|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Novi Hipp
14.2.2009 11:57:47   
Skvo RR
Drage mame, cije bebe uzimaju Hipp, kao sto znate Hipp je promijenio formulu, e ja sam Umi pokusala dati novi Hipp, i ona ga pije...ali ga ne podnosi....dobila je grozne grceve, tako da smo za sada kupili staru zalihu Hipp-a. BIla sam kod pedijatrice...i ona mi je preporucila da promjenim hranu, ako budem imala problema....kako se Uma nije navikla ni poslije tri dana...ozbiljno razmisljam da promjenim hranu....iako moram priznati nerado.
Kakva su vasa iskustva?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Novi Hipp
14.2.2009 12:12:32   
stella
Pozz Skvo.
Ja nemam iskustva sa tim,al kad sam sa Hanom lezala na pedijatriji,snama je lezala jedna beba,koja je tesko podnijela promjenu formule zbog alergije.
Ako je beba ne podnosi obavezno promijeni.
LP

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Novi Hipp
14.2.2009 14:09:26   
ElmaB
Ako beba ne podnosi Hipp, obavezno promijeni, samo povedi racuna da novu hranu uvodis postepeno. Prvi dan jedan obrok i onda povecavas postepeno. Konsultuj se sa ljekarom na koje mlijeko da predjes. Svo troje moje djece se hranilo Aptamilom i nisam imala nikakvih problema!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Novi Hipp
14.2.2009 14:29:16   
andji
Skvo Sergej koristi HIPP3,nekad obično anekad ono sa pšeničnim vlaknima pred spavanje,mi nismo primjetili nikakve reakcije,sve ok....normalno ga pije 3puta dnevno...a ti poslušaj što ti Elma kaže,ja sam uvijek pitala pedijatricu koju formulu da uzmem,nisam htjela nikad na svoju ruku...sretnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Novi Hipp
14.2.2009 14:49:16   
Skvo RR
Ja sam se konsultovala sa pedijatricom i preporucila mi je Novalac...ali iskreno ne znam nikoga da koristi tu hranu,,,malo sam surfala po internetu, oni doista imaju formule za bebe tipa za grceve, protiv zatvora i sl...., ali ja sam misljenja da Uma nema problem sa hranom, jer mi je do sada Hipp odlicno podnosila, mislim da joj jednostavno nova formula Hipp-a ne odgovara....
Sa moje strane, ono sto sam ja primjetila kod nove hrane, je da je dosta tecnija od prethodne....vise mi lici na pre hipp...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Novi Hipp
14.2.2009 14:56:30   
andji
skvo to ti ne znam reći,ti koristiš hipp1 jel da?Kod Sergeja je hipp3,isto novo pakovanje vidim,kad spravljam formulu meni ej ista....jedino mi je ona hipp3 za laku noć dosta gušća od ove obične hipp3...a čula sam i ja za novalac,oni imaju ih više formula,za spavanje,protiv grčeva,dnevna varijanta....ja bi poslušala pedijatricu,ti kako hoćeš

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Novi Hipp
14.2.2009 15:11:27   
bebano
Ja koristim HIPP ali nisam primjetila tu novu formulu. Kada su to promjenili? A jel se i pakovanje razlikuje? Ja za sada nalazim HIPP po Merkatoru i DM-ovima ali ona ista stara pakovanja. Ne znam bas nebih voljela da ga Luka odbije, kao sto se desilo Skvo jer ga do sada tako rado i slatko jede. U cemu je po vama razlika? Jel se isti omjer daje?

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Novi Hipp
14.2.2009 15:16:25   
Skvo RR
Ja kupujem u DM-u....lici ne prethodno pakovanje, sa tim da velikim zelenim slovima po sredini kutije pise  BIO...Obrati paznju na to, jer je i novo doziranje.
Na kutiji pise da je poboljsana formula.......ali na stranu sve kad mi ga beba vise ne podnosi, a tako smo ga lijepo papali.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Novi Hipp
14.2.2009 15:28:45   
andji
Sergej jede 180ml(160vode+5mjerica).....evo na mom piše BIO zelenim slovima

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Novi Hipp
14.2.2009 15:37:58   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: andji

Sergej jede 180ml(160vode+5mjerica).....evo na mom piše BIO zelenim slovima

Pa jel kod tebe novo pakovanje...?
Meni Uma po starom pakovanju pije 160 ml vode  i 5 mjerica hape....Po novom pakovanju je 185ml vode i 5 mjerica hape i dobijes 210ml.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Novi Hipp
14.2.2009 15:41:50   
andji
jeste skvo novo pakovanje,piše mi baš ovako kako sam napisala,a za tebe(190ml vode+6 mjerica=210ml mlijeka)eto tako

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Novi Hipp
14.2.2009 15:43:27   
Skvo RR
Kod mene je Hipp 1 i pise 185 vode i 5 mjerica hrane...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Novi Hipp
14.2.2009 15:46:05   
andji
pa da tu je caka,kod tebe je 1 a kod mene je 3...i tu je razlika,vjerovatno se ne sprema isto

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Novi Hipp
14.2.2009 17:27:39   
Emina*
Na broju Hipp3- novo pakovanje ide 190 ml + 6 mjerica...
Andji, ako ti je novo pakovanje, mora ovako pisati... 
Pise jos da se koristi od 10.mjeseca,
a stara verzija Hipp3 se mogla koristiti od 8 mjeseca...


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Novi Hipp
15.2.2009 12:08:30   
hana
Moja malena dobro podnosi novi Hipp 1. Doduse, mi smo po preporuci pedijatra koristili Hipp pre sve do navrsenih 6.mjeseci i onda smo krenuli sa Hipp 1 i to je bila ova nova formula, a sad cekamo dozvolu za prelazak na Hipp 2. Mi imamo problem u kolicini koju malena pojede. I sa navrsenih 6 mjeseci rijetki su slucajevi da pojede vise od 110ml, cak sta vise najcesce je slucaj da jede 75 ml, a to je mjera za bebe od sedmicu dana, i to me pravo iscrpljuje i po danu a tek po noci kada se budi se svako 2h, nekad i ranije i jedva da pojede 75 ml, jedino pred spavanje popije svoju mjeru 185 ml, ali to je ne sprjecava da se probudi za 2h i trazi par gutljaja svog mlijeka. Znaci, mi mamo xy obroka u toku dana.
Oprostite malo sam otisla sa teme, ali sta mogu kad je to moj problem no 1:)

_____________________________

Sunce nase malo zove se Hana

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Novi Hipp
15.2.2009 14:22:53   
Visnja RR
KOlicinu prilagodjavate prema bebi...  beba treba da pojede odredjenu kolicinu AD u roku od 24 sata al koji omjer to samo od nje zavisi a ne od onog sto pise na kutiji... nisu nam bebe roboti koji su isto programirani...
i Asja je jela cesce a menje (aptamil) ali isto je to...
sam odredis da li ce to biti 4, 5 ili 6 puta ali kolicina sve skupa treba da bude uvjek ista ...
Asja je bez problema presla sa Hipp-a na Aptamil... a presli smo iz prostog razloga sto mi je recano da je Aptamil bolji... iako vjerujem da je to sve tu negdje...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Novi Hipp
15.2.2009 14:37:00   
Skvo RR
Mi imamo jos kutiju "starog" Hipp-a, pa probat cu sa Aptamilom....Jednom sam joj probala sa (cca 2 mjeseca) dati Aptamil (iz istog razloga kao i Visnja), ali mi je imala zatvor....user posted image
Sad cu opet pokusati, sve nesto mislim sada pomalo jedemo voce, pa mozda necemo imati taj problem.
Javit cu reakciju kada probamo Aptamil.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Novi Hipp
16.2.2009 7:47:47   
bebbe RR
KOlicinu prilagodjavate prema bebi... beba treba da pojede odredjenu kolicinu AD u roku od 24 sata al koji omjer to samo od nje zavisi a ne od onog sto pise na kutiji... nisu nam bebe roboti koji su isto programirani...
i Asja je jela cesce a menje (aptamil) ali isto je to...
sam odredis da li ce to biti 4, 5 ili 6 puta ali kolicina sve skupa treba da bude uvjek ista ...
Asja je bez problema presla sa Hipp-a na Aptamil... a presli smo iz prostog razloga sto mi je recano da je Aptamil bolji... iako vjerujem da je to sve tu negdje...


I moja Ema jede manje porcije nego sto bi prema uputstvu s kutije trebala, ali ne sekiram se, jer kako rece Visnja, vazno je koliko pojede sve skupa, i na kraju krajeva, bebe namecu ritam nama, a ne mi njima. Ja je hranim s HIPP Pre, i na njemu od samog pocetka pise BIO, tako da vjerovatno upotrebljavam taj koji zovete novim, a dvoumila sam se izmedju HIPPa i Aptamila, i onda sam kupilia HIPP samo radi te oznake BIO.  Inace, i dojim je, tako da pojma nemam koliko zapravo pojede, ali cini mi se da fino napreduje, pa necu da razmisljam u gramimauser posted image user posted image user posted image . Ja mislim, Skvo, da je Aptamil dobra ideja za Umicu. Probaj, pa ces vidjeti. Moja prijateljica ga koristi i puno ga hvali.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Novi Hipp
16.2.2009 8:59:06   
hana
I stari Hipp je imao oznaku bio ali u da tako kazem u cosku kutije. Novi Hipp ima oznaku bio na sredini kutije odmah ispod naziva Hipp i na njemu pise poboljsana receptura.

_____________________________

Sunce nase malo zove se Hana

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Novi Hipp
16.2.2009 9:00:55   
Emina*
Razlika je u nacinu doziranja..  Ide vise prokuhane vode.... 

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu hana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Novi Hipp
16.2.2009 9:09:14   
bebbe RR
Koliko vise? Ja, primjera radi, doziram ovako: 95 ml vode, 3 mjerice...

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Novi Hipp
16.2.2009 9:10:41   
Emina*
Ne znam koji broj Hipp hrane koristis..
Ali ako je novi Hipp, na kutiji pise u crvenom kruzicu "New recipe", i okreni, na straznjem dijelu kutije imas doziranje, pa pogledaj....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Novi Hipp
18.2.2009 9:37:19   
Skvo RR
Jutros sam joj dala Aptamil (ostalo mi je jos pola kutije Hipp-a za ne daj Boze)...pa cemo vidjeti...sve je popila..180ml....uz malo bljucanje...nadam se da od ove hrane nece imati grceve...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Novi Hipp
18.2.2009 10:22:57   
Daja_sa
Draga Skvo...
Moja Sara pije Aptamil od rodjenja...mozda si primjetila da je Aptamil malo rjedji od Hipp formule zato nemoj da te brine to bljucanje...to je normalno...
Nadam se da ce dobro podnijeti i da nece biti grcicauser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Novi Hipp
18.2.2009 10:47:03   
mamina princeza
draga skvo
jesi li sve pregledala da negdje nema jos kupiti stari hipp ako joj odgovara. mi pijemo hipp 2 i nama vise odgovara novi ali sam u dosta apotek a ((pharmamed i jos neke druge ) i  i u neim shopinzima (drvopromet - soping centar grbavica) do prije 10 dana vidjala stari hipp ( barem  hipp2) .... ne znam prvjeri mozda da uspijes naci jos zaliha dok Uma jos malo naraste mozda ce joj kasnije i novi Hipp odgovarati. Jedno vrijema moja beba je odbijala mlijeko pa sam mislila da je od hippa i tada smo pili aptamil koji joj nikako nije odgovarao .. imala je dugo zatvor poslije njega i niad vise....sve je to individualno i kao su nase bebe stekle naviku


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *