteristike meda... Osobno ne bih nikome nista sugerirala, svi smo mi najbolji roditelji svojoj djeci, ali, kada vec pitas...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 18:10:43   
teta berta
Hvala od danas izbacujemo med... A bas mi krivo jer obozava maslac i med, smijem li joj sad davati domace demove, sipak, sljive... I zna li mi neko reci smije li beba piti domace cajeve, menta, cubrica, nana???



_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 18:17:18   
acudesa
Moj malac ima 3 godine i ja sam mu neki dan kupila omega 3...ukusan je,pa eto, vidjet ćemo,  a pored toga mu redovno cijedim jabuku, mrkvu i cveklu, zasladim medom (on je starijiuser posted image ) i u to iscijedim pola limuna-ne jedvite jade popije, al popije user posted image
Isto, kao i većina, ne izlazim na veća okupljališta, šetkamo prirodom i to je to...ne može čovjek biti pametan, žao mi ga više, mi navikli uvijek po igraonicamauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 18:19:05   
acudesa
ni domaće čajeve mu nisam donedavno davala, ipakuser posted image  mislim da su bolji dječiji čajevi do jedno 2 godine
a i sada rijetko, kad nane navaleuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 20:13:04   
dinaa
Ja sam svojoj djeci malo pojacala voce,s kcerkom nemam problema sto se toga tice ona "mete"sve sto joj se ponudi iako je prava sitna mrvica,a sin opasno zabusava pa ga moram natjerati da pojede vocku.Njemu sam pocela davati perlice ribljeg ulja,on pije cajeve s medom,ona nece nikakav caj pa pije mlijeko s medom.Nedavno su jeli maticnu mlijec dva puta dnevno po kasikicu.Curica od voca naj sladje pojede grejp i mandarine.
Izbjegavamo guzve i to je to.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 21:35:52   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: teta berta

Hvala od danas izbacujemo med... A bas mi krivo jer obozava maslac i med, smijem li joj sad davati domace demove, sipak, sljive... I zna li mi neko reci smije li beba piti domace cajeve, menta, cubrica, nana???




Mislim da smijes sve dzemove. Ja ih svojoj dajem, a mladja je. Pravim ih sama, bez secera, i dodajem u jogurt ili mladi sir i zitarice. Za cajeve nemam informaciju, za sada ne dajem.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 21:50:46   
Arko
Beba koja ima godinu i pol ne zove se beba, nego dijete od godinu i pol. user posted image
Vidim pitala si za domace cajeve. Meni su oni bolji, nego oni djeciji, jer oni tipa Hipp sadrze cisti secer,cak oko 78% u citavoj flasici caja. Meni je zdravija ova prva verzija,bar znam da sadrzi suseno bilje, a Bog zna sta u ove djecije koje su pune secera stavljaju.
U svim zivim prirucnicima, djeci se ne preporucuje med do godinu dana, ne znam zasto se to sad pomjerilo. Dijete poslije godinu dana ima razvijenu i jetru i sve zive organe koji mu pomazu da se bori protiv bakterija.

< Poruku je uredio Arko -- 2.12.2009 21:52:30 >

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 21:58:19   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Arko

Beba koja ima godinu i pol ne zove se beba, nego dijete od godinu i pol. user posted image
Vidim pitala si za domace cajeve. Meni su oni bolji, nego oni djeciji, jer oni tipa Hipp sadrze cisti secer,cak oko 78% u citavoj flasici caja. Meni je zdravija ova prva verzija,bar znam da sadrzi suseno bilje, a Bog zna sta u ove djecije koje su pune secera stavljaju.
U svim zivim prirucnicima, djeci se ne preporucuje med do godinu dana, ne znam zasto se to sad pomjerilo. Dijete poslije godinu dana ima razvijenu i jetru i sve zive organe koji mu pomazu da se bori protiv bakterija.


Dijete koje ima godinu i po se zove, ako cemo vec kategorizirati na taj nacin, od prvog, pa do treceg rodjendana, na nasem jeziku, malo dijete.
Ja sam onda nasla ovaj podatak o medu u mrtvom prirucniku, kad ti vec drzis pod kontrolom sve zive.user posted image user posted image user posted image user posted image
Sala mala.
Bas sam neki dan o ovome citala u knjizi koja se zove "Sto ocekivati u drugoj i trecoj godini", jedna je iz znane "what to expect" kolekcije, a objavljena je na hrvatskom jeziku u novembru ove godine u Zagrebu, te su svi podaci u njoj osvjezeni, kao pred svako izdanje.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 22:01:42   
Arko
Ne moras me replicirati. Prva rijec u prvoj recenici je bila beba, sa takvom namjerom sam pisala, jer ste vi i tako navele u gornjim postovima user posted image
Za med sam citala na mnogo mjesta, i znam da vecina ne preporucuje do godine dana med, a kad dijete navrsi godinu, onda se slobodno moze davati.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 22:05:12   
bebbe RR
Arko, ako ti misliš da svojoj bebi trebaš davati med, ti ga daj. Sto se mene tice, i od rodjenja, to nije moja odgovornost. Mi ovdje razmjenjujemo, ne namećemo mišljenja. A moje je da ga svojem djetetu do dvije godine necu dati. Objasnila sam i razloge... I eto... Ne uzbudjuj se!
Dobro dosla na RR!
Zelim ti obilje uzitka u citanju i diskusijama na najboljem forumu!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 22:23:58   
veeseelaa
moju bebu, koja je zaista mala beba jer ima jedanaest mjeseci user posted image  štitim od gripe na takav način da svaki dan pojede

1 kivi
pola ili cijelu bananu
1 mandarinu
1 ili dvije kriškice grejpfruta


Naravno uz to jede i raznoliko povrće kao što je paradajz, krastavice i zamislite crni patlidžan i tikvice s bijelim lukom

Mala je za 10, sve ručki

Naravno ne družimo se sa svakimuser posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 22:40:45   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moju bebu, koja je zaista mala beba jer ima jedanaest mjeseci user posted image  štitim od gripe na takav način da svaki dan pojede

1 kivi
pola ili cijelu bananu
1 mandarinu
1 ili dvije kriškice grejpfruta


Naravno uz to jede i raznoliko povrće kao što je paradajz, krastavice i zamislite crni patlidžan i tikvice s bijelim lukom

Mala je za 10, sve ručki

Naravno ne družimo se sa svakimuser posted image user posted image


I mi volimo svo to povrce;)


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako zastiti bebu od gripe...
2.12.2009 22:47:19   
veeseelaa
Super bebbe, jako je dobro kad naše bebice hoće da jedu kvalitetnu i zdravu hranu
A tako sam se brinula kako da uvedem čvrstu hranuuser posted image , sjećam se da si mi ti dala par savjeta, i sve je krenulo tako spontano, i sad sam što se tiče ishrane moje djevojčice jako zadovoljnauser posted image
reallove ima li gripe kod vas? ili je sve pod kontrolom?

< Poruku je uredio veeseelaa -- 2.12.2009 22:49:24 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *