|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strahovi kod mama
9.1.2009 13:08:07   
Skvo RR
Drage mame,

Kada sam rodila Umu imala sam strah vezan da ce "prestati disati" i to samo kod nocnog spavanja...znala sam po 1000 puta provjeravati jel dise....e kasnije....mi je par puta "trznula" glavicom pa me bilo strah da nije sta poremetila...pa kada sam imala probleme sa dojenjem...kada jos nisam u potpunosti uvela AD...strah da nije gladna....Pa kada je pocela baliti strah od siperka...pa strah od virusa...pa strah od vakcine....
Sada je situacija malo bolja....mislim da strahovi uvijek ostaju u vecem ili manjem obimu.

Evo bas nesto razmisljam o tome  da li je to ipak klasicni bezrazlozni strah ili se radi samo o pojacanom oprezu....user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 13:14:08   
Crvena
IZVORNA PORUKA: skvo


znala sam po 1000 puta provjeravati jel dise.


Moje je misljenje da je bolje biti oprezan, nego kad se ne daj Boze nesto desi hvatati  za glavu. Mada mi ponekad kazu da pretjerujem.user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 13:49:12   
Blue rose RR
Od kako se rodila bojim se za njen život i zdravlje više nego za išta na ovom Dunjaluku.
Tokom noći znam se probuditi na svaki njen okret u krevetu, koji je u susjednoj sobi, a koji čujem, ali uvijek iznova, bilo razloga ili ne, ja ustajem da provjerim.
Da li je to strah ili želja da budem stalno uz nju, da joj pomilkim usnule obraze, i njene čupe, ili da je poljubim, ne znam.
Ali sve u svemu, meni nije teško nositi se sa bremenom nenaspavanosti, već mi je teško nositi se sa tim strahom, teško mi je nositi se sa svijetom koji vreba iza svakog ćoška, i čeka njeno uklapanje u njega.
Dokle god budem mogla činit ću sve da ona bude zaštićena i sretna, a od boga molim zdravlje i život.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 13:50:39   
tea lana
Kada sam rodila Umu imala sam strah vezan da ce "prestati disati" i to samo kod nocnog spavanja...znala sam po 1000 puta provjeravati jel dise....e kasnije....mi je par puta


isti takav problem sam imala samo sto ja deset dana poslije poroda nikako nocu nisam spavala iz tog razloga,sad mi se to cini tako smijesnim al tada uffff kad se sjetim

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 13:52:30   
HanaBana
Ja sam ona posesivna mama. Strahujem za sve zivo. Hani je 19 mjeseci a svaku noc strepim nad njenim kreveticem. Cesto razmisljam kako cu je uopste pustiti u vrtic a da ne spominjem skoluuser posted image user posted image user posted image user posted image
Sreca pa je moj mm drugaciji pa me on uspije smiriti ali i to sve kratko traje. Ni sama ne znam kako da sama sebi pomognemuser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 13:57:58   
andji
Nisam opsjednuta i uspaničena,u nekoj sam dozi normalnosti,samo strahujem za njegovo zdravlje,ustvari,molim se da bude živ i zdrav....a sve ostalo neka ide kako treba.Ne želim ga držati pod staklenim zvonom,uprkos što ću uvijek biti uz njega,svjesna sam da će neke stvari morati proći sam uživotu,i bolje je da bude spreman i svjestan toga,kako raste,i on a i ja

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 14:55:35   
almai
strahove sam i ja imala sa prvom bebicom i sve mi je bilo novo i nepoznato.Mene je cak bilo strah ostaviti malu bebu i kod svekrve ili mame.Bojala se da se nezakaslje ili da joj neda previse toplu flasicu ili nesto drugo sto joj do tada nisam davala.Sve ga me je bilo strah...sa dolazkom druge bebe stvari su se promijenuli i vise nisam toliko strasljiva,napeta i nebdijem previse nad djecom sve je u normaliuser posted image

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 17:41:30   
teta berta
i ja sam imala te strahove, po sto puta sa ustajala da vidim jel sve ok. u početku više, a i sad znam ustati i provjeriti. nastojat ću je zaštiti od svega što nije dobro, no neću je držati kako neko reče pod staklenim zvonom, jer što se lakše uklopi u neke stvari, bit će joj poslije lakše u životu. ponekad ja i mm izademo, uglavnom za vikend i tada je čuvaju svekrva i moja mama. ponekad je stvarno potrbno i malo izaći iz kuće...

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 17:44:34   
beni29
Jasam bila velika paniocarka sa Benjaminom za vaku sitnicu sam zvala pedijatra ali ko prva beba pa covjek nije bas previse upucen jos u tudjoj zemlji nista nisma znala a sada sa Eliottom sam pravo cool. Naravno ne volim kada su bolesni i djavo svasta natovari na misli ali mislim da sam sada sa obadvojicom pravo cool.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 18:35:53   
mamyca
I ja sam kao i vecina vas znala po milion puta ustati i samo pogledati da li mi dijete diseuser posted image user posted image .Ali mislim da je to normalno,sada to vise ne radim tako cestouser posted image ,al trudim se koliko mogu da ga zastitim od svega,naravno kao i svaka majka.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 22:22:22   
stella
Od kad sam trudna bila imala sam strahove.Dali ce biti sve ok,pa kada se rodila,nocno spavanje pa dojenje,bojala sam se da je ne ugusim jer mi se desilo da zaspem,pa sam pocela dojiti dok sjedim.I eto neki dan malo nepromisljeno,malo i do cesme koja se polupokvarila opekoh je pa strah sada kako ce sve to proci.Mislim da cu uvijek imati te strahove za nju.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 22:40:16   
MELLI
Joj ova tema je super.Evo sada ću prvi puta javno priznati da nisam imala strahove kada sam rodila Hannu,ja sam bila paranoična u punom značenju te riječi.
Sada kada vratim film bude me stid nepovjerenja koje sam razvila prema svim bliskim ljudima.Osim tih strahova da se ne uguši dok spava i sl. moja opsesija je bila da je ne daj Bože, ko ne nahrani bez mog znanja(insistirala sam samo na dojenju prvih 6 mjeseci).Hodala sam ko policajac za svima i pazila šta rade.user posted image
Još kada bi je ko izveo iz sobe,meni se palila neka manično-bijesna lampica,i tjerala me da reagujem.Nisu mi to bila čista poslauser posted image .
Sada mi je to smiješno.Kada sam dobila drugo dijete stvari su došle na svoje.Paranoja me popustila,valjda ne mogu pored dvoje djece paziti i na ostale članove porodiceuser posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 23:01:32   
juni
Bas si me nasmijala Melli user posted image
A ja mislila da sam najgora sto se tice straha. Sad vidim da je to popratna pojava nakon poroda.
Emila sam stalno stavljala na stranu da spava da se ne bi udusio i primakla bih krevetac do naseg kreveta, kada bi on bio na lijevom boku  ja bih spavala na desnom i obrnuto sto znaci da sam se ja po noci stalno rotirala u krevetu ( a MM za mnom) da bih ga mogla gledati u lice (ne znam jesam li dobro objasnila).
MM mi je neki dan priznao da je mislio da sa mnom nesto nije u redu user posted image
Bilo je i jos uvijek ima drugih strahova ali sam mnogo stalozenija kako vrijeme ide.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 23:10:25   
MELLI
Jesi,jesi,super si to objasnila.Ja se i dandanas tako okrećem.Ja pazim ovog malog, .a MM je zadužen za stariju kćerku,a ja opet pazim šta on radiuser posted image user posted image user posted image
Pa tako ustajem cijielu noć,pokrivam djecu i muža.Ponašam se ko manijakuser posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 23:31:30   
stella
user posted image user posted image user posted image
Ako po danu duze spava pipnem joj puls i kad vidim da se uz to pomjeri bude mi lakse,jednom je po danu spavala skoro 4huser posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 23:40:06   
MELLI
A što se ja prepoznam u svim situacijamauser posted image
Ma i ja isto tako mislim da su bolesni ako spavaju duže od dva sata,da su moji kojim slučajem "odrmali"  4 sata kao tvoja Hana ja bi i hitnu našlauser posted image user posted image user posted image user posted image
Šalim se naravno.Opreza nikad dosta

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Strahovi kod mama
9.1.2009 23:41:21   
rozi
I ja sam bila paranocina , doduse mislim da sam i sada, samo sto toga postanem svjesna tek kasnije.  Svaki mjesec poslije poroda sam govorila: ''E jesam bila budala, sad sam bas dosla na svoje '', da bih naredni mjesec opet skontala da se ponasam ludjacki.

Prvu noc kada sam dosla iz bolnice nisam htjela spavati ( a noc ranije u bolnici nisam spavala ).  Mama je bila sa mnom i ja njoj kazem da se podijelimo po satima i dezuramo. A ona meni :''Hocemo , hocemo ''.   I naravno da sam se stalno budila i slusala jel dise. Po danu nisam micala od krevetica i ko god da je privirio u sobu sam pitala :Jesil oprao/la ruke'',  po 50 puta na dan . Mislim da im se ta racenica urezala u pamcenje.

Ma joj , masa primjera,ko bi to ispricao.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Strahovi kod mama
10.1.2009 10:37:51   
Skvo RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Eh, sto se nasmijah..Sad se sjetih najvece gluposti koju sam radila...u pocetku sam je uvijek nesto "popravljala"...po 100X namjestala pelenu....dekicu ispravljala dok spava....ako se majcica zavrne ,,,da ja to popravim...provjeravala da je ne stiscu carapice...
Mislim da sam ja u vecini slucajeva bila krivac sto se beba budila svaki cas...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Strahovi kod mama
11.1.2009 9:59:31   
sarayka
Po prirodi nisam paničar i smatram da nekako sto vise strahujemo to se na neki način nažalost i ostvari.user posted image
Npr.i kad Lamija padne i udari se ne reagujem žustro niti se prepadam (za razliku od mojih npr.koji bi da ona nikako ne hoda da nebi pala ?!), sve je to za djecu. Logično da se bojim za njeno zdravlje i pazim naravno ali nisam pesimista i paničar, iako sam kad se tek rodila znala biti kao i sve mame!!

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Strahovi kod mama
12.1.2009 13:50:37   
Lenka
Sad mi pade na pamet kad sam rodila cerku prvo nisam spavala skoro mjesec dana zbog tog provjeravanja disanja...stavljala ogledalo ispod nosa da vidim hoce li se zamagliti... tjerala ljude da stave masku na lice ... o rukama da i ne govorim... morale biti vrelom vodom oprane... kad kise sto kise ... kad ne kise sto ne kise... Boze me sacuvaj... al najgore od svega je sto covjek se uvijek kad toliko strepi nadje na mjestima gdje cuje neke tuzne i ruzne stvari vezane za necije dijete, e onda pocinju sumanute ideje.
Ali vec s drugim djetetom je ako se tako moze reci malo lakse... tacnije ono starije vam zaokuplja paznju tako da dok ne zaspu nemamo vremena razmisljati!!!

Samo ako Bog da zdravlja a svega ostalog ce biti!

Moje srece Muser posted image 3 godine
                Duser posted image 8 mjeseci

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Strahovi kod mama
12.1.2009 18:43:40   
lamka
I dan danas sebe uhvatim kako se popnasam bas kao kakav manijak. Lam je prvi put prespavala kod moje mame za Novu godinu, nkih 15 puta sam uzimala tel. da ih nazovem da vidim jeli sve u redu. I na kraju pitam Mm sta mislis sta radi kaze on meni hajde ti malo odplaci jer nije s tobom pa se spremi da je dovedemo kuci. A kad je bila mala da ne pricam.Od stalnog provjeravanja dali dise jer je uvijek bila spavalica pa do ne znam ni ja vise kakvih nebuloze koje ja mislim samo nama mamama padaju na pamet. Meni se Mm cesto smije jer j e on svaki dan dovede iz vtica posto sam ja na poslu. I obavezno zovem cim udu na vrata da viim jeli jela, spavala i sta je teta rekla.
Ma rekla sam sama sebi pravi sam manijak u vecini stvari ali ne mogu si pomoci, naprosto takva sam.


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Strahovi kod mama
12.1.2009 20:13:13   
Visnja RR
Jedine velike strahove sam imala ovih dana kad nije bilo plina... sve me podsjetilo na rat... i uzasno sam se plasila da se Asja ne razboli... toliko je pazim i cuvam i da mi se razboli zbog tamo nekih uh.... user posted image  
ne samo da sam se plasila nego sam stalno i cmizdrila i bila bjesna i uh...neponovilo se ...
ma nek su nam oni zivi i zdravi a sve neke "sitnice" koje se desavaju u njihovom odrastanju moraju da se dese... i samo treba da budemo bez panike...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Strahovi kod mama
13.1.2009 3:10:23   
Inayat
Ni ja nisam prve 3 sedmice posle poroda nikako spavala nocu. Sve sam sjedila i dezurala dise li user posted image nisam se mogla opustiti nikako. Ujutro bi bila ko zombi. I dan danas imam strahove, ali manje. Neku noc se malo komesala u kreveticu i puhala na nos od ljutnje valjda sto se budi, a ja mislila nos joj se zacepio i djetetu u 3 ujutro pumpala nosic, a ono suho pa suho user posted image user posted image

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Strahovi kod mama
2.3.2009 11:27:47   
melissad
IZVORNA PORUKA: tea lana

Kada sam rodila Umu imala sam strah vezan da ce "prestati disati" i to samo kod nocnog spavanja...znala sam po 1000 puta provjeravati jel dise....e kasnije....mi je par puta


isti takav problem sam imala samo sto ja deset dana poslije poroda nikako nocu nisam spavala iz tog razloga,sad mi se to cini tako smijesnim al tada uffff kad se sjetim

i ja sam isto ovako, ali ja i dalje imam taj strah,  pocela sam da imam i problem sa zeludcom, od tog prevelikog straha ili opreza........

_____________________________

19.11.2008. rodila se DINA, sreca moja najveca

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Strahovi kod mama
2.3.2009 20:20:44   
idana_85
Joj draga, i ja i dan danas virkam kad spava dizel se dekica,dise li...Mene je samo strah nekih bakterija, kad vidim da neciju ruku stavi u usta, pozli mi, dodje mi da eksplodiram.

mene je strah da moja beba voli sviju vise od mene...nekako nije bas vezan za mene, muza obozava, to tako pokazuje....a za mene mu je svejedno


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *