|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 0:55:58   
lirio
drage moje, ja sam vam očajna i ne znam šta više da radim....naime mom malom pačiću je 2 mjeseca i 9 dana a pupčić nikako da zaraste....već par puta se dešava da bude ok( bar tako kažu doktori i svi oko mene a mene neki osjećaj iznutra ne da da mirujem,svo vrijeme sam osjećala da nije ok) pa se upali i počne da curi...bili i kod hirurga koji mu je sipao so i  uradio lapizaciju i biva bilo sve oko do noćas....ev ga opet curi...kad sam vidjela kad se nisam onesvjestila...ne znam više šta da radim, kome da ga vodim i gdje...maleni je već veliki a pupak i dalje curi...užas...očajna sam...ima li ko sa sličnim iskustvom...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 30.12.2009 17:40:36 >


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 1:08:20   
milenium
nije mi se to dešavalo,ali čisti,dezinficiraj onim 70postotnim alkoholom,pa stavi gazu sterilnu na to i tako češće puta do jutra.možeš ako se bude budio pa tada iskoristit priliku,sretno.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 1:09:49   
milenium
a pelenu zavrni nemoj da prelazi preko pupka da mokrača dodiruje ranu tj pupak.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 1:21:17   
lirio
problem je što mi dr uvijek brani da to čistim alkoholom, biva škodi mu...oni mu uvijek čiste jodom......sad sam stavila sterilnu gazu do jutra kad ga vodim dr...al više ni sama ne znam gddje da idemuser posted image user posted image user posted image ...šta se to dešava pa neće zarasti....tako me strah...bojim se infekcije...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 1:22:51   
Rina26
otiđi svom pedijatru i reci im da nisu normalni i da ti pregledaju bebu kako Bog zapovida

_____________________________

21.10.2006. 12.07.2008.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 1:27:30   
cija
Draga ...sutra oddmah doktoru...vidim da si iz Zenice...kojoj dokr+torici pedijatru si išla?

_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 1:32:24   
lirio
joj mile moje tako sam bijesna i bespomoćna...pregledali su njega 2 pedijatra bezbroj puta i dj hirurg 3 puta...uvijek mi kažu kao sad je sve ok, ne brini...a ja ko mati osjetim da to nije to...čak ni mm nije dao reći da nije ok...biva ja uvijek fantaziram...kako mi mogu reći da je uredu a ono ubrzo bude loše i procuri...nekako pupčić ne bude više crven i zaista izgleda suh i ok, al meni je uvijek nekako slijepljen i to mi je izazivalo sumjnu, jer šta ga sljepluje....beba je inače ok, ruča, doduše malo manje nego ranije al fino napreduje, nema temperaturu, taj sekret iz pupka ne smrdi , nije gnjojan već bistar...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 1:36:47   
lirio
ja ti visim u primi i kod karmen i kod ljilje, te dj hirurg dr hercegovac....bila sam i u savjetovalištu kod jasminke al to je bilo samo na početku kad su počeli svi ovi problemi...i sad se pitam dal opet u primu ili gdje drugo još mogu...kontala sam i u medikom, tamo radi dr mulić iz bolnice...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 1:41:42   
cija

IZVORNA PORUKA: lirio

ja ti visim u primi i kod karmen i kod ljilje, te dj hirurg dr hercegovac....bila sam i u savjetovalištu kod jasminke al to je bilo samo na početku kad su počeli svi ovi problemi...i sad se pitam dal opet u primu ili gdje drugo još mogu...kontala sam i u medikom, tamo radi dr mulić iz bolnice...

dr.Mulić je super doktor,kao i Karmen...prvo do njih,pa nek te upute oni do hirurga.Od dječijih hirurga jako je dobar pored doktora Hercegovca i dr.Kukolj

_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 1:43:47   
cija

IZVORNA PORUKA: lirio

joj mile moje tako sam bijesna i bespomoćna...pregledali su njega 2 pedijatra bezbroj puta i dj hirurg 3 puta...uvijek mi kažu kao sad je sve ok, ne brini...a ja ko mati osjetim da to nije to...čak ni mm nije dao reći da nije ok...biva ja uvijek fantaziram...kako mi mogu reći da je uredu a ono ubrzo bude loše i procuri...nekako pupčić ne bude više crven i zaista izgleda suh i ok, al meni je uvijek nekako slijepljen i to mi je izazivalo sumjnu, jer šta ga sljepluje....beba je inače ok, ruča, doduše malo manje nego ranije al fino napreduje, nema temperaturu, taj sekret iz pupka ne smrdi , nije gnjojan već bistar...

ma majka najbolje zna...ali svako zna da ne bi trebalo ništa curiti ... valjda ce i oni znati i znaju (doktori da nije to uredu.

Ma ne brini za oblki...na to ne obracaj paznju...samo je bitno da ne curi...sretno sutra,a ti obavezno doktoru opet!

_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 2:04:11   
lirio
draga cija više nisam sigurna ni da oni znaju...samo nešto nagađaju...i svi imaju drugačiji pristup svemu tome....oni nemaju pojma zašto curi....da, oni nekako smire upalu i pupak prestane da curi, a onda za neko vrijeme sve jovo nanovo...a ja se pojedoh...umjesto da uživam u onim lijepim stvarima koje donosi majčinstvo ja se patim, al bukvalno patim oko pupka...pa ne mogu bebicu čestito okupati...nisam ga kupala danima...taman skupila snagu da ga bućnem  u kadici i vidi...a svi mi se nekako rugaju i ismijavaju me, ko biva ja to sve umišljam, ja uvijek moram naći nešto, pa da se preselim u primu itd...a meni dosta moje muke a drugi umjesto da imaju razumijevanja samo me još vviše frustriraju...ma ko bi normalan bezveze strahovao...joj, pojedoh se...jedva čekam da svane da idem negdje nekome...ev sad čekam da mi muž stigne s puta...nije tu u zenici ....krenut će oko 3 a ja ga ev čekam , ne mogu da spavam...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 3:07:54   
lirio
sad nešto kontam, neko je posumnjao i na nekakvu,,komunikaciju sa unutrašnjosti"...biva zna se desiti da se ne prekine veza sa mokraćnim mjehurom i nečim još pa da i to može biti uzrok curenja...ali je to jako, jako rijetko...nismo valjda mi taj peh...joj ubih se kontajući šta i kako, ne mogu da spavam...samo čekam jutro...a ni mm još nije stigao....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ....

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 7:43:25   
lirio
ev smo spremni za odlazak dr...gledam jutros ne curi baš puno al ipak curi...dragi mamin miš...nisam oka sklopila od brigeuser posted image user posted image user posted image ...a i medo moj se rano probudio, oko 4...valjda i on nešto osjeća...pitam se da li ga boli????user posted image user posted image user posted image
poželite nam srećuuser posted image ...


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 8:46:35   
Nedi
Sretno draga, javi nam obavezno šta je bilo. Slušaj svoj instikt, mene još nikada nije iznevjerio, ipak majka najbolje zna šta treba njenom djetetu. Ma ako treba na kraj svijeta doktoru ga odvesti nemoj da te sputavaju i demorališu drugi ma ko to bio.

SRETNOuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 8:49:25   
marinčii
S R E T N O 

< Poruku je uredio marinčii -- 29.12.2009 8:50:21 >


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 10:12:37   
lirio
evo mene, stigla...pregledao ga dr kukolj...kaže omfalitis(upala pupka)...uzeo mu 2 brisa(mada smo mu mi radili dosad 2x i bilo ok), nasuo mu antibiotik u pupak i rekao mi da mu njegujem pupak 3x dnevno štapićima za uši umočene u 30% alkohol te da pospem bivacinom...on se nada da će u ponedjeljak kad budemo išli na kontrolu sve biti ok...da znate samo kako sam zabrinuta...užasno se osjećam...toliko me strah samo da se ne javi kakva infekcija i da ne ide dalje...ljubim vas

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 10:28:27   
mamaajna
slusam mame to ciste s alkoholom ili hidrogenom,logika da to treba osusiti,bivacin zakon,antibiotik a susi.i mojoj curici je curi pupak ali vremenski dosta manje,al sam joj svako presvlacenje puderisala bivacinom pupak ko da se tek rodila,haman mjesec iza poroda

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 10:30:12   
mamaajna
izvinite na gramatici bebara u krilu

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 10:39:32   
Mya_81 RR
Draga Lirio, nadam se da će brisevi biti u redu user posted image user posted image user posted image user posted image i da ništa osim tog čišćenja nećete morati raditi...

A zar dr. Kukolj nije u penziji user posted image Ili ste bili u Primi?

Sretno u svakom slučaju i nadam se da ćeš se ti uspjeti malo smiriti i ne razmišljati puno o tome....mada znam koliko te izludi sigurno to čekanje...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 10:42:24   
ena0002
A jesi li probala cistiti 3% hidrogenom? Moja sestra je, tj ja user posted image , svojoj curici cistila pupak sa njim pa onda nakon troga bivacin i sterilnu gazu.
Kad se cisti tim hidrogenom ranica malo zapjeni ali to je tako, ne boli i brze se od njega susi.

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 12:27:30   
dinnaa
moja curica je imala upalu pupka , nama je pedijatar propisao kapi što se daje bebama kada imaju krupicu mi smo to sipali 3puta na dan direktno u pupu i hb za 7dana je prestao curiti.. bit će to dobro akb.

_____________________________

11.06.2009 postala najsretnija mama na svijetu

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
29.12.2009 17:10:28   
Aminad
Draga lirio,
moja preporuka ti je da uradiš tačno onako kako ti je dr. rekao. Prvo očistiš alkoholom a onda bivacin. Ništa na svoju ruku. Iako dr. često griješe ipak ponekad znaju bolje od nas. Ono što je najveći problem u svemu si ti, mila.
Znam da ne možeš biti mirna ali moraš!
Moraš radi svoje bebe!
Sva tvoja nervoza prelazi i na nju, ne daj se lošim mislima i nagađanjima.
Pišem ti sve ovo a vrlo često sam i sama upravo takva. user posted image
Ponekad ni brdo lijekova ne može pomoći kao čvrsta volja i zdrav razum.
Da sebi olakšaš, kad sljedeći put odeš dr. pitaj ga sve što te interesuje, sve. I te informacije koje si našla, reci mu, reci da si čitala raspitivala se, sve mu ispričaj ovako kao nama. Onda i dr. malo drukčije uzimaju pacijenta u obzir kad znaju da nisi laik s kojim mogu "onako"... user posted image
Vidjet ćeš sve će se smiriti samo polahko.
Mazi svoju bebicu što više, prijat će i njoj i tebi.

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu dinnaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
30.12.2009 12:49:07   
lirio
hvala vam mile moje na lijepim riječima, puno mi znače...jutros mu previla pupak i malo je gore nego jučer...al da vam kažem, nekako sam mirnija ne znam zašto? i drago mi je zbog toga user posted image ...
zna li ko gdje se mogu kupiti sterilni štapići, kao oni za uši samo duži...nema u apotekama...
šaljem vam veeeeeliiike puse...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
30.12.2009 15:56:44   
milenium
a da pogledaš u drugim apotekama,ili da pitaš bilo šta sterilno s čim možeš očistiti.

< Poruku je uredio Visnja RR -- 30.12.2009 17:40:13 >

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
30.12.2009 20:37:18   
lirio
ej cure moje...našli smo štapiće u nekoj veleprodaji medicinskog materijala ovdje u zenici...jest da ne daju tek tako al su nam izašli u susret pošto je upitanju bebica...i znate šta se još desilo...muž je stupio u kontakt s nekim med. tehničarem iz tuzle, preporučila ga direktorica te veleprodaje, i on nam kaže da kupimo neku SUPRASORB A+Ag kompresu koja ima antimikrobičko svojstvo i stavlja se na rane koje kvase i pomaže u zarastanju iste. kao ona se istopi uz pomoć tog sekreta i pretvori se u gel a srebro koje se nalazi u njenom sastavu pokupi sve bakterije, gljivice isl i zadržava ih u gelu. taj gel se očisti za par dana i ponovi se postpak po potrebi. kaže nam tip da će mu to 100% pomoći, da on tako radi i da je u toku obuka patronažnih sestara za primjenu te komprese. i kao da mu ne može ništa odmoći, nema kontraindikacija sem preosjetljivost na komponente  komprese...
sad sam u dilemi...kao i probala bih...pa kontam da sačekam kontrolu u ponedjeljak pa da vidim s dr...ovaj tip nam kaže da alkohol nije dobar i da stalno nagriza ranicu...a i bivacin se samo skuplja...nem znam... al ova mi kompesa baš zvuči ok...biva pomaže kod dekubitusa, opekotina, ulkusa na koži, posoperativnih rana-gledala ja na netu...al skontaću se ja još...baš sam u dilemi


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *