|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sta djeca vole jesti?
19.10.2007 22:30:15   
SMIRI
Interesuje me sta vasi malisani vole jesti!?
Je li uvjek rat kad je vrjeme obroka ili sami od sebe traze!
Vole li voce i povrce? Ili samo lete na slatko?

Moj sin od 2 godine je uvjek imao apetit za mashallah! Dojila sam ga do 5-6 mjeseci i onda je poceo jesti svasta i dobivao hranu do godinu i po! Tad je jeo kao i veliki pa sam ga odvikla od hrane i davala mu keks i mlijeko...Sad ponekad zatrazi prije spavanja...a cesto zaspe bez i toga...

Nema hrane koje NECE! To u zivotu nisam vidjela! Tako mu cesto iskuham karfiol i mrkvu i kolrabu...pospem malo sa vegetom...i dok sam se okrenula on je to sve smazo! Sam mi ponekad otvori frizider i trazi mlijeko!
Al bogami voli i slatko...al posto jede sve ostalo ni to mu nikad nisam branila!
Sa 2 godine je 92cm visok i ima 17 kila ...
Al posto mu je tata visok i krupan, kaze doktor da su to geni...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sta djeca vole jesti?
19.10.2007 23:02:47   
AIDA P
Hi,SMIRI!Mom Seadu je 22mj.Otkako se rodio,jede sve i svasta,naravno hapa(keks i mlijeko) je glavna.Voce,povrce,slatko,slano,ljuto,kiselo,ama bas sve!Pravo voli da lize polovicu limuna,mada niko ne moze da vjeruje kad ga vidiuser posted image

(odgovor članu SMIRI)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sta djeca vole jesti?
24.10.2007 14:01:46   
travnicanka
Moja Ajla nema favorita kad je hrana u pitanju.Ona samo jede samo zato sto je mama rekla da se mora jesti kako bi narasla velika cura,to je njoj jedini stimulans da jede ,jer silno zeli biti velika i ponasa se tako!Najvise voli biti sa zenama,curama i velikim djevojcicama,pa u trepavice upija kako se to odrasli ponasaju pa onda ih uspjesno imitira.Slabo jede ali ja se trudim da makar jede voce i povrce  ako vec nece meso.U zadnje vrijeme samo trazi hranu koju jedu u vrticu pa svaki dan njoj moram posebno praviti hranu.Iako je tri i po godine ja je cesto hranim jako je umazena.Slatkise izbjegavamo radi zubica ali i nije neki zaljubljenik cokolada i bonbona.Radije pojede neki vocni jogurt ili popije solju mlijeka.A i mali bratic kako ga ajla zove vec je poceo da okrece glavu u stranu i nece da jede iako je samo osam mjeseci jako je napredan do sad bio ima gotov 11 kg.To je malo previse za njegov uzrast ali buduci da sam ga  dojola to je normalno.Ajla ima 17 kg i visoka je 102 cm i kazu da je to idealna tezina za djevojcice u tom uzrastu.

(odgovor članu AIDA P)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sta djeca vole jesti?
27.10.2007 9:11:27   
SMIRI
Moj stariji 2 god. ima 16kg i 92cm je velik.
A mali braco 3 mj. ima 6kg i 60cm je velik!

Obojica su PREnapredni! Ali i veliki su se rodili jer su oba imali preko 4 kg!

A posto im je tata "ORMAR" onda su se krupni nabacili na njega! Al uglavnom super napreduju!
Toliko mi je drago sto jede SVE I SVASTA!

Poznam dosta zena sto moraju svoju djecu molit da jedu (takva sam ja bila kad sam bila mala, mami non stop probleme pravila, ama nema kakvih sirupa za apetit nije probala ;-)
I svaka kuka da to nije lako!

_____________________________

SMIJEM SE i kad mi se place ;-)

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sta djeca vole jesti?
27.11.2007 0:30:54   
laracroft
Nikada nisam ljudima ni na cemu zavidila,osim na tome sto im djeca dobro jedu!

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu SMIRI)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sta djeca vole jesti?
13.12.2007 12:57:51   
Žana
IZVORNA PORUKA: SMIRI


Poznam dosta zena sto moraju svoju djecu molit da jedu (takva sam ja bila kad sam bila mala, mami non stop probleme pravila, ama nema kakvih sirupa za apetit nije probala ;-)
I svaka kuka da to nije lako!


To je moj sin i stvarno sam tužnauser posted image . Za svaku stvar on kaže, da ne voli jede samo testeninu i pire krompir. Neče mesa. Več je sa 7 godina - vegetarijanac.

I strašno je mršav. Sa visinom 126 cm, ima tek 22kg.

(odgovor članu SMIRI)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sta djeca vole jesti?
26.12.2007 15:08:58   
hanabanana
Mi smo se od početka trudili da imamo zajedničke obroke, i jede se ono što je na stolu. Tako da nema izvoljevanja. Ali naravno moram reći da neke namirnice više voli, neke manje. Jako voli ribu, tjesteninu sa ribom ili mesom ili povrćem, rižota.

(odgovor članu Žana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sta djeca vole jesti?
26.5.2008 22:14:24   
nikka
Drage mame šta dajete djeci za doručak,za ručak i večeru mi je lak izbor jer jede što i mi,ima 1,5god.ali s doručkom mi je teže ima par stvari koje vrtim u krug ali mi se čini da ih prečesto ponavljam,nedajem mu još paštetu niti hrenovkice mada je probao argetu,i kaže "daj mama daj",ali sam je brže sklonila.
Šta vaša djeca doručkuju?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sta djeca vole jesti?
26.5.2008 22:45:11   
mamsi
radnim danima kenan za doručak jede(to mu daje djevojka koja ga čuva) jaja na sve načine,sve vrste mliječnih proizvoda zbog kalcijuma i proteina(najviše mladi sir,pavlaka,abc sir,dukatela...),tunjevinu,jede on i hrenovke i salame i paštete(ali rjeđe),nekad mu samo udrobim kruha i mlijeka,a vikendom kad sam kod kuće onda ja pravim uštipke,palačinke,vrilicu i ta jela oko kojih se moram malo više potruditi.
Od početka sam mu uvela raznovrsnu ishranu i hvala Bogu hoće svo povrće,voće, meso,ribu,mlijeko...

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sta djeca vole jesti?
26.5.2008 23:01:18   
hanabanana
Za doručak možeš da mu ponudiš:
- puru - palentu
- pavlaku
- mladi sir
- pahuljice: kukuruzne, pšenične, zobane
- maslac i pekmez
- jaje
- uštipak
- žuti sir s kruhom

U svakom slučaju - sve bez konzervansa. Imaće vremena da proba junkfood.


(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sta djeca vole jesti?
26.5.2008 23:03:36   
nikka
Jede i moj zaista sve,naučila sam ga da nema biranja i neodustajem dok nezavrši obrok,ali za doručak najviše jaja,dukatelu,abc sir,tvrde sireve,mlijeko pije,ali od mesa za doručak mu dajem jedino domaće suho meso i špek i to ponekad,neznam dali da počnem stim mesnim prerađevinama,ja i piletinu i jaja kupujem iz domaćeg uzgoja,a inače jede sve vrste mesa i svaki dan imamo mesni obrok,jedino mi je žao što nešmeka ribu malo mu podvalim ali nije to to.

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sta djeca vole jesti?
26.5.2008 23:06:06   
nikka
Zaboravih reći poslije slanog za doručak dobije nutelu ili nesquik

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sta djeca vole jesti?
26.5.2008 23:22:33   
hanabanana
Ne bih ti baš rekla da mu daješ suho meso, nema mu još ni 18 mjeseci...radi soli. 

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sta djeca vole jesti?
27.5.2008 9:25:00   
nikka
Rekla sam već ima godinu i pol,i nedajem mu to svako jutro, tek pomalo isjeckam sitno na kruh namazan dukatelom,to mi se čini u redu,mislim da doručak treba biti već obilniji jer treba mu energije za dan on je jako aktivan i brzo izgladni,hvala vam na prijedlozima.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sta djeca vole jesti?
27.5.2008 11:54:02   
hanabanana
Ne znam, meni je Hana u tom periodu imala 5 obroka. Doručak je bio normalan, nije bio ni obilan ni oskudan. I danas ujutro prvo pije mlijeko a onda ide doručak.
Zatim užina ( obično voće ).

Ja nisam ni solila ništa do 18 mjeseca, djeca tek tada počinju potpnu razvijati funkciju bubrega. A salame je probala tek sa tri godine. U biti - ni mi to ne jedemo.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sta djeca vole jesti?
27.5.2008 13:20:37   
Suncica*
Moja Lorena pre nego ustane iz kreveta posisa flasicu mleka, a posle ide tuta i jutranja toaleta, a posle toga dorucak. Ima redovno tri obroka, dva vocna s tim sto je jedan voce i plazma keks. Izmedju obroka gricka suvo voce ili keksic,monte ili kinder snitu, a kada je vreme rucka i vecere zahtevam da smo svi za stolom.
Inace ne bira, jer ni ja nisam birala kada sam bila mala, moja mama sta je napravila to se jelo, bez izvolevanja.
Jedino sta jako, jako voli da jede to je griz od cokolade ili jagode(baby king) i to joj cesto i kuvam. Navece pre spavanja pije mleko, peremo zubice, a u toku noci joj dajem samo vodu da pije ako je zedna.
Sto se sokica tice ujutro joj napravim vocni miks i to pije(imam strasno komplikovan sokovnik), jer ne verujem tim sokovima koji su puni konzervansa, a sem toga jako voli da pije i sok od paradajza..

Ja sam za to da u detetu treba stvarati zdrave navike od samog pocetka, ima zelja, ali ne i bezobrazluka. Imam slucaj mali od moga devera je strasno razmazen i kada se postavi rucak i sta god se stavi ispred njega on sanja o necemu drugom. Ja to niti bi mogla niti zelela da tolerisem kod svoga deteta..

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sta djeca vole jesti?
29.1.2010 13:15:33   
ebru i zinedin
baš me interesuje sunčice kako bi ti riješila taj problem s razmaženim djetetom kojem se ništa ne sviđa i ne jede

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sta djeca vole jesti?
29.1.2010 14:02:28   
dana3
Evo-moj sin ej slabog aåetita u zadnjih dva mjeseca i cak smo isli u savjetovaliste-ovde nema sirupa niti bilo cega drugog  daju djeci da bi se pocelo jesti vec savjetuju da s eukine grickanje izmedju obroka, ponudi ono sto je na stolu a ako nece da jede pustiti da ide od stola i nema drugo nista.Misliom ipak da to pali kod djece koja su starija2,3 godine ali sa 15 mjesecnim djetetom ne ide to tako jednostavno.
Ipak,radim tako-ne dajem voce izmedju obroka toliko kao prije i nema flase, samo pred dnevno spavanje.
Malo se popravilo stanje ali je jos uvijek grozno

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu ebru i zinedin)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sta djeca vole jesti?
29.1.2010 14:10:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Suncica*

Moja Lorena pre nego ustane iz kreveta posisa flasicu mleka, a posle ide tuta i jutranja toaleta, a posle toga dorucak. Ima redovno tri obroka, dva vocna s tim sto je jedan voce i plazma keks. Izmedju obroka gricka suvo voce ili keksic,monte ili kinder snitu, a kada je vreme rucka i vecere zahtevam da smo svi za stolom.
Inace ne bira, jer ni ja nisam birala kada sam bila mala, moja mama sta je napravila to se jelo, bez izvolevanja.
Jedino sta jako, jako voli da jede to je griz od cokolade ili jagode(baby king) i to joj cesto i kuvam. Navece pre spavanja pije mleko, peremo zubice, a u toku noci joj dajem samo vodu da pije ako je zedna.
Sto se sokica tice ujutro joj napravim vocni miks i to pije(imam strasno komplikovan sokovnik), jer ne verujem tim sokovima koji su puni konzervansa, a sem toga jako voli da pije i sok od paradajza..

Ja sam za to da u detetu treba stvarati zdrave navike od samog pocetka, ima zelja, ali ne i bezobrazluka. Imam slucaj mali od moga devera je strasno razmazen i kada se postavi rucak i sta god se stavi ispred njega on sanja o necemu drugom. Ja to niti bi mogla niti zelela da tolerisem kod svoga deteta..

Svaka čast na silnom voću koje dijete pojedeuser posted image , al ovo što sam izdvojila meni ne spada u zdrave navike.

(odgovor članu Suncica*)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sta djeca vole jesti?
29.1.2010 14:28:12   
emma.L
Mislim da se taj problem sprječava, a ne rješava. Tako moja Ema ostane ponekad i gladna, jer ako joj se nešto ne sviđa, ona brlja, mrlja i pojede tek toliko da utoli glad. E nakon takvih obroka je znam nagraditi kinder čokoladom (inače joj ne dajemo čokoladu, osim ako neko dijete jede a ona gleda). I uvijek jede s nama i ono što mi jedemo, možda prilagođeno njoj malo.
A ona ne voli grašak, ne voli meso (mislim da je tu problem više što joj bude vlaknasto, nego okus), nije ljubitelj karfiola, tjestenine, žute sireve i jaja.
Voli puter, med, pekmez, pavlaku i sve mlade sireve, kupus, leću, grah, prokulice, blitvu, špinat, krompir, mrkvu, luk svježi jede kao velika... Griz i palentu obožava! Hoće mlijeko, ali nije ljubitelj jogurta.
I super voli juhe, tako da se ja ne žalim više ni na što. Ako jedan obrok neće, uvijek sljedeći bude ok.  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ebru i zinedin)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sta djeca vole jesti?
29.1.2010 16:30:51   
Visnja RR
Tema je sta djeca/bebe vole da jedu...
diskusije oko zabusavanja u hrani imamo na

mali odbijaci hrane

< Poruku je uredio Visnja RR -- 29.1.2010 16:31:12 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sta djeca vole jesti?
29.1.2010 16:48:39   
sporty mamaa
Moja Nika voli da jede sve vrste juha, pa joj cesto kuham krem juhe koje joj znaju zamjeniti obrok, jer cim se jede nesto sto treba zvakati ona negoduje... Naravno ponfrija bi mogla zvakati bez problema, kao i sve one silne kinder cokolade, pizzu takoder, ali to nastojim izbjegavati sto god je vise moguce... Voli narancu, mandarinu, kivi, puru(obozava), grah....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sta djeca vole jesti?
29.1.2010 17:26:39   
škorpija
moj user posted image voli jesti banane, mogao bi da živi od banana i mogao bi pojesti dvije odjednom kad bi mu dala. inače, ja sam u trudnoći od voća jela samo banane pa ne znam je li to povezanouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sta djeca vole jesti?
29.1.2010 17:51:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

moj user posted image voli jesti banane, mogao bi da živi od banana i mogao bi pojesti dvije odjednom kad bi mu dala. inače, ja sam u trudnoći od voća jela samo banane pa ne znam je li to povezanouser posted image


A moj narandze...a ja sam u trudnoci tamanila narandzeuser posted image



(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sta djeca vole jesti?
29.1.2010 17:57:04   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: škorpija
moj user posted image voli jesti banane, mogao bi da živi od banana i mogao bi pojesti dvije odjednom kad bi mu dala. inače, ja sam u trudnoći od voća jela samo banane pa ne znam je li to povezanouser posted image

A moj narandze...a ja sam u trudnoci tamanila narandzeuser posted image


Ne valja vam teorija user posted image

I moja jako voli bananu, to pojede uvijek sve i to u roku sekunde, a ja ne mogu podnijeti ni njen miris...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *