|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 19:58:58   
Anoniman
Tema na kojoj bi stavljali navike nasih beba koje su mozda malo drugacije user posted image

Evo moj sin nece da kaki ako nije razmotan i ako mu ja ne drzim noge...u pocetku mi je to bilo simpaticno al' s vremenom je postalo, mogu slobodno reci, zahebano...da on meni signal da mu se kaki...pocne se kao natezati...ali nekad mu nece odmah da krene pa se to svodi na par razmotavanja..ili recimo kada smo vani...dakle ako se njemu kaki a ja ga ne razmotam on se ne pokaki...pa bude nervozan itd...iskreno, zanima me i misljenje psihologa...da li bi ga  trebala ignorisati pa da se pocne kakiti u pelenu...jer da prostite od tog sr*nja smo napravili showuser posted image

ps. unaprijed se ispricavam tetama kojima je jezik jaca strana...ne znam dal' je pravilno drugačije ili drugčijeuser posted image

< Poruku je uredio dadada -- 6.7.2009 20:02:39 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 20:25:48   
Anushka
dadada, iskoristi to sto zna kad kaki i stavljaj ga na tutu!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 20:40:15   
idana_85
i ja isto tako mislim...kamo srece da ja znam kad hoce rijad kakiti,ovako ga stavljam da piski. jednom sam ga uspjela uhvatiti i da kaki......

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 21:01:31   
Adana
user posted image  dusa slatka user posted image

I meni se cini dobar savjet da ga pocnes stavljati na tutu za pocetak... Sretno user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 21:22:39   
Anoniman
ma drage moje zene..bih ja rado..al' njemu je tek 3 mjeseca i 20 dana (tacno)user posted image user posted image user posted image nemere mi dijete jos sjeditiuser posted image

(odgovor članu Adana)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 21:31:52   
dana3
Znaj samo da su navike jako zeznute.dok je ranije odvikavaj ga od toga.moj sin ima naviku da se ljlulja na mom ramenu i na nicijem drugo.ledja me bole a on sada ima preko 9 kg.pokusavam ga odviknuti ali tesko ide...
zato dok je tako mali skidaj brigu s vrata

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 21:35:43   
Adana
user posted image  jooooj pa bebi maaaji ... E pa mama odvikavaj od toga... Jos je maji pa vjerujem da ces moci. Zelim vam oboma srecu. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 21:49:07   
Anoniman
to i ja kontam

(odgovor članu Adana)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 22:03:41   
aazra
Moj "beban" od prvog dana spava s nama u krevetu, u svoj je izpocetka i htio, a sad
ga vise ni ne stavljam jer skace i kada naglo padne udari se od strane kreveta..

Mi smo se na ovu "situaciju" navikli ne smeta nam ni u cem, znate na sta mislim, nadjemo mi vremena za sebe...user posted image
nekako smo se pomirili da je to tako, osim toga on nocu cesto doji a nekad samo malo "potegne" da vidi da sam tu i nastavi spavati.

Jednom sam kao mislila da spava pa sam se ustala i radila nesto a on kao da me ispo oka gleda nekako kao da zmirka, pa okrene glavu na jednu pa na drugu stranu i kad skonta da je sam uhvati ga plac..
iako sam slusala razne savjete tipa "odvikavaj ga dok je mali", ja sam shvatila da na svijetu ne postoje dva ista covjeka, pa su samim tim i bebe razlicite.
Uostalom, ako nama ne smeta ne kontam zasto bi onda nekom drugom trebalo smetatiuser posted image

A tebi Dadada savjetujem da ne pokusavas nista NA SILU JER SE I U ZIVOTU SILOM RIJETKO STA POSTIZE.

Nekako pokusaj "tempirati" vrijeme izlazaka iako male bebe cesto kake pa je to malo nezgodno, ali probaj.
ionako se s malom bebom ne ostaje sad satima vani je li tako?user posted image

A tu njegovu neobicnu naviku iskoristi tako da ga cim pocne sjediti stavljas na tutu, ako se sad malo namucis zbog toga sto ga kako kazes moras raspremati da bi kakio, poslije ce ti biti puno lakse navici ga na tutu nego nama ostalima cije bebe jos ne znaju da im se kaki.
A period od nekoliko mjeseci ce ti brzo proci, nemas pojma kako to proleti...


_____________________________








(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 22:06:28   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: aazra

Moj "beban" od prvog dana spava s nama u krevetu, u svoj je izpocetka i htio, a sad
ga vise ni ne stavljam jer skace i kada naglo padne udari se od strane kreveta..

Mi smo se na ovu "situaciju" navikli ne smeta nam ni u cem, znate na sta mislim, nadjemo mi vremena za sebe...user posted image
nekako smo se pomirili da je to tako, osim toga on nocu cesto doji a nekad samo malo "potegne" da vidi da sam tu i nastavi spavati.

Jednom sam kao mislila da spava pa sam se ustala i radila nesto a on kao da me ispo oka gleda nekako kao da zmirka, pa okrene glavu na jednu pa na drugu stranu i kad skonta da je sam uhvati ga plac..
iako sam slusala razne savjete tipa "odvikavaj ga dok je mali", ja sam shvatila da na svijetu ne postoje dva ista covjeka, pa su samim tim i bebe razlicite.
Uostalom, ako nama ne smeta ne kontam zasto bi onda nekom drugom trebalo smetatiuser posted image

A tebi Dadada savjetujem da ne pokusavas nista NA SILU JER SE I U ZIVOTU SILOM RIJETKO STA POSTIZE.

Nekako pokusaj "tempirati" vrijeme izlazaka iako male bebe cesto kake pa je to malo nezgodno, ali probaj.
ionako se s malom bebom ne ostaje sad satima vani je li tako?user posted image

A tu njegovu neobicnu naviku iskoristi tako da ga cim pocne sjediti stavljas na tutu, ako se sad malo namucis zbog toga sto ga kako kazes moras raspremati da bi kakio, poslije ce ti biti puno lakse navici ga na tutu nego nama ostalima cije bebe jos ne znaju da im se kaki.
A period od nekoliko mjeseci ce ti brzo proci, nemas pojma kako to proleti...


user posted image user posted image user posted image

svaka beba ima neku svoju naviku koja je jako "teska".
nema bebe iz novinauser posted image
i neka je tako
a kako je on dosao na to da mu to postane navika
kada je to poceo upraznjavati i tko ga je nav iknuo na to.
meni je to bas simpauser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 22:08:40   
Anoniman
hahaahhaha, moram se smijati, je li ima crnogorske krvi, pa izgleda mrsko mu i kakiti samome
ma ja mislim da ce ga to proci, mozda da malo ignorises, barem u kuci, a pitam se ko ga je to nauciouser posted image

i da, kaze se i jedno i drugo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 22:10:47   
Skvo RR
Evo, ja sam imala slican problem, u dobi od 2-4 mjeseca. Uma je samo htjela kakiti ispred TV, u maminim rukama (lezaljci), popije caj, mi izadjemo iz sobe i cekam oda zaplace. To je bio znak da je zavrsila. Meni je isto u poceku bilo simpa...Fol ona se osami...ali vremenom je postalo tegoba....jer ako stimunga nema, nema ni kake...ako je ko poremeti znala je po 2-3 dana da ne kaki. E, tako sam ja odlucila jedan dan, da joj to ne stimam i nije kakila 3 dana...Cetvrti dan se pokakila u krevetcu, cim se probudila, i od tada svaki dan kaki nepredvidljivo, nekada jednom, nekada dvaput, nekad preskoci, ali smo se navike rijesili.
Ja mislim da se te navike trebas rijesiti. Iz mog primjera vidis da je moguce...
SRETNO!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 22:16:36   
aazra
Dadada je vec rekla da njen mali puno place..

Mozda ipak vrijedi pokusati, ipak jedno je kod kuce a drugo vani..

Kod kuce ga mozda i moze pustiti da malo otplace ali ne vjerujem da bi sad mogla setati s bebom koja
se tako uznervozi, i "ignorisati" njen placuser posted image

_____________________________








(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 22:18:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sahara

hahaahhaha, moram se smijati, je li ima crnogorske krvi, pa izgleda mrsko mu i kakiti samome
ma ja mislim da ce ga to proci, mozda da malo ignorises, barem u kuci, a pitam se ko ga je to nauciouser posted image

i da, kaze se i jedno i drugo user posted image



imamo svakakve krvi al' smo crnogorsku fuliliuser posted image ...mada ima dalmatinske sto bi moglo donekle doci na isto...barem sto se fjake ticeuser posted image user posted image ....a nije ga ovaj put nana naucila, ovome se fakat sam nauciouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 22:20:46   
Sonja
moj adin ima tek 2 mj.i par dana ali i on je do neki dan htio kakiti samo kad ga hranim...
valjda mu je tako bilo lakse user posted image
ali eto par dana kaki kako stigneuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 22:25:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: aazra

Dadada je vec rekla da njen mali puno place..

Mozda ipak vrijedi pokusati, ipak jedno je kod kuce a drugo vani..

Kod kuce ga mozda i moze pustiti da malo otplace ali ne vjerujem da bi sad mogla setati s bebom koja
se tako uznervozi, i "ignorisati" njen placuser posted image


ma naravno da ga necu siliti ni na sta, i skontamo mi nekako da sve uradimo prije izlaska ali ne moze se uvijek...mnogi meni kazu bas u stilu budi sretna, brzo ce na tutu...ali mene je fakat malo strah...prvo sto ga ja ne mogu uvijek razmotati, drugo sto je oko tog sr*a napravio pravi show ...ne znam sta me tek ceka

(odgovor članu aazra)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 22:26:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: sahara

hahaahhaha, moram se smijati, je li ima crnogorske krvi, pa izgleda mrsko mu i kakiti samome
ma ja mislim da ce ga to proci, mozda da malo ignorises, barem u kuci, a pitam se ko ga je to nauciouser posted image

i da, kaze se i jedno i drugo user posted image



imamo svakakve krvi al' smo crnogorsku fuliliuser posted image ...mada ima dalmatinske sto bi moglo donekle doci na isto...barem sto se fjake ticeuser posted image user posted image ....a nije ga ovaj put nana naucila, ovome se fakat sam nauciouser posted image user posted image user posted image




pa sta zenu krivis uvijek, ja sam mislila na tebe,cccc user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 22:28:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lulu_

IZVORNA PORUKA: aazra

Moj "beban" od prvog dana spava s nama u krevetu, u svoj je izpocetka i htio, a sad
ga vise ni ne stavljam jer skace i kada naglo padne udari se od strane kreveta..

Mi smo se na ovu "situaciju" navikli ne smeta nam ni u cem, znate na sta mislim, nadjemo mi vremena za sebe...user posted image
nekako smo se pomirili da je to tako, osim toga on nocu cesto doji a nekad samo malo "potegne" da vidi da sam tu i nastavi spavati.

Jednom sam kao mislila da spava pa sam se ustala i radila nesto a on kao da me ispo oka gleda nekako kao da zmirka, pa okrene glavu na jednu pa na drugu stranu i kad skonta da je sam uhvati ga plac..
iako sam slusala razne savjete tipa "odvikavaj ga dok je mali", ja sam shvatila da na svijetu ne postoje dva ista covjeka, pa su samim tim i bebe razlicite.
Uostalom, ako nama ne smeta ne kontam zasto bi onda nekom drugom trebalo smetatiuser posted image

A tebi Dadada savjetujem da ne pokusavas nista NA SILU JER SE I U ZIVOTU SILOM RIJETKO STA POSTIZE.

Nekako pokusaj "tempirati" vrijeme izlazaka iako male bebe cesto kake pa je to malo nezgodno, ali probaj.
ionako se s malom bebom ne ostaje sad satima vani je li tako?user posted image

A tu njegovu neobicnu naviku iskoristi tako da ga cim pocne sjediti stavljas na tutu, ako se sad malo namucis zbog toga sto ga kako kazes moras raspremati da bi kakio, poslije ce ti biti puno lakse navici ga na tutu nego nama ostalima cije bebe jos ne znaju da im se kaki.
A period od nekoliko mjeseci ce ti brzo proci, nemas pojma kako to proleti...


user posted image user posted image user posted image

svaka beba ima neku svoju naviku koja je jako "teska".
nema bebe iz novinauser posted image
i neka je tako
a kako je on dosao na to da mu to postane navika
kada je to poceo upraznjavati i tko ga je nav iknuo na to.
meni je to bas simpauser posted image


ma znam...sve je to meni super...al' brate po 5 puta ja njega razmotavam dok ne dobije inspiracijuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 22:29:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sahara

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: sahara

hahaahhaha, moram se smijati, je li ima crnogorske krvi, pa izgleda mrsko mu i kakiti samome
ma ja mislim da ce ga to proci, mozda da malo ignorises, barem u kuci, a pitam se ko ga je to nauciouser posted image

i da, kaze se i jedno i drugo user posted image



imamo svakakve krvi al' smo crnogorsku fuliliuser posted image ...mada ima dalmatinske sto bi moglo donekle doci na isto...barem sto se fjake ticeuser posted image user posted image ....a nije ga ovaj put nana naucila, ovome se fakat sam nauciouser posted image user posted image user posted image




pa sta zenu krivis uvijek, ja sam mislila na tebe,cccc user posted image user posted image user posted image user posted image



hehehehhe...nisam ja nane miuser posted image user posted image user posted image user posted image ...sta cu kada mu je ona glavna

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 22:35:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sahara

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: sahara

hahaahhaha, moram se smijati, je li ima crnogorske krvi, pa izgleda mrsko mu i kakiti samome
ma ja mislim da ce ga to proci, mozda da malo ignorises, barem u kuci, a pitam se ko ga je to nauciouser posted image

i da, kaze se i jedno i drugo user posted image



imamo svakakve krvi al' smo crnogorsku fuliliuser posted image ...mada ima dalmatinske sto bi moglo donekle doci na isto...barem sto se fjake ticeuser posted image user posted image ....a nije ga ovaj put nana naucila, ovome se fakat sam nauciouser posted image user posted image user posted image



pa sta zenu krivis uvijek, ja sam mislila na tebe,cccc



Mislim da slika govori 1000 rijeci

user posted image

Andrej s svojom cijenjenom, precijenjenom nanom





< Poruku je uredio dadada -- 6.7.2009 22:36:05 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Nešto možda malo drugačije
6.7.2009 22:44:45   
Anoniman
mmmmmmmm, ma ko mi je sretan, vidi se ko ga voliuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Nešto možda malo drugačije
7.7.2009 0:38:43   
mila81
Draga Dadado,moze biti da su to jos faze grceva, pa on misli da mu je tako lakse kakiti, probaj ovim prethodno pomenutim odvikavanjima i vjeruj da ce proci. Bebe su to, vrlo brzo sticu navike, a vrlo tesko ih se rijese ili ne zele, ko ce mu ga znatuser posted image , to je njihov zasticeni svijet, znan samo njima, mi samo citamo znakove, koja su nasa upustva kako sa nasim najdrazimauser posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Nešto možda malo drugačije
7.7.2009 0:41:25   
Chuchi
IZVORNA PORUKA: Anushka

dadada, iskoristi to sto zna kad kaki i stavljaj ga na tutu!


Evo ovo mi je prvo palo napamet. Bilo bi idealno da ga naucis da kaki u tutu, a ako ne sjedi, probaj ti da ga pridrzavas,
mozes ti njega postaviti u sjedeci polozaj, ali ne da se sam oslanja kicmicom. Pa ti probaj , vidi ako ide, ide. A da je malo
veci bilo bi presuper! :)
Pa aBd vremenom ce nauciti i da piski.. srce slatko!

P.S. Kaze se drugacije, i drukcije, ali nikako drugcije :)

< Poruku je uredio Chuchi -- 7.7.2009 0:45:46 >


_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Nešto možda malo drugačije
7.7.2009 0:54:26   
slono
Ma djeca su mali ljudi i od rodjenja imaju svoje slatke navike, koje mi, roditelji prepoznamo i prihvatimo ili se borimo da ih iskorijenimo prije ili kasnije.
One koje ce biti lose po dijete bolje je iskorijeniti od pocetka i ne dozvoliti da vam te njihove navike remete mir i san, ako je dijete - beba starije.

Sve ostalo je slatko i proci ce samo po sebi.
Moj stariji sin nije htio zaspati bez pamucne pelene, koju je kasnije zvao MALA, koju bi cuclao i vrtio po noci, a ona bi bila ujutro sva mokra. Zato on nije bio mokar i tako bi je slatko mumao kao da je cokolada. Obicno bi to bili coskovi i on je u njoj uzivao skoro do trece godine kad smo odlazak na more iskoristili i za odbijanje od MALE.

Jednom je kod nane spavao, sam bi se uspavljivao s MALOM , a nana zaboravila da mu je da, a on se pridigao, gledao u nanu i pokusavao joj reci sta je zaboravila.
Ona nije skontala, uzela da ga ljulja, ali on nece to.
Nakon bog zna koliko vremena, nana se sjeti u cemu je fol i cim je dobio svoju MALu, zaspao u sekundi. user posted image user posted image user posted image

Dadada, obzirom da je to mala beba, ne znam kako da stanes u kraj toj navici jer bojim se, ako mu to ostane, imat ces problema kad poraste. Cim pocne sjediti, stavljaj ga na tutu i to ce ti dobro doci.

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Nešto možda malo drugačije
7.7.2009 1:09:35   
malena_t
IZVORNA PORUKA: Chuchi

IZVORNA PORUKA: Anushka

dadada, iskoristi to sto zna kad kaki i stavljaj ga na tutu!


Evo ovo mi je prvo palo napamet. Bilo bi idealno da ga naucis da kaki u tutu, a ako ne sjedi, probaj ti da ga pridrzavas,
mozes ti njega postaviti u sjedeci polozaj, ali ne da se sam oslanja kicmicom. Pa ti probaj , vidi ako ide, ide. A da je malo
veci bilo bi presuper! :)
Pa aBd vremenom ce nauciti i da piski.. srce slatko!

P.S. Kaze se drugacije, i drukcije, ali nikako drugcije :)






_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *