|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Korisni savjeti za nove mame
25.6.2008 22:33:00   
suncan_dan
Brojevi cipela za bebe:
duzina noge (cm)           Broj cipela
9,7                                  16
10,3                                17
11,0                                18
11,6                                19
12,3                                20
13,0                                21
13,6                                22
14,3                                23

15,0                                24
15,6                                25



Brojevi odijece:

Ako je beba 52cm visoka onda ima br.odijece 52
68cm visoks onda br.68 itd...

------
Isto dobro znat:

bebine se usi ne ciste nikakvim stapicima, jer smola sama od sebe isplovi, jedino ako je vec na skoljki onda se moze polahko da ocisti.

Pumpe za nosic to bebi ne treba, bebin nosic se cisti sa stapicom za usi, kojom se malko pamuk u duzinu izvuce.

Ako je bebina koza suha, onda je bolje nesto prirodno stavit u vodu za kupanje, naprimijer milijeko i maslinovo ulje, jer ostali proizvodi sastoje hemikalije, koje stete bebinoj kozi. ako ima neko interesa na masazi za bebe onda bi i to mogla opisat, to isto bebane vole...



< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:09:21 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Korisni savjeti za nove mame
26.6.2008 12:11:17   
bebacha
neslazem se s ovim za pumpicu.ja nekad znam bas dugo pokusavat ocistit nosic stapicem al ne uspijem.onda joj zakapam malo caja od bjelog sljeza i pupica za sekundu sve izvuce.chhico pumpice su bas mekane i nemogu osteti nista

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:09:49 >
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Korisni savjeti za nove mame
26.6.2008 12:40:42   
anitaMO
ispravka za bebe je odjeca broj 50,56,62,68,74,80 itd  to je do godinu dana .a 52 nema baren kod nas

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:10:08 >


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Korisni savjeti za nove mame
26.6.2008 22:24:09   
suncan_dan
ups moja greska, nema ni ovde br.52.

PS. Pumpicu za nos barem nepreporucuje moja doktorica.

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:10:25 >

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Korisni savjeti za nove mame
26.6.2008 22:28:56   
Emina*
Chicco pumpica ima onaj silikonski produzetak koji je jako mekan,
pa zato i sumnjam da moze naskoditi sluznici,
mada i ja cesce uzmem stapic za usi,
nakvasim kamilicom (suh moze dovesti do ostecenja sluznice nosa)
i time mu ocistim nosic, a nekad uzmem pumpicu.....   user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:10:42 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 8:39:47   
bebacha
mi smo pumpicu kupili na preporuku pedijatra.i ja cesto cistim stapicem ali on nemoze izvuci sekret koji moze otic u pluca pa napravit jos veci problem

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:11:03 >

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 16:30:59   
Emina*
Sekret ne moze otici u pluca, jer u nosu i donjim disnim putevima
postoje dlacice koje su usmjerene tako, i djeluju tako da usmjeruju sekret vani,
a ne prema plucima,
tako da ne postoji nikakva mogucnost da sekret dodje do pluca  user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:11:19 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 20:28:38   
mamina cura
Imam pitanje za Eminicu, kojoj se divim kolicinom informacija koje posjeduje, da li si studirala Medicinu ili nesto slicno jer ovakav odgovor mogu tvrditi samo doktori??? Pa ne bi bilo lose da se na forumu zna i ko je koje struke jer nam mogu uveliko pomoci savjeti od pravih osoba.

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:11:37 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 20:31:46   
Emina*
Draga mamina cura, hvala na komplimentu user posted image
Inace sam student farmaceutskog fakulteta,
a jos sam svjeza sa anatomijom user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:11:52 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 20:47:37   
mamina cura
Bas mi je drago to cuti, super. Ja sam bila malo ljuta jer puno mama lupaju neke stvari i ako je covjek neiskusan i prvo mu je dijete moze svasta biti. Samo, po mom misljenju, ne bi bilo lose da svako napise iz kojeg izvora daje informacije, da li iz literature, vlastitog iskustva i sl. Mozda je ovo bio posao moderatora ali vidim i da im i forum ima problema. Ovo je jedini forum za bebe koji stvarno vrijedi.


< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:15:38 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 21:04:06   
Emina*
Forum zaista jako puno vrijedi, apsolutno se slazem s tobom...
Jos vise se slazem i podrzavam te da imamo neku temu na kojoj pise npr koja je forumasica koje struke, ili nesto slicno, pa da nam moze davati, pa cak i strucne savjete, jer koliko ja znam imamo i pravnica, i mr farmacije, i ekonomista, pa svaki savjet ili prijedlog o necemu bi bio super......
Moderatori su jako ograniceni, najprije sto se tice trenutno ovih problema s forumom, jer administratori im ne daju tolike ovlasti.....

Postoje samo 3 moderatora na citavom forumu, ali nijednu administrator nije ogranicio na odredjeni podforum, a sto ja mislim da bi bilo super....
Jer ipak, registriranih korisnika na ovoj stranici ima negdje oko 3500 sto ja mislim da je jako puno, i zasluzuje vise paznje....
Npr jedan ili cak vise moderatora na forumu beba, pa onda  na forumu dijete, na trudnoci, pa na zatrudnjivanju, i onda svako moze davati savjete i iz svog iskustva, ali i iz literature, i sl...

Zalosno je sto trenutno imamo problema s otvaranjem odredjenih tema i podforuma, moderatori su davno poslali e-mail, ali se niko nije javio user posted image   user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:16:22 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 21:05:23   
moni
I ja pozdravljam Eminicu i svaka čast za informacije. Naočito sad kad znam da je i kompetentna da odgovara na većinu pitanjauser posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:16:38 >

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 22:12:11   
aazra
IZVORNA PORUKA: moni

I ja pozdravljam Eminicu i svaka čast za informacije. Naočito sad kad znam da je i kompetentna da odgovara na većinu pitanjauser posted image



Sto se mene tice, ja sam diplomirala na zurnalistici i mozda nisam kompetentna za informacije kao Eminica, ali sve sto cujem gledam i da provjerim - u literaturi naravno. veoma su mi pomogli casopisi, knjiga o trudnoci, vjezbe, itd...
A sad pitanje za Eminicu iz oblasti "medicine"...
jako nam je suh zrak u stanu od radijatora. Trenutno nije ali na jesen kada pocnu grijati, a tad akbg. dolazi i beba, bas se brinem. nekad se u toku noci probudim, bukvalno ne mogu disati. nije pomogla ni serpica, ni mokra krpa.
Pa me strah, nedaj boze da se bebi nesto desi u snu.
Jos sam te nesto htjela pitati - sta je sa nocnim podojima, cula sam da je to dobro za laktaciju, pa treba li buditi bebu? I da li je bolje da beba spava u totalnom mraku, ili da ipak gori neka lampica?
A sto se odjecice tice, ja sam se zeznula u T. Limacu kupila komplet dvije gegice 56br, a kontam da sam trebala vece, prilicno mi je velik stomak za 25. sedmicu, imam osjecaj da ce biti krupna beba.
ma valjda cu moci iskoristiti - nadam se da nece biti "veci" od 56 centimetara bar na pocetkuuser posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:16:57 >

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 22:47:53   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: Eminica

Chicco pumpica ima onaj silikonski produzetak koji je jako mekan,
pa zato i sumnjam da moze naskoditi sluznici,

mada i ja cesce uzmem stapic za usi,
nakvasim kamilicom (suh moze dovesti do ostecenja sluznice nosa)
i time mu ocistim nosic, a nekad uzmem pumpicu.....   user posted image


Bas zbog toga oni i nepreporucavaju, jer zaviso od kvaliteta pumpice i naravno kako se upotrebljava.a kao sto si ti rekla ne moze unic u pluca zbog treple dlacica.

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:17:23 >

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 22:52:48   
mamina cura
Znam da pitanje nije upuceno meni ali nemogu da ne odgovorim iz svog licnog iskustva user posted image
Najbolje vam je na radijatorima susiti ves tako cete stalno imati "vlage" a ako je posebno izrazen problem ima se kupiti neki aparati za vlazenje zraka. Bitno je uvijek zraciti prostorije, sto zimi nije moguce uz prisustvo velikog smoga, barem u Sarajevu. A za gegice, uvijek je bolje kupovati vece stvari. Beba moze biti krupna ali nemora biti "duga" tako da cete te gegice koristiti sigurno barem prva dva do tri mjeseca. Meni su te iz Turbo Limaca koristile za "javno pokazivanje"user posted image  a puno su mi bile prakticnije i korisnije one iz Azel France nesto kao 3 za 15KM, jako su tanke i sad jos nosi od rodjenja one od 3-6mj jer se jaaako razvlace.
I ne znam da li je negdje pisalo pa da ja pametujem, super je stvar bebu ne naviknuti na tisinu. Mi smo stavili u spavacu radio koji stalno radi i tako da se navikava na stalne glasove a ne na tisinu. Sad mogu se "derati" na starijeg a ona dusica spava.user posted image
Uzrupirali smo temu ali sta da radimo kad se druge ne otvarajuuser posted image user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:17:39 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 23:00:02   
suncan_dan
Najnova  ispitivanja englesa Graham Quinn, koji je ispitvao 479 od 2 do 16g. dokazuju da kad dijeca do 2g spavaju sa svijetlom da poslije budu 48% dijece kratkovidni dok a kod dijece koja su spavala bez svijetla su bili samo 9%

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:17:55 >

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 23:10:32   
mamina cura
Mene nije ispitivao user posted image  Spavala bez svjetla a kratkovidna od sedmog osnovne, mama mi je dalekovidna a tata kratkovidan a poslije faksa sam postala posebno kratkovidnauser posted image user posted image  Moje misljenje je da tu ima puuuno genetike i da ako neko dijete ima preddispozicije da bude kratkovidno ni ugaseno svjetlo mu nece pomoci. A svjetlo se ostavlja cisto iz neke sigurnosti, meni sluzi da pregledam svoju bebu u toku noci i da sigurno spavam a nemoram paliti svjetno svaci cas.

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:18:13 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 23:22:07   
suncan_dan
E to mu i ja nevijerujemuser posted image , al sam eto citala neki dan, moja mala maza spava i dalje s lampicom

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:18:27 >

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 23:29:38   
suncan_dan
Ja isto osavim svijetlo, da je mogu vidijet i ona mene, a treba mi i kad pravim hapicu.
a ja mislim da su neki ljudi kratkovidni ima nesto s jabukom (???ako se to na nas tako zove) i s lecom... U mog brata su sva dijeca spavala sa svijetlom i svi fB vide.user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:18:52 >

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Korisni savjeti za nove mame
27.6.2008 23:40:59   
mamina cura
Moguce da ima nesto sa jabukama, ja sam njihov ovisnik user posted image  Odrasla sam u vikendici u prirodi sa puuno jabuka. A leca smo jeli prvi put u ratu, sad ih napravim samo zimi da se podsjetim na davna vremena i bacam poslije isteka vremena.user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:19:13 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Korisni savjeti za nove mame
28.6.2008 0:54:33   
stella
moja hana je po rodjenju pola stvari prerasla pa je mm morao u vanrednu nabavku,zato sto manje odjece sa malim velicinama

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:32:21 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Korisni savjeti za nove mame
28.6.2008 11:36:41   
Emina*
Azra, jel ti to mene zezas ili si zaista ozbiljna user posted image  user posted image
Kako god, ja cu ti odgovoriti na pitanja, ako uspijem,
a Bogami ko da sam na kviskoteci user posted image   user posted image

Sto se tice suhog zraka, mamina cura ti je vec uveliko odgovorila na pitanje, a i moj odgovor bi bio slican mozda i isti...  I ja ti predlazes da ves mokar stavis na radijator, i pusti ga tamo nek se susi, ili uzmi mokar peskir ili dva pa njih ubaci u sobu.
Ja to ne radim jer nam je mali stan,pa u jednoj sobi nam se pojavilo malo vlage pa se sve bojim da se ne prosiri....
Kako mamina cura rece, imas sprave za osvjezavanje i prociscavanje zraka, tzv jonizatore i ozonozatore, pa ako ti nije skupo, mozes njih kupiti i korisiti ih u sobi gdje je beba....
Ima negdje tema zacepljen nosic kod beba,
a i Kana je predlozila, a i mislim da je u pravu, da kraj bebinog krevetica naspes zdjelicu vode, u koju si prethodno stavila koji cvijet od kamilice (znaci napravis caj od cvijeta kamilice), i vidjeces kako to ispari, posebno u septembru kad i grijanje bude vec uveliko radilo, vjerujem da ce pomoci.....

Sto se tice nocnih podoja, ne znam ako beba spava duze od 3-4 sata po noci,
mozes je probuditi i dati joj da sisa....
Mozes je probuditi iz tog razloga jer se navece u najvecoj kolicini stvara hormon prolaktin koji je odgovoran za lucenje mlijeka, tako da se navece to mlijeko najvise i stvara...
Ja nisam imala potrebe da ga budim,
jer je ovaj moj prvi mjesec dana sisao na svaka 2-3 sata..  user posted image     user posted image
Ako ti je pak zao da budis bebu, mozes uzeti pumpicu,pa se ti buditi na svako 2-3 sata pa se izmlazati, i tako ces stvarati vise mlijeka kod sebe, a od ovog sto si izmuzla, mozes napraviti rezervu....
Jer sto vise beba sisa, i sto ti vise izmlazas, vise se mlijeka stvara..

Meni bi npr bilo zao da budim bebu, jer beba kada spava luci se hormon rasta,
i beba u snu najvise raste, zato ja ne volim da se beba budi,
jos kad mi neko dodje pa ga uzme u ruke, a on spava... uhhhh   user posted image    user posted image     user posted image

Sto se tice svjetla, kod mene ima ona lampa na kojoj namjestas jacinu svjetla,
tako da je ona na drugom kraju sobe u odnosu na bebu... 
Beba je maltene u mraku, ali mi treba svjetlo da ga vidim navece,
a i da vidim gdje stavljam svoju siku user posted image   user posted image ...   Ne znam, po meni je noc noc i tako je.....
Ne volim jaka svjetla......
Prvih mjesec dana beba ne razlikuje noc od dana, ali kasnije ti joj pravis ritam navece, kupanje, dojenje i spavanje, tako da i ona pocinje da shvata kad je vrijeme za sta....
Kod mene navece nema puno mazenja, poslije kupanja masiranje, tad se izmazimo, poslije dojenje i stavim ga u krevetic, zaspao on ili ne, on zna da je vrijeme za spavanje i sam zaspi...
Nema puno price i kad se probudim u pola noci da ga podojim....
Nahranim ga, podrigne, presvucem i u krevetic, bio on budan ili ne......
Kazem opet da je kod mene tako......

Eh sad, za gegice, nema nikakve veze sto si uzela broj 56, nije to ni bas toliko malo, bez obzira na bebu....
Kod mene se mali rodio sa 53, i opet mu je br 56 bio jaaako velik......
I nosio je taj broj jedan mjesec dana, tako da se i ne brines zbog toga sto si mu kupila te brojeve....
Ja nisam kupovala te brojeve buduci da sam dobila od sestre uglavnom br 56, tako da smo mi uzimali fakticki vece brojeve, i bas nesto ako mi se svidjelo, uzimala sam 56.....

Ps: Velicina stomaka apsolutno nema nikakve veze sa bebom,
to ne znaci nikako da li ce beba biti krupnija ili sitnija user posted image .. 
Ima negdje tema vec postavljena.......

< Poruku je uredio dina RR -- 28.6.2008 12:33:29 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Korisni savjeti za nove mame
8.7.2008 23:12:41   
ziki
Moram da se ubacim za ove brojeve, ja sam kupovala prije poroda male stvari za 1. mjesec i ništa od tog nisam obukla, Tarik se rodio 57 cm dug,. Kako mu je na porođaju slomljena ključna kost nisam smela bodiće do prije 2-3 dana da oblačim tako da je prerastao i 62 i 68. Sad nosimo 74, to nam je baš taman..

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Korisni savjeti za nove mame
8.7.2008 23:54:20   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: ziki

Moram da se ubacim za ove brojeve, ja sam kupovala prije poroda male stvari za 1. mjesec i ništa od tog nisam obukla, Tarik se rodio 57 cm dug,. Kako mu je na porođaju slomljena ključna kost nisam smela bodiće do prije 2-3 dana da oblačim tako da je prerastao i 62 i 68. Sad nosimo 74, to nam je baš taman..


srce medeno user posted image  jel` sad dobro?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Korisni savjeti za nove mame
10.7.2008 11:48:31   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Eminica

Forum zaista jako puno vrijedi, apsolutno se slazem s tobom...
Jos vise se slazem i podrzavam te da imamo neku temu na kojoj pise npr koja je forumasica koje struke, ili nesto slicno, pa da nam moze davati, pa cak i strucne savjete, jer koliko ja znam imamo i pravnica, i mr farmacije, i ekonomista, pa svaki savjet ili prijedlog o necemu bi bio super......
Moderatori su jako ograniceni, najprije sto se tice trenutno ovih problema s forumom, jer administratori im ne daju tolike ovlasti.....

Postoje samo 3 moderatora na citavom forumu, ali nijednu administrator nije ogranicio na odredjeni podforum, a sto ja mislim da bi bilo super....
Jer ipak, registriranih korisnika na ovoj stranici ima negdje oko 3500 sto ja mislim da je jako puno, i zasluzuje vise paznje....
Npr jedan ili cak vise moderatora na forumu beba, pa onda  na forumu dijete, na trudnoci, pa na zatrudnjivanju, i onda svako moze davati savjete i iz svog iskustva, ali i iz literature, i sl...

Zalosno je sto trenutno imamo problema s otvaranjem odredjenih tema i podforuma, moderatori su davno poslali e-mail, ali se niko nije javio user posted image   user posted image


POTPISUJEM!
 
Stvarno bi bio red da poprave stranicu jer pola toga ne mogu otvoriti, i duznost je administratora i vlasnika stranice da ona pravilno funkcionise, jer uzimaju novac od reklama (ja sam ekonomista i radim u marketing agenciji, pa eto, malo i o finansijskom dijelu user posted image )...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *