|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pranje djecijih stvari
15.11.2008 14:45:19   
bebano
Ja ne nadjoh nista na ovu temu, ako imas sorry, molim moderatora da je premjesti.
Ono sto me zanima je da li vi jos uvijek robicu vase djece perete odvojeno? Ne mislim na novorodjencad jasno, nego recim na bebice od 4-5 mjeseci. Ja jos uvijek Lukine stvari perem odvojeno, a posto ne cekam da se skupi toga previse, uglavnom to perem na ruke, jer bi masina bila prazna. Pa posto me to prilicno umara, rado bih strpala njegove stvari sa nasima, ali ne znam smijem li.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 14:58:52   
Visnja RR
draga dobices razne odgovore ovdje...
A moj je user posted image ... Ja na srecu imam onu masinu koja moze prati pola masine ali opet se nekad tesko nakupi njenih prnjica a ne volim ih zadrzavati dugo neoprane... pa se cesto desi da ubacim nesto nase...
Mislim da samo za bebice koje imaju osjetljivu kozu treba  duze vrijeme prati odvojeno...

Evo poruka od Asje svekrvi: "cuvaj sebe i svoje ruke ja sam jos mala da ti pomognem " user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 15:07:06   
bebacha
vec duze vrijeme ja perem zajedno.cuvaj ba ruke.kao sto vise rece nema problema ako nije beba osjetljiva ili bas mala.bebi odjeca je mala pa je bas treba dosta da se skupi masina.sve ti ja to zajedno stavljam,omeksivac za bebine srvari i nek pere.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 15:08:41   
Anoniman
Ja sam Sarine stvari prala odvojeno čak do njene godine user posted image . Ovaj put mi to definitivno ne pada na pamet!! Možda prva 2-3 mjeseca.

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 15:10:28   
bebano
user posted image  Hvala drage moje, snajkici veeeeeeelika pusa sto misli na svoju sveki user posted image .
Ma da, tako cu i ja. Samo cu ih 2 x isprati i gotovo. Ne mora biti praksa uvijek ali ponekada moze.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 15:12:05   
bebano
Bebacha/Enisa_Sara hvala i vama. Ma upravo tako samo mi jos treba da ves perem na ruke, a kada sam budala user posted image

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 17:16:58   
bebacha
ma nema potrebe da 2 puta ispires.jednom je dovoljnoi

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 17:46:47   
Visnja RR
ja sam prestala sa Asjinim sestim mjesecom ispirati dva puta...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 19:54:36   
Romali
I ja perem dječju odjeću odvojeno, još uvijek. I peglam njegovu obavezno,a  našu kako stignemuser posted image user posted image user posted image
Samo mi je problem tamnija Omarova odjeća, nema je dovoljno pa nekad sastavim sa našim majicama.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 20:14:41   
MELLI
JA i dan danas(skoro dvije godine)perem sve odvojeno.Kad mi je bilo vrijeme da počnem sastavljati sa našom odjećom,mi sebi rodili još jednu bebu,pa nam, eto, mašina nikad nije prazna.Sve još uvijek peglam,a do kad ću...Da prostiš sve su ovo individualne stvari,u pravu si kako god okreneš,ali i u krivu isto tako.Ako ti beba do sada nije bila osjetljiva,pa neće joj valjda biti ništa ako joj sastaviš odjeću sa svojojm.Na kraju krajeva,ne naslanjaju li se one na našu odjeću po cijeli dan dok su nam na rukama.user posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 20:35:40   
mišur
Ja još uvijek perem njegove stvari odvojeno, samo mi je problem sa tamnijim stvarima.
Njih stavim sa našim...Ali ne stavljam omekšivač, jer skoro nikad ne uzimam isti.
A i dalje sve njegovo obavezno peglam..Naše ako stignem i kad stignem...user posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 20:39:35   
Romali
mišureeeeeee, što prepisa moj post user posted image user posted image user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 21:10:59   
mamina princeza
ja obicno ubacim malo nasih stvari da sE ne vrti skroz prazna masina... a obavezno ukljucim dva puta ispiranje...moja beba hvala Bogu za sada nema nesto posebno osjetljivu kozu pa ne znam... to sve zavisi i od toga kakva im je koza pa sama ocjeni... mada mislim da nema potrebe bas sve prati odvojeno ako nije rjec o novorodjencetu, moramo nekad i sebi olaksati:)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 21:35:14   
sanja.sa
ja cu samo da prepisem ovo sto su napisale misur i romaliuser posted image

na pocetku sam i tamnije prala odvojeno, bilo je malo, ali bolje da crkne masina nego jauser posted image

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 21:52:04   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Romali

I ja perem dječju odjeću odvojeno, još uvijek. I peglam njegovu obavezno,a  našu kako stignemuser posted image user posted image user posted image
Samo mi je problem tamnija Omarova odjeća, nema je dovoljno pa nekad sastavim sa našim majicama.



Identicna situacija, perem odvojeno, peglam njegovo, a nase...
hehe, kako kad, i kako se osjecam u trenutku peglanja user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 21:55:53   
nesanica
Kod prvog user posted image sam dugo prala posebno odjecu, skoro do 1. rodj. a evo kod ovog drugog samo prvih par mjeseci i sad sve zajedno....
Njihove stvari sve peglam, a nase jedino sareni ves ne peglam.... dobro ga slozim nakon pranja i tako odstoji dok mi ne naumpadne da ga prostrem i poslije samo sloziuser posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pranje djecijih stvari
15.11.2008 23:50:59   
Mrka
Ja sam kod prvog djeteta robicu prala odvojeno do nekih 6 mjeseci. Posle sam ubacivala ponesto nase i ne sto je bas prljavo. Npr. ako sam danas isla u shoping, obukla neku majcu, onda sam nju stavila sa tom robicom i tako to. I mene je umaralo to pranje posebno.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pranje djecijih stvari
16.11.2008 0:13:58   
ziki
Ja sve perem odvojeno, sa punjenjem mašine nemam problem jer Tarik baleta, bljucka... tako da mi je veći problem da nas stignem da operemuser posted image njemu i sve peglam nama skoro sve, ne peglam jedino stvari za po kući. Jedva stižem, upravo sam završila gomilu koja se samo nabira od kako sam došla, ima 20 dana.user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pranje djecijih stvari
16.11.2008 0:23:22   
mummy
I ja još uvijek perem odvojeno Eminine stvari (10 mj) jer se ne mogu odreći Nile koja predivno miriše, a ne treba ni omekšivač. Inače mi je mašina podešena na duplo ispiranje još od kad je user posted image  imao tih kožnih problema. U zadnje vrijeme ponekad ubacim nešto naše što nije puno prljavo, jer Nila pere do 40' što je dovoljno za njene stvari a ne i za naše. Za mrlje od voća/povrća smo kupili Bio shout po preporuci mnogih hanumica pa ćemo i to probati, jer nekad njene uflekane stvari ubacim s našim na 95'.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pranje djecijih stvari
16.11.2008 1:06:24   
Alisa.
ja sve perem odvojeno Harunove stvari,jer jednostavno ne mogu da zamislim da perem nas ves i njegov zajedno.I jos dugo cu da perem odvojeno,a svaki dan ga presvlacim,i po nekoliko puta pa za tren napuniom masinu.

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pranje djecijih stvari
16.11.2008 9:57:01   
andji
ja Sergejeve stvari sve odkuhavam na 95,i pošto se većina njih može odkuhavati i ne puštaju boju perem ih od prvog dana sa našim vešom koji je za odkuhavanje.Mislim ako dijete nije osjetljivo i nema osjetljivu kožu nema pozrebe za odvajanjem,i držanjem djeteta pod staklenim zvonom.Cigani su vazda po kontejnerima,pa nikad nisu bolesni,a ljudi su i oni baš kao i mi i naše bebe

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Alisa.)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pranje djecijih stvari
16.11.2008 10:02:15   
ElmaB
Posto imam troje djece, onda mi se u masini nakupi sasvim dovoljno, pa sve njihovo zajedno perem. Pretezno otkuhavam, osim garderobe koja na sebi ima neke aplikacije ili nesto drugo, sto bi pri toj temperaturi pustilo boju.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pranje djecijih stvari
16.11.2008 12:05:41   
Amrino
Ne perem odvojeno niti sam kada prala i mislim da nema potrebe. Prvih par mjeseci sam koristila vrlo malo deterdjenta, omeksivac nikako- kasnije sve uobicajeno. Bijelo otkuhavam, sareno na 40. Ne peglam njegove stvari samo neke kosuljice i sl. po potrebi.
Zanima me razlog zbog kojeg perete odjecu odvojeno?user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 16.11.2008 12:06:29 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pranje djecijih stvari
16.11.2008 12:16:45   
Anoniman
prala odvojeno od pocetka i pracu i dalje, jer koristim poseban deterdjent za njenu odjecicu...
jednostavno ne zelim mijesati bebeci ves sa nasim
njeno sve peglam, cak i krpice za brisanje i nije mi nimalo tesko, uzivam svaki put user posted image

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pranje djecijih stvari
16.11.2008 12:20:09   
andji
blago tebi dino,kad ti se da,doduše i ja sam sve njegovo peglal do prije par dana kad je napunio god,ali više ne,samo ono što zahtijeva peglanje,ali da perem odvojeno smatram da nema potrebe ovo što radim dosad pokazalo se uspješno,moj sergej još nikad nije imao ni kakvu alergiju,niti kakve fleke,osipe i sl.baš nikad.A i meni manje posla

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *