|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Potrebne mame dojilje
10.8.2008 0:38:04   
MumaMaja
Lijep pozdrav svima vama.

Da odmah pređem na stvar.

Naime, je li ijedna ili više vas zainteresirana da sudjeluje u izradi priloga za tv o dojenju? Dakle da date izjavu o tome šta dojenje znači za vas i vaše dijete i od koga ste najveću podršku imale kada je dojenje upitanju?

Motiv za ovu priču je sedmica dojenja koja je neopaženo prošla, statistika po kojoj tek 6% mama u BiH doje svoju djecu, nedostatak udruženja i savjetovališta na toj osnovi, te cjelokupna situacija po kojoj se načelno savjetuje dojenje, a nedostatak pravih informacija doveo je mnoge mame do toga da njihova djeca ne doje....


Svako ko smatra ovo dobrom idejom i kome treba više informacija i misli da bi upravo mogala biti primjer mame dojilje neka mi pošalje pp. Jedini uslov je da ste iz Sarajeva (ako se odlučite da date izjavu za tv).

Pozz! I hvala! 
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Potrebne mame dojilje
10.8.2008 0:51:15   
proud mom
izjavu za TV??? a da to nije malo previše... ja sam ZA, ali ne baš i da se toliko exponiram... znaš, nisam ti baš fotoslikična user posted image   nego, fakat, postoji li kakav drugi način da pomognemo? 

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu MumaMaja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Potrebne mame dojilje
10.8.2008 10:04:27   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: MumaMaja


Motiv za ovu priču je sedmica dojenja koja je neopaženo prošla, statistika po kojoj tek 6% mama u BiH doje svoju djecu, nedostatak udruženja i savjetovališta na toj osnovi, te cjelokupna situacija po kojoj se načelno savjetuje dojenje, a nedostatak pravih informacija doveo je mnoge mame do toga da njihova djeca ne doje....


Ovaj podatak nije tačan. U BiH tek 6 % žena isključivo doji svoju bebu do 6 mjeseca života, ali isto tako 40 % žena doji djecu do dvije godine starosti uz nadohranu.

http://www.unicef.org/bih/ba/media_5223.html

I taj bi podatak trebalo dodati, a ne samo ovaj nedorečeni od 6 %.






(odgovor članu MumaMaja)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Potrebne mame dojilje
10.8.2008 12:08:55   
Amrino
IZVORNA PORUKA: proud mom

izjavu za TV??? a da to nije malo previše... ja sam ZA, ali ne baš i da se toliko exponiram... znaš, nisam ti baš fotoslikična user posted image   nego, fakat, postoji li kakav drugi način da pomognemo? 


Jooooj- I ja bih stvarno da nekako pomognem i doprinesem. Uzasno me boli cinjenica da tako malo zena doji...i da ih je tako malo upoznato  sa znacajem dojenja....ali ne znam jesam li bas za TV- a....user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Potrebne mame dojilje
10.8.2008 22:55:43   
MumaMaja
U pravu si, ja sam pogrešno napisala. Hvala!

Pozz!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Potrebne mame dojilje
10.8.2008 22:58:24   
MumaMaja
To ti je kratko snimanje, uz novinarsku pripremu i dobru volju sve gotovo za desetak minuta. Hajd' razmisli pa mi pošalji pp, da se eventualno dogovorimo. Bitna je priča o dojenju.

Pozz!

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Potrebne mame dojilje
10.8.2008 23:01:39   
MumaMaja
Obzirom da je tv takav medij, treba mi mama primjer....Hajd', javnite se.
Snimanje bi moglo biti realizuirano već sutra.


Moram priznati da mi je malo razočarenje da je toliko mama pogledalo post, a tek vas nekoliko odgovorilo...

Nadam se dobrim vibracijama i čekam....

Lijep pozz!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Potrebne mame dojilje
11.8.2008 0:54:59   
mamina cura
Ja bih vise voljela da se napravi neka vrsta sos besplatnog telefona za probleme pri dojenju i kad bi bilo neko savjetovaliste. Kad bi bio neki letak i propagadni materijal vise bi majki dojilo. Mislim da je ta emisija malo i pitanje ko ce je gledati. Mislim da je u BiH najveci problem neobrazovanost i lijenost. Mnoge majke radije potezu za flasicom neko da ustraju u dojenju. Morali bi pruzati pomoc majkama kad rode da pravilno doje svoje bebe i da ustraju. Mislim da je malo samo emisija.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu MumaMaja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Potrebne mame dojilje
11.8.2008 12:59:00   
jupajdi
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Ja bih vise voljela da se napravi neka vrsta sos besplatnog telefona za probleme pri dojenju i kad bi bilo neko savjetovaliste. Kad bi bio neki letak i propagadni materijal vise bi majki dojilo. Mislim da je ta emisija malo i pitanje ko ce je gledati. Mislim da je u BiH najveci problem neobrazovanost i lijenost. Mnoge majke radije potezu za flasicom neko da ustraju u dojenju. Morali bi pruzati pomoc majkama kad rode da pravilno doje svoje bebe i da ustraju. Mislim da je malo samo emisija.


Potpisujem!!!!!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Potrebne mame dojilje
11.8.2008 14:12:28   
makana
pozdrav
period dojenja je sada već daleko iza mene, ali bih zaista voljela kada bi se javila neka od mama čije bebe još doje
druga stvar, ustvari prijedlog tebi jeste da potražiš i mamu koja ne doji (možda već imaš takvo nešto spremljeno za prilog, a onda sorry zbog ponavljanja) koja će reći zbog čega, odnosno šta je bio problem, ili grupa problema, ili jednostavno je bila njena odluka, dakle da se i iz tog ugla posmatra
ja sam u istoj dilemi, želim napraviti priču ali za štampani medij i voljela bih naći mamu, ustvari više mama koje bi mi ispričale svoja iskustva, ali sam svjesna tog problema da mame nemaju vremena ili ne žele da se eksponiraju
pa sam razmišljala čak da zamolim neke mame da njihova iskustva s foruma, odnosno postova iskoristim uz njihovo odobrenje i naravno bez spominjanja imena
molim odgovore zainteresiranih na pp
hvala unaprijed
a ja ću se raspitati kod svojih prijateljica pa ti javim muma maja takođe na pp

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu MumaMaja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Potrebne mame dojilje
11.8.2008 14:17:59   
Anoniman
Mislim da je malo samo emisija.

Ali je dobar početak... Bar nešto!

(odgovor članu makana)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Potrebne mame dojilje
11.8.2008 14:26:23   
adelal
Mislim da nije samo problem u tome da zene nece da doje, vec jednostavno u porodlilistu ne dobijete nikakve informacije o dojenju, niko nece da vam pokaze kako se uopste doji, kako se namjesti beba i ostalo...nema se vremena od narucivanja pita i cevapa i slusanja narodne muzike.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Potrebne mame dojilje
11.8.2008 14:35:17   
Anoniman
nema se vremena od narucivanja pita i cevapa i slusanja narodne muzike.

Jao pa u toj bolnici ko na vašaru, da se ja ne pripremam za porod već za igranku!hahahahahuser posted image

(odgovor članu adelal)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Potrebne mame dojilje
11.8.2008 14:40:57   
MumaMaja
Drage moje,

kako i same kažete bolje išta nego ništa. Meni doista, hitno treba bar jedna mama koja će pristati na snimanje i podijeliti svoju priču o dojenju. Prilog bi bio emitiraan u Vijestima u 7, a te vijesti gleda više od 250 000 ljudi. Ja čekam, a rok koji moram ispoštovati je sutra. Čekam...

(odgovor članu MumaMaja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Potrebne mame dojilje
12.8.2008 1:06:18   
triplemama
Ja bih, ako bi time pomogla ili potaknula barem jednu mamu na dojenje. problem je jedino što sam u TZ

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu MumaMaja)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Potrebne mame dojilje
12.8.2008 1:18:20   
proud mom
e taman sam mislila da pristanem kad ono 250 000 ljudi... a u mene frizura ne daj Bože nikome user posted image

vidimo se danas... mama mu user posted image


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Potrebne mame dojilje
16.8.2008 10:34:04   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Ja bih vise voljela da se napravi neka vrsta sos besplatnog telefona za probleme pri dojenju i kad bi bilo neko savjetovaliste. Kad bi bio neki letak i propagadni materijal vise bi majki dojilo. Mislim da je ta emisija malo i pitanje ko ce je gledati. Mislim da je u BiH najveci problem neobrazovanost i lijenost. 
Slazem se potpuno!! Ja bih radije pristala da pomazem majkama u savjetovalistu sa konkretnim problemima s dojenjem!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Potrebne mame dojilje
16.8.2008 10:34:38   
boogy woogy
Slazem se potpuno!! Ja bih radije pristala da pomazem majkama u savjetovalistu sa konkretnim problemima s dojenjem! 

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Potrebne mame dojilje
16.8.2008 10:39:26   
mamina cura
Dobrodosla. Da je nesto napraviti tipa hrvatske Rodeuser posted image  Ja bih prva volontirala.user posted image
Rezervisi mi termin za pon za user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Potrebne mame dojilje
16.8.2008 12:09:09   
boogy woogy
Hej, stigli smo i mi user posted image Naravno, cujemo se! Slazem se za BiH varijantu Rode

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Potrebne mame dojilje
16.8.2008 20:47:08   
Visnja RR
Mozda ne bi bilo lose da se intervjuisu i majke koje su izgubile mlijeko...
jer jedva sastavljaju kraj s krajem pa od sekiracije izgube mlijeko,
zene koje imaju muzeve kretene pa izgube mlijeko jer su maltretirane od njega ili nekih drugih clanova porodice...
da se intervjuisu zene koje nemaju bas niciju pomoc u kuci pa od umora izgube mlijeko... i bla bla....
Ne znam ni jednu majku koja nije zeljela dojiti svoje djete (ukljucujem i sebe) i jako boli ta prica kako smo bile neupucene...
nema teksta koji nisam iscitala... 40 dana svako vece mi je dolazla patronazna i vidjela je da mlijeko jednostavno nestaje i pored toga sto je beba bila stalno na siki, sto je od prvog dana znala da siki i bla bla...
A mozda bi i Drzava mogla uraditi nesto da majke imaju bolji zivot pa da ih briga i umor ne uskrate za taj prelijepi cin dojenja...
Eto bas se iznervirah...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Potrebne mame dojilje
16.8.2008 20:56:02   
proud mom
e moja Višnja... država.... hmmmmmmm.... ma ko te pita... što o tome nisi razmišljala prije nego si odlučila postati majka... nije ni sekunde upućeno tebi nego govorim kako je kod mene na poslu... jedva su mi dali 6 mjeseci a to kako ćeš ti poslije tih 6 mjeseci... nikog se ne zanima... a možda sam baš htjela da dojim bebu godinu dana... user posted image


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Potrebne mame dojilje
16.8.2008 22:21:08   
Visnja RR
e vidis o tome pricam.... koliko zena moraju raditi vec od treceg bebinog mjeseca... pa moraju prestati dojiti...ili eto npr ti moras poceti raditi kad bebcu bude 6 mjeseci... briga tvog disha ili te koji prave statistiku o dojiljama sto ces to emotivno tesko prihvatiti i sto ti i to moze izazvati gubitak mlijeka...
Najlakse je reci ma nece ona...
A ja sam sigurna da ima bas samo 6 % majki koje to ne zele... mislim na osobe kojima je fizicki izgled jako bitan zbog posla kojim se bave pa odmah krenu po dijetama i ne do Bog da im se sike opuste... al to je vec druga prica...
nego odoh da gledam pomracenje Mjeseca user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Potrebne mame dojilje
16.8.2008 22:30:52   
mamina cura
Ovdje se ne napadaju majke koje su prestale dojiti nego da se upute buduce majke za dojenje i da im se pomogne. Meni je iskreno zao sto si Visnja prestala dojiti ali smatram da bi i ti mogla svojim iskustvom pomoci buducim majkama da doje i lakse prevazidju prepreke na koje nailaze.
Proud mom dojiti se moze iako radis. Naravno to nece biti obrok svaka dva sata ali barem ujutro kad podjes i kad dodjes kuci i navecer. I to ce znaciti vise tvojoj bebi nego da totalno prekines dojenje. A bebi se moze dati adaptirano i preko case tako da nece doci do odbijanja dojenja zbog konfuzije bradavica. Iskreno se nadam da ces i dalje dojiti a prema zakonu majke imaju pravo i otici sa posla i dojiti pa se vratiti.
Ja namjeravam aBd svoju malenu dojiti i preko godinu dana. Prema novoj preporuci sada se doji do druge godine.user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Potrebne mame dojilje
16.8.2008 22:36:23   
proud mom
ma draga mamina curo znam ja sve to što si rekla i ja ću dati sve od sebe da ustrajem sa dojenjem, ali samo kažem kako nikog nije briga za tebe... htjela sam da naglasim kako je to žalosno

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *