|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krvna slika poslije porodjaja
6.10.2008 14:44:41   
Anoniman
Posto sam i sama imala problema sa krvnom slikom poslije porodjaja, surfala sam po netu te sam nasla jedan praktican recept za popravak iste. Vjerujte da je pomoglo. Sto je najbitnije nije skupo i prirodno je. Izvinjavam se sto to prije ne podijelih sa vama. user posted image

Potrebno Vam je:
1 kg cikle/cvekle
1 kg mrkve
1 kg jabuka (da su socne)
1 limun
pola kg domaceg prirodnog meda

Ciklu ogulite i iscijediti u sokovniku, zatim mrkvu, a onda i jabuku. Sokove sjedinite, dodate sok od jednog limuna i med. Sve polako izmjesajte. Ostavite u frizider i koristite ujutro i uvece - po jednu casu. Obavezno napravljeni sok drzite u frizideru i upotrijebite u roku od par dana, jer se lako pokvari.

LP
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
6.10.2008 17:12:20   
jasmina_mm
Eh draga dino i ja sam dobila isti recept, ali da dajem malom za krvnu sliku. Ali kako mu med ne dajem cekam da navrsi godinu i da to spravim (to se pije 40 dana ujutro i navece). Premda rodica koja mi je dala ovaj recept malom vec daje a on je mladji od mog sina, a provjereno djeluje.
Ne znam samo kako bi bilo da se izbaci taj med jer on nije preporucljiv bebama, pa ako neko zna da li djeluje i bez meda neka javi.
Pozzz

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
6.10.2008 17:21:47   
Anoniman
pa ovo i nije za bebe,  zbog meda i limuna, nego za majke... ja ovo jos uvijek pijem, a posto dojim malenu, vjerujem da i njoj bar neki korisni sastojci idu...
i u pravu si sto mu ne dajes... slobodno ti pricekaj jos, jer je med bas jak alergen.

a moze li bez meda djeci? svakako... ni mrkva ni jabuka ni cikla mu nece nastetiti, samo pomoci :)

LP

(odgovor članu jasmina_mm)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
6.10.2008 22:53:40   
Romali
Ja sa, ovo isto pravila veći dio trudnoće i super mi je bila KS. Čak je željezo bilo nekad i previsoko. Ali sad sam tuga i jad, blijeda, iscrpljena, očigledno malokrvnauser posted image . I naravno lijena da napravim ovaj sok, ali hoću ovih dana.
Hvala što si me podsjetila, znam da user posted image pomaže.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
7.10.2008 20:04:32   
Lulu_
to sam radila samo sto sam svako jutro pravila svjez sok od istih tih namirnica.i super je

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
7.10.2008 20:19:00   
Adana
Hvala Dinoooo! Cim prije nabavljam sokovnik i na posao. Ali prvo provjeriti krvnu sliku, cim skupim vremena i hrabrosti. user posted image  

Ja znam da pomaze i mlada zara isjeckana i med, uzima se po kasicica svako jutro nataste.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
7.10.2008 21:15:11   
Ivona
I ja sam ovo pila cijelu trudnocu i bila sam super.
Sada ne bih smjela ni provjeriti krvnu sliku,jer sam (kao sto neko vec gore rece) jad i bijeda user posted image -iscrpljena,blijeda,kosa mi opada,ma uzaaas!

Aliii...., sokovnik je ponovo u akciji!Bilo bi mi mrsko napraviti za sebe,ali pravim za Selenu...,pa mogu ponekad izmiksati sto-sta za cijelu malu veliku porodicu user posted image

Uvijek sam bila lijena da ulazem vrijeme u pravilnu ishranu.U trudnoci sam bila super-odgovorna,ali pretpostavljam da sada imam jos vecu odgovornost,pa cu se ponovo uozbiljiti.


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
7.10.2008 22:08:01   
rozi
Joj i ja sam lijena, puno lakse pojesti slatkis, nego uloziti trud oko voca. Ja sam poslije poroda imala opsesivnu zelju za slatkim, koja se nije mogla kontrolisati. Tek nakon 3. mjeseca sam dosla sebi, nadam se da toliko cokolade nece pokavariti mlijeko, cesto kazem da beba pije cokoladno mlijeko.
Krvnu sliku ne smijem ni provjeriti, uzas, a cveklu sam jednom povratila u trudnoci i sada mi se povraca samo kada pomislim na nju. user posted image

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
7.10.2008 22:12:56   
Romali
Izgleda da nisam jedina koja se boji provjeriti KS poslje porodauser posted image Hajdemo ovdje tjerati jedna drugu da to uradimo.
Meni savjetovali da jedem kupine, kao zakon su za krv. Pošto je prošla sezona svježih, kupila juče u Robotu slatko od kupina, neko srbijansko, svi ga hvale da je ekstra kvalitete- Bakina tajna ( kao made by hand  user posted image )
Vidjećemo... Pišite ako imate još kakvih brzih recepata za popravak KSuser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
7.10.2008 22:54:55   
Anoniman
ja hB nemam vise probelmauser posted image

ev jos jedan receptic koji sam nasla na netu za poboljsanje krvne slike:

Jedan pregrst suhoga grozdja
Jedan pregrst od suhe smokve
Jedan pregrst suhih borovnica
Jedan pregrst suhih sljiva

1/2 kg smeđeg šećera
1/2 l tamnog vina - najbolje je domace

Izrezite voce na male dijelove, dodajte borovnice, secer i vino. Dobro promijesati, nekoliko puta u roku od 36 sati. Tek onda poceti sa koristenjem po nekoliko kasikica svaki dan. Svo vrijeme cuvati sok u frizideru.



(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
7.10.2008 22:58:56   
Romali
Ovo izgleda jednostavno. Nema kuhanja vina? Ma ima da budem pijana dojiljauser posted image user posted image . Šalim se, hvala Dino.user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
7.10.2008 23:07:09   
Anoniman
e draga moja... ovo ti ja pravim svaki dan otkad sam se porodila, samo s vodom -------> kompot user posted image
i krvna slika je super, mlijeka ima na prodaju user posted image

a to da li se treba ili ne prokuhati vino? pa hmmmm... ne znam, probaj user posted image
samo da popravis KS user posted image

LP



(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
20.10.2008 10:57:26   
jupajdi
IZVORNA PORUKA: Dina RR

Posto sam i sama imala problema sa krvnom slikom poslije porodjaja, surfala sam po netu te sam nasla jedan praktican recept za popravak iste. Vjerujte da je pomoglo. Sto je najbitnije nije skupo i prirodno je. Izvinjavam se sto to prije ne podijelih sa vama. user posted image

Potrebno Vam je:
1 kg cikle/cvekle
1 kg mrkve
1 kg jabuka (da su socne)
1 limun
pola kg domaceg prirodnog meda

Ciklu ogulite i iscijediti u sokovniku, zatim mrkvu, a onda i jabuku. Sokove sjedinite, dodate sok od jednog limuna i med. Sve polako izmjesajte. Ostavite u frizider i koristite ujutro i uvece - po jednu casu. Obavezno napravljeni sok drzite u frizideru i upotrijebite u roku od par dana, jer se lako pokvari.

LP



Napravila ovaj sok i popila. Još nisam provjerila KS ali čini mi se da sam bolje. Nema onog mantanja. Napraviću pauzu par dana i opet napraviti pa popiti. Mislila sam da je to bljak, ali sok je skroz OK. Možda malo jači od meda koji je dodat u sok, ali ukusan je.

Hvala Dino na receptu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
20.10.2008 10:59:12   
ElmaB
Ovo je super. Ja sam pila poslije prvog porodjaja i sada moram opet. Pomaze, sigurno!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
20.10.2008 11:02:30   
mamyca
I ja sam to pila nisam provjeravala al mislim da je ks bolja,a to za prokuhavanje vina je jako dobro ja licno nisam to probala ali jest svekrva mi posto je imala jako tezak porod,bila je u bolnici 10 dana i na svoju ruku je izasla,rodila je prirodnim putem i kao sto ona kaze da je ostalo jos jedan dan misli da ne bi prezivila,jer je bila izgubila puno krvi.Pila je samo dobro prokuhano crno vino,i kaze da je odmah u roku 2,3 dana osjetila poboljsanje,i nije bila pijanauser posted image jer je alkohol ispario,tako ona kaze.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Krvna slika poslije porodjaja
20.10.2008 12:00:44   
Happy
Kod mene je spontani bio............ Ja nemam sokovnika user posted image , ali zato izrendam cveklu, mrkvu i jabuku i meda preko i i to je super..........
Hahahahahaha............ Pa sam se bila prepala mislila da mi je krvava stolica pa prestala...
Evo sam jutros opet izrendala i to mi traje dva dana ( 1 cvekla, dvije jabuke i dvije mrkve).... Meni je super ukusno....

Super su vam i suhe šljive... MAda je ovo zaista super, dirketno željezo..........
Sretno.........

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *