|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Polozaj mame tokom dojenja


Sjedeci polozaj
  44% (17)
Lezeci polozaj
  50% (19)
"Rugby" polozaj
  5% (2)


Ukupno glasova: 38


(Posljednji glas : 22.7.2009 18:43:35)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Polozaj mame tokom dojenja
4.1.2009 13:44:19   
Anoniman
U samoj tehnici dojenja je bitno da se provodi u smirenoj i ugodnoj atmosferi, jer je udoban položaj i majke i djeteta bitan preduvjet za uspješno dojenje.

SJEDEĆI POLOŽAJ
Smatra se klasičnim položajem i najčešće se koristi.
Za veću udobnost može se upotrijebiti jastuk u krilu i stolčić pod nogama.
Važno je da se majka za vrijeme podoja ne zamara te da ledja i vrat budu opušteni koliko je god to moguće.
Djetetovu glavicu majka pridržava rukom savinutom u laktu (glavica u laktu, leda poduprta podlakticom a dlan na guzi)
Važno je da djetetovo tijelo uvijek ostaje u dodiru sa majčinim tijelom a ona mu dok doji može pričati ili ga gledati u oči.

user posted image

LEŽEĆI POLOŽAJ
Najpovoljniji položaj za noćne podoje jer mama ne mora ustajati tokom noći.
Dovoljno je da se majka okrene na bok sa stranom dojke kojom počinje podoj.
Dijete je položeno pored majke koja mu jednom rukom pridržava leđa a drugom prinosi dojku.
U jednoj varijanti tog položaja majka jednom rukom pridržava dijete a drugu provuče ispod jastuka i svoje glave da bi joj dala uporište.
Ovaj položaj je pogodan samo za kratke podoje i nije za djecu koja sisu polako jer imobilizacija ruke na dulje vrijeme zaustavlja krvotok i izaziva "trnce".

user posted image

"RUGBY" POLOŽAJ
Ovaj se položaj posebice preporučuje nakon poroda carskim rezom jer na ovaj način dijete je u položaju koji ne opterećuje majčin trbuh.
Dijete se stavlja majci na bok i drži ga se između boka i ruke.
Majka u dlanu svoje ruke drži djetetovu glavicu, a leđa podupire podlakticom usta djeteta su u visini bradavice.
Majka si može pomoći stavljanjem djeteta na jastuk na pravoj visini, tako da dijete nosićem može dotaknuti bradavicu.

user posted image

evo pitanja: koji polozaj dojenja preferirate?

< Poruku je uredio Dina RR -- 4.1.2009 13:55:56 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
4.1.2009 13:49:21   
Anoniman
ja koristim najvise lezeci, cak i tokom dana.. al ja volim ovako: legnem na lijevi bok i dam joj desnu siku ili legnem na desni bok i dam joj lijevu siku, meni je tako puno lakse, ne moram pridrzavati siku da bi imala zraka, ne ispada joj iz usta kada sika bas i nije puna mlijekom
jesam li sama sa ovim polozajem ili vas ima jos da radi ovako? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
4.1.2009 13:57:13   
tweety
Ja najcesce koristim sjedeci polozaj,lezeci obicno samo po noci.Tako mi je nekako najlakse.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
4.1.2009 14:03:31   
Anoniman
uglavnom lezeci a i kad sjedim to je polusjedenje polulezanje. sjedim samo kad sam negdje i ako nemam priliku lezati

(odgovor članu tweety)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
4.1.2009 14:09:54   
majaaaa
Ja iskljucivo preferiram lezeci polozaj.Puno mi je lakse tako,a usput se i odmaram.Kad sjedim, mucim i sebe i malu.A nisam probala dati suprotnu siku jos nikako.Bas cu probati :)  da vidim kako nam to ide:) Mislim da nece biti problema,jer je princeza velika i moze svakako:)kAD se igramo stavim ju potrbuske i osobodim joj siku.Ma jedva doceka i super vuce:)

_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
4.1.2009 14:11:55   
RAJA
I ja sam obojicu dojila ležeći
nešto mi je puno lakše bilo tako
samo što je u mene bilo lijeva sisa lijevi bok

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu majaaaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
4.1.2009 14:14:59   
Anoniman
majoo probaj :)
ja obicno stavim jastuk ispod gleve, pa zavucem ruku pod jastuk i tako drzim razvnotezu :)
a slobodnom rukom znam da je laganom masiram po ledjima ili po rukici

nista mi draze nego vidjeti je kad se pripremm da legnem pored nje, a ona lezeci rasirila rukice i otvorila usta i ceka user posted image user posted image

(odgovor članu RAJA)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
4.1.2009 14:15:28   
juni
I ja isto dojim samo lezeci, tako mi je najlakse a sjedeci samo kad nemam priliku da se zavalim user posted image Kad sam na lijevom boku dojim ga na lijevu dojku i obrnuto. Cesto zaspemo oboje tj. trehnemo na nekoliko minuta user posted image
I jos nesto, kad dojim sjedeci ne znam kad se najeo, da li je izbacio dojku i nece vise ili mu je ona slucajno ispala sto se kod lezeceg polozaja ne desava.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
4.1.2009 14:51:38   
Romali
Samo  ležeći, jer smo tako navikli . Kad nismo kući ili sad kad je toplije u dnevnom, pokušavam dojiti sjedeći, ali on je jedan ljutko pa mi ne da. Odmah vrti glavom i odmiče se, tako da ga moram slušati user posted image user posted image . I stvarno, kao i Juni, samo kad ležimo znam da se doobro najeo.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
4.1.2009 15:07:49   
dana3
sjedim najcesce a dojim lezeci po noci ako nije puno uznemiren.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
4.1.2009 19:07:58   
boogy woogy
Bravo za temu! Odlican ti je izvor Dino, sa slikicama!!user posted image user posted image user posted image Mi naravno smo takodjer vjesti lezeci ali ovo je korisno za nove mame dojilje.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
4.1.2009 21:25:07   
mamyca
Sjedeci najvise,a lezeci nekad po noci,ma sve zavisi od Hamzinog raspolozenja.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
4.1.2009 21:30:07   
Romali
Možda je malo glupo i off topic, ali pročitah na jednom forumu kao savjet: ako dojite i još nemate menstruaciju, nemojte dojiti ležeći...user posted image Nije bilo nikakvog više objašnjenja, a ja se pronađoh u opisu. Pa ako neko ima logično objašnjenja, voljela bih da ga napiše.
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
5.1.2009 0:35:00   
juni
Nista mi logicno ne pada na pamet!

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
5.1.2009 12:18:28   
bezelye
Uglavnom sjececi. On doji a ja na RR user posted image
Lezeci samo kad sam bas umorna ili mi se jos spava. Ono ujutro, jos samo 5 minuta user posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
6.1.2009 1:52:02   
triplemama
Silom prilika smo naučili dojiti lažeći i hB da jesmo jer sada uživamo. Često je to kao kod Dine obrnuta sika ili Emir legne na mene odozgo i doji user posted image .
Sada zna došetati do trosjeda i dizati mi majicu i dojiti stojećki user posted image

Danas sam prala kosu nad kadom i pošto smo bili sami on sa mnom u kupatilu i poče da doji, a ja onako naopačke kad nisam umrla od smijeha user posted image   user posted image   user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
6.1.2009 2:01:06   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: triplemama

Danas sam prala kosu nad kadom i pošto smo bili sami on sa mnom u kupatilu i poče da doji, a ja onako naopačke kad nisam umrla od smijeha user posted image   user posted image   user posted image

user posted image user posted image
ljubi pametnu glavicu user posted image car je...

(odgovor članu triplemama)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
6.1.2009 2:13:35   
stella
user posted image user posted image user posted image Vrijedan djecakuser posted image

Mi smo prije koristili lezeci,al je mama pocela kunjati user posted image pogotovo nocu,pa smo presli na sjedeci polozaj.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
6.1.2009 2:38:27   
triplemama
IZVORNA PORUKA: stella

user posted image user posted image user posted image Vrijedan djecakuser posted image

Mi smo prije koristili lezeci,al je mama pocela kunjati user posted image pogotovo nocu,pa smo presli na sjedeci polozaj.

Ma mi zajednički kunjamo user posted image  

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
7.1.2009 13:51:32   
ziki
Po porodu nekih 15 dana lezeci, a onda na svekrvino insistiranje sjedeci.
Triplmama Emir ti je super, ma pametna glavica odmah skontala da moze iskoristit priliku da proba nesto novo. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
7.1.2009 15:57:43   
Suzana
U toku dana sjedeći sa obojicom (jedino kad Edija uspavljujem onda ležeći), a u toku noći sa Makom sjedeći a sa Edijem ležeći - čudno zar ne hehe.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
7.1.2009 16:07:40   
HanaBana
Ja sam dojila Hanu lezeci jer smo tako naucili u bolnici obzirom na CR. Kasnije sam i kod kuce to radila lezeci jer mi je bilo puno lakse nego sjedeci (bolila su me ledjauser posted image )

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
10.1.2009 21:25:40   
mynxlee
danju sjedeci, a nocu lezeci.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
23.1.2009 23:43:39   
Kivac
ja najcesce u rugby pozi. bebici je deset dana i najbolji mi je pregled da znam da je fino obuhvatila bradavicu i oko nje. najtezi mi je lezeci polozaj, ali mozda kad malo poraste bude prakticnije, pogotovo po noci. 

_____________________________

Nora - Jan 13, 2009
Jan - Apr 14, 2011

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Polozaj mame tokom dojenja
24.1.2009 17:27:23   
bebbe RR
Sjedeci, jer lezeci nekako ne znam:( Iako bi mi nocu sigurno bilo lakse, ali ne ide mi pa ne ide.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Kivac)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *