|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nokti kod beba
14.12.2009 12:22:59   
Tresnja
Drage moje mame zanima me da li kada sjecete noktice vasih beba onu kozicu na noktu da li je svlacite dole ili ne dirateuser posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 26.4.2010 23:39:59 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Noktici kod beba
15.12.2009 17:36:17   
belmac
ja ponekad povućem kožicu sa noktića svoje bebe, ali većinom ne diram. bebine ruke su uvijek u ustima, kožica raskvašena i mekana, tako da rijetko dođe do toga da puca i stvaraju se zaboktice. ipak mislim da sve zavisi od bebe do bebe.

_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu Tresnja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Noktici kod beba
15.12.2009 17:39:23   
dana3
samo otkinem noktice makazicama za bebe i ne diram nikakvu kozicu, nista ne copkam

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Noktici kod beba
15.12.2009 20:44:19   
mamaajna
imaju se kupiti u apoteci makazice za bebe s tupim vrhom,samo rezem noktice

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Noktici kod beba
15.12.2009 20:47:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dana3

samo otkinem noktice makazicama za bebe i ne diram nikakvu kozicu, nista ne copkam
potpisujemuser posted image

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nokti kod beba
26.4.2010 23:46:35   
Hanady RR
Prenos postova sa teme ''Kada sjeći nokte?''
IZVORNA PORUKA: nely

evo jedno pitanjce...mom edvinu je 2 mj.i vec se poceo pravo grbati po licu.Kada ste vi pocele sijeci noktice svojim bebama i kako to uraditi?dali dok spava ili??pozdrav

IZVORNA PORUKA: lamka

nely ja sam svojoj bebaci uvijek poslije kupanja sijekla nokte
i dan danas tako radim
nekako mi je to navika kako sam ja bila dijete i tako sad i njoj


IZVORNA PORUKA: nely

bas fino...ali mene brine to jer je nemiran kako da ga umirim??

IZVORNA PORUKA: Ivona

Mi smo poceli sijeci noktice mjesec dana nakon rodjenja.Do  tada su se sami ljustili.
Obicno to radim,dok ona pajki,jer se u suprotnom dooobro namucim...

IZVORNA PORUKA: lamka

pa uzmes mu rukicu u svoju ruku i polako nesto mu pricas dok to radis barem sam ja tako
a ako ne uspijes onda kad zaspi jer ti nema druge i sretno


IZVORNA PORUKA: proud mom

ja sam malom oblačila "rukavice" samo par dana poslije poroda... noktići su mu brzo rasli a kako je bilo pravo vruće bilo mi je pravo bezze da mu i dalje oblačim rukavčice, stoga sam uzela noktaricu i cap-cap... ispočetka je bio miran dok sam mu ih sjekla, sada kada mu je skoro tri mjeseca to moram raditi kada pajki inače je borba... 

IZVORNA PORUKA: camm

ja sam nakon 40 dana to ko neki obicaj
do tada je nosila rukavice,a sjekla sam joj kada spava.

IZVORNA PORUKA: Najdraza mama

Kada su mali na spavanju..

IZVORNA PORUKA: mamina cura

Sa Timurom sam to lako radila jer je bio miran, ali sa Henom nikako. Nisam mogla ni kad spava jer je meni nekako nezgodno. Na kraju sam joj rezala nokte u autosjedalici poslije voznje . Tad nije na strani i fino pajki a i dostupna mi je. Sad je vec navikla a i ja sam ojacala  pa joj malo stisnem ruku i rezem. Nije joj bas drago ali se ni ne buni.

IZVORNA PORUKA: bebacha

to radim samo kad pajki.jednom sam joj sjekla dok je bila budna i nikad vise

IZVORNA PORUKA: ebru

Ja se ne mogu sjetiti kad sam prvi put pocela sjeci nokte,ali znam kad smo poceli nije bilo nikakvih problema,tata joj se unese u lice i prica joj i dok ona njega jednom rukom tupka po glavi i cupa ja sjecem nokte u druge ruke...onda ide druga ruka
Meni je sad problem u nogica osjec nokte jer izgleda nevoli da je diram za prstice pa onda cim uhvatim za nogicu ona pocne da "mlatara"

IZVORNA PORUKA: kana

nakon 7 dana,pri spavanju, sa onim makazicama bas za bebe.Sretno Sad mu rezem dok je budan(5 mjeseci) i malko je tesko ali uspijem(nakon hranjenja kad je najmirniji)

ps:Dobar avatar:)

IZVORNA PORUKA: ja

nakon 1 mjeseca jer tek tada se vidilo malo da ima jer su se ljustili do tada i to sam radila iskljucivo kada spava...

IZVORNA PORUKA: Adana

Ja sam svojoj princezi odrezala nokte prvi put kada je imala 20-ak dana. Bili su jakooo dugi iako su se ljustili. Rukavicice jos nosi jer joj brzo rastu. Nije spavala, ali je lakse dok spava...

IZVORNA PORUKA: stella

Ja sam Hani pocela ,mislim ,oko 2 mj.Sjekla sam joj dok spava.A sada dok je budna.Jest da se malo buni, al mm je drzi i kao igra se sa njom dok ja ne zavrsim.2 puta sam joj odsjekla ,dok je bila budna isto,na biciklu.Super dostupno i none i rukice.

IZVORNA PORUKA: suncan_dan

ja isto neznam tacno kad sam pocela, poslije par sedmica. ona se nikad nebrani.ni kad joj kod ruku sijecem ni kod nogu fB.

IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Nakon cetrdeset dana sam svojoj djeci pocela sjeci nokte i to onim makazicama namijenjenim za bebe, ali samo kada spavaju. Jer drugacije nisam mogla!

IZVORNA PORUKA: mišur

Ja sam sjekla svom malenom noktiće kad mu je bilo možda 15-20 dana, i to kad je spavao.
I sad isto tako radim, jer se mrda kad je budan, i ne da mi, a pogotovo na nogama. Izgleda da je škakljiv i, čak i kad spava, to je prava borba sa nogicama.
A sječem ih makazicama za bebice...
I sad ih sječemo svakih 7 dana na rukama, otprilike, jer mu baš brzo rastu, a na nogicama rijeđe.

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Odmah nakon izlaska iz bolnice, bili su joj jako veliki.
A sjećem kada uhvatim vremena, kada doji, nakon kupanja, uglavnom uvijek je budna. Prvoj kćeri sam dugo vremena sjekla samo kada spava, bilo me strah kad je budna.

Rukavice nikada nisam stavljala, jednom sa starijom stavila, kad sam se vratila slučajno nakon par minuta u sobu vidim da je ona stavila rukavicu u usta. Imala je jedva 10 dana, s toga oprezno. Ja sam tada premrla.

IZVORNA PORUKA: mamin sin

Nekad kad je imao oko mjesec dana. U pocetku sam praktikovala kada doji. Jedan podoj jedna ruka drugi druga...  Jer kada je spavao cim bih mu dotakla prstice prrobudio bi se...A kad je budan to je borba..Sad mu sijecem nokte kad spava...

IZVORNA PORUKA: makana

nokte smo počeli sjeći prije napunjenih mjesec dana i od tada uvijek i isključivo kada bi spavala

IZVORNA PORUKA: Okarica

Nakon četrdeset dana. Noktiće joj režem malim makazicama, uglavnom dok je budna.

IZVORNA PORUKA: Shee

prvi put sam joj odrezala kad joj je bilo 10 dana, kad je spavala. A sad to uglavnom radim kad je okupam naveče i stavim je na siku.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nokti kod beba
25.8.2010 12:21:05   
chuci
koliko često vi morate rezati nokte bebama?

ja svojoj režem otprilike jednom sedmično, iako joj neki brže narastu. npr na desnoj rukici joj uvijek budu duži, ne znam zaštouser posted image

i koliko često režete noktiće na nogama. ja njih jedva nekako. škakljiva pa mrda nogicama. a recimo nokte na malim prstima na nogama sam dosada rezala dva ili tri puta. nema potrebe nisu narasli.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nokti kod beba
25.8.2010 16:34:29   
teacher75
IZVORNA PORUKA: chuci

koliko često vi morate rezati nokte bebama?

ja svojoj režem otprilike jednom sedmično, iako joj neki brže narastu. npr na desnoj rukici joj uvijek budu duži, ne znam zaštouser posted image

i koliko često režete noktiće na nogama. ja njih jedva nekako. škakljiva pa mrda nogicama. a recimo nokte na malim prstima na nogama sam dosada rezala dva ili tri puta. nema potrebe nisu narasli.



i ja jednom sedmicno, al jedva, ne voli nikako, pocne da place, a u snu ne mogu jer cu je probuditi. ne spava tako cvrsto...a na nogama mozda 2 puta mjesecno


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nokti kod beba
25.8.2010 16:42:52   
Anoniman
Ja svom sijecem noktice 2 puta sedmicno na rukicama jer brzo rastu a on se stalno nesta ceska...Nozne nokte  1 u dvije sedmicejer sporije rastu...To obavljam samo dok spava inace se ne da...U apoteci sam kupila  makazice za bebe, malo tupe sa tupim vrhom i super ide, jes da kad sam prvi put sjekla bilo mi je ko hirurgu, brisali su mi znoj sa cela a trajalo je sat vremena...user posted image user posted image Bojala sam se da mu ne odsjecem previse....

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nokti kod beba
25.8.2010 16:50:18   
lilix
i mi noktiće na rukama sječemo otprilike 2 puta sedmično, mada se ona i pored toga zna izgrebati user posted image ; na nogicama još ni jednom nismo sjekli nokte, valjda joj sami popucaju

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *