|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 11:52:12   
zivotnisan
Relativno sam nova pa ne znam da li je ok sto otvorih novu temu i da li sam na pravom forumu. Ali nema veze. Problem kod mene je sve veca netrpeljivost izmedju muza i mene po pitanju djeteta. Ko da se borimo jedno protiv drugog za djetetovu paznju. Dijete je sad u fazi da samo hoce oca i samo njega zove, mene cak otjeruje iako pruzam maksimum. A on to ko da korisit pa je jos vise veze za sebe. ako sam pocela s njom nesto da se igram, on dolati i umijesa se da i on. ne popusta nikako malo vremena za nas dvije same. I medju nama se stvorila netrpeljivost. Sinoc sam curicu sama izvela da budemo same, da bi danas on rekao da on sad ide s njom. Ne znam. Njoj je inace 2,5 godine. Zasto ona vise njega trazi i zasto je ovo medju nama ovako? Ima li neko slicna iskustva?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 12:05:16   
ninuska
I moja je u fazii da vise trazi oca. Ja ne radim, pa pretpostavljam da ga pozeli, ali meni to ne smeta. Cak sta vise
user posted image
Ja bih ti rekla samo jedno: uzivaj user posted image ni stvarno tako mislim. Posveti se malo sebi, odmori, pogledaj dobra film, izadji.
Predlozi da izadjete zajedno, odvete dijete u igraonu, pa nek on trci za djetetom user posted image . Pa ja, a ti ih gledas uz kaficu

(odgovor članu zivotnisan)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 12:06:58   
zivotnisan
Da li to ima veze sa ljubavlju djeteta? U smislu da njega voli vise i da joj je s njim ljepse ili sl? ILi? I ja sam ko dijete sad..

(odgovor članu zivotnisan)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 12:10:21   
pipi_duga_capara
Moj muz jako malo vremena provodi sa nasim curicama, zbog posla naravno, ali su i pored toga lude za njim :) meni ne smeta, i meni je moj otac sve na svijetu, i majka naravno, ali s tatom imam neki poseban odnos.. ja sam svojoj starijoj curici toliko pricala o tati, kada on nije bio tu, da sam se dovela do toga da djete voli vise njega nego mene user posted image i mimo svega sto smo naveli ovdje ja mislim da zenska djeca, bilo kojeg uzrasta, uvijek se maze i druze s ocevima na poseban nacin user posted image meni je to super i govorim iz iskustva, ne daj mi Boze vojnog rezima u kuci user posted image oceva koji su strah i trepet i od kojeg se djeca skrivaju kada dodje kuci user posted image

(odgovor članu zivotnisan)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 12:10:32   
MicoTico
A što se "otimate" oko djeteta? Bar meni se tako čini iz tvog postauser posted image
Meni nikad nije niti bi zasmetalo da se moja djeca igraju sa ocem, da mu posvećuju pažnju , a i on njima, pa čak ako je to daleko više nego prema meni. To je njihov otac, za Boga miloga.
Možda ga dijete manje viđa, pa ga je i više željno.
A i šta smetaa pa da se vi zajedno provodite? Što ti baš moraš sama sa djetetom izaći?
Ne kontam (što bi napisala jedna naša draga forumašica)user posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 12:13:26   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: zivotnisan

Da li to ima veze sa ljubavlju djeteta? U smislu da njega voli vise i da joj je s njim ljepse ili sl? ILi? I ja sam ko dijete sad..

Dobro si napisala, i jesi ko dijete.
Ovako se moja djeca prepucavaju: mene mama voli više, mene tata voli više. Oni imaju 7 i 3 godine.
Oni se najviše vole igrati sa komšinicom Lanom. Da li to znači da Lanu vole više od tate i mame?

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu zivotnisan)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 12:15:40   
ninuska

IZVORNA PORUKA: zivotnisan

Da li to ima veze sa ljubavlju djeteta? U smislu da njega voli vise i da joj je s njim ljepse ili sl? ILi? I ja sam ko dijete sad..

Ne vjerujem da ima veze s ljubavlju vec ga dijete pozeli. Pogotovo ako ne radis, pa si ti konstantno s djetetom. A, primjetila sa da je bas dosta curica ovog uzrasta 'vise vezano' za oca. Bar sto vidim oko sebe.
Zeno, uzivaj, koliko bi majki zeljelo da malo 'odmori' od obaveza a ne mogi iz razno raznih razloga

(odgovor članu zivotnisan)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 12:23:21   
mum82
a sta cete meni rec,moji momci obojica vise vole ocauser posted image

draga ne opterecuj se time,nego uzivaj sa svojim djetetom i muzem,,,moj B otovreno kaze da je baba zabavniji,i njeg obojica non stop traze,,,ja sam kuci,ne radim,i cesto sam u fazonu-moras jest,moras se obuc,ne diraj ono,ne diraj ovo,,,mm kad dodje kuci pozele se ,pa je vriska cika,igra i naravno da dijete to povezuje da mu je s ocem zabavnije,,,nekad se i ja uhvatim da mi zasmeta,al fkt je to bezz,,,ubacim se i ja s njima u igru,pa nam bude svima jos ljepse,,,
ne znam,pokusajte zajedno raditi nesto,kao porodica a ne mama sama s curicom,ili otac sam...ne opterecuj se i uzivaj,,,to ti je moj savjetuser posted image

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 12:35:05   
zivotnisan
Ali ja radim. I kad dodjem kuci, opet trci po kuci, rucak ovo ono. zar mene ne pozeli. Sad samo njega zove. Imam osjecaj da ne misli na mene uopste.

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 12:44:41   
EEDITH
draga,meni je to vaše prepucavanje pomalo djetinjasto,
zar je važno ko se igra sa djetetom,bitno je da se dijete igra,
ko će ga izvesti,pa izvedite ga zajedno i budite vesela,sretna porodica na okupu
ne borite se jedno protiv drugog za djetetovu pažnju,već uživajte sa djetetom,a djeca tako brzo rastu i narastu,ja se borim sa obavezama i sa nedostatkom vremena sa svojom djecom




_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 12:59:41   
teacher75
izvini al meni je ovaj tvoj "problem" presmijesan. ja sam sa svoje dvoje djece gotovo uvijek sama. mm radi i ima jos dosta obaveza pored posla i vidi ih tek navecer, nekad dodje kuci tek kada spavaju a cesto je preumoran i nema zivce ni da se igra s njima. ja bih jedva docekala da on provodi jednako vremena ili vise sa djecom od mene, eh kako bih ja sebi fino znala oranizovati to vrijemeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 13:46:14   
Medić*
Izvini ako pogrijesim ali meni se cini da glavni problem nije to kome hoce dijete, sa kim je i sta je. Meni se cini da je problem izmedju vas dvoje ????? Ili ste u nekoj svadji ili niste u nekim dobrim odnosima pa svako vuce na svoju stranu. Mozda grijesim ali tako se ponasaju osobe koje se tako otimaju sa kim ce i kada biti dijete.

Ako je sve ok medju vama..opusti se, kad je curica sa muzem, organizuj sebi vrijeme, samo za sebe, na njih zaboravi :)))) Ili jednostavno hajte svi troje zajedno provedite kvalitetno vrijeme a ne vas dvije same ili njih dvoje samih :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 13:55:37   
teacher75

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Izvini ako pogrijesim ali meni se cini da glavni problem nije to kome hoce dijete, sa kim je i sta je. Meni se cini da je problem izmedju vas dvoje ????? Ili ste u nekoj svadji ili niste u nekim dobrim odnosima pa svako vuce na svoju stranu. Mozda grijesim ali tako se ponasaju osobe koje se tako otimaju sa kim ce i kada biti dijete.

Ako je sve ok medju vama..opusti se, kad je curica sa muzem, organizuj sebi vrijeme, samo za sebe, na njih zaboravi :)))) Ili jednostavno hajte svi troje zajedno provedite kvalitetno vrijeme a ne vas dvije same ili njih dvoje samih :)

i ja sam na ovo pomislilauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 14:15:19   
Galicia
Koliko je tebi i tvom muzu godina?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 14:36:46   
sara09
mila sa obzirom na nacin na koji si formulisala temu Prepucavanja preko djeteta a ne Prepucavanja oko djeteta,vas problem je dublji od tog kome djete vise posvecuje paznje. prvo vi rjesite izmedju sebe vase probleme, a izmedju ostalog i to zasto stvari radite odvojeno,a ne porodicno,zar nije lijepse kad svi skupa setate ili uzivate u igriuser posted image aprobaj djete maknuti iz te sredine izmedju vas dvoje,nije nikako zdravo po nju da osjeti tu napetost izmedju vas, i da je na jedan nacin tjerate da bira ili tata ili mamauser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 14:51:04   
malaaaa
Takodje sam misljenja da je to problem medju vama dijete ko dijete sad kaze voli oca sad mene sad vaki sad naki nikad nisam pridavala tome paznju opusti se i uzivaj imas vremena vise za sebe doce i tebi nebrini kad otac nije raspolozan eto nje tebe da trazi user posted image

(odgovor članu sara09)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 15:01:09   
Hanady RR
Draga a zašto se vi otimate oko djeteta????

jeste vi razvedeni roditelji il fakat pod istim krovom se otimate oko rođenog djeteta???

Ako među vama nešto ne štima pa rješite to ko ljudi, kao partneri...kakav vam je to fora koga dijete više voli i ljubomora oko togauser posted image

ovo prvi put da čujem zaista..
a svašta sma i vdijela i čula u životu...

Vi ste dva posesivna roditelja koji su se negdje pogubili u komunikaciji...i prenijet ćete to na dijete...

Šta je poenta da je neko nasamo sa njom...misliš da je to dokaz ljubavi ili da će toga ko je sa njom nasamo više voljetiuser posted image
Tom logikom djeca bi tete u rvtićima voljele više nego mamu ili tetu koja ih čuva...
nemojte biti djeca...
opis igranja tebe sa djetetom i muža koji želi da se uključi u tu igru je blagodat...da imate u sito vrijeme slobodno vrijeme za nju, da budtete njeni drugari u igri, da ste sreta porodica koja se igrati može...
pa ja imama dvoje djece...i nema nam ništa draže kada popodne igramo se nas četvero zajedno...starija baka, mala crvenakapa, muž vuk, ja lovac...i smjeh kroz naš dom...djeca su mi najretnija kada se svi zajedno igramo..pogledam ih onda kada spavaju na licu im osmijeh...srtene su...zar nije to najljepše što doživjeti možeteuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 16:24:25   
lala0606
ovdje definitivno ne stima izmedju vas dvoje !! ovo mi je besmisleno stvarno, nemoj se ljutiti ali atmosfera izmedju vas dvoje nije uopste "zdrava"... a djete da raste u takvoj atmosferiuser posted image ja licno nebih nikad dozvolila !

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 22:38:54   
veeseelaa
ajde, ajde sada dajte malo razumjevanja

pa mnogi i ne bitnim ljudima zele biti centar svijeta a ne svom djetetuuser posted image

zivotni san, to je faza i kod tebe i kod male, bit ces ti njoj ubrzo centar svijeta pa ces pozeljeti da se malena malo osvrne i ocu
a sad poravni, ne budi blesava

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 22:49:35   
bebaa
danas sam čitala malo na poslu o ovoj temi....sjedim prije toga i kontam kako je nekad fino,Bože me oprosti,pobjeći od kuće i malo odmoriti.....eto i ja radim...i mm radi....ama nikad mi nije palo na pamet,ustvari toliko obaveza imam oko kuće,djeteta,posla,ručka da nemam uopšte vremena razmišljati koga dijete više voli .....user posted image
uostalom zar ja dijete tako malo mogu okrenuti sebi protiv oca....pa zar oboje ne biste trebali učestvovati podjednako u odgajanju,igri,plaču,smjehu....ti sebe nisi našla u toj zajednici....ti dijete nisi doslovce rodila sebi...jeste tvoje ali ima ono i oca.....i njegovu ljubav i pažnju...i otac ima obavezu,potrebu...da se pokaže i dokaže...dopusti mu...
šta misliš da je neki alkos koji vas mlati,popi i kuću i oko kuće,prokocka sve.....šta bi onda.....user posted image


_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 22:58:09   
veeseelaa
.ama nikad mi nije palo na pamet,ustvari toliko obaveza imam oko kuće,djeteta,posla,ručka da nemam uopšte vremena razmišljati koga dijete više voli ....


mm je cuvao malenu 6 mj nakon njene navrsene godien dana
ka dbi dosla kuci i skuzila da on sa njom ima spiku koju ja ne znam i ne kuzim bilo bi mi krivo user posted image
il kad mi mm kaze "pusti je, sad ce da kaki" i sl ja user posted image hahahha
kao dijete
nije to ljubomora na mm , na njihov odnos nego vatra jer ja nisam s njima stalno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prepucavanja preko djeteta
23.11.2013 23:09:18   
bebaa
user posted image user posted image dobro si vesela....nije to ljubomora na ljubav nego na vrijeme...na naše obaveze.....
nego tamo se pitaju a i ja kako si i u koja si doba.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prepucavanja preko djeteta
24.11.2013 0:17:24   
hanabanana
Bio je slican " problem " skoro na forumu.......

I tad sam rekla da u uvodu u psihologiju se govori o tome da dijete se u odredjenim godinama identifikuje sa ocem, onda s majkom....pa opet s ocem...itd. Misa mu, citate li vi bilo sta?

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prepucavanja preko djeteta
24.11.2013 0:22:41   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Bio je slican " problem " skoro na forumu.......

I tad sam rekla da u uvodu u psihologiju se govori o tome da dijete se u odredjenim godinama identifikuje sa ocem, onda s majkom....pa opet s ocem...itd. Misa mu, citate li vi bilo sta?


samo forum izgleda
ja sam cak pomislila da se javlja ista s istim "problemom" kontam nije valjda da jos nije "rijesen"...

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prepucavanja preko djeteta
24.11.2013 8:37:13   
Bebica11
To su sve faze djece....

Ja sam zatrudnila sa drugom bebom kad je moja N imala 16mj I naglo sam je morala odbiti od dojenja pa je mm sam uspavljivao I spavao sa njom sedmicu a ja u drugoj sobi..I nakon te sedmice N nije htjela da spava sa mnom..ni da je ja uspavam. Nije dala da je ja hranim ni presvlacim..glavno je bilo "BABO CE" I stalno sta god sam ja pokusala "babo ce"...meni je iskreno bilo malo tesko jer je do tada bila vezana za mene I prvi put u zivotu nece mene blizu.
Eh ja nisam krivila mm jer nisam ni pomislila da je on"otima" I par dana mi bilo tesko kasnije "poravnim"...ja sam odmarala uzivala u T a babo obavljao sav posao oko njeuser posted image I drzalo je bar dva mj to I kasnije je opet podjednako trazila mene I mm...a sad kako joj se brat rodio glavno je "MAMA CE" I samo sa mnom hoce da spava itd itd...cak mi neko jutro govori "mazi me mama" :)))

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *