|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Lijepa sjecanja na porođaj
14.10.2009 22:48:10   
aazra
Ovo nije porođajna priča, dakle nema onih detalja..Samo sto sada nakon godinu dana cesto se prisjecam svega i ja i MM koji je prisustvovao porodu i kada pricamo o tome slazemo se da nije moglo biti bolje..
Mozda sam jedna od sretnica kojima je taj trenutak dolaska bebe na svijet ostao u lijepom sjecanju, ali daleko od tog da je porodjaj bio "lagan" ili "bezbolan" ali uz malo vjere i pozitivnih misli sve se lakse prebrodiuser posted image .
Ne znam koji je vama trenutak bio najupecatljivi, vjerovatno kada ste ugledale svoju bebu, ali meni je taj kada sam jos lezala na stolu, doktor me sije, i bas u tom momentu vidjela sam kako muz nosa bebu po sali..Mislim da sam zaplakala i sad se najezim kada se toga prisjetim, i definitivno to je trenutak kojeg cu se sjecati dok sam ziva!
Voljela bih da je vise mama kojima je porodjaj ostao bas kao meni u lijepom sjecanju, ja nisam imala nikakvu vezu, niti sam ikome ista poklanjala, dakle sve je bila samo sreca sto iskreno zelim i svim buducim mamamauser posted image user posted image
Jer, kada bih mogla vratiti vrijeme unazad ne bih se toliko sekirala kao sto jesam. Ovaj put nije bitno koja bolnica, niti koji doktor, samo bih zeljela otvoriti temu (ako mi moderatori dozvole) da podijelimo medjusobno sjecanja na najvazniji dan u zivotu svake zene, a to je bar meni dan kada se postane majkauser posted image user posted image user posted image user posted image
Jos jednom puno srece buducim mamama i svima zelim upravo ovo - da rode zdrave bebice i da im porodjaj nakon nekog vremena postane lijepa uspomena...user posted image
Naravno kada prodju sve one slatke muke na pocetku ukljucujuci i postporodjajnu depresijuuser posted image user posted image

_____________________________







Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
14.10.2009 22:55:06   
sweet BaBy
user posted image user posted image user posted image user posted image svaka cast aazra za temu.
I meni je taj dan ostao u prelijepom sjecanju.
Cijeli dan sam pjevala i plesala, samo sam posljednja 2 sata
stisla zube:)
A najljepsi trenutak mi je bio kada sam cula plac moje user posted image i
kada mi je babica rekla: "prelijepauser posted image   jeste li znali da je djevojcica":)
I jutro poslije poroda kada sam vidjela mm bio je jedan od najljepsih trenutaka i
naravno kada je on vidio nasuuser posted image
Ma sve mi je bilo prelijepo i danas se rado sjecam svega i ponovo bih sve to prosla.
user posted image user posted image user posted image
Puno srece svim buducim mamama.


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
14.10.2009 23:02:22   
neki
Ja napisah post,i prikaza mi nekakvu greskuuser posted image user posted image user posted image
Htjedoh reci da sam bas sinoc pricala sa MM o mojim porodimauser posted image Volim se ja tako cesto vratiti u taj period i analizirati svaku minutu,zaista prelijep osjecajuser posted image Imala sam porode za pozeljeti,bilo je i boli,ali to je najsladja bol na svijetuuser posted image MM je prisustvovao samo kad sam Saida radjala,divan osjecajuser posted image
Takodje zelim svim trudnicama sto laksi i bezbolniji poroduser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
14.10.2009 23:03:30   
mamabb
Ja se već neko vrijeme ne ježim kad se sjetim svog poroda a porod je bio brrr ali uvijek ću se sjećati momenta:
Ja plačem ko godina a babica i sestra me tješe, te  donesoše ponovo bebu i govore -nemoj da plačeš pogledaj je kako je lijepa i najveća je u odjeljenju, samo da znaš  user posted image

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
14.10.2009 23:04:28   
manuela RR
Kad sam ga prvi put uzela u ruke a to je bilo par sati nakon rođenja, stavili su ga meni na grudi,i nisam odvajala pogleda od njega,sve najljepše emocije su mi bile izmješane.
I sad dok pišem proživljavam istouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image (ovo je od sreće)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
14.10.2009 23:05:19   
_melina_
obzirom da sam imala jako dobar i u jednu ruku bezbolan porod kakvih ima jako cesto se sjetim tog trenutka...
najupecatljiviji trenutak je kad sam ga vidjela da jeizasao sav plav i mali i ni sama ne mogu da opisem kakav, a onda drugi trenutak kad sam ga prvi put uzela u ruke...
mmmmaaaa neopisivo i rado se sjetim svega...


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
14.10.2009 23:09:07   
emma.L
Tema je super user posted image . Ja sam isto imala svu sreću svijeta na svojoj strani. Prilično lagan porod, nakon malo komplikacija na početku odjednom je (u roku od tri sata) prošlo ono najgore- što se meni i nije činilo strašno, jer sam stalno čekala još gore user posted image . Idem prema sali sa babicom i mislim samo da mi se dočepati MM-a i njegove ruke, a on na dnu hodnika oblači onu zelenu zaštitu. I najljepši trenutak nije mi bio kad sam čula MM-a kako kaže 'eno ti je, pogledaj', nego zaista onaj kad su mi je dali u ruke. Možda nekome čudno zvuči, ali u prvi mah nisam osjetila sreću, bila sam zapanjena kako smo mi mogli tako nešto savršeno napraviti user posted image . A onda vidim supruga kako je drži iznad mene i pomislim odmah da hoću još takvih malih.
I evo, prije godinu dana smo u ovo vrijeme legli u krevet, a već za nekih dva sata je počelo i moj život se promjenio iz temelja user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
14.10.2009 23:10:42   
Anoniman
Mmmmmm, ma sva se raznjezim kad citam tudje opise a kamoli kad pomislim na svoj porod, to je nevjerovatno, kad se beba rodi kao da nikad nista nije boljelo, a tek kad su mi je dali u ruke, ma user posted image user posted image , poljubila sam je u glavicu i stvarno i sad  se cesto pitam je li ovo san kad je gledamuser posted image

(odgovor članu _melina_)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
14.10.2009 23:12:40   
aazra
Evo i ja user posted image user posted image user posted image od srece kad citam vase postove..
Ne znam kojeg od postova da izdvojim svi su tako dirljivi.. I bas mi je drago sto nisam jedina koja se svaki dan prisjeca tih trenutaka..user posted image
Znam kada su mi ga stavili na grudi iznenadila sam se, nekako bio je ni mala ni velika beba, bas taman.. I doktor je rekao da mu je on "najljepsi u smjeni"user posted image user posted image
tako mi je drago da mogu s vama ovo podijeliti bas sam sretnauser posted image
posebno zato sto se blizi 1. rodjendan i ja ovih dana umjesto "unaprijed" kao da razmisljam "unazad" i prisjecam se svega..
EmmaL. Sretan vam 1. rodjendan i sve najljepse tvojoj malenoj i vama da bude jos tako "malih, savrsenih bica"...user posted image user posted image user posted image
Neki, Bas ono sto si rekla - i ja se prisjecam svake minute...I eto bas sam potrefila da otvorim temu, kada si i ti razmsljala o tome..Ali ti imas dvije takve uspomene, dva dozivljajauser posted image
Bas mi je drago sto su oba prosla bez vecih poteskoca i sto ih se rado prisjecas..

< Poruku je uredio aazra -- 14.10.2009 23:23:12 >


_____________________________








(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
14.10.2009 23:16:33   
sheri
super tema user posted image user posted image
moj je porod bio fantastican, a rezultat jos fantasticniji. najupecatljivi momenat, koji svaki dan prolazim iznova vec skoro 4 mjeseca, kad sam dosla u sobu i kad su mi donijeli bebu, kako smo se gledale, jos uvijek osjetim njen miris, one male okice. odmah sam je snimila kako me gleda, i svaki dan gledam taj snimakuser posted image
prelijep osjecaj, iskustvo
svakome zelim porod kao mojuser posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
14.10.2009 23:17:51   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: aazra

I bas mi je drago sto nisam jedina koja se svaki dan prisjeca tih trenutaka..user posted image
Znam kada su mi ga stavili na grudi iznenadila sam se, nekako bio je ni mala ni velika beba, bas taman.. I doktor je rekao da mu je on "najljepsi u smjeni"user posted image user posted image
tako mi je drago da mogu s vama ovo podijeliti bas sam sretnauser posted image
posebno zato sto se blizi 1. rodjendan i ja ovih dana umjesto "unaprijed" kao da razmisljam "unazad" i prisjecam se svega..



Kod mene ista situacijauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
14.10.2009 23:23:47   
sweet BaBy
Ma najljepsi osjecaj je znati i osjetiti da u tebi raste novi zivot.
Ja jos uvijek, kada uzmem user posted image u ruke i kazem moje dijete
ne mogu nekako da vjerujemuser posted image
A kad se samo sjetim kako sam zbunjena i sa strahom
usla u porodilisteuser posted image Samo mi je zao sto sam u tom strahu rekla mm
da ne ceka ispred jer ne znam kad ce sve biti gotovo, a oboje smo
zeljeli da prisustvuje porodu. A sve se tako brzo odvijalo i on nije bio
u sali kad se rodilo nase sunce malo user posted image user posted image user posted image
Ali ipak vazno je da je nasa user posted image ziva i zdrava.
A bice jos user posted image i prilike da prisustvuje aBduser posted image user posted image user posted image

A da takodjer se uvijek rado sjetim kako sam odgurnula i ustinula doktora:))))
jer mi se navalio na stomak hehehehe


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
14.10.2009 23:26:49   
aazra

IZVORNA PORUKA: sheri

super tema user posted image user posted image
moj je porod bio fantastican, a rezultat jos fantasticniji. najupecatljivi momenat, koji svaki dan prolazim iznova vec skoro 4 mjeseca, kad sam dosla u sobu i kad su mi donijeli bebu, kako smo se gledale, jos uvijek osjetim njen miris, one male okice. odmah sam je snimila kako me gleda, i svaki dan gledam taj snimakuser posted image
prelijep osjecaj, iskustvo
svakome zelim porod kao mojuser posted image



Svaka ti cast sto si uspjela da slikas bebu par sati nakon porodauser posted image .
Ja nisam i voljela bi da jesam!

_____________________________








(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
14.10.2009 23:35:52   
sheri
joj to je meni bilo smijesno, cim su mi je donijeli, ja uzela nju, i odmah je i+uslikala, da posaljem mm, da on pokaze mom tati i sestrama
moj tata tu sliku na mobu drzi , i kaze nece da ju mijenja user posted image user posted image user posted image user posted image (prvo unuce)
a onda sam je snimila, da imam taj pogled...iako ga u srcu imam i uvijek ce ostati tu
joooj, kako ja volim svoju mali curicuuser posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
15.10.2009 1:09:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: aazra


IZVORNA PORUKA: sheri

super tema user posted image user posted image
moj je porod bio fantastican, a rezultat jos fantasticniji. najupecatljivi momenat, koji svaki dan prolazim iznova vec skoro 4 mjeseca, kad sam dosla u sobu i kad su mi donijeli bebu, kako smo se gledale, jos uvijek osjetim njen miris, one male okice. odmah sam je snimila kako me gleda, i svaki dan gledam taj snimakuser posted image
prelijep osjecaj, iskustvo
svakome zelim porod kao mojuser posted image



Svaka ti cast sto si uspjela da slikas bebu par sati nakon porodauser posted image .
Ja nisam i voljela bi da jesam!


Meni je to slika na displeju mobilnoguser posted image

(odgovor članu aazra)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
15.10.2009 8:42:21   
Mya_81 RR
I ja sam jedna od onih sretnica koja je imala super porod...naravno, trenutak kad sam je ugledala je bilo nešto najljepše u životu,  ali i trenutak kad smo izlazili iz bolnice i onaj izraz lica mog MM koja će mi zauvijek ostati urezana u sjećanje user posted image Pored toga imam još dosta smiješnih situacija kojih kad se prisjećamo u obitelji svi se doslovno valjamo od smijeha user posted image ...ma, zaista je sve prošlo kako treba...

A ja sam uspjela mrvicu svoju slikati kad su mi je pokazali odmah nakon šivanja dok je bila onako sva prljava i umazana user posted image ...ma, tada me je pucala takva euforija da sam imala snage da napravim bilo šta!!! user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
15.10.2009 8:48:05   
lotos
maloprije gledam snimak moje bebe koja je imala par sati..cim su ga donjeli odmah sam ga slikala i snimalauser posted image cesto se sjetim kako ga je doktor priblizio da ga vidim..prva pomisao je bila boze kako je savrsen..

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
15.10.2009 9:41:33   
maja78 RR
A joj sva sam se raznijezila, tema je za 10 a i vasi dozivljaji.
Ja sam svog sliklala mobom cim su ga umotali, znam da sam se k'o blesava smijala, nisam mogla skinuti osmjeh sa lica (a imala sam potezak porod), ali najupecatljiviji momenat je bio kad mi je muz krisom dosao u posjetu (morala sam ostati nekih 15-ak dana) i ja mu kazem pa uzmi ga, kaze on necu pokvarit cu ga, i onda samo prstom dotakao mu obrascic :))))

< Poruku je uredio maja78 -- 15.10.2009 9:42:29 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
15.10.2009 11:19:00   
tweety
I moja dva poroda su protekla super,naravno bolilo je ali se to zanemari čim beba "izleti" user posted image Meni su najljepša sjećanja ona kad mi bebu stavljaju na prsa dok smo još vezani pupčanom vrpcom.Moja seka reže pupčanu vrpcu a moja mama me ljubi i grli(njih dvije su bile samnom na porodima) Poslije toga zovemo BiH i javljamo tati da je dobio prvo sina,pa onda curicu.A posebno lijepo sjećanje je ono kad moja sestra zove mm i govori mu "zete dobio si sina" i počne plakati od uzbuđenja.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
15.10.2009 12:25:42   
neki
Neki, Bas ono sto si rekla - i ja se prisjecam svake minute...I eto bas sam potrefila da otvorim temu, kada si i ti razmsljala o tome..Ali ti imas dvije takve uspomene, dva dozivljajauser posted image
Bas mi je drago sto su oba prosla bez vecih poteskoca i sto ih se rado prisjecas..


Stvarno predivan osjecajuser posted image Kad je Sead napunio godinu dana,i taj dan trka,frka,proslavlja se rodjendan,ne znam kud cu prije...Ali od 12h pa do 12:40h(tad sam ga rodila),sam fino sjela i minutu po minutu opet dozivljavala rodjenje svog sina,rasplakala sam se od dragosti,jer je to nesto zaista cudesnouser posted image user posted image user posted image
Uh da imam jos koju sobu u kuci,ja bih jos barem dvije curiceuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
15.10.2009 12:31:08   
salmy

Stvarno predivan osjecajuser posted image Kad je Sead napunio godinu dana,i taj dan trka,frka,proslavlja se rodjendan,ne znam kud cu prije...Ali od 12h pa do 12:40h(tad sam ga rodila),sam fino sjela i minutu po minutu opet dozivljavala rodjenje svog sina,rasplakala sam se od dragosti,jer je to nesto zaista cudesnouser posted image user posted image user posted image
Uh da imam jos koju sobu u kuci,ja bih jos barem dvije curiceuser posted image user posted image user posted image user posted image

[/quote] Znaci nije sve tako crnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   svaka cast  .................

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
15.10.2009 12:32:39   
salmy
IZVORNA PORUKA: salmy


Stvarno predivan osjecajuser posted image Kad je Sead napunio godinu dana,i taj dan trka,frka,proslavlja se rodjendan,ne znam kud cu prije...Ali od 12h pa do 12:40h(tad sam ga rodila),sam fino sjela i minutu po minutu opet dozivljavala rodjenje svog sina,rasplakala sam se od dragosti,jer je to nesto zaista cudesnouser posted image user posted image user posted image
Uh da imam jos koju sobu u kuci,ja bih jos barem dvije curiceuser posted image user posted image user posted image user posted image

Znaci nije sve tako crnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   svaka cast  .................
sto ja ovo fino uradih..........bas se zbunihuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
15.10.2009 12:33:52   
neki
Ma nije dusho draga nista crnouser posted image Naravno da boli,ali ja sam kod oba poroda imala bolove(jake) svega sat ipouser posted image user posted image user posted image Zaista sam obojicu brzo i lahko rodila(hvala dragom Bogu)...
Samo polako,bez panike,i vidjeces kako je to nesto najljepse u zivotuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
15.10.2009 12:36:29   
ivanas
i moj porod je za poželjeti, jest da je carski bio ali sam oporavak nije bio strašan. nikada neću zaboraviti kada su mu ga sutradan donijeli i rekli evo majko ovo je tvoj sin, a on onako sitan, umotan kao kiflica i jedva da progleda malo ali to je nešto najljepše što se doživjeti može . i svaaki dan ima i umora i neispavanosti ali samo kada se on nasmije onim svojim malim ustašcima i veselo te pogleda sav teret i umor zaboraviš i jednostavno se naježiš i rastopiš

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Lijepa sjecanja na porođaj
15.10.2009 12:38:09   
bebbe RR
Moja sjećanja na prvi porod su strašna, zato se trudim misliti samo o trenutku kada su mi dali moju lijepu bebu, a porod potiskujem, a drugi je bio divni, lagani carski rez u epiduralnoj anesteziji, a mm je bio pored meni slikao je svaki trenutak... Bilo je divno.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *